دکوراسیون داخلی فروشگاه محصولات بهداشتی

طراحی دکوراسیون فروشگاه یکی از عوامل بسیار مهم برای جذب مشتری محسوب می شود. در حقیقت شیوه طراحی با نوع، تعداد، ابعاد محصولات و مساحت فروشگاه اراتباط مستقیم دارد. در طراحی فروشگاه های کوچک باید حداکثر استفاده بهینه از فضا صورت گیرد و هم چنین به جز راحتی فروشندگان، بایستی احتی مشتریان نیز  در نظر گرفته شود.  دکوراسیون فروشگاه باید دو قسمت دکوراسیون فضای داخلی و ویترین دارای طرحی متناسب باشند تا تاثیر گذار باشند. زیرا ویترین فروشگاخ نخستین جایی است که توجه مشتری را به خود جلب می کند. و پس از ورود مشتریان به داخل فروشگاه، دکوراسیون فضا است که علاوه بر زیبایی باعث می شود مشتریان بتوانند به راحتی به مشاهده محصولات بپردازند. این فروشگاه محصولات بهداشتی واقع در محله Nolita منهتن توسط گروه معماری Tacklebox به شکل تونل مانند برای برند تجاری Claus Porto طراحی و اجرا گردیده است.

فروشگاه محصولات بهداشتی

در طراحی این فروشگاه تونلی برای ایجاد مکانی به منظور نمایش محصولات فروشگاه نظیر صابون، شمع و عطر در سطوح دیوار بافتی با اشکال هندسی با تو رفتگی و بیرون آمدگی هایی ایجاد شده است. این تونل قوس دار ایجاد شده که از بیرون و ویترین فروشگاه جلب توجه می کند و باعث جذب مشتریان به داخل فروشگاه می شود. این تونل در مساحت 51 متر مربع ساخته شده که 13 متر مربع (42 فوت) طول دارد.

فروشگاه محصولات بهداشتی

ساختار کلی فضا با رنگ سفید، همراه با دیوار های سفید، درب آبی روشن در قسمت عقبی تونل و کفپوش های چوبی باعث ایجاد جلوه ایی منحصر به فرد و روشنایی و نورپردازی مناسب فضایی صمیمی، دنج و روشن شده است. در مرکز این تونل یک سینک مستطیلی سنگ مرمر با رگه های آبی قرار داده شده که ترکیب آن با نور آبی روشن و درب پشتی موجب ایجاد هارمونی و ظرافت خاصی در دکوراسیون شده است. هم چنین از این سنگ های مرمر در فضای داخلی سرویس بهداشتی نیز استفاده شده است.

فروشگاه محصولات بهداشتی

طراحی داخلی این فروشگاه کوچک با وجود محدویت فضا توانسته فضایی زیبا و در عین حال عملکردی ایجاد نماید و با دکوراسیون داخلی هوشمندانه محصولات در ویترین ها جای داده شده است. از دیگر ویژگی های شاخص این فروشگاه محصولات بهداشتی می توان به استفاده از متریال ها و ظرافت اشاره نمود.


حتما ببینید : طراحی داخلی فروشگاه لباس در تایوان


سایر تصاویر طراحی داخلی فروشگاه محصولات بهداشتی

طراحی فروشگاه تونلی

طراحی فروشگاه تونلی

طراحی فروشگاه تونلی

فروشگاه محصولات بهداشتی

منبع : dezeen

ترجمه :  از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش شبیه سازی هلی شات در SketchUp

مستند استادیوم ومبلی و ساخت پل میلا – دوبله فارسی