ایده های ساده و خلاقانه برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دنیای دختر بچه های پر از شادی و رنگ، پر از انتظار اتفاق‌ های خوب و پر از رویا پردازی‌ های شیرین است. بنابراین بهتر است با انجام دادن کار هایی باعث زیبا تر و جذاب تر شدن دنیای آن ها شوید. یکی از این کار ها دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با ایده های ساده و خلاقانه است. در این مطلب به معرفی 8 نمونه از این ایده ها پرداخته ایم تا اتاقی زیبا و جذاب مطابق با رویای دخترتان طراحی نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

1- ورود به دنیای بالش‌ ها :

یکی از ایده های مدرن و امروزی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه استفاده از کوسن و بالش‌ های نرم و  فانتزی است. روبالشی های جدید در انواع مدل های فانتزی، سه بعدی و مخمل موجود است که حتی ساده‌ ترین اتاق خواب را نیز تبدیل مکانی زیبا و رویایی می نماید. تنها لازم است شما توجه به تم اتاق خواب دخترتان داشته باشید و یا کارتون و شخصیت مورد علاقه‌ او را بشناسید. شما حتی می توانید با چیدن و قرار دادن چند کوسن بزرگ گرم و نرم روی تخت خواب و یا در گوشه اتاق، اتاق هواب دخترتان را زیبا و جذاب نمایید. فراموش نکنید که اگر ممکن است از کوسن‌ های تابستانه و زمستانه متفاوتی استفاده نمایید. بهتر است در فصول سرد سال از کوسن یا بالش مخملی استفاده نمایید، زیرا احساس گرمای بیشتری را انتقال می دهد. و در فصول گرم سال نیز از کوسن و یا بالش هایی از جنس نخ پنبه بهره بگیرید زیرا خنک تر هستند و موجب القای حس خنکی در فضا می شوند.

2- چادر و خانه عروسکی‌ های کوچک :

نصب یک چادر امن در گوشه‌ ایی از اتاق خواب یکی از مهم ترین کار هایی است که باعث ایجاد شور و هیجان در دختر بچه ها می شود. کودکان علاقه فراوانی به داشتن گوشه ایی دنج برای خود هستند. تا در آن بازی کنند یا حتی پنهان شوند و به رویا پردازی بپردازند. بنابراین این امکان با نصب یک چادر بازی برای آن ها فراهم می شود و در عین حال دکوراسیون اتاق را نیز خاص و زیبا می‌ کند. اما امنیت چادر بسیار حائز اهمیت است و باید به گروه سنی درج شده روی آن توجه نمایید. هم چنین فراموش نکنید که برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از رنگ های شاد و روشن استفاده نمایید زیرا موجب بزرگ تر نشان دادن اتاق می شود. اگر امکان خرید چادر برای شما مقدور نیست، می توانید خودتان با استفاده از پارچه اقدام به تهیه چادر نمایید. چادر بازی می‌ تواند جای مناسبی برای چیدن عروسک‌ های فرزندتان نیز باشد.

3- خوابیدن در تخت رویا ها :

تخت خواب یک نفره و دو نفره تاشو در انواع مختلفی وجود دارد که دنیایی از تنوع را به پدر و مادر ها و فرزندانشان پیشنهاد می‌ دهد. مسئله مهم این است که قرار نیست تخت اتاق فرزندتان با ست سایر اتاق‌ ها یا وسایل خانه هماهنگ باشد، بلکه باید هویت اتاق دخترتان مانند هویت خودش مستقل باشد. به همین علت اگر خواهان داشتن تختی با تصویر شخصیت کارتونی مورد علاقه اش می باشد، باید اجازه بدهید این اتفاق بیفتد. و شما تنها می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه در مورد رنگ ها به فرزندتان مشاوره دهید. بهتر است بدانید  استفاده از سرویس خواب سفید حتی اگر دارای عکس کارتونی باشد، شیک بودن فضا و فانتزی بودن آن را بیشتر می‌ کند و در عین حال این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا با خیالی آسوده از سایر رنگ‌ ها مانند بنفش و صورتی که معمولا به عنوان رنگ‌ های دخترانه شناخته می‌شوند، استفاده نمایید و اتاق ساده اما زیباتری را خلق نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

4- استفاده از استیکر و کاغذ دیواری :

کاغذ دیواری های کودکانه در طرح ها و رنگ های زیبا، جذاب و متنوعی موجود است. هر یک از این طرح ها می توانند دنیایی از انرژی مثبت را به اتاق خواب فرزند شما تزریق نمایند. تنها لازم است شما اطلاعات لاطم و ضروری را درباره کاغذ دیواری بدانید. و مطمئن شوید که کاغذ دیواری امن و ضد اشتغال است. اگر ساکن خانه اجاره ایی هسنید و امکان استفاده از کاغذ دیواری برای شما وجود ندارد. بهترین گزینه برای شما استفاده از استیکر های بامزه دیواری است. این استیکر ها موجب خارج شدن دیوار از حالتی سادگی می شوند و فضای اتاق را شیک و زیبا تر خواهند نمود.


حتما ببینید : 20 نمونه دکوراسیون آشپزخانه با کابینت قهوه ایی


5- نقاشی روی دیوار ها :

هیچ گاه نقاشی های فرزندنتان را، به ویژه آن‌ هایی را که زیبا تر و رنگی‌ تر از بقیه کشیده است را دور نیاندازید. شما می توانید این نقاشی‌ های به ظاهر ساده و سایر کار دستی‌ ها و کلاژ های ساخته شده توسط فرزندتان را با یک فریم زیبا قاب نمایید و قسمتی از دیوار اتاق را به نمایشگاه آثار زیبای هنری‌ اختصاص دهید. حتی با نصب یک ریسمان رنگی نیز می توانید اقدام به آویزان نمودن نقاشی‌ ها با گیره های چوبی بامزه نمایید. هم چنین می توانید با استفاده از رنگ های امن، استاندارد و قابل شستشو، دیوار اتاق را نقاشی کنید و یا حتی از فرزند خود بخواهید این کار را انجام دهد.

6- نور و رنگ را جدی بگیرید :

تاثیر نور و رنگ روی روحیه و احساسات کودک ار دیگر نکاتی است که باید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، آبی رنگ سردی است که باعث بیشتر شدن آرامش و خواب راحت می شود. در حالی که قرمز، رنگ هیجان است و اگر فردی به مدت طولانی در یک اتاق قرمز رنگ قرار گیرد، مضطرب و بی قرار خواهد شد. به همین علت انتخاب رنگ اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است. بنابراین بهتر است رنگی یا ترکیب رنگی را که برای اتاق دخترتان انتخاب نمایید، نه خیلی تند و گرم باشد و نه خیلی ملایم و سرد. در عین حال نباید اتاق فرزند خود را خیلی تاریک کنید. این کار علاوه بر زشت کردن دکوراسیون اتاق، برای سلامتی فرزند شما نیز مناسب نیست. سعی کنید الگوی نور اتاق از الگوی شبانه روز پیروی کند به این معنا که در طول روز نورگیر باشد و شب‌ ها نیز امکان تاریک کردن فضا وجود داشته باشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

7- هماهنگی روتختی و پرده :

برای داشتن دکوراسیونی زیبا لازم است بین سه مورد هماهنگی وجود داشته باشد:

دو مورد اول هماهنگی میان لایه داخلی لحاف روتختی و ملحفه را شامل می شود، یعنی به هنگام کنار زدن لحاف، بهتر است طرح پارچه‌ ایی که دیده می‌شود با طرح پارچه ملحفه روی تشک هماهنگی داشته باشد.

نکته بعدی هماهنگی بین روتختی و پرده است، امکان دارد خیلی از مادر ها با سلیقه خود پارچه‌ ایی را انتخاب نمایند و سفارش دوخت روتختی و پرده را از همین پارچه دهند تا اتاق دخترشان جذابیت بیشتری پیدا کند. بنابراین باید حتما پارچه ایی را انتخاب کنید که ضد حساسیت بوده و از جنس الیاف طبیعی باشد تا کودک شما آلرژی پیدا نکند. شما می توانید در فصول سرد سال به منظور انتقال حس گرمای بیشتر به داخل اتاق از یک پشت پرده‌ ایی استفاده نمایید.

8- استفاده از قفسه یا شلف :

یکی دیگر از ایده های طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه استفاده از قفسه‌ های دیواری کوچک است. این قفسه ها می تواند جایی برای قرار دادن کتاب داستان، یا مکانی برای عروسک ها باشد. نکته حائز اهمیت این است که نباید این قفسه‌ ها را بالای تخت یا میز تحریر بچه‌ ها نصب نمایید و از سنگین شدن آن ها اجتناب کنید. این موارد موجب کاهش امنیت قفسه ها می شود.

 


این مطالب را هم ببینید :

مدل سه بعدی لامپ بیرون – دانلود رایگان ولوم 94 CGAxis

مستند ساخت برج العرب – مستند دوبله فارسی ارتباطات مهندسی