11 ایده طراحی داخلی

تزئین خانه و ایجاد ظاهری جذاب و چشمگیر در طراحی داخلی با استفاده از عناصر دکوراتیو کار سخت و دشواری می باشد. اما نکات کلیدی در رابطه با دکوراسیون و طراحی داخلی منزل وجود دارد که با بررسی و در نظر گرفتن این نکات ، می توانید فضای منزل خود را به زیبایی دیزاین کنید. و همانند یک طراح داخلی حرفه ایی دکوراسیون منزل خود را طراحی کنید. شما با استفاده از شیوه ها و ایده های ساده و کاربردی می توانید به دکوراتور حرفه ایی تبدیل شوید. در ادامه با 11 ایده طراحی داخلی ساده اما کاربردی آشنا خواهید شد.

ایده طراحی داخلی

1- استفاده از چراغ های رنگی در منزل : 

یکی از شیوه ساده افزودن رنگ به دکوراسیون منزل ، استفاده از چراغ های رنگی می باشد. شما می توانید به جای رنگ آمیزی دیوار های منزل ، از چراغ ها و نور های رنگی استفاده نمایید. مخصوصا در صورت هماهنگ بودن رنگ چراغ با رنگ دیوار ، فضایی ایجاد شده در منزل بسیار زیبا و تاثیر گذار خواهد بود. هم چنین تغییر رنگ چراغ ها امکان پذیر می باشد و شما می توانید به راحتی با تغییر رنگ آن ، به منزل خود جلوه تازه ایی ببخشید.

ایده طراحی داخلی

2- استفاده از نور طبیعی در فضا های داخلی : 

معمولا خانه هایی که از نور خورشید به اندازه کافی بهره مند هستند ، محیط دلباز تر ، سالم تر و طبیعی تری دارند. تا حدی که معماری و شرایط خانه اجازه می دهد از نور طبیعی روز بهره مند شوید ، زیرا وجود نور کافی در منزل ، موجب می شود فضای فرح بخش تر و دلنشین تری داشته باشید. هم چنین استفاده از رنگ های روشن در طراحی داخلی به علت هماهنگی بیشتر با نور روز ، موجب ایجاد فضای فرح بخش تری در فصل تابستان و زمستان می شوند. استفاده از پرده های نازک که نور را از خود عبور می دهند بکی از راهکار های استفاده از نور روز می باشد. هم چنین استفاده از سطوح روشن و براق نیز موجب افزایش بازتاب نور می شود و تاثیر آن را نیز چندین برابر می کنند. به یاد داشته باشید که نور طبیعی روز می تواند  زیبایی هر نوع دکوراسیونی را زیبا تر جلوه دهد.

ایده طراحی داخلی

3- تقسیم بندی فضای خانه : 

تقسیم بندی فضا در مکان های وسیع موجب ایجاد فضایی بسیار کاربردی خواهد شد. با تقسیم بندی فضا هایی مانند مانند سالن پذیرایی و یا اتاق نشیمن ، فضا هایی برای نشستن ، مشاهده تلویزیون و یا غذا خوردن ایجاد خواهد شد. و یا با تفکیک نشیمن از راهرو های موجود در خانه ، فضای بسیار کاربردی تر به وجود خواهد آمد. برای تفکیک فضا های مختلف از یک دیگر ، شیوه های دکوراتیو مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال ، یک کتابخانه زیبا و یا یک پارتیشن مدرن می تواند جلوه متفاوتی به دکوراسیون خانه ببخشد.

ایده طراحی داخلی

4- هماهنگی رنگ ها در دکوراسیون داخلی : 

هماهنگی رنگ مبلمان با رنگ دیوار ها یکی از مواردی است که در ایده طراحی داخلی بسیار اهمیت دارد. استفاده از رنگ های مشابه و یا هماهنگ می تواند تاثیر بسزایی در ایجاد یک فضای زیبا داشته باشد. مخصوصا اگر علاقمند به ایجاد یک فضای مدرن هستند می توانید از رنگ های خنثی در کنار یک دیگر استفاده نمایید و به هماهنگی قابل توجهی دست یابید.

ایده طراحی داخلی ساده اما کاربردی

5- لوازم خانگی کوچک : 

لوازم خانگی و برقی کوچک مورد استفاده در آشپزخانه علاوه بر کاربردی بودن ، به عنوان یک عنصر دکوراتیو نیز بر روی صفحه کابینت ها قرار داده می شوند. و به فضای آشپزخانه شما رنگ و زیبایی می بخشند. با استفاده از اشیاء رنگی و یا صندلی های رنگی در آشپزخانه می توانید جلوه خاص و زیبایی در این فضا ایجاد کنید.

ایده طراحی داخلی ساده اما کاربردی

6- طراحی های داخلی : 

در دکوراسیون آشپزخانه ، طراحی کابینت ها بسیار حائز اهمیت می باشد. کابینت های دکوراتیو آشپزخانه ، نه تنها موجب ایجاد فضایی زیبا خواهند شد بلکه  در مدرن شدن این مکان تاثیر گذار هستند. مخصوصا اگر آشپزخانه شما به شکل پلان باز طراحی شده باشد به هیچ وجه تاثیر کابینت ها بر زیبایی محیط را دست کم نگیرید.

ایده طراحی داخلی ساده اما کاربردی


حتما ببینید : شیوه های ایجاد تغییرات در طراحی اتاق غذا خوری


7- طراحی و اجرای سطوح چوبی : 

استفاده از چوب طبیعی در دکوراسیون موجب ایجاد محیطی زیبا تر و طبیعی تر خواهد شد. با استفاده از سطوح چوبی ، می توانید محیطی گرم و صمیمی را در خانه ایجاد کنید و فضای فوق العاده ایی را نیز نمایش دهید. برای این کار می توانید از مبلمان چوبی و پالت های چوبی بر روی دیوار ها استفاده کنید.

ایده طراحی داخلی ساده اما کاربردی

8- سیستم روشنایی در طراحی داخلی :

سیستم روشنایی ، یکی از مهم ترین عناصر در طراحی داخلی محسوب می شود. استفاده از سیستم روشنایی به شکل مناسب و به صورت مدرن موجب ایجاد فضای بی نظیری خواهد شد. اما در صورت عدم طراحی مناسب و صحیح سیستم روشنایی ، تمامی زحمات شما بی نتیجه خواهد ماند. بنابراین برای داشتن دکوراسیون بی نقص ، حتما به سیستم روشنایی موجود در خانه اهمیت دهید.

دکوراسیون داخلی

9- طراحی سرویس بهداشتی : 

داشتن یک سرویس بهداشتی با فضای آرامش بخش نیازمند طراحی و دکوراسیونی مناسب می باشد. طراحی مناسب سرویس بهداشتی موجب افزایش ارزش دکوراسیون محیط زندگی شما شده و به فضایی درمان کننده دست خواهید یافت. شاید سرویس بهداشتی مکانی باشد که درب آن همیشه بسته است ، اما به یاد داشته باشید که زیبایی این مکان با زیبایی محیط زندگی شما ارتباط مستقیمی دارد. بنابراین بایستی در طراحی این مکان دقت لازم را انجام دهید.

دکوراسیون داخلی

10- چیدمان تابلو ها و قاب عکس ها : 

در تمام قسمت های خانه ، قاب عکس ها و تابلو ها همیشه به عنوان عنصری ایده آل در دکوراسیون محسوب می شوند. به عنوان مثال ، با استفاده از تابلو های رنگی و پویا در اتاق خواب ، نه تنها موجب از بین رفتن فضای دلگیر آن می شوید ، بلکه اتاقی مدرن و زیبا را خلق خواهید کرد. این ویژگی تابلو ها در تمام قسمت های خانه تاثیر گذار است.هر چه تابلو ها و قاب هایی انتخاب شده زیبا تر و منحصر به فرد تر باشند ، به همان میزان طراحی داخلی خانه شما زیبا تر و قابل توجه تر خواهد بود.

دکوراسیون داخلی

11- فضای جاسازی اشیاء در خانه : 

ایجاد فضای کافی برای جاسازی اشیاء ، در یک خانه از اهمیت ویژه ایی برخوردار است وجود فضای کافی برای جاسازی اشیاء باعث ایجاد فضایی ساده تر و خلوت تر در منزل خواهد شد. مخصوصا در مکان هایی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی ، وجود فضای مناسب برای جاسازی اشیاء نه تنها کاربردی بوده ، بلکه به لحاظ بصری نیز ، تاثیرات چشمگیری را ایجاد خواهد کرد. هم چنین شما می توانید از این فضا ها برای نگهداری از گل ها و گیاهان استفاده نموده و زیبایی بیشتری به محیط زندگی خود ببخشید.

دکوراسیون داخلی


این مطلب را هم ببینید :

دانلود مجموعه مدل سه بعدی میز غذا خوری از Global Masterwork