معماری موزه هنر نورتون

موزه هنر نورتون واقع در فلوریدا توسط گروه معماری Foster + Partners و با همکاری شرکت طراحی CBT پس از چندین سال برنامه ریزی با یک بال جدید و باغ مجسمه‌ ها طراحی و ساخته شد. بال جدید واقع در ضلع غربی ساختمان به شکل کامل، موزه‌ هنر نورتون را تبدیل به کمپی به مساحت ۲٫۵ هکتار نموده است و باعث بهبود بخشیدن دسترس‌ پذیری موزه و باز بودن آن شده است. در عین حال نیز با قرار گیری ورودی جدید در طول خیابان اصلی بزرگراه Dixie جنوبی منطق و گویایی اصلی ساختمان در طراحی سال ۱۹۴۱ حفظ گردیده است. همم چنین این بال از طریق تقویت روابط مابین ساختمان و چشم‌انداز موجب ارتقا تجربه‌ تعامل با هنر شده است. به گونه ایی که باعث خلق فضای اجتماعی جدیدی برای اجتماع می شود.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : CBT و Foster + Partners
  • مکان پروژه : ساحل غربی Palm، فلوریدا، آمریکا
  • معماران اجرایی : CBT
  • معماران طراح : Foster + Partners
  • سازندگان پروژه : ALPOLIC, Pilkington, Kvadrat
  • مساحت پروژه : 12.356 مترمربع
  • سال ساخت : 2019

موزه هنر نورتون

در سال 1941 موزه هنر نورتون با الهام از هنر Deco به عنوان مجموعه‌ ایی زیبا از غرفه‌ های یک طبقه در اطراف یک حیاط مرکزی ساخته شد. توسعه‌ های بعدی در این مکان باعث شد تا تقارن مربوط به قرار گیری اصلی بر هم بخورد و پیکربندی محوری آن را از طریق قرار دهی مجدد ورودی اصلی در کنار ساختمان، تضعیف کرد. طرح جامع جدید با بیان مجدد شفافیت نحوه‌ گردش اصلی، برقراری تعادل مابین ارتفاع‌ های متفاوت ساختمان و معرفی گالری‌ های نمایشگاهی و فضا های آموزشی جدید به این مکان، موجب بازگشت پیوستگی پلان اصلی شد. این طراحی علاوه بر فراهم کردن فضا های گالری جدید، به دقت لایه‌ های مربوط به گسترش‌ های متعاقب را کنار می‌ زند تا بافت اصلی گالری‌ های تاریخی آشکار گردد.

موزه هنر نورتون

در حال حاضر این کمپ تنظیمات خارجی بسیار پیش‌بینی شده‌ ایی را برای مجموعه‌ های در حال رشد مجسمه‌ ها فراهم نموده و روابط مابین ساختمان و چشم‌ انداز را مستحکم‌ تر می‌ کند. و تجربه‌ ملاقات خارق‌ العاده‌ ایی را با تمرکز زیادی بر اجتماع به وجود می‌آورد، در حالی‌ که پایه‌گذار رشد در آینده به عنوان یکی از پیشروان موسسه‌ های فرهنگی در فلوریدا خواهد بود.

موزه هنر نورتون

ورودی جدید موزه واقع در ضلع بزرگراه Dixie جنوبی به سمت غرب، بازگو کننده مجدد رابطه‌ موزه با شهر است. یکی از پیشکسوتان اصلی که طراحی میدان ورودی جدید را به اطلاع رساند، یک درخت نمادین انجیر هندی است که در زمان ساخت موزه کاشته شده بود: منحنی‌ های درخشان و جدید سقفی قسمت گسترش یافته در اطراف سایبان درخت، کل مجموعه را متحد می‌کند در حالی‌ که بر میدان ورودی سایه می‌ افکند.  سه غرفهبا ارتفاع های دوبل در پشت سایبان، و در میان گالری‌ های با ارتفاع کم و بال سه طبقه‌ موجود Nessel قرار گرفته اند که این ترکیب را از طریق یک پالت گچ کاری سفید و با نوار های افقی متحد می‌ سازد. غرفه‌ ها میزبان سالن اجتماعات مدرن و تالار بزرگ هستند که قلب اجتماعی جدید برای اجتماع محلی خواهد بود: یک فضای مراسمات، مرکز آموزش، فروشگاه موزه و رستورانی که دارای صندلی‌ های خارجی سایه‌ دار با دید به سمت باغ است.

موزه هنر نورتون

باغ بخش جدا ناپذیر طرح کلی می باشد که موجب تقویت رابطه مابین ساختمان و چشم‌اندازی می شود که دارای گونه‌ های گیاهی غنی و متنوع فلوریدا است. تیم معماران با بهره گیری از آب‌ و هوای فلوریدا، محوطه‌ سازی باغ‌ ها شامل درختان و گل‌ های بومی را طراحی نموده اند. و بدین ترتیب برای بازدید کنندگان مسیر های پیاده‌روی سایه‌دار و محیط‌ های صمیمی ایجاد شده تا با مشاهده کار های هنری غرق در لذت شوند. متناسب با سایبان‌ های درختان، پیش‌ آمدگی‌ های بزرگ و درختان قرار گرفته به صورت ردیف با سایه‌ افکنی، اطمینان حاصل می‌ کنند که جلوی نور شدید گرفته می‌ شود، در حالی‌ که نور مربوط به منطقه‌ نیمه گرمسیری و مناظر سرسبز هنوز هم می‌ توانند به عنوان بخشی از تجربه‌ بازدیدکنندگان، لذت‌ بخش باشند.


حتما ببینید : طراحی نمای ساختمان اداری بالتیک


سایر تصاویر طراحی موزه هنر نورتون در آمریکا

موزه هنر نورتون

طراحی موزه هنر نورتون

طراحی موزه هنر نورتون

طراحی موزه هنر نورتون

طراحی موزه هنر نورتون

طراحی موزه هنر نورتون

معماری موزه هنر نورتون

معماری موزه هنر نورتون

معماری موزه هنر نورتون

معماری موزه هنر نورتون

معماری موزه هنر نورتون

معماری موزه هنر

معماری موزه هنر

معماری موزه هنر

معماری موزه هنر

معماری موزه هنر

طراحی موزه هنر

طراحی موزه هنر

طراحی موزه هنر

طراحی موزه هنر

طراحی موزه

طراحی موزه

طراحی موزه

پلان موزه هنر نورتون

پلان موزه هنر نورتون

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش منتال ری در 3dsMax

دانلود صحنه آماده سه بعدی ساختمان و طراحی محوطه