تاثیر رنگ نقره ایی در طراحی داخلی

انتخاب رنگ و ترکیب رنگ ها با یک دیگر نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی دارد. علاوه بر وجود رنگ های غالب در هر مکانی ، رنگ های مکمل و جزئیات نیز بسیار قدرتمند هستند. به گونه ایی که باعث ایجاد تغییرات چشمگیری در طراحی داخلی خواهند شد. یکی از این رنگ ها و جزئیات قدرتمند و تاثیرگذار ، رنگ نقره ایی با درخشش متالیک می باشد. رنگ نقره ایی که به عنوان رنگ طوسی براق و درخشان نیز شناخته شده است با نام های رنگ سربی و طوسی متالیک نیز نامیده می شود. این رنگ در طراحی لباس و برای ترکیب با لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد ، هم چنین رنگ نقره ایی در دکوراسیون داخلی در اکسسوری ها و جزئیات نیز به کار می رود. تنالیته های رنگ نقره ایی به علت هماهنگی با سایر رنگ ها ، باعث ایجاد ظاهری شیک ، لوکس و درخشان در دکوراسیون داخلی می شود و به راحتی می توان از آن به عنوان رنگ مکمل استفاده نمود.

کاربرد رنگ نقره ایی در دکوراسیون داخلی

در طی سال های اخیر استفاده از رنگ نقره ایی در دکوراسیون های مدرن به منظور ایجاد سطوح متالیک مورد استفاده قرار می گیرد. این شیوه تبدیل به یک ترند شده و هر روز در حال افزایش می باشد. شما می توانید نه تنها جزئیات کوچک در دکوراسیون را به رنگ نقره ایی انتخاب نمایید بلکه می توانید از این رنگ در سطوح بزرگ نیز بهره مند شوید و از درخشش و زیبایی رنگ نقره ایی در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. انتخاب یک نمکدان کوچک به رنگ نقره ایی و یا استفاده از یک کاغذ دیواری نقره ایی رنگ باعث ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی شده و فضای زیبایی را به وجود خواهد آورد. به یاد داشته باشید که از رنگ نقره ایی نه تنها به شکل براق ، بلکه به صورت مات ، نقره ایی تیره و در ترکیب با رنگ های پاستلی نیز می توانید در دکوراسیون داخلی به کار ببرید. در این مطلب با کاربرد رنگ نقره ایی در دکوراسیون داخلی آشنا خواهید شد.

کاربرد رنگ نقره ایی در دکوراسیون داخلی

کاربرد رنگ نقره ایی در دکوراسیون داخلی

1- ترکیب رنگ نقره ایی با رنگ های تیره :

رنگ مشکی یکی از زیبا ترین رنگ ها برای ترکیب با رنگ نقره ایی در دکوراسیون داخلی می باشد. ترکیب رنگ نقره ایی با مشکی باعث ایجاد ظاهری بی نظیر در فضا خواهد شد. البته علاوه بر رنگ مشکی ، تنالیته تیره تمامی رنگ ها با رنگ نقره ایی هماهنگ هستند و ترکیب رنگی شیک و تاثیر گذاری را ایجاد می کنند.

کاربرد رنگ نقره ایی در دکوراسیون داخلی

2- کوسن های نقره ایی :

هنگامی که سخن از کاربرد جزئیات نقره ایی رنگ در دکوراسیون نشیمن می شود ، استفاده از تزئینات نقره ایی بر روی کوسن های تزئینی یکی از شیوه های کاربرد رنگ نقره ایی در دکوراسیون می باشد. تزئین کوسن ها با استفاده از جزئیات نقره ایی رنگ برای استفاده از زیبایی این رنگ در دکوراسیون داخلی ، نه تنها شیوه ایی ساده ، کم هزینه و مقرون به صرفه می باشد بلکه باعث ایجاد تغییرات چشمگیر در نشیمن نیز خواهد شد.

کاربرد رنگ نقره ایی در دکوراسیون داخلی

3- بازسازی مبلمان قدیمی با رنگ نقره ایی :

امروزه پروژه های ساخت و بازسازی اشیاء در خانه توسط خود مالکین در حال افزایش است. در این پروژه ها مبلمان قدیمی نیز بازسازی شده ، رنگ شده و مجددا مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این شیوه نه تنها باعث ایجاد ظاهری زیبا در خانه می شود بلکه حس نوستالژی را در مخاطب زنده می کند. در حال حاضر با تولید اسپری های رنگی فرآیند رنگ آمیزی اشیاء در خانه و توسط کاربران بسیار آسان و راحت شده و گزینه مناسبی برای رنگ آمیزی سطوح مختلف هستند. به همین علت رنگ آمیزی اشیاء قدیمی به رنگ های مختلف کار بسیار ساده و راحتی می باشد که شما خود نیز به تنهایی قادر به انجام آن هستید. رنگ نقره ایی نیز یکی از رنگ های موجود در رنگ های اسپری شده است که بسیار محبوب و پر طرفدار می باشد. شما می توانید با استفاده از درخشش رنگ نقره ایی صندلی های قدیمی میز غذا خوری خود را رنگ کرده و آن ها را تبدیل به صندلی هایی متفاوت و شیک کنید.

تاثیر رنگ نقره ایی در طراحی داخلی

4- طرح های نقره ایی بر روی دیوار :

یکی دیگر از شیوه های کاربرد رنگ نقره ایی در دکوراسیون داخلی استفاده از نقوش نقره ایی بر روی دیوار ها است. این شیوه باعث ایجاد سبک مدرن در دکوراسیون خواهد شد. بدون شک می دانید که رنگ طوسی تبدیل به یکی از رنگ های ترند در سبک دکوراسیون مدرن شده است. استفاده از جزئیات نقره ایی رنگ بر روی دیواری به رنگ طوسی منجر به ایجاد فضایی منحصر به فرد خواهد شد. برای کاربرد رنگ نقره ایی در دکوراسیون های مدرن ، بهترین گزینه استفاده از کاغذ دیواری های طوسی رنگ با طرح های نقره ایی می باشد. البته استفاده از رنگ طوسی برای رنگ زمینه کاغذ دیواری هایی با نقوش نقره ایی رنگ ضرورت ندارد زیرا نقوش نقره ایی رنگ در ترکیب با سایر رنگ ها هماهنگ بوده و باعث ایجاد ظاهری زیبا ، خاص و تاثیر گذار در مکان خواهد شد.

تاثیر رنگ نقره ایی در طراحی داخلی


حتما ببینید : 8 رنگ چشمگیر در دکوراسیون داخلی


5- تاثیر رنگ نقره ایی برای روکش مبلمان :

برای بهره مند شدن از درخشش رنگ نقره ایی در دکوراسیون ، استفاده از این رنگ تنها بر روی سطوح براق ضرورت ندارد. زیرا امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، تولید پارچه نیز ارتقا یافته و روکش هایی براق ، درخشان و به رنگ نقره ایی تولید می شوند که کاربرد فراوانی در دکوراسیون داخلی دارند. هم چنین استفاده از این روکش ها به صورت وسیع و در تمام مبلمان و در جزئیات و کوسن های دکوراسیون هایی به سبک مدرن نیز  امکان پذیر می باشد.

تاثیر رنگ نقره ایی در طراحی داخلی

6- رنگ نقره ایی نقش اول دکوراسیون :

همان گونه که در بالا اشاره نمودیم امروزه روکش های مبلمان به شکلی تولید می شوند که قادر به ایجاد ظاهری متالیک و زیبا در دکوراسیون هستند. شما می توانید برای کاربرد رنگ نقره ایی در دکوراسیون از ست مبلمانی با روکش های نقره ایی بهره مند شوید. البته استفاده از رنگ نقره ایی در مبلمانی که نقش اصلی در دکوراسیون سالن نشیمن و پذیرایی را ایفا می کنند نیاز به کمی جسارت دارد. این انتخاب امکان دارد در مکان های کوچک ، فضای خسته کننده ایی را به وجود آورد. اما در یک مکان بزرگ با سقف بلند شما می توانید با خیالی آسوده از مبلمان نقره ایی رنگ به عنوان نقش اول دکوراسیون استفاده کنید.

رنگ نقره ایی در دکوراسیون

7- جزئیات و اکسسوری های نقره ایی رنگ :

در صورتی که خواستار افزودن کمی سبک کلاسیک به دکوراسیون مدرن خود هستید و قصد دارید ظاهر لوکس خانه خود را افزایش دهید می توانید از لوستر ها و چراغ هایی با جزئیات نقره ایی رنگ استفاده کنید. البته برای بهره مند شدن از درخشش رنگ نقره ایی در دکوراسیون می توانید از آباژور ها ، شمعدان ها ، نمکدان ها و سایر اکسسوری ها نیز استفاده کنید. هم چنین این اکسسوری های نقره ایی هماهنگ با هر سبک دکوراسیون و هر خانه ایی نیز می باشند.

رنگ نقره ایی در دکوراسیون

8- رنگ نقره ایی در دکوراسیون اتاق خواب :

معمولا از رنگ های خنثی برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده می شود. مهم ترین علت این کار این است که رنگ های درخشان و دکوراسیون پر تحرک باعث ایجاد تاثیرات منفیبر کیفیت و سلامت خواب افراد می شود. به همین علت افرادی که علاقمند به دکوراسیون شیک و مجلل در اتاق خواب هستند می توانند مانند طراحان داخلی از رنگ های نقره ایی و طلایی استفاده کنند. این رنگ ها بدون این که باعث از بین رفتن آرامش ، دلبازی و تعادل اتاق شوند ، ظاهر شیک و لوکسی را در اتاق خواب ایجاد کرده و زیبایی بی نظیری به این مکان می بخشند.

دکوراسیون با تم نقره ایی

9- کاشی های نقره ایی رنگ :

در طی سال های اخیر از تنالیته های رنگ نقره ایی و یا طوسی برای کاشی های کف و دیوار های محیط های مرطوبی مانند آشپزخانه و سرویس های بهداشتی استفاده می شود و این کار تبدیل به یک ترند در دکوراسیون داخلی شده است. برای استفاده از درخشش رنگ نقره ایی در آشپزخانه می توانید کاشی های یبن کابینت ها و یا سرامیک های کف آشپزخانه را به رنگ نقره ایی و یا طوسی براق انتخاب کنید. کاربرد این رنگ ها در آشپزخانه های کوچک باعث می شود فضا بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد. انتخاب کاشی های نقره ایی رنگ در سرویس بهداشتی نیز موجب ایجاد فضایی زیبا و تاثیر گذار در این مکان خواهد شد. اگر خواستار ایجاد فضایی دلباز در سرویس بهداشتی کوچک هستید می توانید از رنگ نقره ایی برای کاشی دیوار ها ، کف و سایر جزئیات استفاده کنید.

دکوراسیون با تم نقره ایی


این مطلب را هم ببینید :

مستند تونل هوشمند – طراحی و ساخت تونل 97 کیلومتری