مرجع دانلود معماری https://arch-projects.com دانلود معماری،دانلود پلان,دانلود آبجکت, معماری و دکوراسیون داخلی Fri, 23 Feb 2018 08:30:17 +0000 fa-IR hourly 1 رستوران اوپن هاوس در سنترال امباسی – با معماری کلین دیتام https://arch-projects.com/open-house-central-embassy/ https://arch-projects.com/open-house-central-embassy/#respond Fri, 23 Feb 2018 08:30:17 +0000 https://arch-projects.com/?p=24313 ایده های طراحی رستوران اوپن هاوس از کلین دیتام رستوران اوپن هاوس در مجموعه سنترال امباسی در پنجاه متری سطح بانگوک واقع شده است. در این مجموعه روستایی رستوران ها ، بار ها ، گالری ها ، مغازه ها ، کتابخانه ها و کارگاه ها ای در اندازه های واقعی و با طراحی های آشنا در کنار […]

نوشته رستوران اوپن هاوس در سنترال امباسی – با معماری کلین دیتام اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
ایده های طراحی رستوران اوپن هاوس از کلین دیتام

رستوران اوپن هاوس در مجموعه سنترال امباسی در پنجاه متری سطح بانگوک واقع شده است. در این مجموعه روستایی رستوران ها ، بار ها ، گالری ها ، مغازه ها ، کتابخانه ها و کارگاه ها ای در اندازه های واقعی و با طراحی های آشنا در کنار هم بخوبی کار میکنند. در زندگی و مدرنیته امروزه زمانی برای این که، توقفی بکنیم ، نفسی بکشیم و از گرمای شدید زندگی کمی خود را کنار بکشیم گیرمان نمی آید مخصوصا در جایی مانند بانگوک. مجموعه اوپن هاوس دقیقا پادزهر این موضوع است. جایی که وقعا احساس خانه را به ما میدهد.

مشخصات کلی پروژه :

 • معمار: Klein Dytham architecture
 • مکان پروژه : بانکوک تایلند
 • مساحت پروژه : 4600.0 m2
 • سال پروژه : 2017

اوپن هاوس در سنترال امباسی - با معماری کلین دیتام

به طور خلاصه چهارده رستوران و بار ، یک کتاب فروشی ، یک کارگاه همکاری و مجموعه برای بازی کودکان و دیگر فضا هایی برای روابط اجتماعی گرد هم جمع آمده اند. با چنین مجموعه ای سریعا متوجه شدیم که هدایت این مجموعه کلید دسیابی به اهداف است . این مجموعه  در جایی که در اصل شبیه به یک آشیانه هواپیما ها است قرار دارد ، با تشکیل چند برج که در آن رستوران ها واقع شده اند ما میتوانیم :

 • رستوران ها را از دوردست قابل رویت کنیم اگر برج ها را شبیه به توتم ها طراحی کنیم
 • هواکش ها و وسایل تهویه را مخفی و خارج از دید طراحی کنیم
 • ستون ها را به گونه ای جاگذاری کنیم که کمترین تاثیر را در دید داشته باشند

برج ها با بافت های متفاوتی از چوب کاج پوشانده شده اند، تنوع این نوع پوشش باعث ایجاد سطوح متغییری در میزان ورود و عبور نور زمانی که در طول مسیری که در داخل برج ها در حال حرکت هستید میشوند. سقف های آینه مانند در داخل برج ها باعث از بین رفتن مشکلات وسعت و بیکرانی سقف ها هستند.

اوپن هاوس در سنترال امباسی

ویژگی کتاب فروشی خطی بودن عنصر آن است و راهی که در آن مطالعه انجام میشود در طول فضای کتاب فروشی کشیده شده است. یک برج از کتاب ها در یک سوی کتاب فروشی و در سوی دیگر دیواری از دو کتاب خانه ی بلند پهلو به پهلو فضای کتابفروشی را تشکیل داده اند. فضای کتابفروشی در اصل با یکی شدن با بار و رستوران کامل میشود که گشت و گذار و انتخاب را برای مردم آزادانه ، راحت و لذت بخش کرده است.

اوپن هاوس

برج هنری در زیر سقف اصلی نور قرار گرفته است که خود یک گالری کوچک هنری را هم در بر گرفته است و فضای اطرافش به وسیله درختانی احاطه شده است. گالری داخلی فضایی صمیمی و خودمانی را در میان مجموعه خانه های باز تشکیل داده است که برای نمایش های مختلف گزینه ای عالی محسوب میشود. فضای خارجی این برج هم تاقچه هایی براق و  نورانی  دارد که امکان نصب شدن قطعات هنری و نمایش هایی در آینده را آسان و فراهم میکند.

طراحی اوپن هاوس

اوپن هاوس همچنین مجموعه ای از گلخانه ها دارد که فضایی بیشتر دارای برنامه ریزی برای همکاری و و کار کردن و ملاقات ها است که در پشت دیوار کتاب ها واقع است. همچنین این امکان وجود دارد که غذا و نوشیدنی از هرکدام از رستوران های مورد علاقه ی شما در مجموعه، مستقیما به میز کار شما سفارش و تحویل داده شوند.

طراحی داخلی اوپن هاوس

مجموعه سنترال امباسی به شکل غالفگیر کننده در یک محیط با پوشش گیاهی متراکم در بانگوک قرار گرفته است که از یک طرف از بالا به سفارت بریتانیا و از طرف دیگر به فضایی پردرخت دید دارد. برای رسیدن به این ایده که فضایی سبز  داشته باشیم ، تصمیم گرفتیم که از سقف های سفید پرنور و برگ هایی پراکنده شده در کل محیط استفاده کردیم. تعداد 9600 برگ در مدت زمان 6 هفته کاملا با دست در کل محیط مجموعه نقاشی شد و خود به یک اثر هنری برجسته تبدیل شد. یک عنصر و ویژگی نمادین و بیادماندنی در تمام فضای مجموعه.


حتما ببینید: طراحی داخلی دفتر کار گوگل


طراحی داخلی

سایر تصاویر پروژه رستوران اوپن هاوس :

رستوران اوپن هاوس

پروژه اوپن هاوس

طراحی داخلی کتابخانه

Open House at Central Embassy / Klein Dytham architecture

Open House at Central Embassy

Open House

طراحی کتابخانه

معمار داخلی کتابخانه

معماری کتابخانه

پلان اوپن هاوس

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: 14 طراحی سالن کنسرت منحصر به فرد در دنیا


 

نوشته رستوران اوپن هاوس در سنترال امباسی – با معماری کلین دیتام اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/open-house-central-embassy/feed/ 0
40 طرح مدرن آشپزخانه با اشکال هندسی نامتعارف https://arch-projects.com/modern-kitchen-design/ https://arch-projects.com/modern-kitchen-design/#respond Thu, 22 Feb 2018 08:30:12 +0000 https://arch-projects.com/?p=24269 40 ایده خلاقانه برای طراحی آشپزخانه مدرن طرح مدرن آشپزخانه : درحالیکه سبک سنتی طراحی آشپزخانه بر رنگ ها و عناصر و مواد اولیه ساخت تاکید دارد ، طراحان مدرن در حال جستجو و اکتشاف دنیایی از طراحی های خلاقانه و اشکال هندسی نامتعارف هستند. آشپزخانه های آورده شده در این مطلب شامل طرح هایی […]

نوشته 40 طرح مدرن آشپزخانه با اشکال هندسی نامتعارف اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
40 ایده خلاقانه برای طراحی آشپزخانه مدرن

طرح مدرن آشپزخانه : درحالیکه سبک سنتی طراحی آشپزخانه بر رنگ ها و عناصر و مواد اولیه ساخت تاکید دارد ، طراحان مدرن در حال جستجو و اکتشاف دنیایی از طراحی های خلاقانه و اشکال هندسی نامتعارف هستند. آشپزخانه های آورده شده در این مطلب شامل طرح هایی است از سبک های آینده گرایانه ی بر پایه ی اشکال نامتقارن کثیرالاضلاع ؛ تا طرح هایی کلاسیک و سنتی که به طرز برجسته و خلاقانه ای با استفاده کردن از اشکال ، به نحوی ماهرانه چهارچوب های متداول را شکسته اند. بسیاری از این طرح ها در طیف بسیار تجملی  قرار میگیرند در حالی که مابقی طرح ها به شکلی است که با استفاده از چند رمز و روش ساده هر فرد مشتاق و علاقمند حتی غیره حرفه ای هم امکان انجام آن ها را دارد.

کدام یک از آشپزخانه های مدرن مورد علاقه و دلخواه شماست ؟ نظر خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

طرح مدرن آشپزخانه

بیایید با چیزی کاملا غیر معمول آغاز کنیم! این آشپزخانه ساختش با یک جزیره ی ذوزنقه ای با معماری و زوایای منحصربفرد کامل میشود. نتیجه بدست آمده ، یک محیط وهمی و سورئال است که ایده هایی فضایی در سر دارد.

40 طرح مدرن آشپزخانه با اشکال هندسی نامتعارف

در حالی که مابقی آشپزخانه از خطوط متعارف صاف و بینقص سبک آینده گرایانه لذت میبرد، گوشه های بی نظم جزیره ، حرکتی برجسته در طراحی آینده گرایانه است. چهارپایه های بی همتای آشپزخانه هم بسیار بی عیب و تمام عیار به نظر میرسند.

طرح مدرن آشپزخانه با اشکال هندسی نامتعارف

مجلل ، قابل تحسین!! طراحی این آشپزخانه با کابینت های “ال شکل ” خود در بالاترین سطح قرار دارد. تنوع در بافت و عمق به سطوح ساده زندگی بخشیده است.

طرح آشپزخانه با اشکال هندسی نامتعارف

در اینجا آشپزخانه ی دیگری داریم که به ویژگی های متداول شخصیت بخشیده است. ترکیب رنگ ها سنتی و کلاسیک است ، اما شکل های ممتاز و مشخص ، به کابینت ها گرایش و هیبتی معاصر و کاملا بی عیب و نقص بخشیده است.

طرح آشپزخانه با اشکال هندسی

طراحی های هندسی نامتعارف ، روشی خارق العاده برای ایجاد نقطه تمرکز در میان ترکیب های مینی مالیستی میباشد. ترکیب این جزیره و میز صبحانه ی زاویه دار ، تضاد و کنتراست خیره کننده ای در برابر خطوط صاف مابقی طراحی داخلی ایجاد کرده است.

طرح آشپزخانه

این جزیره که سطح هموار و سیقلی دارد برای اثری روان و یکپارچه ، با نور و سایه ها بازی میکند. براستی که این جزیره مجسمه ای کارآمد برای تحت تاثیر قراردادن مهمان های شماست. اثری ماندگار در ذهن مهمان ها!!


حتما ببینید: 40 ایده طراحی سیاه و سفید برای آشپزخانه


طرح

سایر نمونه های طرح مدرن آشپزخانه :

طرح آشپزخانه مدرن

کابینت مدرن آشپزخانه

کابینت مدرن

طراحی مدرن کابینت

طراحی مدرن کابینت

طراحی مدرن کابینت آشپزخانه

طراحی مدرن کابینت آشپزخانه

طراحی مدرن کابینت آشپزخانه

طراحی مدرن

طراحی مدرن

طراحی مدرن آشپزخانه

طراحی مدرن آشپزخانه

طراحی مدرن آشپزخانه

طراحی مدرن آشپزخانه

طراحی مدرن آشپزخانه

طراحی مدرن آشپزخانه

آشپزخانه مدرن ایرانی

طراحی آشپزخانه مدرن ایرانی

آشپزخانه مدرن مشکی

آشپزخانه مدرن

طراحی آشپزخانه مدرن

ایده طراحی آشپزخانه مدرن

ایده طراحی آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

آشپزخانه مدرن

طراحی آشپزخانه مدرن سفید

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه مدرن

مدل کابینت آشپزخانه

طرح کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

آشپزخانه

آشپزخانه

آشپزخانه مدرن

طرح آشپزخانه مدرن

40 طرح مدرن آشپزخانه با اشکال هندسی نامتعارف :

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: 30 آشپزخانه خاکستری و سفید که ترکیب چشم نوازی دارند


 

 

نوشته 40 طرح مدرن آشپزخانه با اشکال هندسی نامتعارف اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/modern-kitchen-design/feed/ 0
لوئی کان https://arch-projects.com/louis-kahn/ https://arch-projects.com/louis-kahn/#respond Wed, 21 Feb 2018 08:30:45 +0000 https://arch-projects.com/?p=24237 بیوگرافی لوئی کان و معرفی آثار معماری ایشان لوئی کان با طراح هایی که فرم های  بی زمانی و تکنیک های مدرن را ترکیب می کنند، لوئی کان به عنوان یکی از معماران پیشرو این سبک قرن بیستم شهرت دارد. خلاصه بیوگرافی لوئی کان : لوئی کان در  20 فوریه 1901 در پرنو استونی بدنیا آمد. […]

نوشته لوئی کان اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
بیوگرافی لوئی کان و معرفی آثار معماری ایشان

لوئی کان با طراح هایی که فرم های  بی زمانی و تکنیک های مدرن را ترکیب می کنند، لوئی کان به عنوان یکی از معماران پیشرو این سبک قرن بیستم شهرت دارد.

خلاصه بیوگرافی لوئی کان :

لوئی کان در  20 فوریه 1901 در پرنو استونی بدنیا آمد. در حالی کان کودکی بیش نبود خانواده اش به ایالات متحده مهاجرت نموده و او بعدها در دانشگاه پنسلوانیا به تحصیل رشته معماری پرداخته و شرکت خود را در سال 1935 راه دایر نمود. عمده کارهای او شامل گالری هنری دانشگاه یاله، موزه هنری کیمبل، سرمایه گذاری مجتمعی در داکا پایتخت بنگلادش بود. او سرانجام در 17 مارس 1974 در نیویورک دیده از جهان برگشود.

لوئی کان

تحصلات و آوان زندگی لوئی کان :

لوئی کان با نام اصلی ایتزه-لیب شیمولوئیسکی در 20 فوریه 1901 در پرنو استونی به دنیا آمد. پدرومادر یهودیش لیب شیمولوئیسکی و بیلا-ربکا مندولوویچ بعدها تصمیم به مهاجرت از استونیا را گرفتند. لیب به فیلادلفیا در پنسیلوانیا در سال 1904 مهاجرت نموده که بعدها خانواده اش نیز به او ملحق شدند.

به منظور ههمگونی با آن شهر، خانواده اسم آخر کان را در سال  1912 برگزیدند. لیب و بیلا ربکا نامهای لئوپولد و برزا را برگزیدند که پسرشان لوئی ایزادورف کان شد.

کان در دبیرستان مرکزی فیلادلفیا و مدرسه هنرهای صنعتی عادی به تحصیل مشغول شد. او بعدها در رشته معماری در فیلادلفیا در دانشگاه پنسیلوانیا که شیوه آموزشی آن شبیه دانشسرای عالی ملی هنرهای زیبای پاریس بود تحصیل کرد. کان در ساال 1924 موفق  به اخذ مدرک معماری از آن دانشگاه شدد.

زندگی نامه لوئی کان

فعالیت ها و حرفه های آغازین:

کان پس کار و فعالیت به عنوان طراح ارشد برای شرکت ساختمانی سکویسنتینیال او  به تمام  اروپا سفر کردد و در سال 19330 با آیزر ازاریل ازدواج کرد و در اکثر شرکتهای معماری فیلادلفیا مشغول به کار شد.

از همان آغاز فعالیت او علاقمند به نقش  معمار در تغییرات اجتماعی بود. او در طول جنگ  جهانی دوم خانه هایی برای کارگران کارخانه بنا نهاد و بعدها یعنی در دههه 1940 روی سازه هایی برای اتحادیه های کارگری کار کرد. بعد از جنگ، کان با حفظ سبک مدرنیستی چندین خانه های خصوصی را در حومه پنسیلوانیا طراحی نمود.

کان در سال 1947 در دانشگاه ییل در نیوهیون شروع به آموزش معماری نمود. این نقطه استارت آموزش موثر او بود ، که تا مدت ده سال قبل از اینکه به عنوان استاد تمام در دانشگاه پنسلوانیا شود در دانشگاه یاله باقی ماند.


حتما ببینید: بیوگرافی لوکوربوزیه


بیوگرافی لوئی کان

از جمله آثار لوئی کان :

 • بیمارستان مرکز ایوب در داکا ۱۹۶۳
 • موسسه اداری در احمد آباد – هند – ۱۹۶۳
 • مجلس ملی بنگلادش در داکا ۱۹۶۲
 • بنای یادبود شش میلیون یهودی ۶۹-۱۹۶۷
 • موزه ملی کیمبل ۷۲-۱۹۶۶
 • گالری هنری دانشگاه یل ۵۴-۱۹۵۰
 • توسعه شهر سازی محله عباس آباد تهران با مشارکت کنزوتانگه
 • ساختمان آزمایشگاههای پزشکی دیچاردز، پنسیلوانیا ۶۱-۱۹۵۷

ساختمان مجلس ملی بنگلادش :

لویی کان ساختمان مجلس ملی بنگلادش در داکا را به عنوان نمونه‌ای فوق العاده از معماری مدرن در بخشی از معماری بومی بنگلادشی رونویسی کرد. ساختمان مجلس ملی، در سال ۱۹۸۲ به اتمام رسید و نه تنها به عنوان یکی از برجسته‌ترین آثار کان قرار گرفت بلکه یک بنای یادبود نمادین برای دولت بنگلادش شد.

ساختمان مجلس ملی بنگلادش

اثار لوئی کان

موزه هنر کیمبل – Kimbell Art Museum :

یکی از موزه‌های مشهورایالات متحده آمریکاست. این موزه در شهر فورت وورث در تگزاس قرار دارد و توسط استاد بزرگ معماری لویی کان طراحی گردید.

موزه هنر کیمبل

Kimbell Art Museum

گرداوری : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: ایده های معماری و طراحی


 

 

نوشته لوئی کان اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/louis-kahn/feed/ 0
ایده های طراحی برای حیاط کوچک https://arch-projects.com/design-ideas-small-yard/ https://arch-projects.com/design-ideas-small-yard/#respond Tue, 20 Feb 2018 13:30:54 +0000 https://arch-projects.com/?p=23747 معرفی ایده های طراحی برای حیاط کوچک با توسعه شهرها و افزایش جمعیت آن ها، خانه ها و متعاقبا حیاط آنها به سمت کوچک تر شدن می رود. امروزه خانه‌های کوچک یک طبقه، چند طبقه و آپارتمان‌ها، چشم انداز کلی شهرها را تشکیل می‌دهند. اما به حر حال هر کدام از آنها، از وسعتی کوچک یا بزرگ به نام […]

نوشته ایده های طراحی برای حیاط کوچک اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معرفی ایده های طراحی برای حیاط کوچک

با توسعه شهرها و افزایش جمعیت آن ها، خانه ها و متعاقبا حیاط آنها به سمت کوچک تر شدن می رود. امروزه خانه‌های کوچک یک طبقه، چند طبقه و آپارتمان‌ها، چشم انداز کلی شهرها را تشکیل می‌دهند. اما به حر حال هر کدام از آنها، از وسعتی کوچک یا بزرگ به نام حیاط بهره می‌برند. جایی که فضای سبز راه به قلب مناطق شهری می‌گشاید. بنابراین ایده های طراحی برای حیاط کوچک می تواند بسیار کاربردی باشد.

در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری چند نمونه از این ایده ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ایده های طراحی برای حیاط کوچک

با توجه به اهمیت این فضاهای کوچک و بزرگ هم به عنوان ریه‌ی سبز کوچکی که به پاکیزگی و تلطیف هوای شهرها کمک می‌کنند و هم ساکنان بنا نیز از شادابی گیاهان و فضای سبز ایجاد شده لذت می‌برند. شاید اکثر افراد به این موضوع بیاندیشند که فضای حیاطی که در دسترس دارند کم است و نمی توانند بهره زیادی از آن ببرند. اما می توانیم با استفاده از ایده هایی ناب حتی این فضاهای کوچک را نیز همچون باغی بزرگ، چشم نواز و دوست داشتنی نمود.


حتما ببینید: دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم


با کمی حوصله، صرف وقت کافی، بودجه‌ی نه چندان زیاد و البته برخورداری از اندکی ذوق و سلیقه، می‌توان حتی کوچک‌ترین فضاها را نیز به محیط‌هایی متفاوت و جذاب تبدیل کرد. می توان در این فضاها هنگام خستگی، آرامش خود را بازیافته و سبزی اطراف و لمس زیبایی طبیعت لذت برد.

به طور قطع داشتن یک باغ کوچک یا یک فضای نشیمن خارج از منزل، نیازمند فضایی آن چنانی نیست. برای درک بهتر این موضوع می توانید به تصاویری که گواه بر این موضوع است توجه فرمایید. این تصاویر می تواند الهام بخش شما برای ایجاد یک محیط آرام برای خود و دیگر ساکنان منزل باشد.

ایده های طراحی برای حیاط کوچک

ایده های طراحی برای حیاط کوچک

ایده های طراحی برای حیاط کوچک

ایده های طراحی برای حیاط کوچک

ایده های طراحی برای حیاط کوچک

طراحی حیاط کوچک

طراحی حیاط کوچک

طراحی حیاط کوچک

ایده طراحی حیاط

ایده طراحی حیاط

نمونه های طراحی حیاط کوچک

نمونه های طراحی حیاط کوچک

نمونه های طراحی حیاط کوچک

نمونه های طراحی حیاط کوچک

نمونه های طراحی حیاط کوچک

نمونه های طراحی حیاط

نمونه های طراحی حیاط

نمونه های طراحی حیاط

نمونه های طراحی حیاط

نمونه های طراحی حیاط

نمونه های طراحی حیاط

نمونه های طراحی حیاط

نمونه های طراحی حیاط

نمونه موردی طراحی حیاط

نمونه موردی طراحی حیاط

امروزه با صنعتی شدن شهرها  آلودگی شهرها روز به روز بیشتر شده و امان شهروندان را بریده است، محیط‌هایی از این دست، هر چند کوچک اما روزنه‌ی امیدی به تنفس هوای پاک و سالم هستند.


حتما ببینید: ساختمان اداری سبز – Edge


نمونه موردی طراحی حیاط

نمونه موردی طراحی حیاط

نمونه موردی طراحی حیاط

نمونه موردی طراحی حیاط

نمونه موردی طراحی حیاط

نمونه موردی طراحی حیاط

نمونه موردی طراحی حیاط

نمونه موردی طراحی حیاط

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

دانلود پلان موزه موسیقی

آموزش رندرینگ با VRay در SketchUp


 

نوشته ایده های طراحی برای حیاط کوچک اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/design-ideas-small-yard/feed/ 0
لوکوربوزیه https://arch-projects.com/le-corbusier/ https://arch-projects.com/le-corbusier/#respond Tue, 20 Feb 2018 08:30:37 +0000 https://arch-projects.com/?p=24230 بیوگرافی لوکوربوزیه و معرفی آثار معماری ایشان لوکوربوزیه ، معمار فرانسوی متولد سوئیس است که متعلق به اولین نسل پیشگامان موسسه مدرسه بین المللی معماری است. خلاصه زندگی نامه لوکوربوزیه : لوکوربوزیه با نام اصلی شارل ادوارد ژانره در 6 اکتبر 1877 در سوئیس به دنیا آمد . در سال 1917 به پاریس مهاجرت کرده و […]

نوشته لوکوربوزیه اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
بیوگرافی لوکوربوزیه و معرفی آثار معماری ایشان

لوکوربوزیه ، معمار فرانسوی متولد سوئیس است که متعلق به اولین نسل پیشگامان موسسه مدرسه بین المللی معماری است.

خلاصه زندگی نامه لوکوربوزیه :

لوکوربوزیه با نام اصلی شارل ادوارد ژانره در 6 اکتبر 1877 در سوئیس به دنیا آمد . در سال 1917 به پاریس مهاجرت کرده و اسم مستعار لوکوربوزیه را برای خود برگزید. در سبک معماریش، او به طور عمده از استیل و قطعات بتنی تقویت شده و بیشتتر  با فرم اِلمانهای هندسی کارکرده است. طرح های لوکوربوزیه ساختارها و فرمهای شفاف را برجسته کرده که این امر متناسب با سبک معماریش است.

لوکوربوزیه

 اوایل زندگی لوکوربوزیه :

شارل ادوارد ژانره متولد 6 اکتبر 1887 با نام مستعار لوکوربوزیه دومین پسر ادوارد ژآنره بود که  ادوارد ژانره یعنی پدرش یک طراح  صنعتی صفحات مدور ساعت در یک شهرک صنعتی و مادرش ژانره پِرت یک موسیقیدان و معلم پیانو بود. خانوادهاش که یک خانواده کلوین گرا بودند عشق هنر و سرزمین خود بودند جاییکه خانواده اش در پی جنگ های فرقه ایی مسیحیت قرن دوازدده میلادی به آنجا گریخته بودند و همه این موارد روی جوانی به نام لوکوربوزیه تأثیر گذاشته بودند.

در سن 13 سالگی ، لوکوربوزیه مدرسه ابتدائی خود را رها نموده و به یادگیری هنر در ژاکس دِ فاوندس همت گماشت . جایکه در آنجا کنده کاری و میناکاری را به تبع از هنر پدرش یاد گرفت.

بعد از طراحی اولین خانه اش، در سال 1907 یعنی در سن 20 سالگی لوکوربوزیه به نواحی مختلف اروپا اعم از ایتالیا ، ویِنا ، مونیخ و پاریس سفر کرده و این سفرها همراه با ملاقات با بزرگترین معماران که در میان آنها آگوست پِرت و یکی از طراحان سازه های بتنی تقویت شده  و نیز بعدا با معمار مشهور یعنی پیتر بهرنس که لوکوربوزیه از اکتبر 1910 تا 1911 پیش او باقی ماند و کار کرد.

فعالیت های آغازین :

این دسته سفرها یک نقش بسزایی در تعلیمات لوکوربوزیه به جای گذاشت . او سه کشف مهم را در معماری بنیان نهاد : 1- تضاد بین فضاهای جمعی بزرگ و فضاهای جز شده فردی که پایه و اساس چشم انداز خود را از ساختمان های مسکونی بزرگ تشکیل و بعد ها بسیار تأثیر گذار شد. 2- نسبت و تناسب کلاسیکی از طریق معماری رنسانس. 3- شکل های هندسی و استفاده از چشم انداز به عنوان یک ابزار معماری.

در سال 1912 لوکوربوزیه جهت آموزش دادن L’Eplatenier و گشایش نمودن فعالیت های معماری خود به ژاکس دِ فاوندس برگشت. او یک سری از ویلاها را طراحی نموده و شروع به تئوریزیه کردن استفاده از بتن تقویت شده به عنوان یک چارجوب سازه ایی از بعد تکنیک مدرن کرد.

لوکوربوزیه شروع به تجسم نمودن و تصور ساختمان های طراحی شده از این دسته مفاهیم  به عنوان سازه های پیش ساخته که صرفه اقتتصادی را به همراه دارد و در بازسازی منازل آسیب دیدده از جنگ جهانی دوم بود نمود. طرح های طبقاتی ساختمانی او بیشتر شامل فضای باز، رها نمودن قطب های پشتیبان، دیوارهای داخلی و خارجی آزاد از محدودیتهای ساختار معمول بوده است. اینن سبک معماری، ستون فقرات و بدنه اصلی معماری لوکوربوزیه تا قریب به ده تشکیل داد.

بیوگرافی لوکوربوزیه

مهاجرت به پاریس :

لوکوربوزیه در سال 1917 به پاریس ، جایی که به او به عنوان یک معمار در سازه های بتنی تحت نظر قراردادهای دولتی کار می کرد، مهاجرت نمود. با وصف نفوذ بیشتر، زمان دهی پرسود، نظم و انظباط بیشتر در طراحی و نقاشی او بیشتترین وقت خود را صرف این کار نمود. سپس در سال 1918 لوکوربوزیه با نقاش سبک کوبیست، یعنی آمِده آوزانفِست که مشوق لوکوربوزیه در طراحی و نقاشی بود آشنا شد.

روحیات مشابه آن دو سبب شد تا یک دوره همکاری  را باهم شروع کرده و سپس سبک کوبیسم را رد کردند. با داشتن این افکار  در ذهن ، آن دو کتابی تحت عنوان اپرس در کوبیسم ( یا بعد از کوبیسم) که در واقع بیانیه ایی ضد کوبیسم بود را منتشر کردند و یک جنبش هنری جدید به نام لفظ قلم را بنیان نهادند. در ساال 1920 همراه باا شاعری به نام پاول دیره مجله ایی تحت عنوان اسپریت نو ( روح نو) را که به بررسی آوانگارد می پرداخت را تأسیس نمودند.

در اولین نشریه مجله، شار ادوارد ژانره با نام مستعار لوکوربوزیه که نام پدربزرگ خود بود را با این عقیده که هر آدمی در طول زندگی می تواند خود را کشف کند را عوض نمود.

در عناوین مجله اسپریت نو، هر سه مرد در مقابل جنبش های هنری گذشته معماری دکوراسیون و از سبک جدید لوکوربوزیه در کارکردگرایی دفاع می کرد را نوشتند. در سال 1923 لوکوربوزیه کتاب معماری ورس اونه ( یا به سوی معماری جدید ) منتشر کرد. در این کتاب اظهارات مشهور لوکوربوزیه همچون ” یک خانه یک ماشین برای زندگی است ” ، ” یک خیابان منحنی ، یک مسیر احمقانه است” و ” یک خیابان راست برای مردان است” را نوشت.


حتما ببینید: لودویگ میس ون در روهه


آثار مهم لوکوربوزیه :

 • ویلا استین دومونزی
 • ویلا شواب
 • ویلا ساووی
 • ویلای ژانره
 • ۱۹۳۱ – کاخ شوروی، روسیه
 • ۱۹۳۸ – آسمانخراش کارتسین، ایالات متحده
 • ۱۹۴۸ – خانه کراتکت، آرژانتین
 • ۱۹۵۲ – ساختمان سازمان ملل، ایالات متحده
 • ۱۹۵۴ – عبادتگاه رونشام، فرانسه
 • ۱۹۵۶ – موزه احمدآباد، هندوستان
 • ۱۹۵۶ – مجموعه ورزشی صدام حسین، عراق
 • ۱۹۵۷ – موزه ملی هنر غرب، ژاپن
 • ۱۹۶۰ – دیر سنت ماری، فرانسه
 • ۱۹۵۸ – نمایشگاه فیلیپس بلژیک
 • ۱۹۶۱ – مرکز هنرهای بصری کارپنتر دانشگاه هاروارد، ایالات متحده
 • ۱۹۶۹ – کلیسای سنت پیر فرمینی، فرانسه

ویلا ساوا :

تفاوت اصلی این ویلا با خانه های قبلی که توسط لوکوربوزیه طراحی و اجرا شده است، ساخته شدن این ویلا در محوطه وسیع و مستقل از دیگر خانه ها است. با این وجود این ویلا که بین سالهای 1928 تا 1930 در پوآسی ساخته شده است دارای پنج اصل مهم لوکوربوزیه می باشد. با وجود ساخته شدن این ویلا در دره رود سن در خارج پاریس که در طبیعت بود اما به هواسته کارفرما خارج از طبیعت ساخته شده بود و این به دلیل علاقه کارفرما به داشتن خانه ای با چشم انداز و دورنمایی وسیع بود به گونه-ای که هیچ درخت یا پستی و بلندی زمین این دورنما را احاطه نکند. این ویلا به شکل مکعبی است که بر روی چند ستون قرار دارد اما برای نفوذ نور آفتاب به درون بنا در جانب جنوب شرقی و جنوب غربی قسمتی از آن برداشته شده و درب اصلی آن در قسمت شمال غربی قرار دارد پس می توان گفت که یک مکعب کامل نیست.

ادامه تحلیل و بررسی ای پروژه زیبا از لوکوربوزیه در صفحه طراحی ویلا ساوا از مرجع دانلود معماری…

طراحی ویلا ساوا

ویلا ساوا

آموزش مدلسازی ویلا ساوا در راینو‎

گرداوری : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: پروژه های برتر معماری


 

نوشته لوکوربوزیه اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/le-corbusier/feed/ 0
طراحی داخلی دفتر کار گوگل – ایتالیا https://arch-projects.com/interior-google-office/ https://arch-projects.com/interior-google-office/#respond Mon, 19 Feb 2018 13:30:48 +0000 https://arch-projects.com/?p=23733 معماری و طراحی داخلی دفتر کار گوگل واقع در میلان ایتالیا طراحی داخلی دفتر کار گوگل در میلان ایتالیا توسط شرکت AMA انجام شد. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی آن خواهیم پرداخت. مشخصات کلی پروژه: شرکت طراح: AMA کارفرما: گوگل متراژ: ۱۸۰۰ متر مربع سال: ۲۰۱۰ مکان: میلان، ایتالیا در مورد […]

نوشته طراحی داخلی دفتر کار گوگل – ایتالیا اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معماری و طراحی داخلی دفتر کار گوگل واقع در میلان ایتالیا

طراحی داخلی دفتر کار گوگل در میلان ایتالیا توسط شرکت AMA انجام شد. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مشخصات کلی پروژه:

 • شرکت طراح: AMA
 • کارفرما: گوگل
 • متراژ: ۱۸۰۰ متر مربع
 • سال: ۲۰۱۰
 • مکان: میلان، ایتالیا

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

در مورد شرکت گوگل مهم ترین ویژگی که می توان ذکر کرد خلاقیت است. این شاخص مهم نه تنها در محصولاتش به کار برده شده است، بلکه می‌توان در نحوه‌ی مدیریت این کمپانی نیز آن را مشاهده کرد. قطعا سازنده سیستم‌عامل اندروید می‌داند برای توسعه‌ی یک ایده جالب نیاز به افراد مستعد دارد. در کنار آن باید محیط کاری ایجاد کند که بتواند میزان خلاقیت کارمندان را افزایش دهد.


حتما ببینید: دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم


برای آشنایی بیشتر با با محیط کاری در گوگل به سراغ یکی از شعبات این کمپانی رفته‌ایم. این شعبه واقع در شهر میلان ایتالیا است و سال ۲۰۱۰ افتتاح شده است. شرکتی به نام AMA طراحی دکوراسیون این شعبه را که دارای مساحت ۱۸۰۰ متر مربع است را به عهده گرفت. در اولین نگاه به نحوه طراحی داخلی دفتر کار گوگل می توان به این موضوع پی برد که شرکت AMA به فلسفه گوگل واقف بوده است.

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

به دلیل اینکه کارمندان گوگل زمان زیادی در محل کارشان سپری می‌کنند، شرکت AMA تصمیم گرفت محیطی طراحی کند که کارمندان در محل کارشان احساس راحتی کنند. به علاوه شعبه میلان از منظره‌ی زیبایی برخوردار است و امکاناتی مانند لوازم تفریحی، باشگاه ورزشی، سالن ماساژ و موارد دیگر در اختیار کارمندانش قرار می‌دهد.


حتما ببینید: طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت – شعبه استانبول


این ویژگی های منحصربه‌فرد و چنین محیط کاری سبب افزایش چشمگیر میزان خلاقیت، انگیزه و عملکرد کارکنان شود.

برای درک بهتر نحوه معماری داخلی شعبه میلان گوگل می توانید در ادامه تصاویر تهیه شده از آن را مشاهده بفرمایید.

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

طراحی داخلی دفتر کار گوگل

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

دانلود پلان و پروژه طراحی مجتمع مسکونی

آموزش AutoCAD Architecture 2018


 

نوشته طراحی داخلی دفتر کار گوگل – ایتالیا اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-google-office/feed/ 0
لودویگ میس ون در روهه https://arch-projects.com/ludwig-mies-van-der-rohe/ https://arch-projects.com/ludwig-mies-van-der-rohe/#respond Mon, 19 Feb 2018 10:16:51 +0000 https://arch-projects.com/?p=24216 بیوگرافی لودویگ میس ون در روهه و معرفی آثار معماری ایشان لودویگ میس ون در روهه در سال 1886 در آلمان به دنیا آمده . او زمین ها را با طرح معماری زیبا خود در هم شکست. در خلال جنگ جهانی اول او در ارتش آلمان به خدمت مشغول شد. او سپس با ایجاد طرح هایی […]

نوشته لودویگ میس ون در روهه اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
بیوگرافی لودویگ میس ون در روهه و معرفی آثار معماری ایشان

لودویگ میس ون در روهه در سال 1886 در آلمان به دنیا آمده . او زمین ها را با طرح معماری زیبا خود در هم شکست. در خلال جنگ جهانی اول او در ارتش آلمان به خدمت مشغول شد. او سپس با ایجاد طرح هایی همچون نمایشگاه بین المللی بارسلونا و سازه پاویون در آلمان به عنوان یک معمار برجسته شناخته شد. در آواخر دهه 1930 میلادی میس به ایالات متحده مهاجرت کرد. از جمله آثار مدرن شناخته شده او می توان به دریاچه شور و همچنین پیاده نمودن آپارتمانها و ساختمان سیاگرام اشاره نمود. او سرانجام در سال 1969 میلادی در ایلات متحده درگذشت.

میس ون در روهه

سرآغاز زندگی و فعالیت های لودویگ میس ون در روهه :

ماریا لودویگ میخائیل میس در 27 مارس 1886 در شهر آخن آلمان بدنیا آمد. این جوانترین فرزند خانواده پنج نفره به یک مدرسه محلی کاتولیک در شهر آخن رفته و پس از آن دوره های آموزشی حرفه ایی در زمینه Gewerbeschule در شهر آخن را فراگرفت. او در ادامه مهارتهای خود از طریق همکاری با پدرسنگ تراش خود از طریق چند کارآموزی و مهارت دیگرر را ارتقا بخشید.

در حالیکه به عنوان یک طراح استخدام شده بود و کار می کرد، در سال 1906 میس نخستین مدرک خود را جهت طراحی خانه های مسکونی دریافتت نمود. پس از آن او در یک دفتر معماری تحت نظر پیتر بِهِرنس کار کرد. او در سال 191 فروشگاه خود را در Lichtefelde راه اانددازی و گشایش نمود. او با آدا برون در همان سال ازدواج کرده که نتیجه این ازدواج سه دختر بود.

وقوع جنگ جهانی اول در سال 1914 کار میس را تعطیل نموده و او به عنوان معمار و طراح پل و جاده در ارتش آلمان خدمت کرد. پس از جنگ و بازگشت به کار اصلی خود، میس چشم انداز و رویکرد خود را معطوف آسمان خراشهای شیشه ایی برای طراحی در سال 1921 نمود. در این زمان بود که میس نام خود را با اقتباس نام مادری اش به وان در روهه تغییر داد.

در اواسط دهه 1920 میس به یک معمار آوانگاردی پیشر در آلمان بدل شده بودد . او عضو سازمان هنری رادیکال نوامبرگروپ و سپس به عضویت جنبش باوهاوس پیوست. با تأسیس جنبش توسط والتر گروپیوس، جنبش باوهاوس آرمانهای سوسیالیستی را در پیش گرفته و نیز به عنوان یک فلسفه کارکردی در مورد هنر و طراحی شناخته شد( هر چند بعدها با سرکار آمدن نازی ها کار باوهاوس به فساد روی آورده و تحت فشارهای سیاسی تعطیل شد).

در این دوره یکی از قابل توجه ترین آثار میس همان ساختمان های پاویون آلمان و ساختمان نمایشگاه بین المللی بارسلونای اسپانیا بود. این سازه در سال 1928 تا 1929 ساخته شده و همگی از ساختار شیشه و سنگ و فلز آن متعجب شده بودند. با وجود افزایش بدنامی وی در آلمان او مجبور شد که در اواخر دهه 1930 به ایالات متحده مهاجرت کند. در این کشور او در شهر شیکاگو اقامت گزیده و یک مدرسه معماری را بنیان نهاد که امروزه به نام موسسه فناوری ایلینوی شناخته می شود و خود او نیز برنامه ریزی توسعه آن دانشگاه را بر عهده گرفت.


حتما ببینید: بیوگرافی فرانک لوید رایت


بیوگرافی لودویگ میس ون در روهه

لیست برخی از آثار معماری لودویگ میس ون در روهه :

 1. دانشگاه فنی ایلی نویز، سال ۱۹۵۶- ۱۹۳۹
 2. طرح خانه آجری سال ۱۹۲۳
 3. پروژه گالری قرن بیستم، سال ۱۹۶۳
 4. خانه توگندات، سال ۱۹۳۰- ۱۹۲۸
 5. کرون هال – شیکاگو، سال ۱۹۵۵
 6. خانه شیشه ای، سال ۱۹۵۰
 7. کاخ سلطنتی
 8. خانه هوبی، سال ۱۹۳۵
 9. آپارتمان های مسکونی در شیکاگو، سال ۱۹۵۱
 10. برج سیگرم، سال ۱۹۵۴ – ۱۹۵۸
 11. گالری ملی برلین
 12. گالری برلین، سال ۱۹۶۳
 13. پاویون آلمان در بارسلون، سال ۱۹۲۹
 14. کاخ ریسور
 15. سالن اجلاس شیکاگو
 16. ساختمان اداری فدرال وکاخ دادگستری آمریکا
 17. کاخ شهری آجری
 18. کاخهای دربار
 19. کتابخانه ام- ال – ک
 20. غرفه بروکسل
 21. برج بانکی حکومتی تورنتو

ساختمان کراون مؤسسه فناوری ایلینوی :

آثار میس ون در روهه

موزه Neue Nationalgalerie در برلین-آلمان :

پروژه های لودویگ میس ون در روهه

کتابخانه یادبود مارتین لوتر کینگ جونیور – واشینگتن :

اثار لودویگ میس ون در روهه

گرداوری : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: سبک های معماری


 

نوشته لودویگ میس ون در روهه اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/ludwig-mies-van-der-rohe/feed/ 0
طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا – مادرید اسپانیا https://arch-projects.com/interior-coca-cola-office/ https://arch-projects.com/interior-coca-cola-office/#respond Sun, 18 Feb 2018 13:30:44 +0000 https://arch-projects.com/?p=23716  معماری و طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا واقع در مادرید اسپانیا طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا توسط شرکتی به نام استون دیزاین انجام شده است و در شهر مادرید کشور اسپانیا واقع است. این دفتر مساحتی حدود ۸۰۰ متر مربع دارد و در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی آن خواهیم پرداخت. مسلما لازم نیست که […]

نوشته طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا – مادرید اسپانیا اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
 معماری و طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا واقع در مادرید اسپانیا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا توسط شرکتی به نام استون دیزاین انجام شده است و در شهر مادرید کشور اسپانیا واقع است. این دفتر مساحتی حدود ۸۰۰ متر مربع دارد و در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی آن خواهیم پرداخت.

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

مسلما لازم نیست که عنوان نمایید کوکاکولا یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های دنیا در زمینه تولید نوشیدنی است. با این گسترش بازار و توسعه عضیم این کمپانی قطعا نیاز به دفاتر زیادی در سراسر دنیا دارد. یکی از دفاتر این شرکت بزرگ در سال ۲۰۱۷ در مادرید اسپانیا تأسیس شد که طراحی داخلی آن توسط شرکتی به نام استون دیزاین صورت گرفت.


حتما ببینید: ساختمان اداری سبز – Edge


قطعا طراحی یک دفتر برای شرکتی به این قدمت و عظمیت می تواند هر شرکت بزرگی را در این زمینه به چالش بکشد. ایده ای که شرکت استون دیزاین برای طراحی دفتر کوکاکولا به عنوان منبع الهام استفاده شد این بود که کوکاکولا محصولی تولید می‌کند که در لحظات شادی، خوش‌گذرانی و حتی جشن گرفتن استفاده می‌شود. به همین علت، کارمندان این کمپانی باید در محیط کاری فعالیت کنند که دارای خصوصیات ذکرشده باشد.

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

برای رسیدن به این هدف ویژگی های منحصر به فردی را در این دفتر کار به وجود آورده اند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود.

در دفتر کار کوکاکولا از هیچ میز اداری استفاده نشده است؛ بلکه هر کارمندی در مقابل یک میز نهارخوری می‌نشیند. این حالت باعث می‌شود کارمندان احساسی شبیه حضور در مهمانی‌ها داشته باشند. سعی شده است تا حد ممکن از رسم و رسومات اداری کاسته شود. این کار موجب می‌شود کارمندان در فضای صمیمی‌تری به فعالیتشان ادامه دهند.


حتما ببینید: طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت – شعبه استانبول


به علاوه نکات جالب دیگری نیز در دکوراسیون داخلی این دفتر مشاهده می شود. برای مثال الهام گرفتن از محصولات کوکاکولا در ساخت لوسترها که با شیشه های نوشابه‌ کوکاکولا مزین شده‌اند.

برای درک بهتر معماری داخلی این دفتر بزرگ می توانید تصاویری که از آن تهیه شده را مشاهده بفرمایید.

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

آموزش Revit 2018

دانلود پلان خانه کودک


 

نوشته طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا – مادرید اسپانیا اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-coca-cola-office/feed/ 0
طراحی دفتر لینکدین – پاریس فرانسه https://arch-projects.com/interior-linkedin-office-france/ https://arch-projects.com/interior-linkedin-office-france/#respond Sat, 17 Feb 2018 13:30:10 +0000 https://arch-projects.com/?p=23704 معماری و طراحی دفتر لینکدین واقع در پاریس فرانسه طراحی دفتر لینکدین توسط شرکتی به نام ایلپریسما انجام شده و در شهر پاریس فرانسه واقع است. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی آن خواهیم پرداخت. مشخصات کلی پروژه: شرکت طراح: ایلپریسما کارفرما: لینکدین متراژ: ۳۰۰۰ متر مربع سال: ۲۰۱۶ مکان: پاریس، فرانسه در […]

نوشته طراحی دفتر لینکدین – پاریس فرانسه اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معماری و طراحی دفتر لینکدین واقع در پاریس فرانسه

طراحی دفتر لینکدین توسط شرکتی به نام ایلپریسما انجام شده و در شهر پاریس فرانسه واقع است. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مشخصات کلی پروژه:

 • شرکت طراح: ایلپریسما
 • کارفرما: لینکدین
 • متراژ: ۳۰۰۰ متر مربع
 • سال: ۲۰۱۶
 • مکان: پاریس، فرانسه

طراحی داخلی دفتر لینکدین

در ابتدا به عنوان یک نوضیح مختصر در مورد لینکداین می توان گفت که به‌عنوان مطرح‌ترین جامعه‌ی مجازی مناسب برای کسب‌وکار شناخته می‌شود. به علاوه این شرکت در سال ۲۰۱۶ توسط مایکروسافت به قیمت ۲۶.۴ میلیارد دلار خریداری شد. اما به سراغ موضوع اصلی این مطلب یعنی طراحی داخلی دفتر لینکدین می رویم.

طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار پاریس در سال ۲۰۱۶ به شرکتی به نام ایلپریسما واگذار شد. با اولین نگاه میتوان به این موضوع پی برد که ایلپریسما در معماری داخلی این دفتر ۳۰۰۰ متر مربعی تلاش کرده است تا فضا و اکوسیستمی برای بهترین بهره‌وری و بالاتر بردن عملکرد کارکنان لینکدین بسازد.


حتما ببینید: ایده های تعامل با طبیعت در معماری


طراحی داخلی دفتر لینکدین

سفارش کارفرمای این پروژه یعنی کمپانی لینکدین به این صورت بود که ایلپریسما می‌بایست فضایی را طراحی کند که بتواند اهمیت هر یک از اعضای مجموعه را نشان داده و همدلی، تعامل و صمیمیت میان اعضا را افزایش دهد. به علاوه اکوسیستمی که در این مجموعه به کار رفته است، کمک می‌کند تا از مهارت هریک از کارکنان برای رسیدن به بهترین نتیجه استفاده شود.

با تلاش های حرفه ای شرکت ایلپریسما اکوسیستم و فضایی که لینکدین درخواست کرده است در تمام قسمت‌های ساختمان دفتر کار حس می شود.

برای درک بهتر نحوه طراحی دفتر لینکدین می توانید به تصاویری که از آن تهیه شده است دقت فرمایید.


حتما ببینید: طراحی خانه آبشار


طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

دانلود پروژه طراحی مدرسه ابتدای 9 کلاسه

آموزش اصول نورپردازی در 3ds Max


 

نوشته طراحی دفتر لینکدین – پاریس فرانسه اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-linkedin-office-france/feed/ 0
طراحی داخلی دفتر کار لاین – تایپه تایوان https://arch-projects.com/interior-line-office/ https://arch-projects.com/interior-line-office/#respond Fri, 16 Feb 2018 13:30:01 +0000 https://arch-projects.com/?p=23685 معماری و طراحی داخلی دفتر کار لاین واقع در شهر تایپه، تایوان طراحی داخلی دفتر کار لاین توسط شرکتی به نام iDA انجام شده است و در شهر تایپه در کشور تایوان واقع است. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی آن خواهیم پرداخت. مشخصات کلی پروژه: شرکت طراح: iDA کارفرما: لاین متراژ: ۳۷۰۰ متر مربع سال: […]

نوشته طراحی داخلی دفتر کار لاین – تایپه تایوان اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معماری و طراحی داخلی دفتر کار لاین واقع در شهر تایپه، تایوان

طراحی داخلی دفتر کار لاین توسط شرکتی به نام iDA انجام شده است و در شهر تایپه در کشور تایوان واقع است. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مشخصات کلی پروژه:

 • شرکت طراح: iDA
 • کارفرما: لاین
 • متراژ: ۳۷۰۰ متر مربع
 • سال: ۲۰۱۶
 • مکان: تایپه، تایوان

طراحی داخلی دفتر کار لاین

ابتدا با یک توضیح مختصر شما را بیشتر با شرکت لاین آشنا می سازیم تا بیشتر دلایل استفاده از این نوع طراحی داخلی را درک نمایید. لاین، یکی از معروف‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در جهان است که روزانه کاربران زیادی از سراسر دنیا برای ارسال پیام‌های متنی، صوتی و تصویری از آن استفاده می‌کنند.


حتما ببینید: ایده طراحی کافه


راه اندازی این شرکت به سال 2011 در ژاپن باز می گردد و با سرعت بسیار زیادی در همان کشور به محبوبیت رسید. اما این محبوبیت فقط در ژاپن نبود زیرا در سال ۲۰۱۳ تعداد کاربران لاین به ۳۰۰ میلیون نفر رسیده بود که تنها ۵۰ میلیون نفر از این کاربران را ژاپنی‌ها تشکیل می‌دادند.

طراحی داخلی دفتر کار لاین

بنابراین نیاز این کمپانی ژاپنی به دفتر کار در نقاط مختلف دنیا با گسترش محبوبیت لاین در سراسر دنیا اجتناب ناپذیر است. با جامه عمل پوشاندن به این مهم، لاین می‌تواند سرویس بهتری به کاربرانش ارائه دهد و در کنار آن، افزایش میزان درآمدش را میسر سازد.

دفتری که در این مطلب مورد بررسی قرار می گیرد طراحی داخلی دفتر کار لاین در شهر تایپه‌ی کشور تایوان است. کمپانی لاین وظیفه‌ی طراحی دفتر کارش را در سال ۲۰۱۶ به شرکتی به نام iDA سپرد که در کارنامه‌ی این شرکت می‌توان طراحی دفتر کار برای لیگ ان‌بی‌ای در تایپه و کمپانی اچ‌پی در شانگهای اشاره کرد.

با یک نگاه اولیه می توان پی برد که شرکت iDA از شکل و ظاهر رابط کاربری اپلیکیشن لاین برای معماری داخلی این دفتر الهام گرفته است. دکوراسیون این دفتر کار ظاهر رسمی ندارد؛ بلکه محیطی دوستانه و صمیمی تشکیل می‌دهد. به عبارت دیگر برخلاف اکثر دفاتر کار کمپانی‌های دیگر که می‌خواهند محیطی رسمی با دکوراسیون مدرن داشته باشند، کمپانی لاین سفارش دکوراسیونی دوستانه و صمیمی داده است.

بنابراین در دفتر کار لاین دکوراسیونی مشاهده می‌کنیم که دیوارهای آجری وجود دارد و برای تزیین محیط‌ از عروسک استفاده شده است.


حتما ببینید: دیوارهای سبز


برای درک بهتر از نحوه اجراء دکوراسیون داخلی این دفتر می توانید تصاویر تهیه شده از آن را مشاهده بفرمایید.

طراحی داخلی دفتر کار لاین

طراحی داخلی دفتر کار لاین

طراحی داخلی دفتر کار لاین

طراحی داخلی دفتر کار لاین

طراحی داخلی دفتر کار لاین

طراحی داخلی دفتر کار لاین

طراحی داخلی دفتر کار لاین

طراحی داخلی دفتر کار لاین

طراحی داخلی دفتر کار لاین

طراحی داخلی دفتر کار لاین

طراحی داخلی دفتر کار لاین

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

آموزش ارائه ایده معماری در رویت

آموزش Thinking particle


 

نوشته طراحی داخلی دفتر کار لاین – تایپه تایوان اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-line-office/feed/ 0
طراحی داخلی دفتر لینکدین – مونیخ آلمان https://arch-projects.com/interior-linkedin-office/ https://arch-projects.com/interior-linkedin-office/#respond Thu, 15 Feb 2018 13:30:16 +0000 https://arch-projects.com/?p=23627 معماری و طراحی داخلی دفتر لینکدین واقع در مونیخ طراحی داخلی دفتر لینکدین توسط شرکتی به نام ایلپریسما انجام شده و در مونیخ آلمان واقع است که در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی آن خواهیم پرداخت. در واقع لینکدین مطرح‌ترین جامعه‌ی مجازی برای کسب‌وکار است که توانسته میلیون‌ها کاربر را از سراسر دنیا جذب […]

نوشته طراحی داخلی دفتر لینکدین – مونیخ آلمان اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معماری و طراحی داخلی دفتر لینکدین واقع در مونیخ

طراحی داخلی دفتر لینکدین توسط شرکتی به نام ایلپریسما انجام شده و در مونیخ آلمان واقع است که در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی آن خواهیم پرداخت. در واقع لینکدین مطرح‌ترین جامعه‌ی مجازی برای کسب‌وکار است که توانسته میلیون‌ها کاربر را از سراسر دنیا جذب کند.

مشخصات کلی پروژه:

 • شرکت طراح: ایلپریسما
 • کارفرما: لینکدین
 • متراژ: ۱۸۰۰ متر مربع
 • سال: ۲۰۱۶
 • مکان: مونیخ، آلمان

طراحی داخلی دفتر لینکدین

با توجه به سابقه ای که شرکت ایلپریسما در طراحی دفاتر قبلی شرکت لینکدین در مکان های مختلف در دنیا داشته است، این بار نیز طراحی داخلی دفتر لینکدین را در مونیخ به عهده گرفته است. عاملی که شرکت طراحی داخلی ایلپریسما از آن الهام گرفت فرهنگ شهر مونیخ در آلمان بود.

به همین دلیل بود که در معماری داخلی کل فضای دفتر می توان تلفیقی از چوب و فلز را مشاهده نمود. به عبارت دیگر جایی از دفتر نیست که نتوان استفاده از اشیاء و دکوراسیون ساخته‌شده از چوب را مشاهده کرد. طبق سفارش شرکت لینکدین، ایلپریسما در طراحی دفتر کار لینکدین تلاش کرده است فضا و اکوسیستمی برای بهترین بهره‌وری و بالاتر بردن عملکرد کارکنانش بسازد. زیرا دفتر کار مونیخ برای لینکدین از نظر اقتصادی و درآمدزایی اهمیت بسیار بالایی دارد.


حتما ببینید: 14 طراحی سالن کنسرت منحصر به فرد در دنیا


برای درک بهتر از هنر به کار برده شده در طراحی داخلی دفتر لینکدین می توانید تصاویر تهیه شده از آن را مشاهده بفرمایید.

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

طراحی داخلی دفتر لینکدین

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

آموزش maya 2018

آموزش طراحی در اسکچاپ


 

نوشته طراحی داخلی دفتر لینکدین – مونیخ آلمان اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-linkedin-office/feed/ 0
طراحی داخلی دفتر کار GSN – شعبه بنگلور هند https://arch-projects.com/interior-gsn-office/ https://arch-projects.com/interior-gsn-office/#respond Wed, 14 Feb 2018 13:30:57 +0000 https://arch-projects.com/?p=23604 معماری و طراحی داخلی دفتر کار GSN واقع در بنگلور هند طراحی داخلی دفتر کار GSN توسط شرکتی به نام زیتا انجام شده و در بنگلور هند واقع است. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی نحوه معماری داخلی این دفتر خواهیم پرداخت. مشخصات کلی پروژه: شرکت طراح: زیتا کارفرما: GSN متراژ: ۳۲۰۰ متر مربع سال: […]

نوشته طراحی داخلی دفتر کار GSN – شعبه بنگلور هند اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معماری و طراحی داخلی دفتر کار GSN واقع در بنگلور هند

طراحی داخلی دفتر کار GSN توسط شرکتی به نام زیتا انجام شده و در بنگلور هند واقع است. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی نحوه معماری داخلی این دفتر خواهیم پرداخت.

مشخصات کلی پروژه:

 • شرکت طراح: زیتا
 • کارفرما: GSN
 • متراژ: ۳۲۰۰ متر مربع
 • سال: ۲۰۱۶
 • مکان: بنگلور، هند

طراحی داخلی دفتر کار GSN

در معرفی شرکت GSN باید گفت که یکی از بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌ها در زمینه بازی‌های موبایل است. گسترش فعالیت و بازار کار این شرکت سبب شد که در سال ۲۰۱۶ دفتر کاری در شهر بنگلور هند افتتاح  نماید.

محلی که برای اجرای این پروژه انتخاب شد دارای متراژ ۳۲۰۰ متر مربع است از دو طبقه تشکیل می‌شود و برای فعالیت ۳۳۰ کارمند طراحی شده است. سیاست مدیران GSN به گونه ای بود که می‌خواستند طراحی دفتر کار جدیدشان سبب ایجاد بالاترین حد تعامل میان کارمندانشان باشد.


حتما ببینید: طراحی مرکز آموزشی دانشجویی دانشگاه Ryerson


به علاوه برای رسیدن به بیشترین راندمان کاری و میزان وفاداری کارمندان به شرکت  باید به نحوی طراحی شود که میزان خلاقیت و علاقه‌مندی کارکنان به محل کارشان افزایش یابد. برای غلبه بر چنین چالشی مدیران GSN وظیفه طراحی دفتر کارشان در بنگلور را به یک شرکت هندی با نام زیتا سپردند.

طراحان زینتا دفتر کار GSN را به‌گونه‌ای طراحی شده که در هر سالن کار، فضایی برای گفت‌وگوی دوستانه کارمندان وجود داشته باشد. به خوبی می توان محیط شاداب و تمام المان های یک شرکت مدرن را در تصاویر تهیه شده از این دفتر مشاهده نمود.

به عنوان یک منبع الهام دیگر زیتا در طراحی دفتر کار از همان الگوها و رنگ‌هایی استفاده کرده که در اپلیکیشن‌ها و بازی‌های توسعه‌یافته توسط GSN به کار رفته است.

در ادامه برای درک بهتر از نحوه طراحی داخلی دفتر کار GSN می توانید تصاویر تهیه شده از آن را مشاهده فرمایید.

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

طراحی داخلی دفتر کار GSN

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید:

آموزش حرفه ای طراحی داخلی در وی ری

آموزش سبک های طراحی داخلی


 

نوشته طراحی داخلی دفتر کار GSN – شعبه بنگلور هند اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-gsn-office/feed/ 0
طراحی داخلی دفتر کار KMAG – لیوبلیانا اسلوونی https://arch-projects.com/interior-kmag-office/ https://arch-projects.com/interior-kmag-office/#respond Tue, 13 Feb 2018 13:30:28 +0000 https://arch-projects.com/?p=23591 معماری و طراحی داخلی دفتر کار KMAG واقع در لیوبلیانا اسلوونی طراحی داخلی دفتر کار KMAG توسط شرکتی به نام Kragelj انجام شده است و در لیوبلیانا اسلوونی واقع شده است. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی این دفتر کار خواهیم پرداخت. مشخصات کلی پروژه: شرکت طراح: Kragelj کارفرما: KMAG متراژ: ۱۱۰۰ متر مربع سال: […]

نوشته طراحی داخلی دفتر کار KMAG – لیوبلیانا اسلوونی اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معماری و طراحی داخلی دفتر کار KMAG واقع در لیوبلیانا اسلوونی

طراحی داخلی دفتر کار KMAG توسط شرکتی به نام Kragelj انجام شده است و در لیوبلیانا اسلوونی واقع شده است. در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی این دفتر کار خواهیم پرداخت.

مشخصات کلی پروژه:

 • شرکت طراح: Kragelj
 • کارفرما: KMAG
 • متراژ: ۱۱۰۰ متر مربع
 • سال: ۲۰۱۵
 • مکان: لیوبلیانا، اسلوونی

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

در ابتدا برای درک بهتر موضوع به توضیح مختصری در مورد شرکت KMAG می پردازیم. این شرکت در زمینه‌ی فروش اتومبیل فعالیت می‌کند و شعباتی در کشورهایی نظیر اسلوونی، کرواسی، بوسنی و هرزگوین، مونته‌نگرو، آلبانی و ایتالیا دارد.

ظراحی شعبه لیوبلیانا، اسلوونی که موضوع اصلی این مطلب است در سال 2015 به شرکت Kragelj سپرده شد. در واقع شرکت Kragelj بازطراحی این دفتر را به عهده داشت.


حتما ببینید: طراحی بیمارستان پارس


زیرا در شعبه‌ی لیوبلیانا برای هر دپارتمان، محیط کار مستقلی در نظر گرفته شده بود. همین امر باعث می‌شد کارمندان به‌ندرت با همکارانشان در دپارتمان‌های دیگر ملاقات داشته باشند. درواقع تعامل میان کارمندان دپارتمان‌های مختلف بسیار کم بود.

به عبارت دیگر با وجود اینکه کارمندان در یک ساختمان کار می‌کردند، محیط کارشان در طبقات مختلف بود. همین امر باعث شده بود برای ارتباط با یکدیگر از ایمیل یا پیام‌رسان استفاده کنند. بنابراین مدیران KMAG برای رفع این مشکل در سال ۲۰۱۵ از شرکت Kragelj درخواست کردند شعبه‌ی لیوبلیانا را بازطراحی کند.

مدیران شرکت KMAG به این نتیجه رسیده بودند که هرچه تعامل و ارتباط در میان کارمندان بیشتر باشد، راندمان کاری و میزان صمیمیت میان آن‌ها افزایش خواهد یافت.

بنا به درخواست کارفرما، شرکت Kragelj در طراحی دوباره این دفتر کار تمام بخش‌ها را به یک طبقه آورده است. بخش‌های مرتبط در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و از میزهای کوچک‌تری نیز استفاده شده است. این کار باعث شده است فضایی برای فعالیت‌های گروهی ایجاد شود و همچنین بخش‌های مانند اتاق ملاقات و اتاق استراحت به مجموعه اضافه شود.

در ادامه برای درک بهتر از نحوه طراحی داخلی دفتر کار KMAG می توانید تصاویر تهیه شده از آن را مشاهده فرمایید.

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

طراحی داخلی دفتر کار KMAG

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

آموزش سبک های طراحی داخلی

آموزش عکاسی معماری


 

نوشته طراحی داخلی دفتر کار KMAG – لیوبلیانا اسلوونی اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-kmag-office/feed/ 0
طراحی داخلی دفتر کار ویبلی – شعبه‌ سان فرانسیسکو https://arch-projects.com/interior-weebly-office/ https://arch-projects.com/interior-weebly-office/#respond Mon, 12 Feb 2018 13:30:07 +0000 https://arch-projects.com/?p=23554 معماری و طراحی داخلی دفتر کار ویبلی واقع در سان فرانسیسکو طراحی داخلی دفتر کار ویبلی توسط شرکتی به نام هانتسمن انجام شده و در سان فرانسیسکو، ایالت کالیفرنیای آمریکا واقع شده است. مشخصات کلی پروژه: شرکت طراح: هانتسمن کارفرما: ویبلی متراژ: ۳۰۶۵ متر مربع سال: ۲۰۱۵ فعالیت: طراحی وب‌سایت و هاست برای درک بهتر موضوع ابتدا با اطلاعات […]

نوشته طراحی داخلی دفتر کار ویبلی – شعبه‌ سان فرانسیسکو اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معماری و طراحی داخلی دفتر کار ویبلی واقع در سان فرانسیسکو

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی توسط شرکتی به نام هانتسمن انجام شده و در سان فرانسیسکو، ایالت کالیفرنیای آمریکا واقع شده است.

مشخصات کلی پروژه:

 • شرکت طراح: هانتسمن
 • کارفرما: ویبلی
 • متراژ: ۳۰۶۵ متر مربع
 • سال: ۲۰۱۵
 • فعالیت: طراحی وب‌سایت و هاست

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

برای درک بهتر موضوع ابتدا با اطلاعات و مشخصاتی کلی از شرکت ویبلی آغاز می نماییم. ویبلی، نام یکی از مطرح‌ترین کمپانی‌ها در زمینه طراحی وب‌سایت و هاست است که در ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کند. قطعا حوضه فعالیت و بازار این شرکت به ایالات متحده محدود نمی‌شوند و ویبلی برای کاربرانی از سراسر دنیا، وب‌سایت طراحی کرده است.

با گسترش بازار این شرکت معتبر، قطعا به تعداد بیشتری دفتر کار نیاز پیدا می کرد. در سال ۲۰۱۲ کمپانی ویبلی طراحی دفاترش در کالیفرنیا را به شرکتی به نام هانتسمن سپرد. نتیجه کار برای ویبلی بسیار رضایت بخش بود و طراحی دفتر جدیدش را بار دیگر به این شرکت معماری سپرده است.


حتما ببینید: طراحی دفتر اداری در لهستان


ویبلی برای ایجاد دفتر کار جدیدش یک ساختمان قدیمی که در سال 1907 ساخته شده بود را خریداری کرد. این ساختمان دارای متراژ 3065 است و همین متراژ بالا سبب این شد که پس از بازسازی این ساختمان قدیمی به لطف شرکت هانتسمن، تمام دفاتر ویبلی در کالیفرنیا به این مکان منتقل شوند.

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

کار بسیار جالبی که قبل از طراحی دفتر جدید انجام شد برگزاری یک نظرسنجی بود که طی آن از کارمندان خواسته شد علایق و تفریحاتشان در ساعاتی را بگویند که کار نمی‌کنند. گزینه‌های مشترک در لیست نظرات کارمندان شامل ورزش، مطالعه و یادگیری می‌شد.

پس تصمیم گرفته شد که براساس این نظر سنجی در دفتر کار جدید ویبلی سالنی برای ورزش تهیه شود. همچنین کتابخانه‌ای وجود دارد که کارمندان می‌توانند کتاب‌های مورد علاقه خود را مطالعه نمایند. به دلیل استقبال مدیران ویبلی از آموزش و یادگیری، سالن دیگری نیز در دفتر کار جدید ویبلی طراحی شده است که کارمندان می‌توانند پس از اتمام ساعات کاری برای گذراندن دوره‌های مختلف به آنجا بروند و آموزش ببینند.

در ادامه می توانید برای درک بهتر طراحی داخلی دفتر کار ویبلی تصاویر تهیه شده از آن را مشاهده فرمایید.

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

طراحی داخلی دفتر کار ویبلی

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

آموزش انتقال فایل رویت به تری دی مکس

آموزش UVW Mapping در 3ds Max 2018


 

نوشته طراحی داخلی دفتر کار ویبلی – شعبه‌ سان فرانسیسکو اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-weebly-office/feed/ 0
طراحی داخلی دفتر کار رد هت – بوگوتا کلمبیا https://arch-projects.com/interior-red-hat-office/ https://arch-projects.com/interior-red-hat-office/#respond Sun, 11 Feb 2018 13:30:00 +0000 https://arch-projects.com/?p=23527 معماری و طراحی داخلی دفتر کار رد هت واقع در بوگوتا کلمبیا طراحی داخلی دفتر کار رد هت توسط شرکت ساختمانی و دکوراسیون داخلی aei و در شهر بوگوتا در کلمبیا طراحی و اجرا شده است. رد هت (Red Hat) شرکتی است که در حوزه‌ی فناوری فعالیت می نماید و در واقع یک شرکت نرم‌افزاری است که دفتر مرکزی ‌آن در کارولینای […]

نوشته طراحی داخلی دفتر کار رد هت – بوگوتا کلمبیا اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معماری و طراحی داخلی دفتر کار رد هت واقع در بوگوتا کلمبیا

طراحی داخلی دفتر کار رد هت توسط شرکت ساختمانی و دکوراسیون داخلی aei و در شهر بوگوتا در کلمبیا طراحی و اجرا شده است. رد هت (Red Hat) شرکتی است که در حوزه‌ی فناوری فعالیت می نماید و در واقع یک شرکت نرم‌افزاری است که دفتر مرکزی ‌آن در کارولینای شمالی قرار دارد.

طراحی داخلی دفتر کار رد هت

مشخصات کلی پروژه:

 • شرکت طراح: aei
 • کارفرما: رد هت
 • متراژ: ۴۵۶ متر مربع
 • سال: ۲۰۱۶
 • مکان: بوگوتا، کلمبیا

طراحی داخلی دفتر کار رد هت

ابتدا برای شناخت بیشتر شرکت aei، باید گفت که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ساختمانی و طراحی دکوراسیون داخلی در کشور کلمبیا است. بنابراین منطقی است که طراحی دفتر کار رد هت واقع در شهر بوگوتا را بر عهده داشته باشد. این شرکت بزرگ دارای شعار «با ما آسوده‌خاطر باشید» است و مبنای کار این شرکت ساختمانی بوده که از آن برای معرفی ویژگی‌های خاص این شرکت و کسب و کار خود استفاده کرده است؛ در حقیقت شرکت aei این ایده‌ی مفهومی را در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر کار رد هت به کار گرفته است. هدف شرکت aei ایجاد یک دفتر کار ایمن، مطبوع و خوشایند برای شرکت رد هت بوده است.


حتما ببینید: طراحی کتابخانه و مرکز آموزش دانشگاه اقتصاد وین


با رسیدن به این هدف مهم و طراحی داخلی دفتر کار رد هت به شکلی خاص و منحصربه‌فرد، به مشتریان و مراجعین این حس را منتقل می‌کند که از اطلاعات مشتریان به بهترین شکل ممکن محافظت و مراقبت خواهد شد؛ به عبارت دیگر طراحی داخلی دفتر کار رد هت حس اطمینان و آسایش خاطر را به مشتریان منتقل می‌کند.

طراحی داخلی دفتر کار رد هت

یکی از ایده هایی که برای طراحی داخلی این دفتر استفاده شده، نحوه مدیریت اطلاعات و داده‌ها از طریق فضای ابری در شرکت رد هت می باشد. در حقیقت آن‌ها سعی کرده‌اند که ارتباطات و تکنولوژی را در فضای داخلی شرکت با استفاده از مفاهیمی مانند وارد کردن اطلاعات،‌ خروجی، تصاویر، نور، علائم و نمادها به تصویر بکشند.

به علاوه یکی از راه‌های افزایش خلاقیت و نوآوری کارکنان ایجاد چنین محیطی در دفتر کار می باشد. در ادامه می توانید با دیدن تصاویر بیشتر، درک بهتری از نحوه معماری داخلی این دفتر کار پیدا کنید.

طراحی داخلی دفتر کار رد هت

طراحی داخلی دفتر کار رد هت

طراحی داخلی دفتر کار رد هت

طراحی داخلی دفتر کار رد هت

طراحی داخلی دفتر کار رد هت

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

آموزش ترسیم نقشه های اجرایی در اتوکد

آموزش Photoshop CC 2018 برای طراحی


 

نوشته طراحی داخلی دفتر کار رد هت – بوگوتا کلمبیا اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-red-hat-office/feed/ 0
طراحی داخلی دفتر کار نیسان – شعبه گورگاون هند https://arch-projects.com/interior-nissan-office/ https://arch-projects.com/interior-nissan-office/#respond Sat, 10 Feb 2018 13:30:00 +0000 https://arch-projects.com/?p=23514 معماری و طراحی داخلی دفتر کار نیسان واقع در گورگاون هند طراحی داخلی دفتر کار نیسان واقع در گورگاون هند، توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی اولترا کانفیدنتیِل انجام شده است. مشخصات کلی پروژه: شرکت طراح: الترا کانفیدنتیِل کارفرما: شرکت خودروسازی نیسان متراژ: ۱۵۸۰ متر مربع سال: ۲۰۱۶ مکان: گروگاون، هند نیسان یکی از شرکت‌های بزرگ در صنعت خودروسازی […]

نوشته طراحی داخلی دفتر کار نیسان – شعبه گورگاون هند اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معماری و طراحی داخلی دفتر کار نیسان واقع در گورگاون هند

طراحی داخلی دفتر کار نیسان واقع در گورگاون هند، توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی اولترا کانفیدنتیِل انجام شده است.

مشخصات کلی پروژه:

 • شرکت طراح: الترا کانفیدنتیِل
 • کارفرما: شرکت خودروسازی نیسان
 • متراژ: ۱۵۸۰ متر مربع
 • سال: ۲۰۱۶
 • مکان: گروگاون، هند

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

نیسان یکی از شرکت‌های بزرگ در صنعت خودروسازی است که تاسیس آن به سال ۱۹۳۳ در شهر یوکوهاما در ژاپن برمی گردد. بنابراین دفتر مرکزی آن نیز در همان شهر واقع است. این شرکت روز به روز پیشرفت نمود و محصولاتش در سطح دنیا گسترش یافت. به همین علت در بخش‌های مختلف جهان اقدام به تأسیس دفتر کرده است.


حتما ببینید : 13 موزه با معماری شاخص در جهان


نیسان در سال ۲۰۱۳ بعد از شرکت‌های تویوتا، جنرال موتورز، گروه فولکس واگن، گروه هیوندای موتور و فورد به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروساز جهان شناخته شده است. این شرکت به منظور گسترش فعالیت خود در سراسر جهان و نیازش به دفاتر کار با طراحی مدرن، در سال ۲۰۱۶ کار طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفاتر کار خود را به شرکت اولترا واگذار کرد. شرکت نیسان به دفاتر کاری نیاز داشت که نشان‌دهنده‌ی اهداف، ارزش‌ها و محیط کار این شرکت بزرگ باشد. نیسان به دنبال دفتری بود که بتواند کارآمد بودن و قدرت تجاری این شرکت را برای جذب مشارکت‌های بیشتر نشان دهد.

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

قسمت های مختلفی که در طراحی داخلی دفتر کار نیسان مشخص شده اند شامل محوطه‌ و فضای باز، اتاق‌ها و دفتر کار مجزا و شخصی‌، طراحی اتاقک‌هایی که فقط از دو طرف محصور و بسته هستند، سالن اجتماعات برای برگزاری جلسات کاری و یک مکان خاص برای استراحت کارکنان است.

فضای طراحی شده برای استراحت کارکنان برای نیسان از اهمیت خاصی برحوردار است زیرا نیسان این فضا‌ و محیط کاری را با هدف افزایش کارایی و بهره‌‌وری شرکت به معماران سفارش داده است. محلی که برای این مهم اختصاص داده شده است به گونه ای طراحی شده که کارکنان بتوانند برای دقایقی از کار و فعالیت شغلی خود فاصله بگیرند، یک فنجان چای بنوشند یا با سایر همکاران یک گفتگوی دوستانه داشته باشند؛ بنابراین محل استراحت کارکنان به‌عنوان کانون انرژی در این شرکت عمل می‌کند که باعث نشاط و سرزندگی کارکنان می‌شود.

معماری داخلی دفتر کار نیسان

می توان گفت در طراحی داخلی دفتر کار نیسان از سبک مینیمالیسم بهره گرفته شده و ترکیبی هماهنگ و هارمونیک از نور و رنگ به نمایش گذاشته شده است. طراحان به منظور ایجاد محیطی سرسبز و آرامش‌بخش در محل استراحت کارکنان، به‌طور متعادل و متناسب از مصالح ساده و مواد طبیعی به همراه دیوار سبز مصنوعی استفاده نموده اند.

به عنوان آخرین مورد اما بسیار مهم به بررسی قسمت سلف سرویس این دفتر کار می پردازیم. برای طراحی این قسمت از رنگ‌های گرم، شاد و روشن استفاده شده است. از ویژگی‌های بارز و برجسته‌ی سلف سرویس دفتر نیسان می‌توان به دیوارهای آجری، میز و صندلی و اثاثیه‌ی چوبی آن اشاره کرد.

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

طراحی داخلی دفتر کار نیسان

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید:

آموزش طراحی داخلی اتاق خواب در 3dmax

آموزش طراحی داخلی آشپزخانه در 3ds Max


 

نوشته طراحی داخلی دفتر کار نیسان – شعبه گورگاون هند اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-nissan-office/feed/ 0
دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم https://arch-projects.com/interior-minimalist/ https://arch-projects.com/interior-minimalist/#respond Fri, 09 Feb 2018 13:30:25 +0000 https://arch-projects.com/?p=23501 دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم – سبکی آرامش بخش عامل مهمی که در محل زندگی انسان ها روحیات آن ها را نشان می دهد و بر آن اثر خواهد گذاشت، طراحی داخلی است. دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم یک پیشنهاد زیبا و آرامش بخش است که در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری یک نمونه از […]

نوشته دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم – سبکی آرامش بخش

عامل مهمی که در محل زندگی انسان ها روحیات آن ها را نشان می دهد و بر آن اثر خواهد گذاشت، طراحی داخلی است. دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم یک پیشنهاد زیبا و آرامش بخش است که در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری یک نمونه از آن را بررسی خواهیم نمود.

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

رمز موفقیت در اجرای دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم و پس‌زمینه‌ی تک‌رنگ عدم استفاده از یک طراحی بیش از حد ساده و بی‌روح است. به عبارت دیگر طراح باید نبود کنتراست واضح بین رنگ‌ها را با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های دیگر تا حد زیادی جبران نماید. دلیل این امر عدم استفاده از رنگ‌های تند در این سبک است.

در این آپارتمان که به عنوان یک ایده خوب از دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم برای شما همراهان گرامی آماده شده است، معمار و طراح داخلی توانسته است آن را به یک محل سکونت دنج و آرامش‌بخش و همچنین روشن و پرنور تبدیل نماید؛ به‌طور کلی در این ساختمان از طرح‌های ساده و ترکیب رنگ‌های خنثی و تیره استفاده شده است. دیوارها و سقف‌ها به رنگ سفید هستند؛ ولی در بعضی قسمت‌های آپارتمان، یکی از دیوارها با طراحی متفاوت از بقیه‌ متمایز شده که جلوه‌ی خاصی به سالن یا اتاق‌ها بخشیده است.

دکوراسیون داخلی مینیمالیستی

از دیگر تکنیک هایی که طراح دکوراسیون برای ایجاد کنتراست بین بخش‌های مختلف سالن به کارگرفته است می توان به استفاده از ساختارها و طرح‌های متفاوت به جای رنگ‌های متفاوت اشاره نمود. عاملی که هنر طراح داخلی این آپارتمان را به خوبی می تواند نشان دهد این است که گرچه از رنگ‌های خنثی و طرح‌های ساده برای اجرای دکوراسیون استفاده کرده؛ اما نتیجه‌ی کار او، ایجاد یک محیط بی‌روح و یکنواخت نیست، بلکه طراحی خاص و منحصربه‌فرد این آپارتمان باعث می‌شود ساکنان آن، یک زندگی پرجنب‌وجوش و در عین حال پر از آرامش داشته باشند.


حتما ببینید : طراحی طرح جامع کوآرترمیل _ اسکاتلند


به علاوه، با وجود بهره گرفتن از رنگ سفید برای پس زمینه‌ی دکوراسیون سالن و رنگ‌های خنثی و تیره مانند خاکستری و سیاه برای مبلمان و اثاثیه، در مجموع ترکیب رنگ‌ها سبب ایجاد محیطی بانشاط، راحت و دنج شده است.

طراحی داخلی مینیمالیستی

با توجه به اینکه قسمت‌های چوبی، فلزی، شیشه‌ای و سرامیکی ساختمان همگی با هارمونی و هماهنگی خاص به کار رفته‌اند، می توان گفت که سبک مینیمالیسم که در این آپارتمان به کار رفته، عمدتا مبتنی بر انتخاب مصالح ساختمانی خاص و رنگ‌ها بوده است. زیرا با دقت به دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم که در این آپارتمان اجرا شده به نظر می‌رسد که همه‌ی این عناصر به‌طور ساده، طبیعی و یکدست مکمل یکدیگر هستند.

در قسمت‌های مختلف آن از طرح‌های جالب استفاده شده تا با وجود اینکه ساختار کلی ساده و بدون زرق و برق است، فضای داخل آپارتمان را از حالت یکنواخت و خسته‌کننده خارج کند.

آشپزخانه مینیمالیستی

در بررسی آشپزخانه این آپارتمان نیز سبک مینیمالیسم را می بینیم. طراح این آشپزخانه ویکتوریا یاکوشا کابینت‌های آشپزخانه را  به رنگ سفید و بدون دستگیره و تزئینات خاص انتخاب کرده است. همچنین به منظور نورپردازی سقف آشپزخانه لامپ‌های LED را به کار گرفته است. با کمک تکنیک خاص نقاشی و با استفاده از رنگ‌ها و مصالح ساختمانی خاص و طرح‌های ایجادشده روی دیوارها، آشپزخانه را تقریبا مستقل و مجزا از سالن طراحی نموده و دیگر بین سالن و آشپزخانه، پیشخوان وجود ندارد که خود سبب به سمر رسیدن کاری متفاوت است. میز مطالعه برای استفاده از نور طبیعی، جلوی پنجره قرار گرفته است.

به راحتی می توان به این موضوع پی برد که رنگ غالب در این آپارتمان، رنگ سفید است و رنگ‌های خنثی و تیره به‌عنوان رنگ مکمل انتخاب شده‌اند.

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم

 


این مطالب را هم ببینید:

آموزش SketchUp 2018

آموزش اصول تکسچرینگ و شیدینگ در 3ds Max


 

نوشته دکوراسیون داخلی با سبک مینیمالیسم اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-minimalist/feed/ 0
طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت – شعبه استانبول https://arch-projects.com/interior-design-microsoft-office/ https://arch-projects.com/interior-design-microsoft-office/#respond Thu, 08 Feb 2018 13:30:00 +0000 https://arch-projects.com/?p=23474 معماری و طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت در استانبول طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت که در شهر استامبول قرار دارد، توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هایدن کانل انجام شده است. مشخصات کلی پروژه: شرکت طراح: هایدن کانل کارفرما: مایکروسافت متراژ: ۶۹۷۰ متر مربع سال: ۲۰۰۸ محل: استانبول مکانی که اکنون به دفتر کار پرجنب‌وجوش و پویای مایکروسافت در […]

نوشته طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت – شعبه استانبول اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
معماری و طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت در استانبول

طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت که در شهر استامبول قرار دارد، توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی هایدن کانل انجام شده است.

مشخصات کلی پروژه:

 • شرکت طراح: هایدن کانل
 • کارفرما: مایکروسافت
 • متراژ: ۶۹۷۰ متر مربع
 • سال: ۲۰۰۸
 • محل: استانبول

طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت

مکانی که اکنون به دفتر کار پرجنب‌وجوش و پویای مایکروسافت در استانبول مبدل شده است، قبل از این یک مرکز خرید بود. به عبارت دیگر طراحی و تمام مراحل ساخت‌ این ساختمان بزرگ به‌عنوان مرکز خرید انجام شد. اما اکنون توسط شرکت مایکروسافت به‌عنوان دفتر کار مورد استفاده قرار گرفته است.


حتما ببینید: طراحی کافه اسپریس – تهران


بهتر است ابتدا در مورد معماری این ساختمان بزرگ توضیح مختصری دهیم تا درک بهتری از آن بیابید. این ساختمان بزرگ و شش‌ضلعی در نوع خود از معماری بسیار جالب و بدیعی بهره می‌برد؛ آتریوم مرکزی که دارای سقف شیشه‌ای با پنجره‌های بزرگ است، فضای داخل ساختمان را پرنور کرده و در سراسر ساختمان، چشم‌اندازی از هر طبقه پیش روی کارمندان قرار داده است. همین معماری خاص سبب شده که همه‌ی بخش‌ها و گروه‌های کاری قابل رؤیت باشند. به گونه ای که حتی از همان قسمت پذیرش نیز مراجعان و مشتریان می‌توانند این محیط کاری پرنشاط را که از لحاظ تکنولوژی و تعامل بین کارکنان در سطح عالی و پیشرفته قرار دارد، به‌خوبی مشاهده نمایند.

نکته بسیار جالب دیگر در این شرکت این است که اتاق و دفتر کار مجزا و شخصی وجود ندارد و تمام میز‌ها و کامپیوترها در کنار هم چیده شده‌اند و کارمندان به‌طور گروهی به کار خود مشغول هستند.

دفتر کار مایکروسافت

از قسمت های دیگری که طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت را بسیار خاص نموده می توان به طراحی قسمتی از شرکت با هدف اینکه افراد بتوانند برای مدت کوتاهی از تبلت یا تلفن همراه خود استفاده کنند، علاوه بر محل استراحت کارکنان اشاره نمود.

طراحی این قسمت از دفتر کار به گونه ای است که کارکنان می‌توانند برای دقایقی بدون اینکه عوامل بیرونی باعث پرت شدن حواسشان شود، از تبلت یا تلفن همراه خود استفاده یا ایمیل‌های خود را چک کنند. به منظور کمک به فعالیت‌های تجاری شرکت، معرفی و عرضه‌ی محصولات جدید به مشتریان نیز قسمت‌های دیگری در این دفتر در نظر گرفته شده است.

دفتر کار مایکروسافت در استامبول

همچنین حتما باید به امکانات رفاهی که برای کارمندان در نظر گرفته شده، از جمله کافه رستوران، سالن ورزش و مکانی برای گردهمایی و تعامل بین کارمندان در فضای باز و خارج از ساختمان اشاره نمود که قطعا سبب افزایش راندمان کارمندان می شود.

در بررسی ترکیب رنگ هایی که برای دکوراسیون داخلی این دفتر کار استفاده شده باید گفت از رنگ‌های شاد و زنده استفاده شده است و با دقت کامل انتخاب شده‌ تا یک محیط کار پرانرژی و پرجنب‌وجوش ایجاد کند و همچنین با سایر اجزای محیط هماهنگ و متناسب باشد. مایکروسافت قدرت تجاری شرکت و حس اعتمادبه‌نفس خود را به وسیله‌ی استفاده از ترکیب رنگ‌‌های شاد و متنوع به رخ می‌کشد.

دفتر کار مایکروسافت در استامبول

دفتر کار مایکروسافت در استامبول

دفتر کار مایکروسافت در استامبول

دفتر کار مایکروسافت در استامبول

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

آموزش عکاسی معماری

آموزش پلاگین Enscape برای Revit


 

نوشته طراحی داخلی دفتر کار مایکروسافت – شعبه استانبول اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/interior-design-microsoft-office/feed/ 0
14 طراحی سالن کنسرت منحصر به فرد در دنیا https://arch-projects.com/concert-hall-design/ https://arch-projects.com/concert-hall-design/#respond Wed, 07 Feb 2018 13:30:03 +0000 https://arch-projects.com/?p=23327 بررسی 14 طراحی سالن کنسرت فوق العاده در جهان قطعا علاوه بر هنرمند یا هنرمندان اجرا کننده بر روی صحنه، طراحی سالن کنسرت نقشی بسیار مهم در لذت بردن طرفداران موسیقی و تئاتر بازی می نماید. با توجه به تعداد بسیار زیاد طرفداران کنسرت های فضای باز، در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی […]

نوشته 14 طراحی سالن کنسرت منحصر به فرد در دنیا اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
بررسی 14 طراحی سالن کنسرت فوق العاده در جهان

قطعا علاوه بر هنرمند یا هنرمندان اجرا کننده بر روی صحنه، طراحی سالن کنسرت نقشی بسیار مهم در لذت بردن طرفداران موسیقی و تئاتر بازی می نماید. با توجه به تعداد بسیار زیاد طرفداران کنسرت های فضای باز، در این مطلب از سایت مرجع دانلود معماری به بررسی طراحی 14 سالن کنسرت فضای باز در دنیا خواهیم پرداخت.

طراحی سالن کنسرت

در این مطلب 14 سالن کنسرت را در سراسر جهان بررسی می نماییم که نه تنها به یادماندنی هستند بلکه برای کسانی که در آن مکان به تماشای کنسرت می نشینند فراموش نشدنی می شود. سالن هایی حیرت انگیز که در محیط‌های طبیعی ساخته شده‌اند. تعدادی از این محیط‌ها در قرن‌های پیش کنده‌کاری شده‌اند.


حتما ببینید : طراحی سالن زیبایی شکرنیا – تهران


باید به این موضوع اشاره کرد که جهان پر از این فضاهای موسیقی باشکوه است. از قلعه Slane ایرلند، که میزبان موزیسین‌هایی چون رولینگ استونز و دیوید بووی بود، تا سالن آمفی تئاتر Dalhalla در سوئد، که در یک معدن سنگ آهک قدیمی ساخته شده است.

طراحی سالن کنسرت

جشنواره سالانه برگنتس که در اتریش از ژوئیه تا اوت برگزار می‌شود، به مجموعه‌های فانتزی باورنکردنی خود که صحنه‌ای شناور بر روی آب دارد، معروف است.

طراحی سالن کنسرت

این سالن در واقع بقایای با‌قی مانده از یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید فولاد است. این سالن در محل سابق ذوب آهن و تولید فولاد که دومین تولید کننده بزرگ فولاد در کشور آمریکا واقع شده است. در SteelStacks، یک مکان فرهنگی واقع در Bethlehem پنسیلوانیا وجود دارد که در آن کارخانه‌ای عظیم از صحنه سر برافراشته‌ است.

طراحی سالن کنسرت

سالن بعدی که قصد معرفی آن را داریم در واقع یک معدن سنگ آهک سابق واقع در Rättvik، سوئد است. این سالن آمفی تئاتر Dalhalla نام دارد و  طراحی سالن کنسرت به گونه ای است که شرکت‌کنندگان در کنسرت، ۱۹۶ فوت پایین‌تر از جنگل‌های پرپشت اطراف که سالن را احاطه کرده است، قرار می‌گیرند و به تماشای انواع رویدادهای موسیقی که هر ساله از ژوئن تا سپتامبر برگزار می‌شود، می‌نشینند.


حتما ببینید : طراحی برج مسکونی انرژی زنده – کلمبیا


طراحی سالن کنسرت

این سالن کنسرت در Orange فرانسه واقع شده است که یک سالن تئاتر باستانی به نام d’Orange است. قدمت این سالن به قرن اول برمی‌گردد و یک سالن تئاتر روم باستان است. اطراف آن و در قسمت صحنه هنوز هم از سنگ‌هایی اصلی با سبک معماری همان دوره پوشیده شده است. به عبارت دیگر صحنه تئاتر و دیوار‌های اطراف آن از زمان ساخت تا به امروز با همان شکل پابرجا مانده‌اند.

طراحی سالن کنسرت

در آتلانتا، جورجیا کلیسایی قرار دارد که در سال ۱۹۱۰ ساخته شده و نام آن Tabernacle می باشد. این مکان در سال ۱۹۹۶ به محلی برای گرامیداشت صدمین سال بازی‌های المپیک، تبدیل شد. از ویژگی های این سالن که هنوز هم از دوران قدیم یعنی زمان ساخت کلیسا باقی مانده است می توان به بالکنی که در آن دوره طراحی و رنگ شده است و سقف‌های مزین، پنجره‌های شیشه‌ای رنگی و یک لوستر کریستال بزرگ اشاره نمود.

سالن کنسرت تاریخی

این سالن کنسرت دارای پیشینه تاریخی بسیار منحصر به فرد می باشد. در واقع برای ساخت این این کاخ که Palais Idéal du Facteur Cheval نام دارد و به طور کامل از سنگ‌ریزه ساخته شده است، یک پستچی‌ به نام oseph Ferdinand Cheval در طول ۳۳ سال تمام این سنگریزه‌ها را جمع‌آوری کرده و این کاخ را به تنهایی ساخته است. ساخت این کاخ در سال 1907 به پایان رسیده است. امروزه این مکان تاریخی در ماه‌های ژوئن و ژوئیه میزبان کنسرت‌ها است.

قلعه Slane ایرلند

این نکان تاریخی محل گشت‌زنی پادشاه جورج چهارم و سرزمین آبا و اجدادی خانواده Conyngham بوده است. این قلعه تاریخی که Slane نام دارد در ایرلند و در شهر میث قرار دارد. از سال ۱۹۸۱ به محلی برای برگزاری کنسرت‌ها در طول سال مبدل گشت. موزیسین‌های بزرگی در طول این سال ها به این قلعه پا گذاشته اند و هنر خود را به نمایش گذاشته اند که از آن جمله می توان به Rolling Stones، Bob Dylan، Queen، David Bowie و U2 اشاره نمود.

سالن آمفی تئاتر Gorge

این تالار در واشنگتن واقع است و Gorge نام گرفته است. این سالن روباز روی یک تخته‌سنگ بنا شده است تا به بینندگان در حین گوش دادن به موسیقی، نمایی فو‌ق‌العاده از رودخانه و دره باریک کلمبیا بدهد. روباز بودن و فضای منحصر به فرد این سالن سبب شده تا ۲۷،۵۰۰ صندلی در فضای باز را در خود جای دهد.

سالن کنسرت در غار


حتما ببینید : طراحی ساختمان بندر آنتورپ _ بلژیک


در مک‌مین‌ویل ( McMinnville) تنسی (Tennessee) غارهایی وجود دارند که ماهانه در آن ها کنسرت‌های Bluegrass Underground برگزار می شود. این غارها Cumberland نام دارند و در Volcano Room میزبان کنسرت ها هستند. برای درک بهتر این فضا می توان گفت این کنسرت‌ها جایی حدود ۳۳۳ فوت زیر‌ زمین اجرا می‌شوند و این سالن‌ها بلندگوهایی درجه یک و طبیعی را با چشم‌انداز فوق‌العاده غار، ارائه می‌دهند.

آمفی‌تئاتر صخره‌های قرمز

باز هم طراحی سالن کنسرت به وسیله طبیعت! این آمفی‌تئاتر که Red Rocks نام گرفته است در کلرادو، در منطقه موریسون واقع شده است. در واقع این فضای زیبای طبیعی در نتیجه سال‌ها حرکت تدریجی زمین که دیوار‌های این آمفی‌تئاتر را به آرامی حک کرده اند به وجود آمده است. مکان یاد شده در ارتفاع ۶،۵۰۰ فوتی بالاتر از سطح دریا، منظره‌ای وسیع در قلب تخته سنگ‌ها را به وجود آورده است.

غار سنت مایکل

باز هم یک غار طبیعی دیگر که به خوبی تبدیل به سالن کنسرتی منحصر به فرد شده است. غار سنت مایکل مجموعه‌ای از غار‌های آهکی است که در صخره بالایی جبل‌الطارق واقع شده‌ است. این غار از اوایل دهه ۶۰ میلادی به عنوان سالن تئاتر، مورد استفاده قرار ‌گرفته است و طراحی سالن کنسرت به گونه ای است که دارای گنجایش ۴۰۰ نفر برای یک اجرای عالی در محیط زیرزمینی و باشکوه باشد.

Punta Christo

این قلعه تاریخی که Punta Christo نام دارد در شهر پولا، کرواسی واقع شده است و در قرن نوزدهم ساخته شد. این قلعه یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌های موجود در اروپا بوده است و امروزه میزبان جشنواره‌هایی چون جشنواره ابعاد (Dimensions Festival) در ماه اوت و جشنواره چشم‌انداز (Outlook Festival) در ماه سپتامبر است.

سالن تئاترِ یونانی

این مکان باستانی که Teatro Antico di Taormina نام دارد در تائورمینا، ایتالیا واقع است. در اصل نیز یک سالن تئاترِ یونانی ساخته شده در صده هفتم قبل از میلاد است. مراسماتی که در این سالن برگزار می شود شامل تئاتر و نمایش فیلم‌های سینمایی است که جذابیت را به دلیل نمای تاریخی و خیره کننده که از سال ۱۹۸۳ پابرجا است دو چندان می نماید.

طراحی سالن کنسرت

این مکان در واقع برای بازی‌های المپیک ۱۹۳ ساخته شده بود و در ساختِ آن از روی آمفی‌تئاتر یونان باستان الگو گرفته شده بود. نام این سالن کنسرت که در برلین، آلمان واقع است Waldbühne می باشد و طراحی سالن کنسرت به گونه ای است که دارای گنجایش ۲۲،۰۰۰ نفر باشد. از این سالن برای کاربردهای مختلفی مانند یک سینمای روباز تا مسابقات بوکس ورزشکارانی چون Depeche Mode و Eric Clapton استفاده شده است.

 

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

آموزش CityEngine

آموزش کامل VRay در 3ds Max


 

نوشته 14 طراحی سالن کنسرت منحصر به فرد در دنیا اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/concert-hall-design/feed/ 0
آموزش CityEngine https://arch-projects.com/cityengine-tutorial/ https://arch-projects.com/cityengine-tutorial/#respond Wed, 07 Feb 2018 07:30:06 +0000 https://arch-projects.com/?p=22665 آموزش ساخت شهر با CityEngine ایجاد فضای سه بعدی شهر با نرم افزارهای سه بعدی می تواند بسیار زمان بر و سخت باشد. به همین دلیل آموزش CityEngine را در این مطلب از بخش آموزشی سایت مرجع دانلود معماری برای شما تهیه و آماده نموده ایم تا بتوانید از قابلیت های این نرم افزار نهایت بهره را […]

نوشته آموزش CityEngine اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
آموزش ساخت شهر با CityEngine

ایجاد فضای سه بعدی شهر با نرم افزارهای سه بعدی می تواند بسیار زمان بر و سخت باشد. به همین دلیل آموزش CityEngine را در این مطلب از بخش آموزشی سایت مرجع دانلود معماری برای شما تهیه و آماده نموده ایم تا بتوانید از قابلیت های این نرم افزار نهایت بهره را ببرید.

این دوره آموزشی محصول Gnomon Workshop است و و در آن نحوه ایجاد یک شهر کامل سه بعدی در کمترین زمان و در عین حال بیشترین کیفیت را خواهید آموخت. یکی از ویژگی های این دوره آموزشی تمرکز آن بر رویکرد عملی است که سبب شده در یادگیری کاربران بسیار کارامد تر باشد. سپس با معرفی Esri CityEngine و NextLimit’s Maxwell ادامه میابد.

سپس به وسیله مثال هایی از مجموعه شهر دوبی در آینده ای نزدیک در CityEngine به ادامه آموزش پرداخته می شود و با آغاز یک مجموعه مشابه از ابتدا مطالب و نکات را به صورت کامل آموزش می دهد. سپس نحوه استفاده از یک اسکریپت که به تکرارهای سریع طراحی کمک می کند را میاموزید.

در مرحله بعد تمام هندسه ها به مایا منتقل شده و به وسیله ماکسول رندر نحوه رندرینگ صحنه و استفاده از شیدر های نهایی را خواهید آموخت. در نهایت نحوه انتقال صحنه ها به فتوشاپ و سفارشی نمودن و روتوش آنها برای رسیدن به کیفیت نهایی رندر را یاد می گیرید.


حتما ببینید: آموزش کار با فایلهای اتوکد در رویت


مشخصات و سرفصل های آموزش CityEngine :

این دوره حاوی 23 قسمت و زمان کلی آموزش 7 ساعت می باشد. همچنین در این آموزش از نرم افزارهای photoshop و maya و CityEngine و Maxwell Render استفاده و در سطح پیشرفته ارائه شده است.

سرفصل های آموزش CityEngine :

 1. طرح آموزشی
 2. معرفی Matt و Favela
 3. تمرین و اهداف
 4. معرفی CityEngine
 5. معرفی ماکسول رندر
 6. معرفی MEL و پایتون
 7. PRF Prefs
 8. مفهوم هنر
 9. راه اندازی پروژه
 10. پایپ لاین اسکریپت شده
 11. ارائه تنظیمات
 12. معرفی CGA
 13. ایجاد دارایی
 14. مجموعه نمونه و نظریه قانون
 15. تنظیمات
 16. انتقال به فتوشاپ
 17. گرفتن خروجی

دانلود مجموعه آموزشی CityEngine :

 • حجم مجموعه: 4,2GB
 • سازنده : Gnomon Workshop
 • فایل تمرینی : دارد
 • پسورد فایل: arch-projects.com (پسورد را تایپ کنید)

دانلود آموزش ساخت شهر با CityEngine پارت 1

دانلود آموزش ساخت شهر با CityEngine پارت 2

دانلود آموزش ساخت شهر با CityEngine پارت 3

دانلود آموزش ساخت شهر با CityEngine پارت 4

دانلود آموزش ساخت شهر با CityEngine پارت 5


تصاویری از این دوره آموزشی :

آموزش CityEngine

آموزش CityEngine

آموزش CityEngine

آموزش CityEngine


ویدیو معرفی دوره آموزشی CityEngine :

 


این مطالب را هم ببینید:

دانلود پروژه طراحی هتل

دانلود پروژه طراحی کتابخانه


 

نوشته آموزش CityEngine اولین بار در مرجع دانلود معماری پدیدار شد.

]]>
https://arch-projects.com/cityengine-tutorial/feed/ 0