استفاده از شیشه‌ در اماکن مختلف و دکوراسیون‌های داخلی، این محصول صنعتی را به یکی از رایج‌ترین متریال‌های ساختمانی و تزئینی تبدیل کرده است. از طرفی، یکی از پرکاربرد‌ترین و مستحکم‌ترین نوع شیشه، شیشه سکوریت می‌باشد.
شیشه‌های سکوریت به دلیل زیبایی و مقاومت بالایی که دارند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در فضا خانه و شرکت شما می‌باشند.
اگر دوست دارید، هر چه بهتر درباره انواع شیشه، از جمله شیشه سکوریت و مزیت‌های آن بدانید، با ما همراه باشید.

شیشه سکوریت چیست؟

احتمالا تاکنون، به کرات نام شیشه سکوریت را شنیده باشید. اگر بخواهیم به طور خلاصه توضیح دهیم، شیشه سکوریت شده، شیشه‌ای است که بر روی آن فرآیند حرارتی انجام گرفته باشد.

لغت سکوریت برگرفته از کلمه ی انگلیسی Security به معنی امنیت است .

در واقع کلمه ی سکوریت یک نوع اصطلاح است که در زبان فارسی آن را به شیشه های ایمن شده و به اصطلاح نشکن شده اطلاق میدهند .

در زبان انگلیسی نام شیشه ی سکوریت Tempered Glass به معنی شیشه ی حرارت دیده است و این به این دلیل است که شیشه ی خام پس از تولید برای ایمنی بیشتر مجدد در معرض حرارت قرار گرفته و یا به اصطلاح پخت می شود .

پس در نتیجه میتوانیم بگوییم که در زبان فارسی به فرآیند حرارت دهی مجدد شیشه به منظور ایمن کردن آن سکوریت میگویند .

و سکوریت کردن در واقع یک نوع فرآیند است و به شیشه ای که طبق فرآیند حرارت دهی ایمن شده است شیشه ی سکوریت میگویند .

در واقع تفاوت اساسی میان شیشه سکوریت و شیشه‌ خام به تنش موجود در مولکول های آنها مربوط است.
در عملیات تولید شیشه سکوریت، شیشه ی خام را با حرارت بالای ۷۰۰ درجه مجدد حرارت دهی کرده و به یکباره سرد میکنند ، به این دلیل این نوع از شیشه دارای مقاومت بیشتری نسبت به خام شیشه عادی است.

شیشه سکوریت جام ایمن

نحوه تولید شیشه سکوریت

برای شناخت بهتر شیشه‌های سکوریت، بهتر است با نحوه ساخت آنها دقیق‌تر شویم.
برای ساخت شیشه سکوریت، پس از قرار دادن شیشه خام در حرارت بالا، سطح شیشه را از هر دو طرف به سرعت خنک می‌کنند. همین فرآیند خنک سازی، باعث میشود که سطوح بیرونی شیشه سرد شوند . اما درون شیشه همچنان داغ است.
دقیقا به دلیل همین اختلاف دما، تنش ایجاد شده به دلیل انقباض و انبساط درون مولکول های شیشه حبس میشود و ساختار مولکولی شیشه به همان شکل باقی میماند ؛ که در نهایت منجر به مقاوم شدن بیشتر شیشه به نسبت ضربه و حرارت می‌شود.
یکی از مهم‌ترین مراحل تولید سکوریت، عملیات حرارتی می‌باشد. در این مرحله به طور یکنواخت جام شیشه را مورد حرارت بالا قرار می‌دهند.
این گرم سازی تا رسیدن شیشه به خاصیت نرمی، یعنی حدود 700 درجه سانتی گراد، ادامه دارد.
در ادامه، شیشه‌ای که به طور یکنواخت، حرارت دیده است را به کمک دمیدن هوای سرد به اطراف و سطح آن از هر دو طرف سرد می ‌کنند. این فرآیند خنک سازی، باید با نهایت سرعت و دقت انجام گیرد.
در فرآیند خنک سازی شیشه، لایه‌های بیرونی سریع تر از لایه‌های داخلی سرد می‌شوند، که همین امر همانطور که گفتیم سبب مقاومت بالای شیشه می‌شود.
شاید برای‌ شما سوال باشد، که چگونه و در کجا این شیشه‌ها را تا این اندازه حرارت میدهند؟! باید بگوییم که، برای انجام فرآیند حرارت شیشه سکوریت، از کوره‌های حرارتی استفاده می‌کنند.

کوره‌های حرارتی به دو دسته المنتال و کانوکشن تقسیم می‌شوند.
به طور خلاصه، کوره‌های المنتال، به کوره‌هایی می‌گویند، که گرما با المنت به شیشه داده می‌شود. اما در کوره‌های کانوکشن، فرآیند گرما دادن به کمک گرمای هوای داخل کوره سکوریت، بهینه‌تر و باکیفیت‌تر می‌باشد. از همین روی، کوره‌های کانوکشن، قیمت بالاتری نسبت به مدل المنتال دارند.

 

مزایا شیشه سکوریت | مزیت‌های استفاده از سکوریت

اگر مزایا بی‌نظیر استفاده از شیشه سکوریت را بشناسید، هرگز به سراغ دیگر شیشه‌ها نخواهید رفت!
بهتر است بدانید که، مقاومت شیشه سکوریت، نسبت به شیشه‌های معمولی بین ۵تا۷ برابر بیشتر است. از همین روی خیال شما را بابت شکستگی یا مسائل امنیتی، تا حدود زیادی آسوده می‌کند.
اتفاقا به دلیل همین استحکام بالا، شیشه سکوریت به شیشه نشکن معروف شده است.

اگر می‌خواهید در خانه برای درب یا پنجره، از یک شیشه مطمئن و مستحکم استفاده کنید، قطعا باید خرید شیشه سکوریت را امتحان کنید!

شاید تاکنون، در رستوران‌ها یا فضاهای لوکس تجربه لمس نوعی خاص از شیشه را در زیر پای خود داشته باشید؛ باید بگوییم که دقیقا شیشه سکوریت را لمس کرده‌اید.
یکی از موارد استفاده از شیشه سکوریت، در کف راهرو‌ها یا مکان‌های تجاری خاص می‌باشد. به دلیل قابلیت استحکام، چنین شیشه‌هایی اطمینان خاطر زیادی ایجاد می‌کنند. اضافه بر اینکه به محیط پیرامون، جلوه تزئینی خاصی می‌دهند.

شیشه نشکن ساختمانی جام ایمن

موارد استفاده از شیشه سکوریت | انواع شیشه سکوریت

مهمترین موارد استفاده از شیشه سکوریت، در مکان‌هایی است که مقاومت شیشه در برابر حرارت یا ضربه و امنیت مورد توجه است.
یکی از موارد پرکاربرد استفاده از شیشه سکوریت در صنایع خودروسازی می‌باشد.
به دلیل ماهیت خاص سکوریت، در صورت شکسته شدن، این شیشه به قطعات کوچک با لبه‌های صیقلی تبدیل می‌شود؛ این قطعات کوچکتر، دارای برندگی نسبت ‌به شیشه‌های عادی نیستند . از این روی، شیشه سکوریت در صورت شکست خطرات جانی ندارد.
به دلیل همین خاصیت ویژه، در بسیاری از خودروها برای کار گذاشتن شیشه‌ها، از نوع سکوریت استفاده می‌شود.

یکی دیگر از کاربرد‌های شیشه سکوریت، در لوازم خانگی است.

به دلیل امنیتی که شیشه سکوریت به همراه دارد استفاده از شیشه سکوریت در تولید لوازم خانگی طبق استاندارد الزام است .

به طور مثال، برای شیشه یخچال شیشه از نوع سکوریت استفاده می‌شود. همچنین برای شیشه‌های بعضی دیگر از وسایل خانه و آشپزخانه، مانند: شیشه هود، شیشه اجاق گاز، شیشه فر و… هم از شیشه سکوریت استفاده می‌شود.

راستی تاکنون درباره حمام‌های شیشه‌ای چیزی شنیده‌اید؟! استفاده از کابین‌های دوش شیشه‌ای، می‌توانند یکی از طرح‌های فانتزی برای ساخت حمام‌های شکیل شما ‌باشند.
برای شیشه کابین دوش، می‌توان از انواع مختلفی از شیشه استفاده کرد.

یکی از شیشه‌های مورد استفاده در حمام‌ها، شیشه مات سکوریت می‌باشد.
با استفاده از چنین شیشه‌هایی، هم از لحاظ استحکام و حفظ حریم خصوصی خیال شما آسوده هست، و هم زیبایی دکوراسیون داخلی شما حفظ می‌شود.

شیشه کابین دوش جام ایمن

قیمت شیشه سکوریت | سفارش شیشه سکوریت

مانند بسیاری از کالاها یا صنایع دیگر، قیمت‌ گذاری شیشه سکوریت هم چالش‌های خود را دارد.
یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌ها در تعین قیمت این محصول صنعتی، مربوط به نوع تولید شیشه سکوریت است. دستگاه‌ها و کیفیت شیشه سکوریت کارخانه‌ها، تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند.
همچنین برای پی بردن دقیق به قیمت شیشه سکوریت ، باید نوسانات ارز را هم مدنظر داشت.
به طور دقیق، خرید شیشه سکوریت، با توجه به مزایا بی شماری که برای خریدار رقم می‌زند و از طرفی طول عمر بالا و نداشتن استهلاکی که دارد، یک گزینه اقتصادی است.
تمامی خرید و فروش‌های صنعت شیشه، در بستر اندازه‌گیری متر مربع انجام می‌گیرد. در ادامه با معرفی یک شرکت تولیدی شیشه سکوریت معتبر، راه‌هایی برای استعلام قیمت در اختیار شما خواهیم گذاشت .

سفارش آنلاین شیشه سکوریت | شیشه جام ایمن
برای تجربه خریداری شیشه سکوریت با کیفیت، لازم است از تولید‌ی‌های شیشه سکوریت معتبر اقدام به ثبت سفارش کنید.
همانطور که می‌دانید، قیمت شیشه سکوریت، یکی دیگر از معیار‌های تاثیرگذار بر خرید مشتری است. بر این اساس، دوست داریم به شما کارخانه تولیدی شیشه سازان جام ایمن را معرفی کنیم.
شرکت جام ایمن، با داشتن سال‌ها تجربه حرفه‌ای در تولید انواع شیشه‌های خانگی، صنعتی و ساختمانی، برندی صاحب نام در این حوزه می‌باشد.
بعضی از انواع شیشه تولیدی توسط شرکت جام ایمن، شامل: انواع شیشه نشکن ساختمانی در رنگهای مختلف مانند شیشه سوپر کلییر ، شیشه ساتینا، شیشه های رفلکس و رنگی انواع شیشه های سکوریت صنعتی مثل شیشه یخچال، شیشه فر ، شیشه هود ، شیشه اجاق های رومیزی و همینطور انواع شیشه های سکوریت دکوراتیو مانند شیشه کابین دوش، شیشه‌ پارتیشن و بسیاری دیگر از شیشه‌های مختلف است.

خرید شیشه از جام ایمن | چرا شرکت جام ایمن؟

در حال حاضر، تولیدی‌ شیشه سکوریت یا کارخانه‌های تولید‌کننده انواع شیشه در ایران، بسیارند.
در هر شهر، شاید یک کارخانه‌ مرتبط با صنعت شیشه‌سازی پیدا شود؛ اما آیا تمام این تولیدی‌‌ها توان تولید شیشه، با کیفیت موردنظر مشتری را دارند؟!
از طرفی بنا بر اهمیتی که شیشه از جهت تامین امنیت خانه، اداره، ماشین دارد، و همینطور خسارات جانی که به دلیل استفاده از بعضی شیشه‌های شکننده و نامرغوب، محتمل میگردد ، می طلبد که در خرید شیشه با کیفیت دقت بیشتری داشته باشیم.
در ادامه به مواردی از مهمترین ویژگی‌های شرکت شیشه سکوریت جام ایمن اشاره خواهیم کرد:

  • تولید شیشه سکوریت با استفاده از دستگاه‌های مجهز و تکنولوژی روز دنیا
  • استفاده از نیروهای ماهر در فرآیند تولید شیشه‌های نشکن
  • تولید انواع مختلف شیشه سکوریت در صنایع ساختمان ، لوازم روشنایی ، لوازم خانگی
  • استحکام بالا شیشه‌های سکوریت تولید شده
  • استفاده از مواد اولیه مرغوب و درجه یک در عملیات تولید شیشه سکوریت
  • رعایت استاندارد‌های ساخت شیشه سکوریت با کیفیت و استانداردهای جهانی

قیمت شیشه سکوریت جام ایمن

همچنان‌ که کیفیت شیشه حائز اهمیت است، توجه به قیمت شیشه هم اهمیت بسیاری دارد.
تجربه سال‌ها فعالیت به عنوان اصلی‌ترین تولید‌کننده شیشه سکوریت در ایران، کارخانه تولید شیشه جام ایمن را به یک شرکت مشتری مدار تبدیل کرده است.
امروزه بسیاری از شیشه‌های تولید شده توسط جام ایمن، که شامل انواع شیشه سکوریت می‌باشند، در بازار‌های ایران گزینه اول خریدارن هستند. همچنین، حجم عظیمی از شیشه‌های این کارخانه تولیدی به بازارهای خارج از ایران صادر می‌شوند.
هر چه که هست، رمز موفقیت جام ایمن، به ساخت شیشه‌ با کیفیت در کنار ارائه یک قیمت منصفانه، باز می‌گردد.
شیشه‌های تولید شده توسط جام ایمن، با حداقل حاشیه سود برای سازنده، به دست مشتری نهایی میرسند.

ثبت سفارش شیشه سکوریت | مشاوره خرید شیشه

شرکت تولیدی شیشه سازان جام ایمن، دارای یک ساز و کار حرفه‌ای برای دریافت سفارش و ارتباط با مشتریان است.
کافیست که به وب سایت جام ایمن مراجعه کرده، و در قسمت ارتباط با ما، مشاوره رایگان خرید شیشه دریافت کنید.

همینطور برای اطلاع از آخرین قیمت شیشه سکوریت و بسیاری از شیشه‌های دیگر می‌توانید از طریق شماره تلفن 02151067 با تیم جام ایمن تماس بگیرید.
اگر قصد انجام خرید عمده شیشه را دارید، با خرید از جام ایمن، می‌توانید تخفیف‌های ویژه‌ای دریافت کنید.
تولیدی شیشه جام ایمن، برای ارائه یک تجربه خرید عالی، منتظر شماست!

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد