ایده های طراحی هتل به شکل مایع – هتل Aqua – آمریکا

طراحی برج Aqua : در شهر شیکاگو در کشور ایالات متحده آمریکا از سال 1885 سیر سعودی ساخت و ساز های بلند مرتبه با ساخت ساختمان بلند مرتبه بیمه این شهر آغاز شده است. ساختمان هتل Aqua که به نام ” هتلی به شکل مایع ” شهرت دارد نیز یکی از این ساختمان های بلند مرتبه می باشد.

مشخصات کلی پروژه:

  • هتلی به شکل مایع – برج Aqua
  • طراح معماری Studio Gang
  • مهندس معمار STUDIO GANG ARCHITECTS
  • مکان پروژه 200 North Columbus Drive, Chicago, IL 60601, United States
  • سال ساخت 2009
  • کارفرما Magellan Development
  • عکاس Hedrich Blessing, Courtesy of Studio Gang Architects

طراحی برج Aqua هتلی به شکل مایع

طراحی برج Aqua هتلی به شکل مایع

در شهر شیکاگو در کشور ایالات متحده آمریکا از سال 1885 سیر سعودی ساخت و ساز های بلند مرتبه با ساخت ساختمان بلند مرتبه بیمه این شهر آغاز شده است. ساختمان هتل Aqua که به نام ” هتلی به شکل مایع ” شهرت دارد نیز یکی از این ساختمان های بلند مرتبه می باشد. این هتل در میان این ساختمان ها از همه شاخص تر می باشد. اما این شاخص بودن فقط به واسطه ارتفاع 250 متری آن نیست، معماری به خصوص و فرم ظاهری عجیب در این پروژه باعث این خاص بودن شده است.

طراحی برج Aqua

ایده اولیه این طرح از روی سنگ های آهکی لایه لایه در کنار دریاچه گرفته شده و طراح، برای طرح معماری خود این اشکال زیبا و چشم نواز را در قالب معماری و به صورت یک استراتژی استفاده نموده است.
منظور از استفاده از این ایده به عنوان یک استراتژی این است که معمار این طرح علاوه بر چشم نواز بودن نمای ساختمان، جانمایی بالکن ها را بر روی همین لبه ها ایجاد کرده است و مهم تر از آن بیشترین بهره برداری را از سایه خورشید که با استفاده از این لبه ها ایجاد می شود کرده است. پس می توان گفت که این ایده فقط به طرح نمای ساختمان منتهی نشده است.

طراحی برج Aqua

به هنگام نگریستن از نمای خیابان به این ساختمان ترکیب شیشه های قابل دید در نما و بخش های بیرون زده از نما، به گونه ایی به نظر می رسد که گویی این بخش های بیرون زده جزیره هایی هستند که از آب سر بر آورده اند. امکان تشخیص برای مخاطب در نگاه اول به واسطه این ترکیب لطیف و بی نظیر سخت می شود. تشخیص این که در نمای پروژه Aqua در تصویری از این جزایر در دل اقیانوس ابتدا جزایر بیرون زده از این اقیانوس ما را محو خود می سازد و یا اقیانوسی از شیشه ها چشم ما را می نوازند.


حتما ببینید: پروژه های برتر دکوراسیون داخلی


هتلی به شکل مایع

تصاویر و پلان های پروژه طراحی برج Aqua :

معماری برج Aqua

برج Aqua

هتلی به شکل مایع

طراحی برج Aqua

نمای برج Aqua

پلان برج Aqua

پلان برج Aqua

نمای برج Aqua

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: دانلود پایان نامه و پلان هتل ۵ ستاره