نقش اکسسوری در دکوراسیون سرویس بهداشتی

ممکن است بعضی از خانواده های ایرانی به طراحی و دکوراسیون سرویس بهداشتی اهمیت ندهند. اما در واقع سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین نقاط هر خانه ایی محسوب می شود. و همچون هر فضای دیگری در خانه ، نه تنها بایستی راحت و کارآمد باشد ، بلکه نیازمند داشتن ظاهری زیبا و شیک نیز می باشد. اگر سرویس بهداشتی دارای ظاهری نامناسب باشد تاثیر منفی بر روی ظاهر کل خانه خواهد داشت. به همین علت باید توجه خاص و ویژه ایی به طراحی و دکوراسیون سرویس بهداشتی داشته باشید. استفاده از اکسسوری سرویس بهداشتی یکی از نکات مهم در ایجاد ظاهری زیبا در این مکان محسوب می شود. در این مطلب با نقش اکسسوری در دکوراسیون سرویس بهداشتی آشنا خواهید شد.

اکسسوری سرویس بهداشتی

وجود لوازم و اشیاء محدود در سرویس بهداشتی باعث عدم انعطاف پذیری این مکان در زمینه دکوراسیون و طراحی خواهد شد. اگرچه می توان برای ایجاد یک سرویس بهداشتی زیبا و شیک کابینت روشویی ، کمد ها ، سینک روشویی ، شیر آب ها ، دوش و مدل کاشی ها را به زیبایی طراحی نمود. اما تمامی این عناصر ذکر شده ، کاربرد مشخصی دارند و به همین علت طراحی آن ها محدود تر است. به عنوان مثال لوازم اتاق نشیمن دارای تنوع محدود هستند. به همین علت اکسسوری های تکمیل کننده یکی از عناصر مهمی هستند که قابلیت تعیین سبک و فضای سرویس بهداشتی را دارا هستند. با انتخاب اکسسوری های صحیح و مناسب می توان سرویس بهداشتی را تبدیل به مکانی راحت ، زیبا ، شیک ، مینیمال و یا مجلل نمود.

اکسسوری سرویس بهداشتی

البته به یاد داشته باشید که اکسسوری سرویس بهداشتی نیز دارای کاربرد می باشند و این کاربرد به هنگام ترکیب با زیبایی تبدیل به وسیله بی نقصی خواهد شد. به همین علت بایستی با دقت و توجه خاصی اکسسوری سرویس بهداشتی را انتخاب نمایید. معمولا رنگ ، یکی از نکات مهم در انتخاب اکسسوری سرویس بهداشتی محسوب می شود. رنگ عناصر موجود در سرویس بهداشتی مانند کاشی ها ، کابینت روشویی و سایر موارد تاثیر بسزایی در انتخاب رنگ اکسسوری ها خواهد داشت. شما می توانید با انتخاب اکسسوری مناسب ، ظاهری زیبا و جدیدی به سرویس بهداشتی خود ببخشید.

اکسسوری سرویس بهداشتی

1- اکسسوری را بر اساس نیاز خود در سرویس بهداشتی انتخاب کنید :

به هنگام انتخاب اکسسوری سرویس بهداشتی بایستی نخست نیاز های خود در این مکان را مشخص کرده و پس از آن زیبایی را مد نظر قرار دهید. مقیاس سرویس بهداشتی و مقدار فضای خالی موجود در این مکان ، نقش مهمی در انتخاب اکسسوری های مورد نیاز در این مکان دارد. در صورتی کوچک بودن سرویس بهداشتی ، استفاده از اکسسوری های متعدد باعث می شود فضا شلوغ و کوچک تر به نظر برسد. و به طور حتما شما به ایجاد چنین فضایی علاقمند نیستید. بر خلاف این موضوع نیز صدق می کند. یعنی اگر سرویس بهداشتی شما بزرگ است باید با استفاده از اکسسوری ها فضا های خالی را پر کنید ، در غیر این صورت فضایی بسیار خسته کننده و خالی ایجاد خواهد شد. در صورت علاقمند بودن به سبک مینیمال ، و عدم علاقه به پر کردن فضای سرویس بهداشتی ، بهترین انتخاب استفاده از اکسسوری های ساده و بدون تزئینات است. برای پر کردن فضای یرویس بهداشتی بهترین گزینه استفاده از گیاهان زنده و گلدان های بزرگ است.

اکسسوری سرویس بهداشتی

2-کدام رنگ اکسسوری مناسب برای سرویس بهداشتی است؟

رنگ نقش بسیار مهمی در انتخاب اکسسوری سرویس بهداشتی دارد. عناصری مانند حوله ها ، پادری و آینه ها جزء اکسسوری های مهم و کاربردی در سرویس بهداشتی محسوب می شوند. به همین علت اهمیت دادن به رنگ این عناصر باعث ایجاد تعادل و ارتباط میان رنگ ها خواهد شد. در صورتی که دکوراسیون سرویس بهداشتی تیره باشد باید از اکسسوری هایی استفاده شود که فضا را دلباز تر و روشن تر نشان دهند. به یاد داشته باشید که سطوح براق و بازتاب دهنده نور بهترین انتخاب برای این کار می باشند. در سرویس بهداشتی های تیره ، استفاده از آینه های بزرگ با قاب های نقره ایی و براق تاثیر بسزایی بر روی نور داشته و باعث ایجاد فضایی دلباز تر خواهند شد. هم چنین کمک بسیاری به بازتاب فضای صاحب سبک و اصیل رنگ تیره خواهند نمود.

نقش اکسسوری در دکوراسیون سرویس بهداشتی

3- پادری ها :

معمولا در رابطه با رنگ پادری سرویس بهداشتی نمی توان تصمیم درستی گرفت. پادری به عنوان یک عنصر متصل کننده زمین به دیوار ها ، دیوار ها به دوش ، دوش به روشویی شناخته می شود. به همین علت می توان رنگ پادری را به گونه ایی انتخاب کرد که رنگ سایر عناصر موجود در سرویس بهداشتی را به یک دیگر مرتبط سازد. معمولا از انتخاب رنگ مشابه و یا نزدیک به رنگ زمین برای پادری اجتناب کنید زیرا باعث ایجاد ظاهری نامناسب خواهد شد. بهتر است رنگی را برای پادری انتخاب کنید که خود را بر روی زمین نشان داده و با سایر عناصر موجود ارتباط بر قرار کند. به عنوان مثال ، در صورتی که سرویس بهداشتی دارای کفپوشی روشن و دیوار هایی تیره رنگ است ، می توان با یک پادری تیره رنگ به این مکان جلوه ایی زیبا بخشید. هنگامی که سخن از پادری می شود معمولا به ذهن هر فردی پادری های چهار گوش و تک رنگ خطور می کنند ، اما اگر خواستار دیزاین سرویس بهداشتی کوچک خود به شکلی ساده و مدرن هستید ، بهترین انتخاب برای شما استفاده از پادری هایی با فرم ها و رنگ های متفاوت است.

نقش اکسسوری در دکوراسیون سرویس بهداشتی

4- عناصر روشنایی بخش در سرویس بهداشتی :

برخی از افراد بر این باورند که در بین اکسسوری ها ، چراغ ها و عناصر روشنایی بخش عناصر مهمی محسوب نمی شوند. اما طراحان حرفه ایی در دکوراسیون سرویس بهداشتی به نوع و طراحی عناصر روشنایی بخش و نورپردازی بسیار اهمیت می دهند. به این دلیل که حتی نوع لامپ و مدل مورد استفاده نیز یک عنصر بسیار قدرتمند می باشد که توانایی دگرگون ساختن فضای سرویس بهداشتی را دارد. در واقع باید عناصر روشنایی بخش بر اساس ابعاد سرویس بهداشتی انتخاب شوند و استفاده از چراغ های دیواری،  لوستر سقفی و یا آباژور بهترین گزینه برای این کار می باشند. در صورت بزرگ بودن سرویس بهداشتی ، استفاده از لوستر سقفی مجلل باعث ایجاد ظاهری باشکوه در این مکان خواهد شد. هم چنین برای ایجاد فضای مدرن در سرویس بهداشتی نیز می توان از چراغ های تزئینی مدرن استفاده نمود. در سرویس بهداشتی های کوچک ، ایجاد روشنایی کارآمد ضرورت دارد. برای این کار می توانید در اطراف آینه ، چراغ های دیواری نصی نموده و بدین ترتیب فضای زیبا و منحصر به فردی را ایجاد کنید. استفاده از دو چراغ دیواری در اطراف آینه علاوه بر کاربردی کردن آینه ، باعث ایجاد نور مناسب نیز خواهد شد.

نقش اکسسوری در دکوراسیون سرویس بهداشتی


حتما ببینید : 5 ترفند ساده برای به روز کردن و زیباتر کردن فضای حمام و دستشویی


5- تزئینات دیوار های سرویس بهداشتی :

تزئینات دیوار ها نیز یکی دیگر از اکسسوری های تاثیر گذار در سرویس بهداشتی است که بسیار دکوراتیو بوده و کامل کننده زیبایی دکوراسیون این مکان می باشد. معمولا سرویس بهداشتی کوچک ترین بخش هر خانه ایی محسوب می شود که از فضای محدودی برخوردار است. به همین علت در بسیاری از موارد استفاده از اکسسوری هایی که فضای زیادی را در بر می گیرند برای دکوراسیون سرویس بهداشتی امکان پذیر نیست. اما عناصر تزئینی و دکوراتیو مانند تابلو ها ، عکس ها ، نوشته ها ، پوستر ها و یا هر وسیله دکوراتیوی که بر روی دیوار ها کاربرد داشته باشد ، انتخاب مناسبی برای سرویس بهداشتی محسوب می شود. گاهی حتی استفاده از یک تابلو زیبا نیز می تواند فضای سرویس بهداشتی را به طور کامل تغییر دهد.

نقش اکسسوری در دکوراسیون سرویس بهداشتی

6- گل ها و گیاهان زنده :

در سال های اخیر استفاده از گل ها و گیاهان تزئینی تبدیل به یکی از ترند های محبوب و پر کاربرد در دکوراسیون سرویس بهداشتی شده است. سرویس بهداشتی یکی از مکان های مناسب برای استفاده از گیاهان زنده محسوب می شود. گیاهان یکی از اکسسوری های هستند که می تواند فضای سرویس بهداشتی را به طور کامل تغییر دهند و استفاده از آن ها باعث ایجاد فضایی فرح بخش در این مکان خواهد شد. البته برای استفاده از زیبایی و احساس فرح بخشی گل ها ، نیازی به فضای خالی زیاد و گلدان های بزرگ نیست. شما می توانید برای تزئین سرویس بهداشتی خود از گلدان های کوچک تر و گل های زنده نیز بهره مند شوید. همواره قرار دادن یک گلدان کوچک با گل های رنگی و یا گیاهان سبز بر روی روشویی کارآمد بوده و منجر به ایجاد یک دکوراسیون دلباز و دلنشین خواهد شد. در واقع گل ها و گیاهان ، اکسسوری های جادویی هستند که در هر مکانی که مورد استفاده قرار گیرند به شکل چشمگیری فضای آن مکان را تغییر می دهند. بهتر است در سرویس بهداشتی از گیاهانی استفاده کنید که میاز به نور کم تری دارند. قرار دادن گل های تازه و رنگی در گلدان های شیشه ایی و تعویض مرتب گل ها ، جلوه منحصر به فردی را به سرویس بهداشتی خواهد بخشید.

اکسسوری حمام

7- اکسسوری روشویی :

کابینت دستشویی و سطح رویی آن علاوه بر مکانی برای استفاده از گلدان ها ، فضای مناسبی برای استفاده از اکسسوری های رنگارنگ و متنوع است. شما می توانید با قرار دادن اکسسوری های رنگارنگ بر روی کابینت دستشویی و سطح رویی آن جلوه خاص و متفاوتی به سرویس بهداشتی خود ببخشید. از جمله اکسسوری های سرویس بهداشتی می توان به شمع های معطر ، عود ها ، مجسمه های کوچک ، روغن های معطر ، صابون ها و … اشاره نمود. استفاده از این اکسسوری ها باعث ایجاد فضایی فرح بخش شده و ظاهر زیبایی به سرویس بهداشتی می بخشد. هم چنین جا صابونی و جا مسواکی که بر روی کابینت روشویی نصب می شود نیز یکی دیگر از اکسسوری های سرویس بهداشتی به شمار می رود که نشان دهنده سبک و سلیقه شما می باشد.

اکسسوری حمام

8- استفاده از اکسسوری های طلایی رنگ در سرویس بهداشتی :

در طی سال های اخیر ظاهر جادویی رنگ طلایی به ویژه در طراحی و دکوراسیون سرویس بهداشتی هایی به سبک کلاسیک بسیار محبوب و پر کاربرد شده است. مخصوصا در سرویس بهداشتی های تیره مانند سیاه ، استفاده از جزئیات و درخشش رنگ طلایی باعث ایجاد تاثیرات چشمگیری در دکوراسیون می شود و ظاهر مجلل و چشمگیری را به این مکان می بخشد. در صورت داشتن دکوراسیون سرویس بهداشتی با تم سیاه ، استفاده از اکسسوری های طلایی رنگ باعث ایجاد فضایی با شکوه و منحصر به فرد خواهد شد. درست مانند سایر رنگ های درخشان ، رنگ طلایی نیز باعث جلوه بیشتر رنگ های تیره می شود و در عین حال با بازتاب دادن نور باعث می شود فضا روشن تر به نظر برسد. البته رنگ طلایی علاوه بر سبک کلاسیک ، در سبک مدرن نیز دارای جایگاه ویژه ایی می باشد.

اکسسوری حمام

9- استفاده از پرده در سرویس بهداشتی :

در صورت عدم وجود پنجره در سرویس بهداشتی ، نمایش دکوراسیون متفاوت در این مکان امکان پذیر است. در بسیاری از سرویس بهداشتی ها به علت کوچک بودن پنجره ها معمولا از پرده استفاده نمی شود. اما اگر پنجره بزرگی در سرویس بهداشتی وجود دارد ، می توانید با استفاده از طرح و رنگ پرده تاثیرات قابل توجهی در این مکان ایجاد کنید. البته در سرویس بهداشتی هایی که فاقد پنجره هستند اما از پرده حمام استفاده می کنند نیز همین موضوع صدق می کند. استفاده از پرده حمامی با طراحی زیبا ، مدرن و قابل توجه ، بهترین شیوه برای از بین بردن ظاهر معمولی سرویس بهداشتی محسوب می شود.

اکسسوری حمام


این مطلب را هم ببینید :

آموزش رندرینگ در کی شات – دانلود رایگان آموزش حرفه‌ای شدن رندرینگ