دانلود رساله طراحی مجتمع تجاری اداری

در ادامه پست های پایان نامه و رساله معماری در این پست رساله مجتمع تجاری اداری ،مطالعات کامل پایان نامه معماری با موضوع طراحی مجتمع تجاری اداری را برای دوستان معمار عزیز آماده کرده ایم.

رساله مجتمع تجاری اداری در قالب 85 صفحه فایل ورد میباشد که شامل همه مطالعات،ضوابط استاندارد ها، مقدمه،چکیده،بررسی موضوع طراحی و تاریخچه آن در ایران،بررسی نمونه های موردی خارجی و داخلی و… میباشد که برای مطالعات پایان نامه معماری در مقطع کارشناسی معماری کاربرد خواهد داشت.

دانلود  رساله مجتمع تجاری اداری  :

۵۸,۰۰۰ تومان – خرید

حتما ببینید:

رساله مرکز همایش های بین المللی

رساله مجتمع مسکونی


فهرست مطالب رساله مجتمع تجاری اداری :

فصل اول:
عنوان پروژه
چکیده
مقدمه
فصل دوم:
نگاهی به تاریخ تجارت ایران
فصـل سوم:
بررسی نمونه‌های مشابه

فصل چهارم:
مطالعات در مراکز تجاری

فصـل پنجم:
مطالعات منطقه استان (این فصل باید با توجه به استان شما تغییر کند)
فصل ششم :
نتیجه گیری
بررسی ضوابط ومقررات در ارتباط بامرکز تجاری

فصل هفتم:
آنالیز سایت

فصل هشتم:
منابع

بخشی از مطالب رساله :

مبلمان و طراحی داخلی فضاهای تجاری :

در فروشگاههای بزرگ یا مراکز خرید نحوه قرارگیری وسایل نقش عمده‌ای را در سیرکولاسیون دارد. بدین جهت شیوه مناسب قرارگیری وسایل عرضی کریدورهای عبوری در اینجا آورده شده است. حداقل عرض عبور برای یک نفر از میان قفسه‌ها 60 سانتیمتر است ولی برای راهروهای اصلی حداقل 90/1 متر و برای راهروهای فرعی حداقل 30/1 متر کافی است.

با توجه به اینکه یکی از اهداف اولیه طراحی مرکز خرید ایجاد محیطی شادی‌بخش و  نشاط‌انگیز است که دیدن از آن همواره جالب باشد در این راستا استفاده از نقاشیهای دیواری، مجسمه‌ها، درختکاریها، فواره‌ها ، نوع فرش کردن فضا، چراغها، طرحهای گرافیکی، تابلوها، نور چهره‌پردازی محیط، نحوه چیدن ویترین‌ها و نورپردازی آنها و ایجاد نورهای متمرکز جهت نواحی خاصی از فیگورها و تابلوهای تبلیغاتی باز void و نیمه باز مجموعه، فضاهای مکث، استراحت و نشیمن مراجعین، مغازه‌ها و فضای لابی و حیاطهای داخلی و خارجی مصالح بکار رفته در ساختمان (در کف، سقف، دیوارها) ورودیها و خروجیهای مجموعه و حتی موسیقی پخش شده در مجموعه می‌تواند به ایجاد فضایی جذاب و آرامش بخش کمک کند.


این مطالب را هم ببینید:

دانلود پلان مجتمع تجاری

آبجکت کابینت آشپزخانه