طراحی اقامتگاه گنبدی چهار فصل در میان درختان

اقامتگاه گنبدی “Charlevoix” در محدوده جنگلی نزدیک شهر کبک، کانادا واقع شده که توسط گروه معماران Bourgeois / Lechasseur architects طراحی و ساخته شده است. این اقامتگاه جنگلی از سه گنبد تشکیل شده که در میان درختان و مناسب برای سپری نمودن تعطیلات در چهار فصل طراحی شده است.

اقامتگاه گنبدی

در طراحی این اقامتگاه جنگلی سعی در ایجاد مفاهیم جدیدی از اقامتگاه های لوکس و چهار فصل شده است. در طراحی این پروژه، بر روی بستر های چوبی گنبد های مدرنی نصب شده اند. به منظور حفظ گرمای محیط داخلی، از کف بتنی استفاده شده است. و با استفاده از کابینت و مبلمان مات سیاه و سفید فضای آشپزخانه طراحی شده است.

طراحی اقامتگاه گنبدی چهار فصل

در اتاق خواب، تخت خواب در کنار پنجره قرار گرفته که چشم اندازی از مناظر جنگل موجب خلق فضایی مطلوب و دل انگیز با مناظر متفاوت در فصول مختلف سال شده است. برای گرم نگه داشتن فضای داخلی این اقامتگاه گنبدی از یک شومینه استفاده شده که در یک سالن کوچک قرار گرفته است. در کنار این شومینه پله هایی تعبیه شده که کاربران را هدایت به طبقه بالایی پلت فرم چوبی و تخت خواب بالایی می کند.  در فضای خارجی مجزا از گنبد ها، نیز قسمتی برای ذخیره سازی چوب های شومینه طراحی شده است.

طراحی اقامتگاه گنبدی چهار فصل

کم ترین ‌اثر‌ بر‌ محیط‌ زیست، بیشترین ‌احترام‌ برای طبیعت و کم ترین‌ اثر‌ بر‌ فرهنگ‌ های ‌بومی‌ و‌ بیشترین‌ رضایت‌ برای‌ کاربران از مهم ترین اهداف طراحی اقامتگاه های‌ موقتی می باشد.


حتما ببینید : طراحی پاویلیون های برتر در اکسپو 2020 دبی


سایر تصاویر پروژه طراحی اقامتگاه گنبدی چهار فصل در میان درختان

اقامتگاه گنبدی

اقامتگاه گنبدی

اقامتگاه گنبدی

طراحی اقامتگاه جنگلی

منبع :  contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود نقشه بیمارستان و پوستر پروژه

دانلود مدل سه بعدی کابینت آشپزخانه