امروزه شبیه سازی معماری به یک بخش جدایی ناپذیر از بازار کار معماری و طراحی داخلی تبدیل شده است، کمتر پروژه ای را می توان یافت که بدون ارائه سه بعدی مناسب از ایده های طراحی بتوان کارفرما را برای دریافت پروژه راضی کرد. یکی از موارد ضروری که همه معماران و طراحان داخلی به آن نیاز دارند، منابع آماده سه بعدی برای طراحی و شبیه سازی پروژه های معماری است، نیاز به مدل سه بعدی و آبجکت آماده تری دی مکس و سایر نرم افزار های طراحی سه بعدی از مواردی است که همیشه با آن درگیر بوده ایم. در این مطلب همراه ما باشید با معرفی یک آرشیو دانلود مدل سه بعدی و آبجکت 3ds max و vray حرفه ای و تقریبا بی نهایت که می تواند نیاز شما را به آبجکت آماده تا حد زیادی برطرف سازد.

آبجکت و مدل سه بعدی چیست؟

مدل سه بعدی در واقع نمونه شبیه سازی شده در نرم افزار به صورت سه بعدی از هر جسم واقعی که در اطراف خود می بینیم است. این مدل ها توسط طراحان سه بعدی که به آنها 3dartist می گویم شبیه سازی و آماده می شوند. با توجه به اینکه تعداد بسیار زیادی از این مدل های سه بعدی از قبل توسط افرادی ساخته و طراحی شده اند، شرکت ها و آرشیو های بزرگی از آبجکت و مدل سه بعدی آماده در دنیا موجود است و همین امر باعث راحتی کار طراحی سه بعدی به ویژه برای طراحان معماری شده است. به دلیل اینکه بسیار از مدل های که در طراحی پروژه های معماری استفاده می شود نیاز به باز طراحی ندارند و به عنوان چیدمان فضا در نظر گرفته می شوند.

این آبجکت ها معمولا در نرم افزار های مانند تری دی مکس، اسکچاپ، سینما فور دی و مواردی شبیه به این ها ایجاد می شوند، که معروفترین و پر استفاده ترین نرم افزار بین معمار ها نرم افزار تری دی مکس است، یکی دیگر از مواردی که برای مدل ها مهم هستند موتور رندر استفاده شده برای ساخت متریال های آن مدل است که موتور رندر وی ری هم محبوب ترین موتور رندر برای معماران است، همین باعث شده است آرشیو بزرگی از منابع آماده سه بعدی برای 3ds max و vray ایجاد شود و تنها کاری که نیاز هست انجام بدهیم دسترسی به این منابع و دانلود مدل سه بعدی مورد نیازمان است.

آبجکت و مدل سه بعدی چیست؟

آبجکت آماده چیست؟

مدل سه بعدی و آبجکت های که از قبل توسط یک 3dartist مدل سازی شده اند، متریال ها لازم روی آن اعمال شده است و کاملا آماده رندر نهایی هستند آبجکت آماده گفته می شوند. این مدل ها توسط مدل ساز های حرفه ای و با جزئیات بسیار بالا ایجاد شده اند، متریال های با کیفیتی دارند و بسیار شبیه جسم واقعی هستند. این مدل ها تقریبا برای هر جسم پرکاربرد در دنیای واقعی موجود است، با توجه به بازار کار بزرگ شبیه سازی معماری تعداد مدل های موجود برای این حوضه بسیار زیاد و نزدیک به بی نهایت است و این کار را برای معماران بسیار آسان کرده است.

آبجکت آماده چیست؟

آبجکت و مدل سه بعدی آماده چه کاربردی دارد؟

ما هنگام طراحی یک پروژه معماری ایده های طراحی فضای خود مدل سازی می کنیم و موارد اختصاصی مربوط به طراحی ما توسط خود ما ایجاد می شود، در ادامه کار برای اضافه کردن جزئیات بیشتر به محیط سه بعدی و واقع گرایانه تر کردن کار نیاز داریم تا محیط خود را با آبجکت های سه بعدی مرتبط و مورد نیاز چیدمان کنیم، در این مواقع از مدل سه بعدی آماده استفاده می کنیم، دسترسی به یک آرشیو بزرگ و کاربردی از مدل های متنوع در این بخش می تواند کار ما را بسیار ساده تر کند. آبجکت های آماده کار طراحی سه بعدی معماری را ساده تر، سریعتر و حرفه ای تر می کنند.

بزرگترین آرشیو دانلود مدل سه بعدی و آبجکت برای معماران

بخش مهم در استفاده از آبجکت ها دسترسی به یک آرشیو بزرگ، متنوع و با کیفیت است، این امر باعث راحتی کار ما و افزایش سرعت در ارائه می شود. یکی از چالش های طراحان سه بعدی معماری و دکوراسیون همین دسترسی به آرشیو است که در لحطه و با آسانی بتوانند مدل سه بعدی مورد نظر برای طراحی خود را در آن پیدا کرده به آسانی آبجکت را دانلود کنند و از کیفیت بالای آبجکت آماده در کار نهایی خود لذت ببرند، سایت CGKOK که در ادامه بررسی خواهیم کرد یکی از بهترین آرشیو ها برای دانلود مدل سه بعدی و آبجکت آماده است.

آرشیوهای بزرگی در دنیا برای دانلود مدل سه بعدی و آبجکت آماده موجود هستند مواردی مانند سایت های، 3Dsky , CGaxis , CGTrader , مجموعه های Archmodel ,  archinterior و archexterior از شرکت evermotion ، سایت sketchfab و دهها مجموعه متنوع دیگر که دسترسی به آنها در ایران سخت و پر هزینه است، به همین دلیل آرشیو دانلود مدل سه بعدی و آبجکت آماده حرفه ای موجود در سایت CGKOK می تواند این مشکل را برطرف سازد و دسترسی تمامی طراحان سه بعدی به مدل سه بعدی آماده را بسیار ساده و آسان کنید.

آرشیو بزرگ این سایت در بیش از 50 دسته بندی متنوع آبجکت و مدل سه بعدی آماده تمامی نیاز های شما برای دسترسی به مدل های آماده را به آسانی برطرف می کند. از ویژگی های خوب این سایت دسته بندی های متنوع برای راحتی و سرعت در دسترسی به مدل ها است، و مورد بعدی آرشیو بزرگ که دسترسی به آرشیو تمامی سایت های بالا را برای کاربران طراحی سه بعدی و شبیه سازی معماری در ایران فراهم می کند.

پیشنهاد می کنم دانلود مدل سه بعدی از CGKOK را در گوگل سرچ کنید و خود شما آرشیو بزرگ و متنوع آبجکت و مدل سه بعدی این سایت را بررسی کنید، حتما از دیدن آرشیو بزرگ و مرتب این سایت لذت خواهید برد و برای طراحی سه بعدی پروژه های خود از آن استفاده خواهید کرد.

آرشیو دانلود مدل سه بعدی و آبجکت