خانه طلایی  به عنوان یک شرکت ثبتی و با بیش از چندین سال سابقه مفتخر است در مواردی هم چون طراحی ، ساخت و اجرای دکوراسیون داخلی ، ویلا ، بازسازی و طراحی وساخت باغ ویلا در کنار شما مشتریان عزیز باشد.یکی دیگر از ویژگی های شرکت مهندسی معماری خانه طلایی مدیریت پروژه و اولویت بندی عملیات های ساختمانی برای اقتصادی و بهینه تر کردن عملیات های بازسازی، طراحی داخلی وطراحی دکوراسیون داخلی می باشد . بدلیل صرفه جویی در زمان تا در کوتاه ترین زمان به فرم ایده آل سازه خود برسید .

خانه طلایی، طراحی ، ساخت و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی به عنوان یک عمل حرفه ای و جامع برای ایجاد یک محیط داخلی تعریف می شود که به نیاز(های) انسان توجه، محافظت و پاسخ می دهد. این هنر، علم، و برنامه‌ریزی تجاری یک راه‌حل داخلی خلاقانه، فنی، پایدار و کاربردی است که با معماری یک فضا مطابقت دارد، در حالی که فرآیند و استراتژی را در بر می‌گیرد، الزامی برای رفاه، ایمنی و سلامت، با تصمیمات آگاهانه در مورد سبک و زیبایی شناسی است.

کاری که طراحان داخلی انجام می دهند

 • پروژه های جدید را جستجو و پیشنهاد دهید
 • اهداف و الزامات مشتری برای پروژه را تعیین کنید
 • نحوه استفاده از فضا و نحوه حرکت افراد در فضا را در نظر بگیرید
 • طرح های طراحی اولیه، از جمله طرح های برق و پارتیشن را ترسیم کنید
 • مواد و اثاثیه مانند روشنایی، مبلمان، تکمیل دیوارها، کفپوش ها و وسایل لوله کشی را مشخص کنید.
 • یک جدول زمانی برای پروژه طراحی داخلی ایجاد کنید و هزینه های پروژه را برآورد کنید
 • سفارش مواد و نظارت بر نصب عناصر طراحی
 • نظارت بر ساخت و ساز و هماهنگی با پیمانکاران عمومی ساختمان برای اجرای نقشه ها و مشخصات پروژه
 • پس از اتمام پروژه از سایت بازدید کنید تا از رضایت مشتری اطمینان حاصل کنید

طراحان داخلی از نزدیک با معماران ، مهندسان عمران ، مهندسان مکانیک ، و کارگران ساختمانی و دستیاران کار می کنند تا تعیین کنند که فضاهای داخلی چگونه کار می کنند، ظاهر می شوند و مبله می شوند. طراحان داخلی نقشه ها را مطالعه می کنند و باید از قوانین ساختمان و مقررات بازرسی آگاه باشند.

اگرچه برخی از طرح ها ممکن است دست آزاد باشند، اکثر طراحان داخلی از نرم افزار طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) برای اکثر نقشه های خود استفاده می کنند. در طول فرآیند طراحی، طراحان داخلی اغلب از نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) برای ایجاد تجسم‌های سه‌بعدی که شامل عناصر ساختمانی مانند دیوارها یا سقف‌ها است، استفاده می‌کنند.

بسیاری از طراحان در انواع خاصی از ساختمان ها مانند خانه ها، بیمارستان ها یا هتل ها تخصص دارند. اتاق های خاص، مانند حمام یا آشپزخانه؛ یا یک سبک خاص برخی از طراحان برای فروشگاه‌های اثاثیه منزل کار می‌کنند و خدمات طراحی ارائه می‌کنند تا به مشتریان در انتخاب مواد و اثاثیه کمک کنند.

سبک های طراحی داخلی

ویژگی‌های منحصربه‌فرد خانه شما زمانی بهتر ظاهر می‌شود که نمای سایدینگ در شرایط خوبی باشد، دکوراسیون داخلی در نقطه‌نظر باشد، و زمانی که تمام مناطق اطراف خانه کاربردی و راحت باشند. ما قصد داریم در مورد برخی از سبک های برتر طراحی داخلی صحبت کنیم که توانسته اند در آزمون زمان مقاومت کنند و حتی امروزه نیز مورد استفاده مردم قرار می گیرند.

1- سبک طراحی داخلی مدرن

از همان ابتدا، توجه به این نکته مهم است که ” مدرن” و “معاصر ” دو سبک داخلی متفاوت هستند. سبک طراحی داخلی مدرن با طرح‌های رنگی تمیز و ساده، احساس خوش‌آمدگویی، عناصر فردی تمیز، و همچنین استفاده زیاد از شیشه و استیل و جایگزین‌های جانبی بسیار مورد نیاز که به دوران تاریخی بازمی‌گردد، تعریف می‌شود. سیاه و سفید بر پالت رنگ غالب است ، با برخی از سایه های محو آبی، قرمز، و سایر رنگ های اصلی.

ما در مورد سبک طراحی داخلی معاصر صحبت کردیم که سبک های طراحی دوره های مختلف را با هم ترکیب می کند، سبک طراحی مدرن مربوط به یک دوره خاص است طلوع قرن بیستم. این سبک ریشه در سبک های طراحی و معماری آلمانی و اسکاندیناویایی دارد. همه چیز در مورد منطق و عملی است و نقاشی ها و مجسمه ها بر اساس آن انتخاب می شوند. تمرکز طراح بر روی عملکرد است و نه بر روی فرم.این سبک در اوایل قرن بیستم ترند شد و یک قرن بعد به طور اتفاقی بازگشت. اکثر مواد دکوری در این سبک با سادگی، به ویژه مبلمان، مرزبندی می‌کنند. هیچ چیز بیش از حد بلند و جسورانه نیست.

2- سبک طراحی داخلی معاصر

طراحی داخلی معاصر نوعی از سبک طراحی داخلی است که به روندهایی اشاره دارد که اکنون در همین لحظه حاکم هستند. سبک طراحی داخلی که در دهه 2010 “معاصر” بود، لزوماً امروزی نیست، اما طراحی که در آن زمان “مدرن” بود، همچنان “مدرن” باقی مانده است – همیشه بود، همیشه خواهد بود! به عبارت دیگر، طراحی مدرن با گذشت زمان تغییر نمی کند، در حالی که مدرنیته روان تر است.

سبک طراحی داخلی معاصر چیزی است که می توان آن را با هر اتاق در خانه تنظیم کرد. باشد، اتاق خواب، اتاق نشیمن یا حتی آشپزخانه. آشپزخانه معاصر ترکیبی از جدید و قدیمی است که آن را برای همه اعضای خانواده برای نشستن و گپ زدن عالی می کند. نکته مهم این است که انتخاب آشپزخانه های معاصر بسیار مفید است زیرا کابینت های آشپزخانه در دسترس و آماده زیادی وجود دارد که هم مدرن و هم زیبا هستند.نکته اصلی سبک طراحی معاصر این است که سبک های مختلف را بدون تاکید زیاد بر روی هر کدام ترکیب می کند و خانه ای را ایجاد می کند که در مورد افرادی که در آن زندگی می کنند صحبت می کند  خانه ای با شخصیت منحصر به فرد و تخصصی طراحی می کنند.

3- سبک طراحی داخلی هنر مدرن

هنر مدرن در اوایل دهه 1930 از ایالات متحده سرچشمه گرفت و تا اواخر دهه 1940 روند رو به رشد داشت. آن روزها، این سبک طراحی داخلی همه چیز بزرگ‌تر، جسورانه‌تر و برنج‌تر بود. مبلمان با انحنای متورم طراحی شده بود و سایر اقلام دکور یا صاف شده و یا کنده شده بودند. طراحان همچنین از این سبک طراحی داخلی به عنوان مدرن آمریکایی یا مدرنیست یاد می کنند.

4- سبک طراحی داخلی در اواسط قرن

سبک طراحی داخلی در اواسط قرن پس از جنگ جهانی دوم رایج بود. درست مانند روند تقریباً در تمام جنبه های زندگی آن روزها، این سبک طراحی داخلی نیز بر استفاده واضح از رنگ تأکید داشت. از دیوارها تا هنرهای دیواری، تا مصنوعات. در این دوران همه چیز رنگارنگ بود. مبلمان با خطوط واضح مشخص می شد و گیاهان داخلی به وفور یافت می شدند.

این یک سبک طراحی داخلی از دهه 40 تا 60 است. همانطور که نمادین آن زمان بود، پس از پایان جنگ جهانی دوم، مینیمالیسم و ​​سودمندی موضوع اصلی خانه ها بود. خانه ای که با سبک مدرن اواسط قرن طراحی شده است، حس یکپارچه سازی با یک پیچ و تاب تازه دارد. بی زمانی و راحتی در مرکز قرار دارد و آن را به یکی از ترجیح داده شده ترین سبک های طراحی داخلی تبدیل می کند. به طور معمول، این طرح خانه هایی را ایجاد می کند که بیانی از صاحب خانه است.

5- سبک طراحی داخلی مینیمالیستی

این سبک طراحی داخلی مینیمالیستی از استرالیا سرچشمه گرفته و هنوز هم در آنجا بسیار محبوب است. این سبک بر مینیمالیسم در تمام جنبه‌های طراحی داخلی، از مبلمان ساده گرفته تا پالت‌های رنگی خنثی ، تا اکسسوری‌های کاربردی اما نه پر زرق و برق، تاکید دارد. همه چیز ساده، ساده و ضروری است. بدون افراط و تفریط است.

6- سبک طراحی داخلی اسکاندیناوی

سبک طراحی داخلی اسکاندیناوی ترکیبی از سبک های مختلف طراحی است که در قرن بیستم در پنج کشور شمال اروپا نروژ، سوئد، دانمارک، فنلاند و ایسلند تکامل یافت. سبک اسکاندیناوی در مورد یک فضای داخلی مینیمالیست، کاربردی و سادگی است.

همچنین فضاهای ساده و در عین حال بسیار کاربردی را در خود جای داده است. همچنین گرم است و فضایی برای دعوت های شخصی باقی می گذارد. چیزی که آن را از طرح های مینیمالیستی متمایز می کند این است که این سبک بر مقرون به صرفه بودن و نه فقط ضرورت تاکید دارد.

بیشتر وسایل دکوری شامل زیور آلات، مبلمان گرد، جزئیات ارگانیک و تمیز، و همچنین پالت‌های رنگی سیاه و سفید هستند. همچنین با چیدمان ها و چیدمان های خالی مشخص می شود. می توانید آن را ترکیبی از مینیمالیسم و ​​سبک های اواسط قرن بنامید.

7- سبک طراحی داخلی شیک

ویژگی سبک Shabby Chic با حال و هوای آرام، وسایل روشنایی مطبوع، مبلمان عتیقه لمسی، و جذابیت الهام گرفته از کلاسیک است. از طرح های مدرن الهام گرفته شده است، اما دارای عناصری از طراحی معاصر است.جایی که خانه از عناصری استفاده می کند که قدیمی و با فرسودگی زیاد به نظر می رسند اما بسیار کاربردی هستند. گاهی اوقات، اقلام جدید برای اینکه ظاهر یک عتیقه را نشان دهند، مضطرب می شود.

8- سبک طراحی داخلی صنعتی

طراحی صنعتی ترکیبی از سبک و کاربرد است. همانطور که از نام آن پیداست، یک خانه به سبک صنعتی مصالح ساختمانی را در معرض دید قرار می‌دهد که در غیر این صورت مانند دیوارهای آجری، لوله‌ها و مواد بازیافتی پنهان می‌شوند.

طراح سعی می کند فضایی شیک با تمرکز واضح بر عملکرد و کاربرد ایجاد کند و در عین حال سعی دارد عناصر مدرن را با حسی ارگانیک و جذابیت باستانی ترکیب کند. در خانه های به سبک صنعتی، می توانید عناصری را که از کارخانه ها، صنایع و انبارها انتخاب شده اند، پیدا کنید.

این خانه‌ها معمولاً دارای پلان‌های باز هستند و مبلمان به گونه‌ای چیده می‌شوند که فضا را بشکنند. این یکی از ساده‌ترین سبک‌های طراحی داخلی برای پیاده‌سازی است زیرا بر روی یک پالت رنگی خنثی و مواد همراه با برخی عناصر صنعتی قرار دارد. طراح مجبور نیست از هیچ ترفند آرایشی برای زیبا جلوه دادن خانه استفاده کند، زیرا عناصر خام صنعتی بیانیه ای قوی دارند.

عناصراساسی طراحی داخلی چیست؟

عناصراساسی طراحی داخلی چیست؟

7 عنصر اصلی طراحی داخلی شامل:

1- رنگ

رنگ چیزی بیش از یک انتخاب زیبایی شناختی است – می تواند بر روحیه و فضای کلی فضا تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اکثر مردم قرمز را به عنوان یک رنگ “پرشور” یا “شدید” تصور می کنند. در عین حال، رنگ‌های آبی و سبز معمولاً به‌عنوان «آرام‌بخش» یا «آرام‌بخش» تلقی می‌شوند و رنگ زرد اغلب با کلماتی مانند «شاد» و «خوش‌بین» همراه است. نه تنها ترجیحات بصری خود را در نظر بگیرید، بلکه انرژی یا نگرشی را که می خواهید در هنگام تصمیم گیری در مورد طرح رنگی برای اتاق خود پرورش دهید نیز در نظر بگیرید.

2- فرم

فرم اصطلاح دیگری برای شکل است که خطوط آثار هنری، مبلمان یا هر شیء تزئینی دیگری را که می توانید تصور کنید، بیان می کند. هم به شکل کلی اتاق و هم به دکوراسیون اشاره دارد. فرم همه چیز در مورد تعادل و اشکال طبیعی است. مبلمان، نورپردازی و حتی کفپوش ها می توانند به دو شکل باشند: اشکال طبیعی و اشکال هندسی. اشکال طبیعی اصیل و نامنظم و دارای اشکال منحنی یا انتزاعی هستند. فرم های هندسی دارای خطوط و لبه های تیز و مصنوعی هستند. در حالی که شکل‌های هندسی پررنگ‌تر هستند، اشکال طبیعی ظاهری نرم‌تر ارائه می‌دهند.

3-سبک

آیا تا به حال در عکسی که در نور بد گرفته شده است، دچار خشم شده اید؟ سپس شما از قبل قدرتی را که نور بر ادراک ما تأثیر می گذارد، می دانید!

روشنایی باکیفیت جزء جدایی ناپذیر هر فضایی است، خواه منابع آن نور طبیعی باشد یا نور مصنوعی یا ترکیبی از هر دو. نورپردازی حال و هوای فضای شما را تنظیم می کند. ایجاد تعادل بین نور طبیعی و نور مصنوعی باعث می شود فضای شما در تمام طول روز عالی به نظر برسد. هنگام انتخاب نور برای اتاق خود، به عواملی مانند رنگ نور (آبی سرد یا زرد گرم؟)، شدت نور (برای پخت و پز روشن یا ملایم برای مطالعه؟) و اینکه آیا نور باید قابل کاهش باشد فکر کنید.

4-خط

خط را به عنوان محیط اطراف یک فرم یا شکل در نظر بگیرید. برای مثال، اگر بخواهید هر شی را در اتاق بکشید، احتمالاً از طرح کلی آن شروع می‌کنید.

خطوط به ایجاد جهت در طراحی داخلی فضای شما کمک می کنند و می توانند به جلب توجه چشم به یک نقطه کانونی کمک کنند. خطوط نیز ساختار می آورند. خطوط مختلف می توانند بر فضای شما تأثیر بگذارند. خطوط عمودی بالا و پایین می‌روند، در حالی که خطوط افقی کنار هم هستند. خطوط افقی حس ثبات را ارائه می دهند و اغلب در وسایلی مانند میز و صندلی یافت می شوند. خطوط عمودی معمولاً از درها، شومینه ها و پنجره ها هستند. طراحان داخلی می گویند خطوط افقی احساس امنیت را ایجاد می کنند، در حالی که خطوط عمودی رسا و پررنگ هستند.

5- الگو

یک الگو عمدا فرم ها، خطوط یا دیگر عناصر طراحی داخلی را تکرار می کند. الگوها به اتاق علاقه و هیجان می بخشند. الگوها معمولاً روی کاغذ دیواری یا پارچه ظاهر می شوند، اما می توانند در هر جایی از خانه ظاهر شوند، حتی در عناصر سبک یا سایر عناصر طراحی. الگوها یک بافت بصری اضافه می کنند و به شکل های انتزاعی، گلدار یا هندسی و همچنین هر سبک دیگری که فکرش را بکنید می آیند. در حالی که الگوها به یک فضا زندگی و حرکت می‌افزایند، بسیاری از الگوهای متضاد می‌توانند آشفته به نظر برسند، بنابراین هنگام انتخاب چاپ‌های مورد علاقه‌تان به آرامی قدم بردارید.

6-بافت

نباید با الگو اشتباه گرفته شود، بافت احساس یک شی است. این می تواند به معنای احساس واقعی شیء در لمس (بافت فیزیکی) یا حسی باشد که هنگام مشاهده آن جسم (بافت بصری) می دهد. به عنوان مثال، ممکن است بگویید که به لطف استفاده خلاقانه از بافت، سطحی بدون لمس کردن واقعاً «آب‌زده» یا «وینتیج» به نظر می‌رسد.

7- فضا

آخرین اما نه کم اهمیت، فضا در قلب هر تصمیم طراحی است. دو نوع اصلی فضا وجود دارد که باید در نظر گرفته شود: فضای دو بعدی (که طول و عرض یک اتاق را به حساب می آورد) و فضای سه بعدی (که ارتفاع را پوشش می دهد). به عنوان مثال، هنگام در نظر گرفتن فرش یا موکت، تنها فضای دو بعدی ضروری است – اما قبل از اضافه کردن قفسه یا مبلمان جدید، باید فضای سه بعدی را در نظر بگیرید. داشتن تعادل فضای مثبت و منفی نیز بسیار مهم است. فضای مثبت به مناطقی در اتاق شما اشاره دارد که با وسایل و دکوراسیون پر شده است، در حالی که فضای منفی خالی است.

طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟

در حالی که نمای بیرونی ساختمان گاهی اوقات می تواند در دکوراسیون داخلی نیز گنجانده شود، این اصطلاح معمولاً فقط به طراحی داخلی اشاره دارد. هرکسی که خانه یا محل کار خود را دکور کرده باشد در طراحی داخلی شرکت کرده است. این یک موضوع محبوب برای بسیاری از برنامه های تلویزیونی سرگرمی خانه و باغ است . این یک سرگرمی محبوب برای بسیاری از مردم است زیرا برای افتخار در تزئین خانه خود به مدرک نیاز ندارید.

تفاوت بین طراحی داخلی و دکوراسیون

بسیاری از مردم از “طراح داخلی” و “دکوراتور داخلی” به جای یکدیگر استفاده می کنند، اما این دو حرفه بسیار متفاوت هستند.

طراحی داخلی علم درک رفتارهایی است که به صاحبان املاک کمک می کند تا یک اتاق کاربردی در یک ساختمان ایجاد کنند، از جمله اشکال دیوارها، کف اتاق و موارد دیگر. یک طراح داخلی حرفه ای باید معماری داخلی را درک کند و از نزدیک با معماران برای طراحی فضای داخلی همکاری کند. متخصصی که پروژه طراحی داخلی را انجام می دهد باید تجربه خوبی در زمینه ساخت و ساز داشته باشد. از طرف دیگر دکوراسیون داخلی یا تزیین، تجهیز یک فضا با چیزهای زیبا یا شیک است. این الهام بخش سبک، طرح رنگ، بافت لوازم جانبی مورد استفاده را در حین کار در عملکرد خود در نظر می گیرد. به عنوان مثال، یک دکوراتور داخلی ممکن است تغییر چیدمان مبلمان را توصیه کند. به عبارت دیگر، دکوراتورها در فرآیند طراحی دست به دست می‌شوند.

طراحی باغ ویلاها و مهمترین پایه های اجرا

طراحی باغ ویلاها و مهمترین پایه های اجرا

طراحی باغ ویلایی و انتخاب اکسسوری های اختصاصی برای آن ها همگی مواردی است که هر فردی که قصد طراحی دارد و می خواهد تصویری زیبا از خانه خود ارائه دهد عمیقا به آن فکر می کند. باغ ویلا یکی از مهم ترین قسمت هایی است که به اندازه فضای داخلی خانه اهمیت دارد. با این حال عنوان هر خانه و اولین منطقه ای است که چشم قبل از ورود و دیدن طراحی داخلی ویلا به آن می نگرد. از این رو، همه صاحبان خانه ها مایلند طراحی باغ ویلا را با کیفیت بالا انتخاب کنند و آن ها را با ظرافت هماهنگ کنند و چشم همگان را به خود جلب کنند.

طراحی باغ ویلا نیاز به دانستن چند نکته و تهیه نقشه قبل از شروع طراحی دارد، علاوه بر این نیاز به استفاده از یکی از شرکت های تخصصی طراحی باغ برای توسعه طرحی است که زیبایی بیرونی را به فرم ویلاها بیافزاید.

مراحلی که در طراحی باغ ویلا باید در نظر بگیرید

 • در ابتدا لازم است محوطه باغ با توجه به موقعیت ویلا و محوطه اطراف آن تعریف شود که تا حد زیادی توسط وسعت باغ، شکل آن، جاده ها و راهروها کنترل می شود.
 • از آنجایی که طراحی ویلا ارتباط تنگاتنگی با سلیقه و گرایش صاحبان خانه دارد، تیم طراحی مشتاق است تا به خواسته ها، خواسته ها و دیدگاه آنها برای شکل نهایی باغ ها گوش دهد تا بتوانند به بهترین راه حل ها دست یابند که طراحی محوطه سازی را زیبا می کند . شاهکار.
 • پس از آن، خاک مناسب با طبیعت زمین تهیه و ته نشین می شود تا با توجه به فصول، علاوه بر تحمل املاح، رطوبت و وزن های مختلف، در برابر دماهای مختلف مقاومت کند.
 • اطمینان حاصل کنید که گیاهان با راهروها و جاده ها تداخل ندارند، آنها را از درها و پنجره ها دور نگه دارید تا آفتاب مسدود نشود.
 • در خصوص انتخاب گیاهان و درختان باغ، شرکت طراحی ویلا به این امر اهتمام می ورزد و مشتاق است تا گیاهانی را انتخاب کند که با آب و هوای منطقه سازگار باشد. کاشت گیاهان کوچک ترجیح داده می شود زیرا بیشتر از گیاهان بزرگ قادر به سازگاری با محیط اطراف هستند.
 • دکوراسیونی که در طراحی ویلاها به کار می رود بسیار زیاد است از جمله چتر، آبشار، گل، پل، علاوه بر استخر

سخن پایانی

برخی از طراحان داخلی طرح ها، پلان ها و نقشه هایی را برای ساخت و نصب تولید می کنند. این محصولات ممکن است شامل اطلاعات مربوط به ساخت و ساز و تخریب، چیدمان های الکتریکی و مجوزهای ساختمانی باشد. طراحان داخلی ممکن است طرح اولیه را در اسنادی از طرح های ساده گرفته تا برنامه های ساخت و ساز و پیوست ها پیش نویسی کنند.

در خانه طلایی سعی کردیم تا با بهره گیری از برترین مهندسان و معماران و طراحان بنا شما رو از لحاظ سازه ای و معماری دقیق بررسی کنیم تا استحکام سازه رو به بهترین نحو و ایمن اجرا و از بروز حادثه در کار جلوگیری کنیم و در عین در کنار ظرافت طراحی اطمینان از ایمنی هم حاصل بشه .

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد