فروش مدل های سه بعدی

ابتدایی ترین راه برای کسب درآمد با مدل سازی سه بعدی این است که به سادگی مدل های سه بعدی خود را بفروشید. این کار را می توان مستقیماً از طریق یک وب سایت شخصی یا از طریق بازارهای آنلاین مانند 3d çizim انجام داد. بسته به اینکه یک مدل چقدر پیچیده است، یک مدل سه بعدی می تواند بین 10 تا چند صد دلار فروخته شود.

دلایل مختلفی وجود دارد که مشتریان می توانند مدل های سه بعدی تجاری را خریداری کنند. مدل شما می‌تواند به‌عنوان دارایی برای یک فیلم انیمیشن یا بازی ویدیویی استفاده شود یا به‌عنوان منبع منبع برای چاپ سه‌بعدی استفاده شود. سایر انیماتورهای سه بعدی نیز می توانند مدل هایی را خریداری کنند که می توانند متناسب با نیاز خود تغییر دهند. شناخت تقاضای خریداران بالقوه کلید ساخت مدلی است که بتوانید از آن درآمد کسب کنید.

اگر به ایده هایی در مورد اینکه چه مدل هایی باید تولید کنید نیاز دارید، می توانید به مدل هایی که در بازارهای آنلاین موجود هستند نگاه کنید. اینها معمولاً در دسته‌ها دسته‌بندی می‌شوند و حتی ممکن است داده‌هایی در مورد اینکه کدام مدل‌ها محبوب‌ترین هستند، داشته باشند. این نیز راه خوبی برای دانستن استانداردهای بازار از نظر فرمت فایل، تعداد چند ضلعی و تکنیک های ریگ برای مدل های متحرک است.

به طور کلی، نرم افزار رویت (Revit) برای طراحی کل زیر ساخت های پروژه های پیچیده استفاده می شود. با اسکچاپ هم می توان همه زیر ساخت های یک ساختمان را طراحی کرد، اما به لطف وجود ابزارهای تجسم سه بعدی، اسکچاپ برای طراحی داخلی بسیار بهتر است. علاوه بر این، یادگیری اسکچاپ بسیار آسان است و اگر بخواهید، خیلی زود می توانید آن را یاد بگیرید.

می توان به طور کلی از نرم افزار تری دی مکس (3d max) یا نرم افزار اسکچاپ (sketchup) برای ساخت پروژه های پیچیده استفاده کرد.

ارائه چاپ سه بعدی سفارشی

پرینت سه بعدی و مدل سازی سه بعدی دو مهارتی هستند که کاملا مکمل یکدیگر هستند. چاپ سه بعدی اغلب به عنوان فناوری توصیف می شود که می تواند یک شی واقعی را از هر مدل واقعی بسازد. در حالی که این به دلیل چند محدودیت به معنای واقعی کلمه درست نیست، اما توصیفی مختصر از آنچه پرینت سه بعدی ارائه می دهد است.

چگونه از مدل سازی سه بعدی کسب درآمد کنیم؟

در حالی که اکنون افراد زیادی وجود دارند که خدمات پرینت سه بعدی تجاری را ارائه می دهند، اما امکان بسته بندی آن با مدل سازی سه بعدی سفارشی هنوز بسیار نادر است. در اینجا یک فرصت عالی وجود دارد، زیرا می‌توانید برای ساخت اکشن فیگورهای سفارشی، مینیاتورها، لیتوفان‌ها، نیم تنه‌ها، جواهرات، قطعات نمایشی و سایر پروژه‌هایی که استعداد شخصی‌تری دارند، قرارداد بسازید. این ترکیبی از مهارت هایی است که از مدل سازی سه بعدی نهایت استفاده را می برد.

ارائه این نوع خدمات نیز چالش برانگیز است، زیرا به این معنی است که باید نحوه استفاده از چاپگر سه بعدی را یاد بگیرید. در حالی که پرینترهای سه بعدی مدرن بسیار کاربرپسندتر شده اند، شما همچنان به مهارت در تعمیرات مکانیکی و صبر زیادی نیاز دارید تا از هر چاپگر سه بعدی حداکثر استفاده را ببرید. این سرمایه گذاری همچنین به دلیل سخت افزار اضافی، به سرمایه بسیار بالاتری نیاز دارد.

بازده در پرینت های سه بعدی سفارشی بسیار زیاد است. شما می توانید چند صد دلار برای یک رقم نسبتا پیچیده دریافت کنید. همچنین می توانید خدمات ارزشمندی مانند پس پردازش و نقاشی را اضافه کنید که می تواند قیمت های بالاتر را برای محصولات شما توجیه کند.

ارائه خدمات طراحی سه بعدی

شرکت ها و صنایع زیادی وجود دارند که می توانند از خدمات یک مدل ساز سه بعدی ماهر بهره مند شوند. با تجربه کافی، می توانید در این شرکت ها به عنوان کارمند آزاد یا کارمند داخلی استخدام شوید. در مقایسه با فروش آنلاین مدل های سه بعدی، این منبع درآمد بسیار پایدارتری است.

بازار بزرگی از شرکت هایی وجود دارد که به دنبال مدل سازهای سه بعدی هستند. نوع صنعتی که شما در آن قرار می گیرید تا حد زیادی به نوع مدل سازی سه بعدی که در آن مهارت دارید بستگی دارد. اگر به مدل های معماری یا مهندسی علاقه دارید، می توانید کاندیدای خوبی برای طراحی مهندسی یا شرکت هایی باشید که جزئیات لوله کشی، مکانیکی یا الکتریکی را ارائه می دهند.

کسانی که عمدتاً به مجسمه سازی سه بعدی علاقه دارند ممکن است خود را برای شرکت های خلاق تر مناسب تر ببینند. اینها می توانند شامل استودیوهای انیمیشن، استودیوهای بازی یا شرکت های اکشن فیگور باشند. استودیوهای جلوه های بصری نیز وجود دارند که به عنوان خدمات شخص ثالث استخدام می شوند، همچنین برای فیلم یا بازی های ویدیویی. البته، اگر بتوانید ایده های خلاقانه خود را توسعه دهید و مدل هایی را از ابتدا بسازید، بسیار کمک می کند.

از مدل سازی سه بعدی کسب درآمد کنیم

مزیت این روش این است که شما شانس این را دارید که در یک صنعت پرمخاطب قرار بگیرید و شغلی با درآمد خوب بدست آورید. این شرکت‌ها هنوز هم حقوق ممتازی را به مدل‌سازان سه بعدی بسیار ماهر ارائه می‌کنند، بیشتر به این دلیل که مهارت در این زمینه هنوز نادر است. کسب درآمد بیش از 100000 دلار در سال به عنوان یک مدل ساز سه بعدی برای یک شرکت معتبر کاملاً امکان پذیر است.

ارائه خدمات اسکن سه بعدی

اگر ترجیح می دهید از ابتدا مجسمه سازی نکنید، اسکن سه بعدی جایگزین بسیار خوبی برای تولید مدل های سه بعدی است. اسکنرهای سه بعدی نیز برای ایجاد کپی دیجیتالی از اشیاء دنیای واقعی، چه به عنوان روشی برای مستندسازی و چه برای تفریح، بسیار محبوب شده اند.

اسکنرهای سه بعدی در چند سال گذشته بسیار ارزان تر شده اند، اما بسیاری از مردم احتمالا فقط برای یک بار به آنها نیاز خواهند داشت. در این موارد است که یک سرویس اسکن سه بعدی حرفه ای می تواند مفید باشد.

اگر در مورد مدل سازی سه بعدی اطلاعات دارید، ارائه خدمات اسکن سه بعدی حرفه ای بسیار آسان تر می شود. به هر حال، اسکنرهای سه بعدی کامل نیستند، و ممکن است برای زیباتر جلوه دادن مدل های خروجی، برخی اصلاحات لازم باشد. همچنین ممکن است لازم باشد برخی از مصنوعات را که اجتناب از آنها در حین اسکن سه بعدی دشوار است، تمیز کنید.

ترکیب یک اسکنر سه بعدی با مهارت های مدل سازی سه بعدی می تواند بازار کاملا جدیدی را برای شما باز کند. ممکن است بتوانید تجهیزات یا لوازم خانگی را با وسایل خراب اسکن کنید و مدل هایی از قطعات جایگزین بسازید. همچنین می توانید چهره افراد را اسکن کرده و آن را لمس کنید.

مدل هایی برای بهتر جلوه دادن آنها: آموزش بسازید

به عنوان یک متخصص در مدل سازی سه بعدی، باید بدانید که مهارتی دارید که بسیاری از افراد دیگر می خواهند آن را بیاموزند. این فرصت دیگری برای شماست تا از این مهارت برای کسب درآمد استفاده کنید.

می توانید دوره های آموزشی برای مدل سازی سه بعدی طراحی کنید و آنها را در سایت هایی مانند Udemy یا Coursera میزبانی کنید. این دوره ها نسبتاً ارزان هستند – محبوب ترین آنها کمتر از 20 دلار هزینه دارند – اما شما روی تعداد زیادی از افراد که ثبت نام می کنند حساب می کنید. اگر بتوانید دوره‌ها را با مثال‌ها و تمرین‌های خوب دنبال کنید، مطمئناً به شما کمک می‌کند. عنوان جذاب و گرافیک هم ضرری ندارد.

کسب درآمد از مدل سازی سه بعدی

برعکس، می‌توانید درس‌های خود را به ویدیو تبدیل کنید و آنها را در کانال یوتیوب خود میزبانی کنید. با تعداد مشترکین و بازدیدهای کافی، ممکن است بتوانید از ویدیوهای خود کسب درآمد کنید. این ممکن است زمان زیادی طول بکشد و کار زیادی را به خود اختصاص دهد، اما این پتانسیل برای پرداخت هنگفت نیز وجود دارد. برای انجام این کار به حداقل مهارت های اولیه ویرایش ویدیو نیاز دارید.

سخن آخر

مدل‌سازی سه بعدی مهارتی است که در چند سال اخیر رایج شده است، اما هنوز به اندازه‌ای نادر است که بتواند حق بیمه را طلب کند. با ظهور پرینت سه بعدی و اسکن سه بعدی، توانایی کار یا ایجاد مدل های سه بعدی از ابتدا ارزش بیشتری پیدا کرده است.

اگر در مدل سازی سه بعدی مهارت دارید، راه های مختلفی برای کسب درآمد از آن وجود دارد. البته بهترین سرمایه گذاری روی خودتان است. رشد مداوم مهارت و ساخت مدل های سه بعدی بهتر بهترین راه برای جلب توجه شرکت ها یا استودیوهای بزرگ به شماست. همچنین بازاری برای مدل‌های سه‌بعدی باکیفیت وجود دارد که می‌توانند هر کدام چند صد دلار به دست آورند.

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد