بازتاب بی نظیر رنگ ها در مرکز نمایش هنر های تجسمی

اینستالیشن بازتاب رنگ جدید ترین طراحی Liz West است که به شکلی بسیار جدید و بلند پروازانه در ساختمان قدیمی مرکز نمایش هنر های تجسمی ارائه نموده است.  این ایده نوین با استفاده از بیش از 700 آیینه ساخته شده است. در کف این ساختمان آینه های دایره ایی شکل در 15 رنگ مختلف اکریلیک و با قطر های 30، 40، 50 و 60 سانتی متر در ارتفاع های متعدد نصب شده است. به شکلی که انعاکس آینه های رنگی موجود در کف بر روی سقف این بنای قدیمی سایه های رنگی بسیار زیبایی ایجاد کرده است و منجر به ایجاد مکالمه عمیقی میان کاربران و بنا می شود.

مرکز نمایش هنر های تجسمی

یکی از ایده های ظریف و جذاب، اما هوشمندانه در طراحی این اینستالیشن استفاده از رنگ ها بوده است. زیرا علاوه بر تقویت احساس بازی با رنگ ها و بازیگوشی در انسان باعث ایجاد حسی بسیار جالب از ارتباط با رنگ ها در انسان شده است. در ساختمان های قدیمی بسیار از شیشه های رنگی استفاده می شده است. که بر زیایی بنا بسیار تاثیر گذار بوده است. و در طول ساعات مختلف با ورود نور طبیعی و یا قرارگیری خورشید در زوایای مختلف منجر به ایجاد سایه های متفاوت می شده و در نهایت فضایی هیجان انگیز و غیر قابل پیش بینی را خلق می نمود.

مرکز نمایش هنر های تجسمی

هم چنین این نور ها به فضا حالت روحانی بخشیده است و موجب برانگیختن احساسات انسانی می شود. به همین دلیل بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته و از طریق زمان، نور، رنگ و آینه به فضا حس پویایی بخشیده است. بازتاب رنگ برای دکوراسیون و طراحی داخلی چنین فضایی یک ایده بسیار خلاقانه محسوب می شود. زیرا علاوه بر احترام به معماری و فضای ساختمان قدیمی، موجب تقویت ارزش های بنا و گیرا تر نمودن فضا شده است.


حتما ببینید : طراحی داخلی فروشگاه نسکافه در چین


سایر تصاویر طراحی داخلی مرکز نمایش هنر های تجسمی در انگلستان

مرکز نمایش هنر های تجسمی

طراحی داخلی با رنگ ها

طراحی داخلی با رنگ ها

طراحی داخلی با رنگ ها

بازتاب رنگ در دکوراسیون داخلی

بازتاب رنگ در دکوراسیون داخلی

بازتاب رنگ در دکوراسیون داخلی

بازتاب رنگ در دکوراسیون داخلی

منبع : retaildesignblog

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش موشن گرافیک در افترافکت – استادی موشن گرافیک

مستند ساخت برج العرب – مستند دوبله فارسی ارتباطات مهندسی