قالب بتن فلزی از اصلی ترین ابزارهای ساخت و ساز است. اگر به درستی به پروژه های ساختمانی دقت کرده باشید، انواع مختلفی از این قالب های فلزی را دیده اید. قالب بتن ها در دو مدل مدولار و قالب بتن خاص تولید می شوند و هر کدام از این قالب های کارایی خاص به خود را دارند. قالب های مدولار بتنی متداول ترین نوع قالب بتن هستند.

حتما می دانید که قالب بتن با کیفیت در ایجاد بتن مستحکم و اکسپوز تاثیر زیادی دارد و انتخاب قالب بتن مناسب و با کیفیت از بین شرکت های موجود کار آسانی نیست. شرکت عمران مارکت در کنار شرکت هایی مانند تنها پولاد، مدرن سازان و آهن آنلاین یکی از شرکت های معتبر و خوشنام در تولید قالب بتن های مدولار با کیفیت می باشد. در صورتی که به دنبال خرید قالب بتن فولاد مبارکه با کیفیت هستید، با ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

چرا از عمران مارکت قالب بتنی تهیه کنیم؟

برای خرید قالب بتن باید به برخی ویژگی های آن توجه کنید، از جمله این موارد می توان به شکل ظاهری قالب، شرکت تولید کننده، روش ساخت، نوع ورق فولادی، وزن قالب، دوام در برابر ضربه و …اشاره کرد. می توان گفت خیلی از مواقع چک کردن پارامترهای مختلف برای خرید یک محصول کار آسانی نیست.

اما در صورتی که محصول را از یک شرکت مطرح و با سابقه تهیه کنیم، خیال آسوده تری خواهیم داشت. شرکت و سایت عمران مارکت یکی از بهترین عرضه کنندگان تجهیزات قالب بندی در ایران است و می توانید تمام محصولات مورد نیاز خود را از این سایت تهیه کنید.

در ادامه این مطلب به مواردی که باید در خرید یک قالب بتن توجه کنید و همچنین انواع قالب های بتنی که برای کار شما مناسب تر است، توضیحاتی داده ایم.

بهترین کیفیت و قیمت با قالب بتن

انواع قالب بتن مدولار در بازار ایران

قالب بتن فلزی در ایران به دو صورت قالب بتن لبه تسمه ای (جوشی) و قالب لبه خم تولید می شود. هر دوی این قالب ها کارایی یکسانی دارند. اما با توجه به نظر پیمانکاران و روش اجرای پروژه یکی از این دو مورد برای قالب بندی انتخاب می شود. همچنین قالب های بتنی با استفاده از ورق های مختلفی تولید می شوند و با کیفیت ترین ورق موجود در بازار نیز ورق فولاد مبارکه است.

قالب بتنی در دو لبه ۵ و ۶ سانتی متری تولید می شود و دلیل این تفاوت در ابعاد، کاربرد متفاوت هر کدام از این قالب ها می باشد. در ادامه با انواع قالب های بتنی و تفاوت های این موارد بیشتر آشنا می شوید.

انواع قالب بتن بر اساس مدل تسمه

قالب ها بر اساس تسمه های آن ها به دو دسته قالب لبه تسمه ای و قالب لبه خم تقسیم می شوند و در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح داده ایم.

قالب بتن لبه تسمه ای (جوشی)

همانطور که از اسم این قالب مشخص است، این قالب از قطعات مختلفی تشکیل شده است که با استفاده از جوشکاری به هم متصل می شوند. در اصل قالب تسمه ای از یک ورق کف و تسمه های پانچ شده به همراه تسمه های نواری وسط قالب تشکیل شده است. بنا بر نظر پیمانکار یا خریدار می توان ورق قسمت های مختلف این قالب را متفاوت انتخاب کرد.

قالب بتن فلزی لبه خم

این قالب بتن به صورت یکدست و با کمترین جوشکاری تولید می شود. تسمه های این قالب به ورق کفی متصل هستند و با استفاده از دستگاه خم می شوند. تنها تسمه های داخلی قالب به ورق کفی جوش داده می شوند. قالب لبه خم که به قالب ارس نیز معروف است برای اولین بار توسط شرکت ارس پولاد ساخته شد و نام گذاری قالب ارس نیز به همین علت است. این قالب نسبت به قالب های تسمه ای وزن کمتری دارد ولی به علت روش ساخت پیچیده تر، قیمت بالاتری دارد.

این قالب در شمال کشور بیشتر کاربرد دارد و در مرکز و جنوب کشور کمتر استفاده می شود. قالب لبه خم کیفیت بالایی دارد، اما در صورتی که خمیدگی در آن ایجاد شود به راحتی قالب های تسمه ای قابل تعمیر نیست. قیمت بالاتر و قابل تعمیر نبودن از موارد استفاده کمتر این قالب نسبت به قالب تسمه ای است.

انواع قالب بتن بر اساس ابعاد لبه

قالب های بتنی را با دو عرض تسمه لبه ۵ و لبه ۶ سانتی متر تولید می شوند. در ادامه با قالب بتن لبه ۵ و قالب بتن لبه ۶ سانتی متر بیشتر آشنا می شوید.

قالب فلزی بتن لبه ۵

در صورتی که عرض تسمه قالب بتن ۵ سانتی متر باشد، آن قالب را قالب لبه ۵ می نامند. قالب های تسمه ای و قالب لبه خم هر قالب لبه ۵ را دارند و با تسمه های ۵ سانتی تولید می شوند. این نوع قالب متداولترین نوع قالب بتن است. عمران مارکت قالب بتن لبه ۵ را به صورت تسمه ای و لبه خم با کیفیت بالا و با استفاده از ورق فولاد مبارکه تولید می کند.

قالب فلزی بتن لبه ۶

اگر عرض تسمه قالب بتن ۶ سانتی متر باشد، قالب بتن را قالب بتن لبه ۶ می نامند. این قالب تنها در قالب های لبه تسمه ای تولید می شود و قالب لبه خم با عرض تسمه ۶ سانتی متری وجود ندارد. قالب بتن لبه ۶ بیشتر برای بتن ریزی های سنگین و پروژه های خاص استفاده می شود و بهتر است که برای تولید این قالب تماما از ورق فولاد مبارکه استفاده شود.

انواع قالب بتن بر اساس جنس ورق

قالب های بتنی با استفاده از انواع ورق های فولادی تولید می شوند، از انواع این ورق های فولادی می توان به ورق فولاد مبارکه، ورق فولاد غرب (اسید شوی) و ورق گیلان نام برد. در ادامه دو مورد از معروفترین ورق هایی که برای ساخت قالب بتن استفاده می شود را توضیح داده ایم.

قالب بتن فولاد مبارکه

احتمالا نام قالب تمام فولاد مبارکه را تا به حال شنیده باشید. ورق کفی و تسمه های این قالب تماما از ورق فولاد مبارکه ساخته شده و استحکام بالایی دارد. انواع ابعاد این قالب را با کیفیت بالا می توانید از عمران مارکت تهیه کنید.

همچنین برخی از شرکت ها برای کاهش هزینه های خود از قالب بتن های ترکیبی استفاده می کنند. برای مثال کفی قالب از فولاد مبارکه و تسمه ها از فولاد غرب استفاده می شود. هر دوی این قالب ها کیفیت مناسبی دارند و بسته به کاربرد استفاده می شوند.

برای تشخیص قالب بتن فولاد مبارکه باید به یک دست بودن و بدون خط و خش بودن سطح ورق کف قالب، مشاهده یک طیف رنگی در سطح ورق کفی قالب و ضخامت یکسان ورق کف در تمام قسمت ها باید توجه کنید.

قالب بتن فولاد غرب (اسید شوی)

این قالب نسبت به قالب فولاد مبارکه کیفیت پایین تری دارد، اما همچنان کیفیت مناسبی برای اجرا در پروژه های کوچک تر دارد. در برخی از پروژه ها برای کاهش هزینه های پروژه از قالب فولاد غرب استفاده می شود. علت قیمت پایین تر این قالب، وزن کمتر آن نسبت به قالب فولاد مبارکه می باشد.

بهترین کیفیت و قیمت با قالب بتن های عمران مارکت

امیدواریم مواردی که توضیح داده شد در انتخاب آسان تر قالب بتن مورد نظر شما کمک کرده باشد. قالب بتن هایی مدولار مدل های مختلفی دارند و کیفیت مناسب و تکرار پذیری بالا از جمله موارد مهم برای انتخاب قالب بتن هستند.

عمران مارکت اصل، کیفیت بالا و قیمت مناسب را همواره مد نظر خود قرار داده است و قالب بتن های عمران مارکت با بهترین کیفیت و بهترین روش ساخت تولید و عرضه می شوند. کیفیت اصل مهمی برای عمران مارکت است زیرا زیربنای ساخت و ساز که بستری امن برای افراد هست در گرو تجهیزات با کیفیت می باشد.

برای خرید آسان و سریع قالب بتن مورد نظر خود می توانید با استفاده از آدرس زیر اقدام کنید، همچنین امکان مشاوره رایگان برای خرید بهینه تر نیز وجود دارد.

https://omranmarket.com/

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد