دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

کلینیک ارتودنسی Blue Ridge واقع در نیویورک، ایالات متحده آمریکا توسط Clark Nexsen طراحی و به اجرا رسیده است. این کلینیک دندانپزشکی نمونه ایی از یک فضای درمانی منحصر به فرد با امضای طراحی خاص خود است که مراجعه کنندگان در آن حس حضور در فضای طبیعی را تجربه می کنند. تیم معماران برای دستیابی به این تلفیق می بایست میان تنش های بین طبیعت و  توسعه فضای تجاری درمانی یک هارمونی ایجاد می کردند. هندسه محدود شده داخل مطب منجر به سوق دادن یک جریان غیر منتظره از کلینیک به سمت طبیعت و باغ سر سبز شده تا نظاره گر چیزی بیشتر از یک ساختمان اداری باشیم.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : Clark Nexsen
  • مکان پروژه : نیویورک، ایالات متحده آمریکا
  • معمار منظر : Sitework Studios, PLLC
  • مهندس سازه : Kloesel Engineering PA
  • تیم طراحی : Dorothea Schulz, Chad Roberson, Rachel Murdaugh, Adam Torrey
  • مساحت پروژه : 7500 فوت مربع
  • سال ساخت : 2018

کلینیک ارتودنسی

اتصال میان داخل و خارج ساختمان به واسطه تلفیق یک سقف بلند و دیوار های لایه های حجاری شده سهولت یافته است. و موجب افزایش سرعت روند اجرایی اجزای اصلی ساختمان شده است. تنها قسمتی از دیوار بیرونی ساختمان با الگوی پله ای نمای ساختمان و با استفاده از متریال سنگ پوشانده شده است. یکی از راهکار های ساده برای انتخاب مبلمان و هماهنگی آن با کاربری این فضای درمانی استفاده از متریال چوب بوده است. زیرا این متریال موجب القای حس و حال بیشتری از یک فضای طبیعی به کلینیک ارتودنسی می شود.

کلینیک ارتودنسی

به محض ورود بیماران و مراجعه کننده به داخل فضا، لابی و مناطق بالینی نخستین مکان هایی هستند که با آن روبرو می شوند. تیم معماران با اضافه نمودن عناصر طراحی یک دیوار مجسمه ایی مانند را ایجاد نموده اند که ساخت آن به وسیله دستگاه CNC وبرش بیش از 136 لایه چوب صنوبر صورت گرفته است. که در نهایت موجب شکل گرفتن تعادل حفظ حریم خصوصی، عملکرد، آرامش و سیرکولاسیون در این کلینیک ارتودنسی گردیده است.

کلینیک ارتودنسی

ورق های چوبی برش داده شده توسط دستگاه CNC به طراحی داخلی این مطب دندانپزشکی هویتی سیال و آرامش بخش بخشیده است. دیوار های چوبی علاوه بر القای نوعی ملایمت گرم به فضا داخلی موجب تفکیک و جداسازی مسیر های بین ورودی، درمانگاه، و دفاتر خصوصی شده اند.

کلینیک ارتودنسی

نمای این کلینیک ارتودنسی با تلفیق ساده شیشه و سنگ لاشه طراحی شده است. خطوط حرکت دیوار سنگی به شکل زیگزاگی مرتفع و کوتاه می شوند که این تغییرات بنا به کاربری های داخل متغیر است. تیم معماران به منظور این که بیماران در طول مدت زمان درمان یا معاینه تصویر کاملی از فضای طبیعی بیرون داشته باشند، دیوار های محدوده یونیت های دندانپزشکی را کوتاه تر در نظر گرفته اند. و ارتفاع دیوار در نما، در بخش های که نیازمند حریم خصوصی بیشتر است، افزایش یافته است.


حتما ببینید : طراحی سالن ورزشی چند منظوره در فرانسه


سایر تصاویر طراحی کلینیک ارتودنسی در آمریکا

کلینیک ارتودنسی

طراحی کلینیک دندانپزشکی

طراحی کلینیک دندانپزشکی

طراحی کلینیک دندانپزشکی

طراحی کلینیک دندانپزشکی

طراحی کلینیک دندانپزشکی

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

پلان کلینیک ارتودنسی

پلان کلینیک ارتودنسی

پلان کلینیک ارتودنسی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

موکاپ لایه باز قاب عکس

دانلود صحنه آماده نمای خارجی ساختمان و محوطه