طراحی داخلی فروشگاه لباس مختص خانه مد

فروشگاه “Christian Dada Taipei” واقع در تایوان توسط گروه معماری “Fumiko Takahama Architects” طراحی و اجرا شده است. این فروشگاه دومین فروشگاه لباس مختص خانه مد خارج از ژاپن می باشد. این فروشگاه لباس 150 متر مربع مساحت دارد. طراحی داخلی فروشگاه لباس Christian Dada Taipei این فروشگاه را متمایز از دیگر فروشگاه های سنتی کشور ژاپن نموده است و یک مفهوم بزرگ تجاری را به تصویر می کشد.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری Fumiko Takahama Architects
  • مکان پروژه : تایوان
  • معمار سازه : Yasuhiro Kaneda
  • عکاس پروژه : Rex Chu
  • مساحت پروژه : 150 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

فروشگاه لباس مختص خانه مد

معماران این فروشگاه را به شکلی طراحی نموده اند که تداعی کننده یک مکان رها شده با دیوار های مخروبه می باشد. و این حس با وجود کف پوش های به ظاهر خیس شده در کنار نور پردازی تامین شده از سقف دو برابر به مخاطب القا می شود.

تیم معماران دیوار های این فروشگاه را با استفاده از یک الگوی تصادفی و نامنظم به سقف، کف و یک دیگر متصل نموده اند. برای نمایش و آویزان نمودن لباس ها نیز از لوله های استیل مشکی براق استفاده شده که  طراحی را به سمت سبک صنعتی سوق می دهد.

فضای این فروشگاه به واسطه دیوار ها به شکل نامحسوس تفکیک شده است و مشتریان را به حرکت در سیرکولاسیون طراحی شده دعوت می کنند. هم چنین به منظور دسترسی راحت تر مراجعه کنندگان، یک سری سکو مبترکانه با دسته بندی مناسب اجناس تعبیه شده است.

فروشگاه لباس مختص خانه مد

دیوار های این فروشگاه لباس از تخته های سیمان خام ساخته شده است. به این نوع متریال در اصطلاح backing material گفته می شود. انتخاب این نوع متریال در مرحله ساخت صورت گرفت زمانی که به نظر می رسید این متریال با طراحی کاملا متفاوت است ولی در واقعیت شباهت بسیار زیادی داشتند.


حتما ببینید : طراحی 20 دانشگاه بین المللی با سبک معماری کلاسیک


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی فروشگاه لباس مختص خانه مد

فروشگاه لباس مختص خانه مد

طراحی داخلی فروشگاه لباس

طراحی داخلی فروشگاه لباس

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری