شیوه های افزودن رنگ در دکوراسیون آشپزخانه

هنگامی که به زیبایی و کارآمد بودن در طراحی آشپزخانه به یک میزان اهمیت داده شود. حاصل این طراحی فضایی آرامش بخش و کاربردی خواهد بود. آشپزخانه مکانی است که در کنار لوازم و تجهیزات بزرگ ، بسیاری لوازم کوچک و خرده ریز نیز در آن نگهداری می شود. در بیشتر خانه ها پس از نشیمن ، آشپزخانه مکانی است که هر فرد بیشترین زمان خود را در آن سپری می کند. به همین علت در طراحی آشپزخانه رنگ ها ، بافت ها، نورپردازی و فضای موجود بسیار حائز اهمیت است. هم چنین در آشپزخانه نیاز به سیستم جاسازی و کابینت هایی دارد که نگهداری اشیاء و لوازم در اندازه های مختلف در آن امکان پذیر باشد. اگر طراحی آشپزخانه بر اساس نیاز های شما صورت گیرد و به لحاظ بصری نیز از فضایی رنگی ، انرژی بخش ، زیبا و دلنشین برخوردار باشد ، فعالیت های انجام شده در آن را بسیار ساده تر و لذت بخش تر خواهد شد. در این مطلب با نحوه طراحی آشپزخانه رنگی آشنا خواهید شد.

طراحی آشپزخانه رنگی

طراحی آشپزخانه رنگی

1- فضای دلباز با تنالیته های رنگ بنفش :

اگر قصد دارید با هارمونی رنگ ها فضایی چشم نواز را خلق کنید می توانید از  تنالیته های زیبای رنگ بنفش بهره مند شوید. رنگ بنفش یکی از رنگ هایی است که نه تنها دارای آرامش رنگ های سرد است بلکه هیجان رنگ های گرم را نیز به فضا القا می کند. هنگام طراحی آشپزخانه باید به ارتباط نشیمن با آشپزخانه توجه کنید و هماهنگی میان رنگ ها و بافت ها ایجاد کنید. با ایجاد هماهنگی و ارتباط میان رنگ آشپزخانه تا روکش مبلمان می توان یک فضای متعادل و زیبا را به وجود آورد.

طراحی آشپزخانه رنگی

2- گرمای چوب :

ترکیب بافت چوب و رنگ های سفید و کرم ، مخصوصا در آشپزخانه های کوچک باعث ایجاد یک هماهنگی زیبا میان بافت ها و رنگ های طبیعی خواهد شد. برای بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه های کوچک و باریک بهتر است کفپوش را به رنگ روشن انتخاب کنید. و بخشی از دیوار را با استفاده از تنالیته های گرم چوب بپوشانید. بافت زیبای چوب باعث ایجاد فضایی قابل توجه و چشم نواز در آشپزخانه خواهد شد.

طراحی آشپزخانه رنگی

3- استفاده از رنگ ها و بافت های متفاوت :

خود را به استفاده از رنگ ها محدود نکنید. شما می توانید فضای آشپزخانه خود را با استفاده از طرح ها و بافت های متنوع به طور کامل تغییر دهید. می توان در کنار دیوار های اجری از ویژگی های سبک روستیک بهره مند شد. بدین ترتیب علاوه بر ایجاد فضایی گرم و صمیمی در آشپزخانه می توان هارمونی چشم نوازی را نیز به تصویر کشید. از ویژگی های سبک روستیک نه تنها در کنار دیوار های آجری ، بلکه می توان با ترکیب آن در کنار سطوح چوبی و کابینت های شیک و زیبا و در کنار رنگ های متنوع نیز استفاده نمود و بدین ترتیب هماهنگی چشمگیری را در آشپزخانه ایجاد کرد.

دکوراسیون رنگارنگ آشپزخانه


حتما ببینید : نحوه انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون نشیمن


4- رنگ های فرح بخش و دلنشین :

شما می توانید با استفاده از پوشش های شیشه ایی دیوار های آشپزخانه را دیزاین کنید. این پوشش های شیشه ایی نه تنها به راحتی تمیز خواهند شد بلکه با رنگ هایی که دارند به آشپزخانه گرما و زیبایی می بخشند. سعی کنید در دکوراسیون آشپزخانه بیشتر از رنگ های گرم و رنگ های برجسته و جسور استفاده کنید. در تصویر زیر مشاهده می کنید که زیبایی و فرح بخشی رنگ سبز در ترکیب با طبقات و رویه کابینت چوبی ، باعث ایجاد آشپزخانه ایی بسیار شیک و مدرن شده است. ترکیب رنگ سبز با بافت چوب در هر مکان و شرایطی که مورد استفاده قرار گیرد باعث ایجاد یک هماهنگی بی نظیر و قابل توجهی خواهد شد و فضایی گرم و دلنشین را در آشپزخانه به وجود می آورد.

دکوراسیون رنگارنگ آشپزخانه

5- رنگ های خنثی در دکوراسیون آشپزخانه :

در آشپزخانه ایی که رنگ غالب آن رنگ های خنثی مانند رنگ طوسی است ، استفاده از رنگ های متنوع امکان پذیر بوده و به فضا گرما می بخشد. به عنوان مثال استفاده از رنگ آبی در حد فاصل کابینت ها باعث ایجاد فضایی دلباز شده و در عین حال آرامش و عمق نیز به فضا خواهد بخشید. هم چنین با استفاده از رنگ متضادی مانند رنگ نارنجی در کنار رنگ آبی نیز می توان فضایی زنده و پویا تر به وجود آورد. از جمله رنگ های متضاد می توان به رنگ های سبز و قرمز اشاره نمود که باعث ایجاد فضایی مشابه می شوند و جلوه ایی زیبا ، هیجان انگیز و در عین حال متعادل به آشپزخانه رنگی می بخشند. استفاده از رنگ های خنثی شرایط استفاده از رنگ های درخشان و جسورانه را فراهم می کنند. شما می توانید رنگ های گرم را با آن ها ترکیب کرده و در صورت استفاده از رنگ های سرد و گرم در کنار یک دیگر ، میان آن ها تعادل و ارتباط بر قرار کنید.

دکوراسیون رنگارنگ آشپزخانه

6- تنالیته های رنگ های گرم :

در صورتی که به طراحی های ساده و مدرن علاقه دارید و قصد دارید در طراحی آشپزخانه در کنار سادگی فضایی شیک و زیبا را ایجاد کنید ، تصویر زیر برای شما الهام بخش خواهد بود. استفاده از کابینت هایی با طراحی مدرن ، ترکیب رنگ نارنجی ، گرمای چوب کفپوش و دیوار های آجری نه تنها به آشپزخانه گرما می بخشند بلکه باعث ایجاد ظاهری مدرن در آشپزخانه نیز خواهند شد. استفاده از یخچال نارنجی رنگ نیز در فضای آشپزخانه رنگی هارمونی زیبایی را به تصویر می کشد.

آشپزخانه رنگارنگ

7- استفاده از اکسسوری های رنگی :

اگر خواستار افزودن رنگ به دکوراسیون آشپزخانه را دارید ، اما قصد ندارید هزینه زیادی را متحمل شوید و یا اقدام به بازسازی نمایید ، بهترین راه برای افزودن رنگ به دکوراسیون آشپزخانه استفاده از لوازم و اکسسوری های رنگی است. در حال حاضر تجهیزات آشپزخانه نیز در رنگ های متنوع و زیبایی تولید می شوند. به عنوان مثال برای ایجاد یک آشپزخانه رنگی می توان از لوازم برقی مانند یخچال و یا ماشین لباسشویی در رنگ های شاد استفاده نمود. پرده نیز از دیگر عناصری که است که باعث افزودن رنگ به آشپزخانه می شود. استفاده از پرده رنگی با طرح های زیبا جلوه تازه ایی به آشپزخانه ساده شما خواهد بخشید. هم چنین استفاده از روکش و صندلی های رنگی یکی دیگر از شیوه های ساده و مقرون به صرفه برای ایجاد آشپزخانه رنگی است. در صورت استفاده از میز و صندلی غذا خوری در آشپزخانه ، می توانید رنگ و روکش آن ها را در رنگ های شاد انتخاب کنید. علاوه بر این استفاده از گیاهان سبز و طبیعی نیز جلوه ایی تازه به آشپزخانه خواهد بخشید و آرامش و زیبایی را به آشپزخانه شما می بخشد.

آشپزخانه رنگارنگ


این مطلب را هم ببینید :

مستند متروی نیویورک – مستند دوبله فارسی ابر کارخانه ها