مهاجرت پروژه ها از 3ds Max به Blender

در دنیای رندر دیجیتال، انیمیشن و مدل سازی سه بعدی، مدعیان زیادی وجود دارند که همگی برای جایگاه 3d house design رقابت می کنند. با این حال، هر برنامه دارای تعدادی کاربرد منحصر به فرد و منحصر به فرد است، که این را به عهده کاربر می گذارد تا تصمیم بگیرد کدام مجموعه از ابزارها برای برنامه های کاربردی در دسترس است.

در میان رقبا، برنامه‌هایی مانند 3ds Max  و Blender هستند که هر دو به عنوان برنامه‌هایی با قابلیت بالا با کاربردهای متعدد و مجموعه ابزارهای جذاب برای کاربران مختلف شناخته می‌شوند.

تبدیل پروژه ها از 3ds Max به Blender یک راه عالی برای گسترش مجموعه ابزار شما است. با انجام تبدیل همراه باشید!

با این ابزار می توانید یک شخصیت، یک سناریو یا حتی یک قاره را مدل کنید! به آنها بافت، رنگ و شفافیت بدهید و پس از اضافه کردن نورافکن و تغییر نور محیط، چیزی غیر از این دنیا خواهید داشت.

امکان بازتولید تقریباً همه چیز از دنیای واقعی وجود دارد، و Autodesk حتی نمونه بافت‌های رایگان را برای شروع شما ارائه می‌کند. همچنین اسکریپت‌ها، پلاگین‌ها و سایه‌زن‌ها را برای بهترین استفاده از رندرهای خود پیدا خواهید کرد.

آیا می دانستید سکانس های بازی تاج و تخت با استفاده از این برنامه ساخته شده اند؟ یک تریلر از Jurassic World Evolution و یک نبرد فضایی متحرک عظیم از The Orville نیز به عنوان نمونه هایی از آنچه این برنامه قادر به ایجاد آن است است.

Blender

Blender فقط یک نرم افزار منبع باز دیگر نیست. آیا می دانستید که Blender در سال 1994 ساخته شد؟ بیش از 26 سال از زمان ایجاد آن می گذرد!

این برنامه منبع باز در طول سال ها به خوبی حفظ شده است که توسط جامعه عظیم Blender و محبوبیت گسترده منعکس شده است. هدف تیم توسعه این است که ابزارهای مدل سازی سه بعدی و انیمیشن در سطح حرفه ای را در دسترس عموم محاسباتی قرار دهد. این نیروی محرکه اصلی توسعه مداوم Blender باقی مانده است و تاکنون کاملاً موفق بوده است.

Blender یک برنامه عالی برای مدل سازی سه بعدی، انیمیشن و مجسمه سازی است، بنابراین اگر به دنبال جایگزینی برای ZBrush هستید، این یکی از بهترین ها است. در نهایت، Blender یک بسته سه بعدی کاملا رایگان است که طبق گفته جامعه یکی از بهترین برنامه ها برای انیمیشن های سه بعدی و جلوه های بصری است.

تبدیل پروژه ها از 3ds Max به Blender یک راه عالی برای گسترش مجموعه ابزار شما است.

چرا به بلندر تبدیل کنیم؟

اگر از تری دی مکس خسته شده اید و به دنبال چالش جدیدی هستید، Maya ممکن است اولین برنامه ای باشد که به ذهن شما می رسد. این بخشی از اکوسیستم Autodesk است، بنابراین قابلیت حمل بین محصولات تقریبا تضمین شده است. با این حال، حتی اگر استودیوهای تولید بزرگ از آن استفاده می کنند، پرداخت برای مجوز به عنوان یک شرکت کوچکتر یا برای استفاده شخصی احتمالاً از نظر مالی منطقی نیست. اینجاست که Blender وارد می شود.

انتقال به یک برنامه جدید ممکن است یک کار دلهره آور به نظر برسد، به خصوص زمانی که قبلاً کار زیادی را روی یک پروژه انجام داده اید یا قبلاً برای تنظیم و آزمایش صحنه های خود وقت گذاشته اید. با این حال، Blender یک جایگزین عالی برای تری دی مکس است زیرا می تواند فرمت فایل FBX را باز کند که به راحتی قابل ویرایش است و تمام تنظیمات و تنظیمات اصلی شما را ذخیره می کند. اگر پروژه شما دارای چندین شی، دوربین و چراغ منبع است، نگران نباشید، زیرا همه چیز با تنظیمات اصلی وارد می شود.

Blender همچنین فایل های STL و OBJ را مانند سایر برنامه های CAD باز می کند، اما همه می دانند که ویرایش این نوع اشیاء چقدر دردسرساز است. بنابراین، برای هدف این مقاله، ما از FBX برای تمیز و ساده نگه داشتن چیزها استفاده خواهیم کرد.

تبدیل پروژه ها از 3ds Max به Blender

همانطور که به شما نشان می دهیم چگونه پروژه های تری دی مکس خود را به Blender منتقل کنید، با ما همراه باشید!

گزینه های مهاجرت در 3ds Max

ابتدا باید تری دی مکس را باز کنید و پروژه ای را که می خواهید صادر کنید انتخاب کنید.

پروژه ای که به عنوان نمونه صادر خواهیم کرد شامل تعدادی عناصر مهم است: یک سناریوی خالی، نور مستقیم و غیرمستقیم، و در مورد ما، یک صندلی آرایشگر. اگر عناصر بیشتری داشته باشد، همه آنها صادر می شوند، بنابراین قبل از صادرات پروژه خود را دوباره بررسی کنید تا از عناصر غیر ضروری جلوگیری کنید.

گزینه های مهاجرت در Blender

به محض اینکه Blender فایل را پردازش کرد، می توانید تمام اشیایی را که در سمت راست صفحه وارد شده اند مشاهده کنید. در مورد ما، می‌توانیم صندلی، تمام تنظیمات نور و زوایای دوربین را ببینیم.

شما می توانید هر یک از عناصر وارد شده را با کلیک بر روی آنها انتخاب کنید و باید بتوانید آنها را جابجا کنید و موارد را همانطور که دوست دارید ویرایش کنید.

تبدیل پروژه ها از 3ds Max به Blender

لازم به ذکر است که در صورت تمایل می توان از همین روند کلی برای تبدیل پروژه شما از بلندر به 3ds Max استفاده کرد.

با وارد شدن پروژه شما در Blender، می‌توانید به تمام قدرت موتورهای انیمیشن، بافت‌سازی، تقلب و ویرایش Blender دسترسی داشته باشید. با این موارد در کنار شما، امکانات فراوان است. تنها سوالی که باقی می ماند این است شما به کدام نرم افزار مهاجرت خواهید کرد.

منبع :   3d house design mag

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد