طراحی زیبا و متفاوت خانه مسکونی در Lauro de Freitas

کارفرما این پروژه طراحی متفاوت خانه مسکونی خصوصی در Lauro de Freitas برای رفت و آمد مکرر در تابستان میخواست که نزدیک به Salvador, Bahia باشد.

مشخصات پروژه :

  • خانه مسکونی در Lauro de Freitas
  • معماران: گروه معماری Jamelo Arquitetura
  • موقعیت برزیل
  • مساحت 78.0 مترمربع
  • سال 2017

طراحی متفاوت خانه مسکونی

طراحی متفاوت خانه مسکونی

کارفرما این پروژه یک خانه خصوصی در Lauro de Freitas برای رفت و آمد مکرر در تابستان میخواست که نزدیک به Salvador, Bahia باشد. ساختمان جدید برای حفظ حریم خصوصی به عنوان یک واحد مستقل طراحی شده بود که با ساختمان های مجاور خود در ارتباط نباشد همچنین یکی از موضوعات مهم دیگر برای کارفرما حفظ پوشش گیاهی بود بنابراین برای ایجاد فضای ساخت و ساز نیاز به تخریب قسمت هایی بود که به پوشش گیاهی آسیب نزند.


حتما ببینید: دکوراسیون داخلی


طراحی خانه مسکونی

در ساخت نیز به دلیل وجود خاک شنی منطقه مهندسان سازه یک پایه مسطح را پیشنهاد دادند برای همین طبقه همکف این خانه با آجر و بتن ساخته شده و طبقه دوم با یک قاب فلزی پوشش داده شد که توسط یک دال بتنی پیش ساخته مسطح شده است همچنین در بالای سقف یک سیستم آبیاری نصب شده است که هدف از این کار بهبود عملکرد حرارتی ساخت و ساز و کاهش مصرف انرژی با تهویه مطبوع، برای مناطقی با آب و هوای بسیار گرم بوده است.

طراحی ویلا مسکونی

همچنین چوب جز متریال مورد تأیید کارفرما بوده که در بیشتر قسمت های خانه استفاده شده است ،کل طبقه دوم از اسلاید های چوبی ساخته شده و پوشش چوبی بالکن به گونه ای طراحی شده تا فضای بالکن را در مقابل نور خورشید و بادهای غربی محافظت کند همچنین دیگر ساخت و ساز ها و مبلمان نیز به انتخاب کارفرما از جنس چوب انتخاب شده است.

طراحی ویلا

تصاویر و نقشه های پروژه خانه مسکونی در Lauro de Freitas :

طراحی متفاوت خانه مسکونی

طراحی داخلی مسکونی

دکوراسیون اتاق خواب

معماری داخلی

طراحی ویلای مسکونی

سایت پلان ویلا

پلان ویلا

نمای ویلامنبع: archdaily

ترجمه: مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: رساله اقامتگاه بین راهی