کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون اداری

طراحی داخلی دفترکار ECCO واقع در چین توسط گروه معماری HONG Designworks طراحی و به اجرا رسیده است. تیم معماران با الهام از حرکت مداوم و ریتمیک طبیعت، مجموعه ایی پویا را جهت ارتقا کیفیت فضا و برند و نام تجاری خلق کرده اند.

طراحی داخلی دفترکار

دیوار با آرم برند تجاری شرکت در یک طرف با زمینه سفید خالص و با نور ملایمی تکمیل شده است. هم چنین معماران با استخراج عناصری از دیوارهای قدیمی شهر شیان، آن ها را با روح نوآوری و چرم ECCO ترکیب کرده و یک دیوار آجری چرمی با رنگ های ترکیبی در لابی ایجاد کرده اند. ریتم موج دار دیواره و هم چنین عناصر ابتکاری شرقی و تصادفی توجه مراجعین را به خود جلب می کند. آجرهای چرمی توکار جعبه های کادویی است که می تواند توسط بازدیدکنندگان برداشته شود که امکان تعامل با فضای جدید و احساس تعامل با دیوار قدیمی شهر در کاربران را تقویت می کند.

طراحی داخلی دفترکار

کلاژ متریال ها با برخورد بافت ها و رنگ های مختلف در کنار هم فضای سه بعدی متنوعی را تشکیل می دهند و باعث ایجاد جلوه های بصری حیرت انگیزی شده اند که کمک بسیاری به تعامل روزانه بین مردم و فضا می کند. در کنار قسمت لابی، یک مکان استراحت نسبتا خصوصی قرار دارد که دارای ساختارهای ساده اما یک تصویر متمایز می باشد. آثار هنری چرمی آویز از چرم ECCO ساخته شده اند. این فضا در مقیاس کوچک زیبایی مدرن را نشان می دهد و ادغام فرهنگ های شیان و دانمارک را برجسته می کند.

طراحی داخلی دفترکار

قسمت پذیرایی به قسمت انتظار باز می شود و تجارب بصری چند لایه را از زاویه ها و فواصل دید مختلف فراهم می کند.عکس آویزان به دیوار، مزارع گندم در کنار کارخانه ECCO دانمارک را نشان می دهد. این نه تنها فرهنگ برند را منتقل می کند، بلکه عناصر طبیعی را نیز به فضا می افزاید. با ورود به اتاق کنفرانس، کارهای هنری روی دیوار نمایان می شوند فضای خارج از اتاق کنفرانس تبدیل به یک منطقه استراحت شده است. رنگ زرد روشن این منطقه عملکردی را برجسته می سازد، در حالی که سقف نیمه باز فضای استراحت در هوای آزاد را نیز ایجاد می کند.

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون اداری

در مجاورت اتاق استراحت، اتاق استراحت VIP قرار دارد که فضای پذیرایی را با همان سبک و سیاق تکرار می کند. طراحان برای تزئین دیوار زمینه آن از یک ابزار سنتی برای تولید کفش الهام گرفته اند این آثار هنری منحصر به فرد به یک تمرکز بصری تبدیل می شوند و حس کنجکاوی مراجعین را در مورد ساخت کفش افزایش می دهد. طراحی فضا علاوه بر نشان دادن فرهنگ محلی، بیانگر مهمان نوازی برای مهمانان است.

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون اداری

فضای کار آزاد، راحت و باز است. مناطق کار و رنگ های متنوع علاوه بر ایجاد یک محیط پرانرژی و الهام بخش، ریتم بین فضا و کاربران را متعادل می کند.  اتاق های اداری مستقل از طریق درب های شیشه ایی شفاف به قسمت کار باز متصل می شوند و تم آرام تری را برای مطابقت با سناریو ها اتخاذ می کنند. طبیعت و ریتم منابع الهام بخش ECCO هستند و قدرت نوآوری مداوم را فراهم می کنند. تیم معماران هنگام تجسم و خلق این فضای کاری، رویکرد های خلاقانه ایی را برای تفسیر طبیعت و ارزش های برند در پیش گرفته است، بنابراین تجربه های دلپذیر و فضای کاری با قدرت و ماندگاری را ایجاد کرده است.


حتما ببینید : طراحی اتاق چای در لندن


سایر تصاویر طراحی داخلی دفترکار ECCO در چین

طراحی داخلی دفترکار

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون اداری

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون اداری

کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون اداری

منبع : archilovers

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری