طراحی داخلی ویلای مدرن با دیوار های شیشه ایی

ویلا “Bosund” واقع در مرکز اسپو سوئیساریوستو، فنلاند می باشد که توسط گروه معماری Sigge طراحی شده است. این ویلای مدرن به علت جزایر سوئدی و سایت های طبیعی در اطراف آن نامی سنتی دارد. ارتباط تاریخی دریایی با دریای سوئیساریوستو، دریای بالتیک، کاملا با محیط اطراف این خانه لوکس متناسب می باشد. محیط دریایی خواستار یک اسکله خصوصی است که فقط چند متر با ورودی فاصله دارد و به طور مستقیم مسیری را به پله های ورودی منتهی می کند. مناطق بیرونی پوشش داده شده در مقابل این خانه مدرن برای جذب چشم انداز خیره کننده دریا تنظیم شده اند. فضا های بیرونی برای دور همی و مهمانی ها طراحی شده است.

ویلای مدرن

مبلمان های راحت پاسیو، همراه با برگ سبز گیاهان، نورپردازی بیرونی و شومینه منحصر به فرد این مکان را به فضایی مناسب برای مهمانی ها و دور همی های خانوادگی در تمام ساعات روز تبدیل کرده است. هم چنین برآمدگی و گسترش سقف پاسیو به بیرون نیز موجب ایجاد پناهگاهی در هنگام بارندگی می شود.

ویلای مدرن

در این خانه مدرن دیوار هایی شیشه ایی سرتاسری جایگزین دیوار های آجری شده اند و این امکان را فراهم کرده اند تا فضای بیرونی جزئی از دکوراسیون داخلی شود. مبلمان های داخلی با تم خنثی طراحی شده اند تا از آرامش دیدگاه ها کاسته شود. دیوار های شیشه ایی، سقف، کف پوش و فرش ها نور طرح را حفظ می کنند. از آن جایی که از پنجره های بزرگ و شیشه ایی، می توان قسمت های دیگر خانه را مشاهده کرد. در کنار پنجره یک صندلی راحتی به همراه یک میز شیک و آباژور ایستاده قرار گرفته است.

یک شومینه مدرن در داخل خانه قرار دارد که در شب این فضا را به مکانی رویایی تبدیل می کند. و فضای نشیمن را از فضای ناهار خوردی جدا کرده است. این شومینه با استفاده از متریال سنگ مرمر تیره ساخته شده است تا پیچیدگی و پایداری را در طرح بهبود بخشد. قسمت بالایی این شومینه به وسیله یک نوار روشنایی محصور شده برجسته شده است. میز قهوه مدرن در سالن نشیمن یک بلوک تطبیقی از سنگ مرمر سیاه است که با یک مجموعه از ظروف شیشه ایی که در بر روی آن قرار گرفته تزئین شده است. هم چنین بر روی دیوار یک تابلو بزرگ هنری انتزاعی قرار گرفته و یک کاناپه خاکستری L شکل نیز قرار دارد که بر روی آن کوسن ها به شکل پراکنده قرار داده شده است. فریم های پنجره ها نیز سیاه می باشند.

بر روی میز ناهار خوری هشت تا ده نفره یک لوستر سفید با طرحی منحصر به فرد از سقف آویزان شده است. گلدان های تزئینی کریستالی نیز بر روی میز قرار گرفته اند که چند گیاه سبز در داخل آن ها قرار داده شده است.

نقطه دوم فضا غذا خوری به یک جزیره آشپزخانه مرکزی در یک فضای باز متصل است. این محل غذا خوردن در زاویه 90 درجه به شبه جزیره پخت و پز متصل می شود تا یک مکان دور همی اجتماعی ایجاد کند. هر دو جزیره با سنگ مرمر سفید ظریف ساخته شده اند، که در تضاد با چوب سیاه و تیره کابینت های پشتی می باشند.

ویلای مدرن

یک قسمت از دیوار فضای نشیمن، با استفاده از متریال بتن ساخته شده است که اشاره ایی به سبک شیک صنعتی دارد.


حتما ببینید : طراحی پارکینگ طبقاتی به سبک آسیای مرکزی در هلند


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی ویلای مدرن با دیوار های شیشه ایی

معماری ویلا

طراحی داخلی ویلای مدرن

طراحی ویلای مدرن

طراحی ویلای مدرن

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پایان نامه و پلان دانشکده معماری

آموزش طراحی مفهومی در فتوشاپ و اسکچاپ