لامپ فلاس استرینگ متناسب با معماری مدرن

هنرمندی به نام مایکل آناستاسید اقدام به طراحی لامپ فلاس استرینگ (FLOS String Lights) نمود. این لامپ ها یادآور زیبایی و ساختاری مدرن برای مخاطب است. آناستاسید در طراحی این لامپ ها در کنار طرح معماری شفاف و جلا دار از ظاهری یکنواخت و زیبا استفاده نموده است. که علاوه بر بخشیدن نور زیبا به محیط، تداعی کننده زیبایی ابعاد هندسی برای بیننده است. در سال 2013 دسترسی به این لامپ در اروپا به تعداد محدود امکان پذیر بود، که با شروع کار این هنرمند در آمریکا به طرز عجیب و غیر قابل باوری پس از کسب جایزه  EDIDA2014 در بخش روشنایی تغییر نمود.

لامپ فلاس استرینگ

آناستاسید در رابطه با ایده خود در طراحی این لامپ ها این گونه اظهار داشته است: ” طراحی لامپ فلاس استرینگ از 3 چیز نشات گرفته است. به هنگام سفر با قطار به مشاهده مناظر بیرون رشته های الکتریکی روی تیر های برق را می بینم. با سرعت گرفتن قطار، خود را در نظم کامل میان این رشته های الکتریکی تصور می کنم. لامپ های فلاس استرینگ توانایی و قدرت این هنرمند از بیان اندیشه و ایده تقسیم منظم فضا به محیط داخلی را بازتاب می دهد.

لامپ فلاس استرینگ


حتما ببینید : 23 ایده الهام بخش ورودی منزل


محتوای این طرح به منظور استفاده از نقش و تصویر ذهنی لامپ ها، در دهکده ایی کوچک عنوان شد که مردم آن در کنار هم زندگی روزمره خود را سپری می نمودند. کاربر می تواند از این لامپ ها در هر شکل و مدلی استفاده نماید. شاید کسی علاقمند به کسب تصویر ذهنی خود با ترسیم فضایی از ابعاد و زوایای هندسی و با خطوط راست در کم ترین فضای ممکن باشد. و این عامل زیبایی ذاتی و درخشندگی در این طرح به شمار می رود.

لامپ فلاس استرینگ

لامپ های استرینگ لایتس دارای دفترچه راهنمای نصب، استفاده و نرم افزار های مربوط به تلفن هوشمند است. و به علاوه دارای ویدئو های آموزشی کوتاه است که به کاربران نحوه قرار گیری این لامپ ها را به عنوان کانون مرکزی دکوراسیون داخلی آموزش می دهد.

لامپ فلاس استرینگ

طراحی لامپ فلاس استرینگ

طراحی لامپ فلاس استرینگ

منبع : evolo

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی اتاق مطالعه

دانلود متریال وی ری – مجموعه متریال VRay از آرشیو Carrymax