12 شیوه چیدمان مناسب ورودی خانه

نخستین فضایی که به محض وارد شدن به هر مکانی با آن روبرو می شویم ، ورودی است. شاید کم کاربرد بودن این فضا ها باعث عدم توجه کافی به طراحی دکوراسیون ورودی شود ، اما بایستی بدانید که ورودی خانه ، یکی از تاثیر گذار ترین فضا های هر منزلی محسوب می شود. دکوراسیون ورودی خانه نخستین چیزی است که به هنگام ورود مهمان ، توجه مخاطب را به خود جلب می کند. یک ورودی زیبا نشان دهنده یک دکوراسیون زیبا است. بنابراین در صورتی که ورودی خانه شما به خوبی تعریف نشده باشد ، امتیاز بزرگی را از دست داده اید. شیوه های متنوعی برای طراحی دکوراسیون ورودی خانه وجود دارد. در این مطلب با 12 شیوه چیدمان مناسب ورودی خانه آشنا خواهید شد.

1- استفاده از میز کنسول : 

میز کنسول یکی از وسایلی است که در چیدمان ورودی خانه مورد استفاده قرار می گیرد. اما استفاده از میز کنسول زمانی مناسب است که فضای ورودی شما به اندازه ایی بزرگ باشد که قرار دادن میز کنسول در قسمتی از آن تداخلی در رفت و آمد ایجاد نکند. میز کنسول ، یک آیتم دکوری است که از آن بیشتر به منظور ایجاد جذابیت در ورودی مورد استفاده قرار می گیرد. اما می توان بعضی از وسایل مورد نیاز در فضای ورودی را در آن قرار داد. استفاده از آینه یا تابلوی نقاشی بر روی میز کنسول امکان پذیر است. هم چنین می توان بر روی سطح کنسول آباژور، گلدان و لوازم دکوری تزیین قرار داد.

اصول طراحی ورودی خانه

2- انتخاب کفپوش : 

یکی دیگر از شیوه های تعریف ورودی انتخاب کفپوش است. اصولا راه های بسیاری برای تعریف یک فضای مخصوص وجود دارد که یکی از این راهکار ها انتخاب کفپوش متفاوت با فضا های دیگر می باشد. در صورت انتخاب کفپوش متفاوت برای ورودی ، می توان این فضا را به خوبی تعریف نمود و آن را از فضا های مجاور تفکیک نمود. هم چنین می توان برای مشخص کردن فضا از طریق کف از موکت یا فرش به جای کفپوش استفاده نمود.

اصول طراحی ورودی خانه

3- استفاده از چوب لباسی : 

استفاده از برخی وسایل در ورودی خانه ضرورت دارد. چوب لباسی یکی از این لوازم ضروری به شمار می رود. معمولا هر فردی پس از ورود به منزل کلاه ، شال ، بارانی و کت خود را از تن بیرون می آورد ، بنابراین وجود محل مناسبی برای آویزان کردن آن ها بسیار حائز اهمیت است. هم چنین توصیه می شود به منظور راحتی کاربران یک سکو یا صندلی در فضای ورودی به منظور پوشیدن و درآوردن کفش در نظر گرفته شود.

اصول طراحی ورودی خانه

4- استفاده از قفسه : 

قفسه های دیواری یکی از دیگر از لوازم مهم و ضروری در ورودی خانه است. معمولا قفسه های بلند گزینه مناسبی برای دکوراسیون ورودی هستند. بعضی از این قفسه ها آینه دار هستند و  کاربرد خوبی برای این فضا دارند. البته فراموش نکنید که قفسه ها مناسب ورودی های بزرگ هستند و استفاده از آن ها در فضا های کوچک امکان پذیر نیست. و بهتر است برای این گونه فضا ها از لوازم جایگزین و کوچک تر بهره ببرید.

چیدمان مناسب ورودی خانه

5- استفاده از کمد دیواری : 

استفاده از کمد دیواری ایده خوبی برای افرادی است که دوست دارند همه چیز مرتب باشد و در جای مخصوص خود قرار گیرد. تعبیه کمد دیواری نیازمند فضای بزرگ می باشد ، و استفاده از کمد مناسب ورودی های بزرگ است. در کمد ها وسایل مختلفی مانند لباس ها، کفش ها، کلید ها و دیگر وسایل مورد نیاز در ورودی قرار داده می شود و مانع گم شدن وسایل می شود.

اصول طراحی ورودی خانه

6- استفاده از آینه : 

یکی دیگر از شیوه های چیدمان دکوراسیون ورودی خانه استفاده از آینه است. آینه ها در عین تزئینی بودن ، عنصری کاربردی محسوب می شوند. آینه های قدی بهترین گزینه برای دکوراسیون ورودی خانه هستند. به این دلیل که به کاربر کمک می کند تا پیش از بیرون رفتن از خانه از آراستگی ظاهر خود اطمینان داشته باشد. هم چنین آینه یک عنصر دکوری محسوب می شود. استفاده از آینه در فضا های کوچک موجب می شود فضا بزرگ تر از اندازه واقعی به نظر برسد.

چیدمان مناسب ورودی خانه


حتما ببینید : طراحی خلاقانه پله با قابلیت ذخیره سازی


7- نحوه نورپردازی : 

یکی از نکاتی که به اندازه کافی در طراحی ورودی مورد توجه قرار نمی گیرد ، نحوه نورپردازی است. نور در دکوراسیون تمامی فضا های منزل نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. با توجه به این نکته که توجه کافی به نورپردازی ورودی خانه نمی شود. بیشتر ورودی ها تاریک و دلگیر هستند. به منظور عدم ایجاد چنین مشکلی در ورودی خانه ، بهتر است از وجود چراغ های کافی و نورپردازی مناسب اطمینان حاصل کنید.

چیدمان مناسب ورودی خانه

8- استفاده از طاقچه باریک : 

اگر ورودی منزل خانه شما دارای راهروی باریک و کم عرض است بهتر است برای دکوراسیون آن از یک طاقچه باریک استفاده کنید. طاقچه ها می توانند مکان مناسبی برای قرار دادن وسایلی مانند کلید و .. باشند. هم چنین می توان لوازم دکوری را بر روی سطح طاقچه ها قرار داد. علاوه بر این می توان از یک صندلی پاف یا همان مبل کوسنی برای نشستن استفاده نمود. صندلی پاف را به راحتی می توان جا به جا نمود و فضای بسیار کمی را نیز اشغال می کند.

چیدمان مناسب ورودی خانه

9- استفاده از فرش : 

فرش همانند کفپوش قابلیت دگرگون کردن دکوراسیون یک فضا را دارد. می توان با استفاده از فرش ، ورودی منزل را به خوبی تعریف نمود و آن را از دیگر بخش های خانه مجزا کرد. قالیچه های کوچک و طویل مناسب ورودی های راهرویی شکل هستند.

دکوراسیون ورودی خانه

10- استفاده از المان و مجسمه : 

یکی دیگر از شیوه های چیدمان و دکوراسیون ورودی استفاده از مجسمه و المان های زیبا می باشد. استفاده از مجسمه در دکوراسیون ورودی موجب ایجاد ظاهری لوکس در فضا خواهد شد.

چیدمان مناسب ورودی خانه

11- استفاده از تابلو نقاشی : 

استفاده از تابلو های نقاشی نیز یکی دیگر از شیوه های چیدمان صحیح ورودی است. با استفاده از تابلو نقاشی می توان ورودی را به خوبی تعریف نمود. در صورتی که خواستار یک ورودی شاخص هستید ، می توانید یک تک صندلی خاص با طراحی منحصر به فرد را به همراه یک میز زیبا و چشمگیر در فضای ورودی خانه قرار دهید. البته این ایده مناسب فضا های بزرگ می باشد.

دکوراسیون ورودی خانه

12- استفاده از یک رنگ شاخص : 

یکی دیگر از شیوه های دکوراسیون ورودی استفاده از یک رنگ شاخص است. شما می توانید با استفاده از یک رنگ خاص درب ورودی منزل خود را تبدیل به یک عنصر دکوری کنید. استفاده از رنگی متضاد با سایر رنگ های به کار رفته در دکوراسیون ، موجب جلوه بیشتر درب ورودی می شود.

دکوراسیون ورودی خانه


این مطلب را هم ببینید :

دانلود مجموعه صحنه آماده سه بعدی نما و محوطه ساختمان