نصب آجر نسوز از مهمترین بخش‌ ها در طراحی نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ ها بوده و قوانین و قواعد خاص خود را دارد. چنانچه می‌خواهید نمای آجری ساختمان از زیبایی و ظرافت بی‌نظیری برخوردار باشد بایستی مراحل نصب و اجرای آجر نسوز را به درستی انجام دهید. آجر نسوز از جمله مصالح محبوب و باکیفیتی است که می‌ توان آن را با استفاده از چسب، ملات و… چه در نمای خارجی ساختمان و چه در بخش داخلی و دکوراتیو اجرا کرد. بر همین اساس در این مقاله قصد داریم اجرای نصب آجر نسوز را با هر دو روش چسب و ملات به صورت مرحله به مرحله آموزش دهیم.

نصب آجر نسوز با استفاده از چسب

اگر شما هم از علاقمندان به سبک‌های سنتی و مدرن آجرنما هستید می‌توانید از چسب برای نصب آجر نما نسوز استفاده کنید. در گذشته نصب آجر نما محدود به استفاده از ملات سیمان بود. اما در حال حاضر چسب‌های مخصوصی بر پایه سیمان وجود دارد که می‌توانید بدون هیچگونه کثیفکاری اقدام به نصب و اجرای آجر نسوز نمایید. این چسب‌ها در دو نوع پودری و خمیری در بازار وجود دارند. چنانچه سطح زیر کار شما صاف و یکدست نیست، پیشنهاد می‌شود از چسب‌های پودری برای نصب آجر نسوز استفاده کنید.

همچنین برای اینکه نمای داخلی و خارجی ساختمان شما هرچه زیباتر و با کیفیت‌تر باشد حتماً از آجر نمای مرغوب برای این امر استفاده کنید. جهت خرید اینترنتی آجر نما نسوز درجه یک می‌توانید به فروشگاه آنلاین آجر وندا مراجعه کنید.

طریقه نصب آجر نسوز با چسب و ملات

آموزش مرحله به مرحله نصب آجر نما نسوز با چسب

نصب آجر نما نسوز امری تخصصی بوده و بایستی با ظرافت و دقت بسیاری انجام شود. در ادامه با آموزش مرحله به مرحله آن آشنا خواهید شد.

مرحله اول

قبل از چسباندن آجر نما ابتدا سطح موردنظر را از هرگونه آلودگی و گردوخاک تمیز نمایید. همچنین پستی و بلندی‌های موجود را برطرف کرده تا سطح کاملا صاف و یکدست شود.

مرحله دوم

در این مرحله می‌توانید از فاصله‌گذار آجر که در مدل‌های سپری و صلیبی وجود دارد استفاده کنید. چنانچه قصد اجرای آجر نما به شکل متقارن را دارید می‌توانید از فاصله گذار صلیبی و برای آجر کاری نامتقارن از مدل سپری بهره ببرید.

مرحله سوم

اگر از چسب پودری برای نصب آجر نسوز استفاده می‌کنید ابتدا این چسب را با مقداری آب مخلوط کرده تا چسب حالت خمیری شود. دستورالعمل ترکیب پودر چسب و آب اغلب روی بسته‌بندی آن درج گردیده است. با استفاده از تیغه‌های فلزی یا ماله یک لایه از چسب را بر روی سطح مورد نظر قرار دهید. همچنین پشت هر یک از آجرها را نیز چسب زده و سپس آن را بر روی دیوار فشار دهید.

مرحله چهارم

بعد از اینکه آجرها کاملا خشک شدند می‌توانید فاصله‌گذارها را برداشته و اقدام به بندکشی آجر نما نمایید. پودر بندکشی درزهای خالی و فواصل میان آجرها را پر می‌کند. این امر ضمن زیبایی آجر نما باعث افزایش سطح استحکام و مقاومت آن نیز می‌گردد.

مرحله پنجم

در این مرحله با استفاده از فرچه غیر سیمی یا سمباده می‌توانید کثیفی‌ها و ملات اضافه را از سطح کار تمیز نمایید.

مرحله ششم

چنانچه قصد دارید نمای آجری شما براق شده و همچنین در برابر رطوبت و آلودگی استقامت بیشتری داشته باشد می‌توانید از مواد نانو بر روی سطح آن استفاده کنید.

نصب آجر نما نسوز با استفاده از ملات

استفاده از ملات ماسه و سیمان یکی از رایج‌ترین و قدیمی‌ترین روش‌های نصب آجر نسوز نما، آجر سفال، آجر قزاقی و… به شمار می‌آید. هرچند این روش بسیار ساده بوده اما دورریزی مواد و کثیفکاری بیشتری نیز دارد. برای اطلاع از قیمت سفال دیواری و دیگر انواع آجرهای باکیفیت می‌توانید به شرکت آجر وندا مراجعه کنید.

مراحل نصب آجر نما نسوز با ملات سیمان همانند نصب آجر با چسب است با این تفاوت که به جای چسب بایستی از ملات استفاده کنید. نصب آجر نما بایستی به دقت و با شانه مستقیم کار شود. در غیر این صورت سطح مقاومت آجر نما کاهش یافته و استحکام لازم را در برابر ضربات نخواهد داشت. چنانچه اجرای آجر نما در فصول سرد سال انجام می‌گیرد می‌توانید از نایلون برای پوشاندن آجرهای نصب شده استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله مراحل نصب آجر نسوز با استفاده از دو روش ملات و چسب آموزش داده شد. چنانچه می‌خواهید بدانید بهترین برند آجر چیست و چه مشخصاتی دارد می‌توانید به وبسایت شرکت آجر وندا مراجعه کنید. در این مجموعه انواع آجر با کیفیت از جمله آجر نسوز با قیمت مناسب و تحویل به موقع عرضه می‌گردد.

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد