با تازه‌ترین سیستم روشنایی این روزها چقدر آشنایی دارید؟ چه انتظاراتی از سیستم روشنایی یک مکان دارید؟ معرفی چراغ خطی توکار: قیمت، خرید و نصب آن به همین موضوع می‌پردازد. یک سیستم روشنایی ایده‌آل برای هر مکانی. جوری باشد که بتوان با آن ایده پردازی کنید و از نور و روشنایی لذت بیشتری ببرید.

چراغ‌های ال‌ای‌دی نسل جدیدی از سیستم‌های روشنایی هستند که در اشکال مختلفی طراحی و تولید می‌شوند و برای خلق فضایی مدرن و زیبا بی‌نظیر هستند. چراغ‌های خطی نور را در یک خط و مسیر مستقیم یکنواخت منتشر می‌کنند و به همین خاطر به این نام شناخته می‌شوند، آویز، روکار و توکار سه شکل عمده‌ی آن‌ها هستند که در این مطلب به معرفی چراغ خطی توکار می‌پردازیم.

ال‌ای‌دی خطی توکار در مسیرهای فرورفتگی، دیوار، سقف، راهروها یا کف می‌تواند قرار گیرد علاوه بر تامین نور کافی برای فضا، در مصرف بهینه‌ی انرژی و تزئین و زیبایی فضا نقش مهمی دارند. شما در سایز و اندازه‌ی آن‌ها محدودیتی ندارید بلکه می‌تواند با چراغ خطی توکار هر سبک از نورپردازی که مدنظرتان است را اجرا کنید.

چراغ خطی توکار

در این بخش می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا چراغ خطی بهترین گزینه برای نورپردازی است، نورپردازی خطی انعطاف پذیری بالایی در انتخاب ابعاد و اشکال دارد، عملکرد و کارایی آن با گذر زمان به خوبی اثبات شده است و در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود و فضایی جذاب و مدرن خلق می‌کند.

معرفی چراغ خطی توکار

القای حس آرامش با چراغ‌ خطی لاین توکار

این تکنولوژی بی‌نظیر در هر سه شکل رایج آن آویز، روکار و چراغ خطی لاین توکار اگر متناسب با فضا و در یک سیستم روشنایی متناسب قرار گیرد به القای حس آرامش، تمرکز و راحتی افراد و ساکنان محیط کمک می‌کند. کم مصرف بودن آن‎‌ها نیز سبب می‌شود همیشه انتخاب آن‌ها مقرون به صرفه و هوشمندانه باشد چون قیمت لامپ خطی توکار بعدها در مصرف بهینه انرژی و صرفه‌جویی در پرداخت، به خوبی جبران خواهد شد.

مصرف بهینه انرژی و بدون ایجاد گرما

چراغ‌ خطی توکار با ماژول‌های ال ای دی روشن می‌شوند که کمترین میزان مصرف انرژی را دارند و کم‌ترین حرارت و گرما را تولید می‌کنند. از سویی دیگر هیچ گونه محدودیت اجرایی در کف، سقف‌های معمولی یا کاذب، گوشه‌ها، دیوارها یا راه پله‌ها و بالای میزها و کمدها و غیره را ندارید و به راحتی نصب و اجرا می‌شوند.

سفید سرد تا نور گرم آفتابی

وقتی صحبت از چراغ خطی توکار می‌شود به این معنی است که شما فقط نور را می‌بینید منبع نور و سیم‌کشی های مرتبط با آن از دید مخاطب پنهان است. از طرفی به شدت منعطف است و در هر محیطی قابلیت نصب دارد. رنگ آن‌ها نه تنها چشم‌ها را اذیت نمی‌کند بلکه از سفید سرد تا نور گرم آفتابی قابلیت شخصی سازی دارد و به شما و مکان مدنظرتان بستگی دارد.

تسلط بر نور!

یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد انواع چراغ خطی به ویژه چراغ خطی توکار تسلط کاربر بر میزان نور ورودی است که به راحتی می‌تواند آن‌ها را دیمردار کند یعنی میزان نور ورودی را کم یا زیاد کند تا سیستم روشنایی کاملا متناسب با نیاز کاربر و فضا باشد.

معرفی چراغ خطی توکار 1

هوشمند سازی

با استفاده از سنسور سه گانه حضور، حرکت و تطبیق نور می توانید چراغ‌های خطی را هوشمند کنید. برای مثال:

  • تنظیم خودکار نور چراغ خطی توکار متنایب با نور طبیعی موجود.
  • روشن شدن چراغ ها در هنگام حضور افراد و ادامه‌ی روشنایی
  • خاموش شدن چراغ ها با تعیین فاصله‌ی زمانی در هنگام ترک محیط
  • تنظیم میزان روشنایی با ریموت کنترل در بازه 150، 300 و 500 لوکس.
  • عملکرد مجزای چراغ ها در محیط
  • قابلیت تعریف سناریو های مختلف از جمله کنفرانس، مهمان، تماشای تلویزیون، مطالعه با گوشی تلفن همراه

ابعاد چراغ خطی توکار

شما در طراحی یک فضای مدرن به محصولاتی مدرن و مینیمال نیاز دارید، ابعاد چراغ خطی توکار بسته به نیاز هر محیط قابلیت شخصی سازی دارد و می‌تواند در هر متراژی طراحی و تولید شود.

شکل رایج ابعاد چراغ خطی توکار مستطیلی خطی است که به صورت مخفی یا همان توکار یعنی درون یک فرو رفتگی اجرا می‎‌شوند این فرو رفتگی می تواند در کف راهرو باشد یا زاویه بین دو دیوار و غیره .یا در ارتفاع‌های بلندتر به صورت آویز و یا روکار اجرا می شوند که هر کدام اگر در فضای مخصوص به خود قرار گیرند زیبا و چشم‌نواز خواهند بود. برای مثال برای سقف کوتاه یا مکان‌هایی که امکان ضربه به سقف وجود دارد قطعا چراغ خطی آویز گزینه‌ی مناسبی نیست.

چراغ خطی توکار بدون لبه

چراغ های خطی در دو مدل لبه دار یا بدون لبه بفروش می‌رسند و اصطلاحا به آن‌ها تریم لس گفته می‌شوند، اینکه کدام یک بهتر است یک چراغ خطی توکار بدون لبه یا لبه دار؟ به دکوراسیون محیط و سلیقه‌ی کاربر بستگی دارد برای مثال اگر می‌خواهید آن را برای یک سقف کناف اجرا کنید باید حتما از یک متخصص مشورت بگیرید و به سایز برش کناف دقت داشته باشید تا بعدها مجبور به هزینه‌های اضافی نشوید این کار مهارت کسی را می‌طلبد که با نصب و اجرای چراغ خطی توکار کناف آشنایی داشته باشد.

معرفی چراغ خطی توکار 2

قیمت نور خطی توکار

قیمت نور خطی توکار به چند فاکتور مهم بستگی دارد که باید مشتریان قبل از هر اقدامی برای تغییر سیستم روشنایی به آن توجه داشته باشند. قبل از هر اقدامی، باید مشخص کنید محیط و فضای مدنظرتان به چه میزان نور و روشنایی نیاز دارد و قصد دارید چه حسی را به مخاطب القا کنید؟ اگر صاحب یک فروشگاه لباس باشید قطعا روشنایی باید کامل باشد تا مشتریان در نور بهتری رنگ لباس‌ها را ببینید و برای خرید احساس راحتی کنند.

نیاز فضا به روشنایی را خوب بسنجید.

شاید تصور کنید نور همان است و هرقدر شدت بیشتری داشته باشد بهتر است اما باید گفت خیر! چراغ خطی توکار با دو ماژول متفاوت SMDو LED اجرا می‌شوند که توان و شدت روشنایی‌های متفاوتی دارند. پس مهم است که نیاز فضا به روشنایی را خوب ارزیابی کنید و از خود بپرسید دوست دارید مخاطب شما چه احساسی را تجربه کند چون نور نامناسب خستگی چشم و سردرد به همراه دارد.

طول عمر چراغ خطی با گرما در تضاد است.

هرقدر دمای ال‌ای‌دی ها چراغ خطی بالاتر برود طول عمر آن‌ها کاهش می‌یابد برای حل این موضوع در چراغ هایی با ماژول LED بخشی به نام هیت سینک قرار داده شده است که به خنک شدن چراغ کمک می‌کند. پس در هنگام خرید چراغ خطی توکار محصولی را انتخاب کنید که طول عمر بالایی داشته باشد و تبادل گرمایی را به خوبی انجام دهد و بدنه از آلومینیوم اکسترود باشد که وظیفه تبادل حرارتی را برعهده دارد.

بدنه‌ی چراغ خطی توکار

یکی دیگر از فاکتورهای مهم بر روی قیمت نور خطی توکار بدنه‌ی آن‌ها است، بدنه‌ی آلومینیومی ضریب انتقال حرارت بالایی دارند و در دو مدل آلومینیوم اکسترود یا آنودایز تولید می‌شوند که با رنگ پودری الکترواستاتیک کاور می‌شوند و رنگ آن به انتخاب مشتری است. بردها یا ال‌ای دی منبع اصلی تامین نور است که به صورت بردهای جداگانه یا به صورت ماژول یکپارچه هستند در کنار رفلکتور یا هیت سینک که وظیفه خنک کنندگی داخل چراغ و بازتاب نور را برعهده دارد درون بدنه قرار می‌گیرند.

متراژ محیط

و فاکتور آخر که بر روی قیمت چراخ خطی توکار تاثیر دارد، متراژ محیط است و اینکه در چه مساحتی می‌خواهید نورپردازی انجام دهید، برخی از مدل‌های چراغ خطی یکپارچه هستند و قابلیت جدا سازی ندارد و در عرض‌های 3 الی 9 سانتی متری تولید می‌شوند و برخی از مدل‌ها به صورت ماژول‌هایی منعطف می‌توانند متناسب با محل تغییر حالت دهند یا ازهم جدا شوند.

فاکتورهایی که در بالا مطرح شدند، همگی بر روی قیمت چراغ خطی توکار تاثیرگذار هستند.

نور را دنبال کن!

در این مطلب با عنوان ” معرفی چراغ خطی توکار: قیمت، خرید و نصب آن” به یکی از ترندهای جذاب صنعت نورپردازی پرداختیم، این سیستم‌های روشنایی جذاب با انتشار یکنواخت نور در طول یک خط مستقیم به چراغ‌های خطی شهرت پیدا کرده‌اند.

نوری همگن و بدون سایه، با اشکال انعطاف پذیر و متنوع چون روکار، توکار و آویز که دست شما برای هر سبکی از نورپردازی باز می‌گذارد، محدودیتی در اجرا ندارید و کاملا ایمن هستند. کاربردهای متنوع برای نمای داخلی یا بیرونی ساختمان، روشنایی راهروها، علامت دهی، روشنایی فضاهای تجاری، رستوران‌ها و غیره در کنار مصرف بهینه انرژی همگی از عواملی هستند که به محبوبیت و فروش چراغ خطی توکار بیش از قبل اضافه می‌کنند.

اگر به دنبال طراحی فضایی به سبک مدرن و مینیمال هستید یا می‌خواهید فضایی گرم و دلنشین در خانه یا محیط کارتان ایجاد کنید قطعا نور و نورپردازی خوب به شما کمک خواهند کرد، کافی است جسور باشید و متناسب با فضای مدنظرتان یک چراغ خطی توکار انتخاب کنید تا همه چیز مرموز و اسرارآمیز به نظر برسد. برای انتخاب راحت تر پیشنهاد می کنیم از سایت توسعه افراز هوراد که در زمینه چراغ های خطی تخصص دارد دیدن فرمایید.

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد