در رابطه با فوم عایق چه میدانید؟

فوم عایق (Insulation foam)، یک نوع ماده سلولی است که به منظور عایق‌ بندی در صنعت ساختمان سازی و سایر صنایع استفاده می شود. در تولید این محصول از یک سری مواد شیمیایی خاص استفاده می شود. این ماده پس از اعمال شرایط مناسب به صورت یک فوم سلولی با ساختار پوسته‌ای یا پلیمری تبدیل می‌شود. این محصول از ویژگی ‌های عایق حرارتی و عایق صوتی برخوردار می باشد. با استفاده از این محصول پرکاربرد می‌توان حرارت و صدا را کنترل و از هدر رفت انرژی جلوگیری کرد. این محصول می تواند در کاهش مصرف انرژی، تولید سرما و گرما و همچنین کنترل رطوبت در داخل ساختمان نقش مهمی را ایفا نماید.

فروشگاه های معتبر فروش فوم در شیراز و سایر شهرهای ایران را در پی جو مشاهده فرمایید.

فوم عایق چیست؟

آشنایی با انواع فوم عایق و ویژگی های آن

این محصول بسته به نوع استفاده و کاربردهای مختلفی که دارد، در بازار با قیمت های مناسبی به فروش می رسد. برخی از انواع فوم های عایق شامل پلی‌یورتان (Polyurethane foam)، پلی‌استایرن (Polystyrene foam)، پلی‌ایزوسیانورات (Polyisocyanurate foam) و پلی‌تترافلوئورواتیلن (Polytetrafluoroethylene foam) می‌باشند. هر کدام از این محصولات دارای ویژگی ‌ها و کاربردهای خاص خود می باشند. عایق بندی در صنعت ساختمان‌ سازی، خودروسازی و سایر صنایع، بسیار رایج است. این محصولات معمولا به صورت اسپری، شیت یا بلوک در دسترس هستند و می‌توانند به سادگی در محل‌های مورد نیاز نصب شوند. در ادامه به مهمترین ویژگی های مدل های این محصول اشاره خواهیم کرد:

فوم عایق چیست؟

پلی ‌یورتان (Polyurethane foam):

فوم پلی‌یورتان یکی از رایج‌ترین انواع فوم عایق است. این محصول از خواص عایق حرارتی برخوردار می باشد و می تواند نقش مهمی را در کاهش مصرف انرژی در ساختمان ایفا نماید‌. همچنین، این محصول از خواص عایق صوتی به منظور جلوگیری از ایجاد سر و صداهای زیاد در داخل ساختمان برخوردار می باشد.

پلی ‌استایرن (Polystyrene foam):

فوم پلی ‌استایرن، یکی دیگر از انواع پرکاربرد فوم عایق می باشد. این محصول دارای ساختار سلول بسته است و از خواص عایق حرارتی و صوتی برخوردار می باشد. جالب است بدانید که پلی ‌استایرن، محصولی سبک بوده و از قابلیت سازگاری با محیط زیست برخوردار می باشد.

پلی‌ایزوسیانورات (Polyisocyanurate foam):

این محصول دارای خواص عایق حرارتی بسیار بالا است و می تواند نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی داخل ساختمان داشته باشد. پلی ‌ایزوسیانورات مقاومت بالایی در برابر آتش دارد و از این لحاظ جهت استفاده در صنعت ساختمان سازی و سایر صنایع مناسب می باشد.

پلی‌تترافلوئورواتیلن (Polytetrafluoroethylene foam):

این نوع محصول در برابر حرارت و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد. این محصول به دلیل ساختار شیمیایی خاص جهت عایق ‌کاری در لوله‌کشی، تاسیسات صنعتی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرف دیگر، استفاده از آن به دلیل خاصیت ضد میکروبی که دارد، در صنایع دارویی و الکترونیکی بسیار رایج است.

فوم های عایق دارای ویژگی‌ها و مزایای مخصوص به خود می باشند. به هنگام انتخاب هر کدام از فوم های عایق، باید به نوع استفاده از آنها و نیاز خود توجه نمایید.

بهترین فروشگاه های مصالح ساختمانی در شیراز برای خرید فوم در سایت پی جو قرار گرفته اند.

راهنمای انتخاب بهترین فوم عایق

در نظر داشته باشید که استفاده از انواع مختلف این محصول به فاکتورهای مختلفی از جمله شرایط آب و هوایی، نوع ساختمان و سایر موارد مربوط به عایق‌بندی بستگی دارد. بنابراین، قبل از انتخاب و استفاده از این محصول، توصیه می‌شود با متخصصین مربوطه مشورت کنید. بدین ترتیب می توانید بهترین نوع محصول را با توجه به نیازهای خود انتخاب و تهیه کنید.

لیست فروشگاه های کناف شیراز وسایر شهرها را در پی جو مشاهده نمایید.

اگر درصدد خرید بهترین فوم عایق با توجه به نیازهای خود هستید، می توانید به سایت پی جو سری بزنید. سایت پی جو، تمام اطلاعات مورد نیاز اعم از آدرس و شماره تماس بهترین فروشگاه های عرضه کننده تجهیزات عایق کاری را در سطح شهر جمع آوری کرده و در اختیار کاربران عزیز قرار داده است.

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد