روغن بادام تلخ روغنی است که از میوه­ی درخت بادام تلخ تولید می­شود، تفادت درخت بادام تلخ تنها در طعم میوه نبوده و شما می­توانید این دو درخت را از روی رنگ شکوفه­ ها نیز تشخیص دهید، شکوفه­ ی درخت بادام تلخ صورتی است در حالی که رنگ شکوفه­ های بادام شیرین سفید رنگ است، در این خبر نامه شما را با خواص روغن بادام تلخ برای تقویت مو آشنا می­کنیم.

آیا روغن بادام تلخ برای مو مفید است؟

آسیبهایی که به مو وارد می­شود

برای اینکه بدانید برای سلامت و درخشندگی و البته رشد بیشتر موهای خود به چه چیزی نیاز دارید باید بدانید موهای شما در طول روزها و ماه­ها مورد آسیب چه عواملی قرار می‌گیرند؟ شما به خوبی می­دانید که بیشترین آسیب به موهای ما از دو راه وارد می­شود، یکی از طریق آلودگی هوا و دیگری از طریق استفاده از شوینده­های نامناسب با درجه­ی قلیاییت بالا، از این رو برای تقویت موهای خود باید به دنبال ماده­ای باشید که بتواند تاثیر این آسیبها را خنثی کند.

تغییر مدام شوینده، استفاده از شوینده­های نامتناسب با وضعیت مو و همینطور نرسیدن نور خورشید به موها دلایل دیگری برای آسیب دیدن موها و از دست رفتن درخشندگی موها می­شود، علاوه بر این موارد شما می­توانید استفاده از رنگ موهای غیر استاندارد، استفاده­ی مدام از سشوار و اتو مو را نیز به دلایل آسیب زدن به موهای خود به شمار آورید، پیدا کردن راهکار برای برگرداندن سلامت موها می­تواند برای برخی دردسر زاد باشد و حتی در این مسیر نیز راهکارهای مختلف را آزمون و خطا کرده باشند و نتیجه نگرفته باشند.

در بین راهکارهایی که در این مسیر توصیه می­شود استفاده از شوینده­ها، ماسکها و روغن‌های طبیعی بسیار طرفدار پیدا کرده چرا که باور عموم این است که فراورده­های طبیعی در هر مورد فایده نداشته باشند دست کم ضرر ندارند و این بهترین انتخاب برای رسیدن به سلامت مو خواهد بود.

ویتامین­های لازم برای تقویت مو

موهای شما به ویتامین­های D، Eو C نیاز دارند­ علاوه بر این ویتامین­ها موهای ما برای حفظ درخشندگی به چربی طبیعی پوست نیز نیاز دارند که استفاده از شامپوهای غیر استاندارد به طور غیر طبیعی چربی پوست سر را گرفته و موها را خشک می­کند، از طرفی نیز استفاده از رنگ مو، سشوار و اتو مونیز سبب از بین رفتن درخشندگی مو می­شود.

بنابراین اگر به دنبال یک شوینده و یا ماده­ای برای تقویت و درخشندگی موهای خود هستید در نظر داشته باشید که این ویتامین­ها را به موهای شما رسانده و آسیبی به چربی طبیعی موهای شما وارد نکند.

آیا روغن بادام تلخ برای مو مفید است؟

تاثیر روغن­های گیاهی بر سلامت مو

روغن­های گیاهی یعنی روغن­هایی که از میوه­ها و یا دانه های روغنی تهیه می­شوند به دلیل طبیعی بودن دارای انواع ویتامین­ها و اسیدهای چرب طبیعی و گیاهی بوده و از این رو برای تقویت پوست و مو بسیار مفید هستند.

یکی از روغن­هایی که از زمان­های بسیار دور بر استفاده از آن برای تقویت مو تاکید می­شده است روغن بادام تلخ است، بادام تلخ به صورت بومی و طبیعی در بسیاری از استان­های کشور می­روید و به دلیل بومی بودن مقاومت بسیار زیادی به شرایط آب و هوایی،کم آبی و آفات و بیماری­های گیاهی دارد.

مقاومت بالای درخت بادام تلخ سبب می­شود که بسیاری از نهالستان­ها و مراکز فروش نهال بادام مانند پالیز نهال (paliznahal) از این درخت به عنوان پایه­ای در تکثیر ارقام تجاری بادام شیرین مانند نهال بادام آذر خوشه­ای استفاده کنند.

بادام تلخ دارای اسید چرب مفید بالایی بوده و به دلیل اینکه دارای انواع ویتامین­های مفید برای پوست و مو است حتی در صنایع دارو سازی و آرایشی و بهداشتی از روغن این بادام در تولید محصولات مختلف پوست و مو مورد استفاده قرار می­گیرد.

کدام موها به روغن برای شادابی و مراقبت نیاز دارند؟

با توجه به مطالب عنوان شده دانستید که روغن بادام تلخ و عوامل مفید بودن برای مو می­تواند تاثیر فوق العاده­ای بر شادابی و براقیت مو داشته باشد اما اینجا این سوال مطرح می­شود که آیا تمام طیف­ها و انواع مو برای شادابی و براقیت به روغن بادام نیاز دارند؟ در پاسخ باید گفت موهایی که بر اثر استفاده­ی نادرست از شوینده­ها و دیگر فرآورده­های آرایشی و بهداشتی و یا استفاده از سوار بافت آسیب پذیر پیدا کرده و وز شده­اند بیش از هر نوع مو نیاز به روغن بادام خواهند داشت.

روغن گیری از بادام تلخ یکی از مسیرهای سود دهی برای باغداران بادام

از آنجایی که بادام تلخ در بسیاری از روستاها و مناطق کشور می­روید ممکن است برخی از باغداران بادام به فکر روغن گیری و سود آوری در این زمینه باشند، ایده­ی بسیار خوبی است که شما بوانید از تمام امکانات موجود در شهر و روستای خود بهره براری اقتصادی کنید اما شما همچنین می­توانید از میوه­ی این ارقام برای تولید پایه­های مقاوم برای پینوند زدن ارقام تجاری بادام استفاده کنید.

کاری که در نهالستان­های برتر کشور انجام می­شود و باغدارانی که برای خرید نهال بادام اقدام می­کنند قطعا بهترین گزینه برای ایشان ارقام تجاری مانند نهال بادام آذر خوشه­ای و یا نهال بادام تونویی است که بر پایه­ی بادام تلخ پیوند خورده باشد.

قیمت نهال بادام پیوندی در نهالستان­های مختلف ممکن است بر اساس پایه­ای که برای تکثیر آنها مورد استفاده قرار گرفته باشد نیز متفاوت باشد.

آیا روغن بادام تلخ برای مو مفید است؟

کلام آخر

با توجه به نکاتی که در این خبر نامه به آن اشاره کردیم دانستید که روغن بادام تلخ فواید بسیار زیادی برای تامین و برگرداندن سلامتی و شادابی به موهای شما خواهد داشت و شما حتی می توانید برای بهره بردن از خواص این میوه از محصولات شرکتی که به وسیله­ی شرکت­های دارو سازی یا آرایشی و بهداشتی تولید می­شوند نیز استفاده کنید.

تماس با پالیز نهال:

09144501007

09144501008

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد