7 پوشش زیبا برای دیوار های آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه ایی محسوب می شود و طراحی و دکوراسیون آن بر روی زندگی انسان ها تاثیرات قابل توجهی را ایجاد می کند. هر فردی در طول روز مدت زمان بسیاری را در آشپزخانه سپری می کند ، به همین علت زیبایی آن تاثیر فراوانی بر روحیه و انرژی انسان دارد. آشپزخانه دارای جزئیات بسیاری می باشد که بایستی به طراحی آن ها توجه شود. اما پوشش دیوار ها ، یکی از عناصر بسیار مهم در طراحی آشپزخانه محسوب می شود. در حال حاضر ، پوشش های متنوعی برای دیوار های آشپزخانه وجود دارند که در این مطلب با 7 نمونه دیوار پوش آشپزخانه آشنا خواهید شد.

دیوار پوش آشپزخانه

به هنگام پوشش کامل دیوار های آشپزخانه با کابینت های بزرگ ، دیگر نیازی به پوشش خاص برای دیوار ها نبود. اما در حال حاضر دیوار پوش های متنوعی مانند کاشی و سرامیک ، پانل های چوبی ، کاغذ دیواری ، رنگ و … برای پوشش دیوار های آشپزخانه وجود دارد. پیش از انتخاب دیوار پوش آشپزخانه ، بایستی نکاتی را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال ، از چه رنگی را برای آشپزخانه استفاده می کنید؟ آیا نوع مدل مورد نظر متناسب با بودجه شما می باشد؟ چه پوششی برای دیوار ها مقرون به صرفه تر است؟ خود قصد انجام این کار را دارید و یا می خواهید از یک متخصص کمک بگیرید؟ علاوه بر تمامی این موارد ، طراحی و نوع دیوار پوش آشپزخانه تاثیر بسزایی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد خواهد نمود. در صورتی کع خواستار ایجاد یک فضای گرم و صمیمی هستید ، می توانید از دیوار پوش های چوبی استفاده کنید و اگر علاقمند به داشتن آشپزخانه ایی مدرن هستید ، بهترین انتخاب برای شما استفاده از دیوار پوش های فلزی است.

دیوار پوش آشپزخانه

7 نمونه دیوار پوش آشپزخانه

1- رنگ های پلاستیکی و آکریلیک : 

با استفاده از رنگ های اکریلیکی و یا پلاستیکی برای دیوار های آشپزخانه ، می توانید به فضا رنگ و انرژی ببخشید. یکی از شیوه های کم هزینه و مقرون به صرفه برای پوشش دیوار های آشپزخانه استفاده از این نوع رنگ ها می باشد. زیرا این رنگ ها دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آب هستند و در مدت زمان کم و به سرعت خشک می شوند. هم چنین ماندگاری این رنگ ها بسیار بالا می باشد و پوسیده نمی شوند. علاوه بر این تمیز کردن آن ها بسیار ساده است و کار شما را راحت خواهند کرد. به همین علت این نوع رنگ ها پوشش مناسبی برای دیوار های آشپزخانه محسوب می شوند. رنگ های اکریلیکی و یا پلاستیکی به لحاظ مقاومت نیز شباهت بسیاری به رنگ های مدرن امروزی دارند.

دیوار پوش آشپزخانه

2- کاشی و سرامیک : 

یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین دیوار پوش های آشپزخانه ، کاشی و سرامیک می باشد. به علت این که تمیزی و نگه داری این نوع دیوار پوش بسیار ساده و راحت است و اگر چیزی بر روی آن ها ریخته شود ، به راحتی تمیز می شوند. هم چنین این نوع دیوار پوش ها در رنگ ها ، فرم ها و طرح های متنوع کاشی ها نیز وجود دارد. به همین علت می توانید با استفاده از این کاشی و سرامیک ها هر سبک و طرحی را به تصویر بکشید.

7 پوشش زیبا برای دیوار های آشپزخانه

3- دیوار پوش چوبی :

چوب یکی دیگر از انواع دیوار پوش های آشپزخانه می باشد. متریال چوب دارای ویژگی هایی می باشد که در صورت کاربرد در آشپزخانه هایی به سبک روستیک و کانتری موجب ایجاد فضایی ایده آل می شود و در آشپزخانه های مدرن و امروزی نیز ترکیب زیبایی را نمایش می دهد. گرمای چوب در کنار رنگ های سرد طراحی های مدرن ، باعث ایجاد تعادل و هماهنگی زیبایی مانی شود و ظاهر گرم و صمیمی را به فضای آشپزخانه می بخشد. شما می توانید به راحتی پانل های چوبی را تهیه کرده و بر روی دیوار ها نصب کنید.

7 پوشش زیبا برای دیوار های آشپزخانه


حتما ببینید : نحوه انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون نشیمن


4- دیوار پوش وینیل : 

استفاده از دیوار پوش های وینیل یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین شیوه های پوشاندن دیوار های آشپزخانه می باشد. استفاده از این نوع دیوار پوشش بسیار ساده و راحت می باشد. و به راحتی نیز می توان آن را تمیز نمود. دیوار پوش وینیل متناسب با هر بودجه ایی می باشد و امکان نمایش طرح های متنوع را برای شما فراهم می کند.

7 پوشش زیبا برای دیوار های آشپزخانه

5- سنگ طبیعی : 

برای استفاده از بافت های طبیعی در آشپزخانه های مدرن ، علاوه بر پانل های چوبی می توانید از ظرافت و زیبایی سنگ های طبیعی نیز استفاده کنید. بهترین انتخاب برای ایجاد فضایی راحت و آرامش بخش ، استفاده از پوشش ها و متریال طبیعی می باشد. سنگ های طبیعی در رنگ ها و بافت های متنوعی وجود دارند ، و این فرصت را برای شما فراهم می کنند تا مناسب ترین انتخاب را برای آشپزخانه خود انجام دهید. استفاده از سنگ های طبیعی برای دیوار پوش آشپزخانه ، موجب ایجاد حس حضور در طبیعت شده و در ترکیب با طراحی های مدرن ، فضایی متعادل و هماهنگ را به وجود خواهند آورد.

دکوراسیون آشپزخانه

6- کاغذ دیواری :

در حال حاضر کاغذ دیواری ، یکی از محبوب ترین و پرکاربرد دیوار پوش های آشپزخانه مدرن محسوب می شود. شما می توانید از استیکر ها و کاغذ دیواری های متنوع برای پوشش دیوار های آشپزخانه مدرن استفاده کنید. در صورتی که خواستار نمایش طراحی هایی متفاوت بر روی دیوار آشپزخانه هستید ، می توانید از طرح های گلدار یا طرح های انتزاعی بهره بگیرید. بهترین انتخاب برای دیوار پوش آشپزخانه استفاده از کاغذ دیواری های دکوراتیو و ضد آب می باشد.

دکوراسیون آشپزخانه

7- فولاد ضد زنگ :

در طی سال های اخیر ، فولاد ضد رنگ نه تنها به عنوان یک عنصر کاربردی ، بلکه به عنوان عنصری دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد. از فولاد ضد زنگ کم تر برای پوشش دیوار ها استفاده می شود ، اما در مقایسه با سایر دیوار پوش ها ، از مزیت های بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال فولاد ضد زنگ مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارد. و به همین علت بهترین انتخاب برای سطوحی با دمای بسیار بالا می باشد. هم چنین لک و کثیفی به راحتی از روی آن پاک می شود و به همین علت به سادگی تمیز می شود. دیوار پوش از جنس فولاد ضد زنگ هماهنگی زیبایی با لوازم برقی آشپزخانه دارد و موجب ایجاد فضایی شیک و ظریف خواهد شد. این نوع دیوار پوش انتخاب بسیار مناسبی برای  آشپزخانه های مدرن و به سبک صنعتی می باشد و ترکیبی زیبایی را به تصویر می کشد.

دکوراسیون آشپزخانه


این مطلب را هم ببینید :

دانلود Digital Film Tools Rays – پلاگین ایجاد افکت پرتو نور برای فتوشاپ