اکسسوری های الزامی در دکوراسیون نشیمن

اکسسوری ها عناصر مکمل در دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. در حقیقت اکسسوری، اشیاء، و لوازم هنری و زیبایی هستند که جزء ضروریات منزل به شمار نمی روند اما در نقش بسیاری در جلب توجه و چشم گیری محیط دارند. اکسسوری و المان های دکوری در کنار مبلمان اصلی شکل می گیرند. اگر در فضای نشیمن از اکسسوری و عناصر تزئینی استفاده نشود، روح، حس زندگی و فضایی گرم را برای کاربران ایجاد نخواهد شد. در این مطلب 4 مورد اکسسوری نشیمن ارائه شده که استفاده از آن ها در فضا ضرورت دارد.

اکسسوری نشیمن

1- استفاده از کوسن و بالشتک ها : 

استفاده از کوسن در دکوراسیون نشیمن به 2 علت زیر صورت می گیرد:

  • ایجاد راحتی بیشتر در استراحت، خوابیدن و نشستن
  • تزئینی بودن آن و قابلیت تطبیق با رنگ ها، بافت ها و متریال های استفاده شده در فضا

انتخاب اکسسوری متناسب با فصول و سبک ها و تغییرات دکوراسیون صورت می گیرد و موجب خلق فضایی هماهنگ می شود.

2- استفاده از پتو های سبک و ملحفه هایی با بافت های متفاوت : 

این اکسسوری های شیک دارای چندین عملکرد مختلف می باشد. برای القای فصول سرد و القای تم فصل زمستان به نشیمن می توان از پتو های سبک و ملحفه هایی با بافت های متفاوت استفاده نمود. هم چنین برای تغییر دادن و افزودن رنگ به دکوراسیون نیز مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از بافت های مختلف علاوه بر ایجاد همخوانی بیشتر در فضا؛ موجب افزایش کارایی بیشتر فضا خواهد شد.


حتما ببینید : 5 ایده طراحی باغچه کم مصرف مدرن


3- استفاده از چیزی که به فضا احساس زندگی و شادابی ببخشد : 

هر نشیمنی نیاز به چیزی دارد که آن را زنده کند. استفاده از رنگ های شاد، طرح گل ها و نقش های شاد در دیوار ها و یا نصب نقاشی ها و آثار هنری بر روی آن ها تغییرات چشمگیری را در فضا ایجاد می کنند. هم چنین استفاده از گیاهان و گل های طبیعی در نشیمن نیز فضا را زنده و پویا می کنند.

4- استفاده از شمع ها : 

استفاده از شمع در دکوراسیون داخلی آرامش فضا را افزایش می دهد و موجب ایچاد تم منحصر به فردی در فضا می شود. نور و رایحه شمع های معطر فضای هنرمندانه ایی را در نشمین به وجود می آورد. بهترین مکان برای قرار دادن شمع، میز های جلو مبلی یا قهوه خوری می باشد. در حقیقت شمع با ایجاد نور کم می تواند فضایی آرامش بخش را برای مواقع استراحت و نیاز به آرامش مهیا سازد.

5- بهره گیری از المان شخصی و مورد علاقه :

استفاده از المان شخصی و مورد علاقه در نشیمن الزامی است. این المان می تواند یک اثر هنری، یک عکس، و یا انواع اکسسوری هایی باشد که برای فرد منحصر به فرد محسوب می شود. منظور از المان شخصی چیزی است که نمی توان به فروشگاه رفت و آن را خریداری نمود چیزی منحصر به فرد که احساسی خاص را به دلیلی شخصی در کاربر ایجاد می کند و فضای نشیمن منزل را متمایز می سازد.

 

منبع : thespruce

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ

مستند سد هوور – طراحی و ساخت یکی از سنگین‌ترین و بلندترین سدهای جهان