WORLD CLASS Olympic / گروه معماران VOX

ایده های طراحی باشگاه زیبای اندام World Class از زبان طراحان پروژه : ” World Class”  مجموعه باشگاه های زیبایی اندام در روسیه است، که پیشتاز مطلق صنعت زیبایی اندام در بخش های لاکچری و ممتاز هستند. در سال 2016، مدیریت World Class مسابقه ای را برای بهترین طراحی مفهومی از تصویری جدید برای کل مجموعه باشگاه های زیبایی اندام اعلام نمود. گروه معماران VOX در این رقابت پیروز شد و تصمیم گرفت فضایی منحصربفرد و مدرن با مشخصه ی متمایز برای آسایش و ورزش خلق کند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماران VOX
  • مکان پروژه : مسکو – روسیه
  • مساحت : 900 متر مربع
  • سال ساخت : 2017

طراحی باشگاه زیبای اندام World Class در روسیه

طراحی باشگاه زیبای اندام World Class در روسیه :

دستیابی به توازنی عالی بین بخش های مختلف باشگاه ضروری بود: تأکید بر سهولت استفاده از سالن ها برای انجام یوگا و پیلاتس، انجام تمرینات منظم در سالن ها برای هنرهای رزمی و ورزش های قدرتی و صد البته ایجاد حس و حالی ایده آل در استخر شنا.
باشگاه پرورش اندام World Class Olympic – سه باشگاه از مجموعه ی ورزشی طراحی شده توسط گروه معماری VOX. فضای اصلی این باشگاه یک استخر شنا است.
این پروژه برای بازسازی یک استخر قدیمی انجام شد به نحوی که هدف آن، اجرای پروژه در سریع ترین زمان ممکن بدون وقفه در کار باشگاه به مدت طولانی، بود. بخش اصلی طراحی مفهومی Worldclass، تضاد شدید شکل ها، مواد و رنگ ها است که حس و حال سرزنده و قدرتمندی را پدید می آورد.

طراحی باشگاه زیبای اندام World Class

استخر به دو بخش اصلی تقسیم شده است: بخش ورودی با سقف کوتاه به رنگ قرمز تند شهوانی و بخش اصلی استخر با قوس های بلند و شکل سفید هموار که حس پرواز و بی وزنی و ایستادن بر لبه ی یک دریاچه ی آبی رنگ عظیم را تداعی می کند.

طراحی باشگاه زیبای اندام

نورپردازی بدون وجود نورهای مستقیم و رؤیت پذیر خلق شده است: نورپردازی داخلی به صورت پراکنده و مملو از انعکاس از صفحات و اشکال عظیم است.
این پروژه ظرف دو ماه تکمیل شد.


حتما ببینید: طراحی کتابفروشی یان جی یو


طراحی استخر

سایر تصاویر پروژه طراحی باشگاه زیبای اندام World Class :

طراحی باشگاه زیبای اندام World Class در روسیه

باشگاه زیبای اندام

طراحی استخر شنا

نمونه طراحی استخر

نمونه طراحی استخر شنا

پلان استخر

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری