طراحی کتابفروشی یان جی یو توسط گروه معماری Karv One

ایده های طراحی کتابفروشی یان جی یو از زبان معمار پروژه : Karv One با در اختیار گرفتن نور و سایه ی طبیعی از تصویر زمینی “بذر” برای طراحی کتابفروشی جدید یان جی یو در هانگ ژو واقع در رافلس سیتی پلازای شهر جدید کیانجیانگ الهام گرفته است. Karv One در ادامه ی بررسی های خود در خصوص رابطه ی بین طراحی و شهرها، عناصر طبیعی را به طراحی فضا اعمال نموده و به آن حس و حال پویای زندگی بخشید و در عین حال ارتباط بین طراحی برند و فرهنگ هانگ ژو را تقویت نمود.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : Karv One
  • مکان پروژه : هانگ ژو – چین (Kai De Hang Zhou Lai Fu Shi Zhong Xin, XinCheng ShangQuan, Jianggan Qu, Hangzhou, Zhejiang, China)
  • مساحت : 3200 متر مربع
  • سال ساخت پروژه : 2017
  • تیم طراحی : Derek Ng, Jacky Wan, Alfred Kwok

طراحی کتابفروشی یان جی

طراحی کتابفروشی یان جی یو :

این پیشرفتی انقلابی است که Karv One سعی می کند با گشودن فضای تجربی یگانگی در میانه ی زندگی ماشینی پرتکاپو به آن دست یابد. مفهوم بذر و هانگ ژو به شیوه ای خلاقانه ترکیب شده اند تا نشان دهند بذر و کشت چگونه آینده ی حیات شهری را در سیطره ی خود گرفته اند. برند و فضا همانند دانه هایی هستند که در خاک هانگ ژو کشت می شوند، اینها در تمام شهر رشد می کنند و درختان آنها به شکوفه می نشینند.
کل فضا نخستین ادراک بصری را با خطوطی ساده همراه با رنگ دلنواز چوب ایجاد می کند و این گرمای کوهستان، رودها و گیاهان در طبیعت را تداعی می کند و در عین حال طرح خلاقانه ی سقف، نمودی بصری از طبیعت و عناصر هانگ ژو به شیوه ای مشخص است.

طراحی کتابفروشی یان جی یو

حس تحسین بازدیدکنندگان و تجربه ی آنها در ورودی فروشگاه چیزی است که طراح نمی تواند آن را نادیده بگیرد. Karv One در طراحی ورودی، نهایتاً زیبایی و تجربه ی بازدیدکنندگان را با تقویت ابعاد بصری و فضایی نما، به توازن رساند. طراحی یکپارچه ی سقف به گسترش کل فضا کمک می کند. نمای پرده مانند آن، فضای داخلی و بیرونی را از هم جدا می کند و نمای درخشانی از محیط درون فروشگاه به نمایش می گذارد.
دریاچه ی درخشان، رقص گندم ها، مزارع حصارکشی شده … چنین عناصری از طبیعت، الهام بخش طراحی برای سقف و کف بوده اند و وجود طبیعت و شهر را تداعی می کنند.

طراحی داخلی کتابفروشی

دریاچه ی درخشان :
طبیعت، الهام بخش این طرح است. رنگ خشن چوب سقف به لحاظ بصری بخش زیادی از فضا را در سیطره ی خود دارد، و کل فضا را با صفحات و منحنی های زیبا شکل می دهد.
عنصر بذر در بخش های مختلف فضا و جزئیات پراکنده شده است. در ویترین فرروشگاه و ورودی آن انواع بذر گیاهان هانگ ژو خودنمایی می کنند، اینها نمادی از بذرهای کاشته شده هستند که بی درنگ به نقطه کانونی توجه مراجعین تبدیل می شوند.

طراحی داخلی کتابفروشی یان جی یو

دکوراسیون و نما نیز با مفهوم طراحی هماهنگی دارند، بطوریکه سبک آنها با فضا سازگاری دارد. بخش های مختلف به شکل یک نمای کلی با چیدمان مناسب خطوط منحنی فضا به هم متصل شده اند. در این فضا که 3200 متر مربع است، چیدمان بخش های کاربردی به شیوه ای منظم انجام گرفته است. با اینحال نماهای مختلفی برای بازدیدکنندگان از طریق پیچ و تاب های کوچک طرح، خلق شده اند.

طراحی کتابفروشی یان جی یو

جزیره ای زیر ابرها :
Karv One بر یگانگی لژ مخصوص فروشگاه تأکید بسیاری دارد، این فضا از کتاب ها، محصولات و بخش سرو قهوه متمایز بوده و با طراحی مدرن خود، اندکی متفاوت است.
این یک لژ 360 درجه با تم جزیره است، سقف توری فلزی سفید همچون آسمان پر از ابر است و در عین حال ایده ی خلاقانه ی چیدمان هندسه ی زنجیره ای صندلی ها وجود حصار مزرعه را تداعی می کند.
Karv One با هماهنگ سازی خلاقانه ی جایگاه و فاصله ی بین لژ در مرکز و صندلی های کناری آن، سهم طبیعت را در کل فضا به حداکثر رسانیده است و لژ را به گونه ای طراحی نموده که از دور به شکل درختی باشکوه دیده شود.


حتما ببینید: طراحی هتل Suan Kachamudee


دکوراسیون داخلی کتابفروشی

سایر تصاویر پروژه طراحی کتابفروشی یان جی یو :

طراحی کتابفروشی یان جی یو توسط گروه معماری Karv One

طراحی کتابفروشی یان جی یو توسط گروه معماری Karv One

طراحی کتابفروشی یان جی یو توسط گروه معماری Karv One

طراحی کتابفروشی یان جی یو توسط گروه معماری Karv One

گروه معماری Karv One

نمونه طراحی داخلی کتابفروشی

نمونه طراحی کتابفروشی

معماری داخلی کتابفروشی

معماری کتابفروشی

طراحی کتابفروشی

ایده طراحی داخلی کتابفروشی

طراحی داخلی کتابفروشی

ایده طراحی کتابفروشی

طراحی کتابفروشی یان جی

ایده دکوراسیون داخلی کتابفروشی

ایده دکوراسیون کتابفروشی

ایده دکوراسیون داخلی کتابفروشی

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری