طراحی برج مسکونی توسط گروه معماران AS+GG

این برج مسکونی مدرن و لوکس در شهر میامی، فولاوریدا و در یک سایت تفریحی واقع شده است که بهترین منطقه برای کسب آرامش و استراحت مجسوب می شود. این برج لاکچری توسط گروه معماری آدرین اسمیت و معماران گوردون گیل (Adrian Smith and Gordon Gill Architecture) یا (AS+GG)طراحی شده است. این برج مدرن و لوکس دارای 47 طبقه می باشد که شامل 135 واحد مسکونی است که در مساحت های مختلف و متفاوت طراحی شده اند. گروه معماران AS+GG کانسپت این برج را از یک قایق تفریحی لوکس و تفریحی به نام Riva الهام گرفته اند و تلاش کرده اند تا ویژگی های مفهومی و امکانات راحت این قایق تفریحی در معماری برج قرار داده شود. البته در طراحی یک برج مسکونی تاثیرپذیری از یک قایق تفریحی متداول و رایج نیست ولی زمانی که موقعیت این برج مسکونی در کنار خلیج مکزیک واقع شده باشد و معمار به ویژگی های لوکس برای طراحی نیاز داشته باشد، قایق Riva می تواند مثال خوبی باشد.

برج مسکونی

گروه معماران AS+GG در طراحی این پروژه اظهار داشته اند که هدف از انتخاب قایق Riva در طراحی برج این بوده است که فرم ساختمان با خصوصیات تفریحی و آسایش منطقه فلوریدا دارای یک ارتباط مستقیم باشد. تیم طراحی این پروژه نمای ساختمان برج را با تراس های منحنی شکل طراحی کرده اند که از ترکیب متریال بتن سفید و شیشه ساخته شده اند. این برج مسکونی مدرن و لاکچری دارای 135 واحد مسکونی می باشد که به واحد های 2 تا 5 خوابه تقسیم بندی شده است. یکی از مزایای خلیج مکزیک در فلوریدا این می باشد که معماران امکان طراحی تراس هایی به طول 3.5 متر را دارند.

برج مسکونی

تیم معماران AS+GG در این برج مسکونی درب ها و نما های نورگیر را به صورت سرتاسری طراحی کرده اند که قابلیت دریافت نور طبیعی را در تمام ساعات روز دارند. سقف تمام واحد های این برج 3.5 متر می باشد. تیم طراحان فضای پذیرایی و آشپزخانه واحد ها را بزرگ طراحی کرده اند. هم چنین عرصه هایی مانند: سالن بدنسازی، استخر های سرپوشیده و روباز، اسپا و ماساژ از امکانات عمومی این برج مسکونی مدرن می باشند.


حتما ببینید : ایده طراحی فروشگاه لباس کودکان


سایر تصاویر پروژه طراحی برج مسکونی توسط گروه معماران AS+GG

طراحی برج

طراحی برج مسکونی مدرن

معماری مفهومی برج

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود Unity Pro 2017.3.1

رساله بیمارستان روانپزشکی – تیمارستان