طراحی داخلی 3 آپارتمان مدرن با دکوراسیون تیره

این 3 نمونه آپارتمان مدرن با دکوراسیون تیره خود فضای دراماتیک و عاشقانه ایی را خلق کرده اند. و دارای دکوراسیون مینیمال می باشند. نورپردازی این خانه ها به گونه ایی است که فضا را به مقدار کمی روشن می کنند. این 3 نمونه آپاراتمان با ترکیبی از رنگ های تیره و مبلمان مدرن با کیفیت بالا طراحی شده اند. در این خانه ها دیوار ها به شکل زیبایی طراحی شده اند و تالو های هنری زیبایی نیز بر روی دیوار ها نصب شده است که باعث جلب توجه مخاطب می شود.

 

1- نخستین آپارتمان مدرن با دکوراسیون تیره ، در فضای داخلی خود دارای دکوراسیونی با رنگ های خاکستری تیره، خاکستری مایل به قهوه ایی و سیاه می باشد. که با ترکیب وسایل مسی درخشان کنتراست زیبایی را در فضا ایجاد کرده است. در فضای نشیمن با پلان باز یک کاناپه به شکل L قرار دارد. در مقابل این مبل بر روی دیوار پانل های سیاه رنگ نصب شده است. در قسمت بالای دیوار نیز نور هایی تعبیه شده است. نور پردازی در قسمت هایی معینی تعبیه شده است و فقط منطقه معین شده را روشن می کند. یک پروژکتور در بالای مبل و از سقف آویزان شده که یک صفحه نمایش سینمای خانگی را در جلوی کاناپه و بر روی دیوار ایجاد می کند.

آپارتمان مدرن با دکوراسیون تیره

پشت مبل، یک میز ناهار خوری قرار دارد که منتهی به یک آشپزخانه با کابینت های سنگ مرمر سیاه می شود. کف پوش نیز با نور های تعبیه شده در سقف روشن می شود. هم چنین ساکنین این خانه می توانند در زمان صرف شام صفحه نمایش سینما خانگی را مشاهده کنند و در هنگام شام خوردن فیلم هم ببینند.

در فضای آشپزخانه از شیرآلات و یراق آلات فولاد مسی رنگ استفاده شده هم چنین در بالای جزیره سنگ مرمر سیاه یک قفسه مسی رنگ که پر از گلدان های گل و گیاه می باشد قرار گرفته است. بر روی میز ناهار خوری نیز دو لوستر بزرگ سیاه رنگ از سقف آویزان شده است. بر روی میز سه رومیزی هم رنگ صندلی ها و ظروف سفید رنگ قرار دارد.

آپارتمان مدرن با دکوراسیون تیره

دکوراسیون اتاق خواب شامل رنگ های سیاه، خاکستری می باشد. در دو طرف تخت دو چراغ آویز کروی شکل شفاف از سقف آویزان شده اند. یک صندلی ماساژ نیز در گوشه ایی از اتاق قرار دارد که در کنار آن یک آباژور ایستاده دیده می شود.

آپارتمان مدرن با دکوراسیون تیره

آپارتمان مدرن با دکوراسیون تیره

2- دومین آپارتمان مدرن با دکوراسیون تیره ، دارای یک فضای بزرگ است که به وسیله دیوار های پارتیشن فضای نشیمن از آشپزخانه تفکیک شده است. کف پوش چوبی سفید رنگ فضای آشپزخانه تا دیوار پارتیشن امتداد یافته و سپس در فضای نشیمن به کف پوش چوبی تیره ختم شده است. در این خانه ترکیبی از رنگ های سبز تیره، خاکستری و سیاه مشاهده می شود.

در قسمت دیگری از خانه بر روی دیوار یک ایستالیشن هنری با استفاده از لامپ های دیواری نصب شده است. هم چنین بر روی مبل سبز رنگ یک لوستر از سقف آویزان شده است. بر روی دیوار قفسه هایی برای نگهداری کتاب و وسایل دکوری تعبیه شده است که درون آن ها نور های مخفی کار گذاشته شده است. بر روی دیوار پشت مبل نیز یک کاغذ دیواری زیبا نصب شده است.

طراحی داخلی آپارتمان با تم تیره

در مرکز آشپزخانه بر روی میز غذا خوری یک مجموعه از لوستر های حباب شکل سفید رنگ از سقف آویزان شده اند. کابینت های آشپزخانه سیاه رنگ می باشند که حد فاصل کابینت ها با سنگ مرمر سفید پوشانده شده است. سطح میز ناهار خوری نیز از سنگ مرمر سفید می باشد.

در اتاق خواب یک تخت خواب آبی رنگ قرار داده شده است. دیوار پشت تخت خواب با سنگ مرمر پوشانده شده است. بر روی تخت خواب لوستر هایی به شکل حلقوی از سقف آویزان شده اند که توسط Matthew McCormick از طراحان شرکت HALO طراحی شده است. یک تابلو نقاشی نیز پشت تخت به دیوار تکیه داده شده است. در پشت دیوار تخت یک فضای بسته وجود دارد که در آن کمد های شیشه ایی با فریم های چوبی و قفسه های چوبی تیره ساخته شده است.

در داخل اتاق خواب یک حمام وجود دارد. این حمام دارای یک دکوراسیون شگفت انگیز است که با سنگ مرمر سفید پوشیده شده است. دوش حمام در یک محفظه شیشه ایی قرار گرفته است. و در قسمت دیگری از حمام پانل های چوبی سینک روشویی و یک آیینه قدی را احاطه کرده است. سینک روشویی نیز از سنگ مرمر سفید با پایه های فلزی تیره قرار داده شده است.

حمام دیگر این خانه با دکوراسیون تیره طراحی شده است. به این صورت که دیوار ها با کاشی های سبز تیره و کف با کاشی های سفید و مشکی پوشیده شده است.

طراحی داخلی آپارتمان با تم تیره

طراحی داخلی آپارتمان با تم تیره


حتما ببینید : طراحی داخلی دفتر کار کوکاکولا – مادرید اسپانیا


3- سومین و آخرین آپارتمان مدرن با دکوراسیون تیره ، فضایی بسیار تیره دارد. در این خانه دیوار های آجری قوس دار مشاهده می شود. دیوار ها تا نیمه سیاه رنگ و مابقی آن آجری ساخته شده است.

طراحی داخلی آپارتمان

نورپردازی فضا به صورت نقطه ایی انجام گرفته است. در نشیمن این خانه مبل های بزرگی شبیه به تخت خواب قرار دارد.

طراحی داخلی آپارتمان با تم تیره

در کنار نشیمن یک آشپزخانه کوچک و جمع و جور قرار گرفته است که دارای یک درگاه می باشد. کابینت های آشپزخانه به رنگ سیاه می باشد. در قسمتی از دیوار قفسه هایی تعبیه شده است که محلی برای نگهداری وسایل تزئینی می باشد. در انتهای آشپزخانه کوچک، در کنار پنجره کرکره ایی سیاه رنگ یک میز و دو صندلی سیاه قرار گرفته است که مکانی مناسب برای نوشیدن چای یا قهوه می باشد.

در حمام دیوار ها و شیرآلات به غیر از کف پوش چوبی همگی تیره هستند. در سرویس بهداشتی نیز توالت فرنگی و کابینت روشویی سیاه رنگ می باشند.

طراحی داخلی آپارتمان

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

رساله کانون معماران جوان

دانلود پروژه طرح 4 طراحی بیمارستان