طراحی مبلمان اداری مدرن توسط کریم رشید

یک طراح مصری الاصل کانادایی به نام “کریم رشید” که علاوه بر طراحی صنعتی، در رشته ‌هایی مانند طراحی داخلی، مد، روشنایی و نورپردازی و طراحی مبلمان نیز فعالیت دارد. و تا کنون بیش از 3000 محصول طراحی کرده و موفق به دریافت بیش از 300 جایزه شده است که در 40 کشور دنیا به فروش رسیده است. به تازگی یک مبلمان اداری مدرن و خلاقانه را طراحی نموده است.

طراحی خلاقانه مبلمان اداری مدرن

طراحی های کریم رشید از وسایل زندگی روزمره مانند: مبلمان، نور و ظروف و هم چنین محصولات لوکس همچون: ادکلن و ساعت و … می باشد. نشریه تایم در مورد کریم رشید این گونه اظهار داشته است:”وی از مشهورترین طراح صنعتی قاره آمریکا محسوب می شود که علت معروفیت کریم رشید  بیشتر سادگی و زیبایی ذاتی و فرم ‌های خاص آثار وی است. از نمونه کار های طراحی او می توان به این مبلمان اداری اشاره کرد.”

طراحی خلاقانه مبلمان اداری مدرن


حتما ببینید : طراحی مجسمه شهری با چشم انداز الاستیک


کریم رشید این مبلمان را با اسم “ضربان قلب” به طور کاملا قابل تنظیم و مقیاس پذیر طراحی کرده است. این مبلمان دارای اشکال مستقیم، مقعر و محدب می باشد و شکل و جهت مبلمان، متناوب و شبیه یک موج یا یک پالس قلبی است. طراح به منظور ایجاد فضای بیشتر برای نشستن در قسمت جلو و عقبی مبل فضایی را ایجاد کرده است که باعث ایجاد تعاملات بیشتر می گردد و در فضا های مرکزی نیز به صورت دو طرفه مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی خلاقانه مبلمان اداری مدرن

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری