طراحی هتل فانتزی مارپیچ با تاثیر پذیری از آثار موریس اشر

جدید ترین پروژه بی نظیر و خاص استودیو معماری 10، طراحی هتل خلاقانه و مارپیچ “Dream & Maze” یا “رویای پیچ و خم” می باشد. این هتل فانتزی واقع در شهرستان پینگل گیلین کشور چین است که دیدگاه متفاوتی نسبت به یک فضای اقامتی را به تصویر می کشد. فضا سازی و اتاق های پیچیده ساختمان این هتل  رویایی با تاثیر پذیری از آثار نقاش و گرافیست معروف “موریس اشر” طراحی شده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : استودیو معماری 10
  • مکان پروژه : شهرستان پینگل گیلین، چین
  • معمار مسئول : Shi Zhou
  • تیم طراحی : Xin Zheng, Xiangtong Wu, Zixia Huang, Ming Tang Project Assistant
  • عکاس پروژه : Chao Zhang
  • مساحت پروژه : 1588 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

هتل فانتزی

تیم معماران به جهت خلق فضایی اسرار آمیز و تفهیم کانسپت بی نهایت، از آثار موریس اشر تاثیر گرفته اند که منجر به ایجاد یک محیط بدون مرز شده که بیشتر قسمت های هتل را در مرز های دو بعدی و سه بعدی ادغام نموده است. عنصری که در آثار موریس اشر بر وهم و خیال تمرکز کرده، ولی در این هتل فانتزی که لمس فضای سه بعدی امکان پذیر است، به توسعه فضا های باریک و کم عرض منجر شده است.

در طراحی داخلی این هتل اتاق ها به رنگ صورتی رنگ پریده و سفید خامه ایی رنگ آمیزی شده اند که موجب خلق فضایی خالصانه، رسا و زیبا شده است و اقامت کنندگان را در محیطی قرار می دهد که از هرج و مرج زندگی های روزمره دور باشند.

ماهیت زیبا سازی بیشتر فضا های این هتل فانتزی در پنهان سازی نور پردازی ساختمان خلاصه می شود. به منظور لمس ماهیت رویایی و هزاتو مانند تابلو های موریس اشر، در محدوده های تاریک یا رنگ های سیاه نور های خطی یا اسپات به شکل مخفی تعبیه شده است. هم چنین مسیر های آینه وار و درب های متعدد مسافران را به عرصه هایی منتهی می کند تا سناریو غیر منتظره ایی را در هر فضا تجربه نمایند.


حتما ببینید : طراحی داخلی ساختمان شرکت حقوقی در چین


سایر تصاویر پروژه طراحی هتل فانتزی مارپیچ با تاثیر پذیری از آثار موریس اشر

هتل فانتزی

هتل فانتزی

طراحی هتل فانتزی

طراحی هتل فانتزی

طراحی هتل فانتزی

طراحی هتل رویایی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود 2 پروژه طراحی ساختمان بیمارستان

چگونه از طعم هنر برای جان دادن به محیط اتاق تان استفاده کنید