طراحی داخلی دفتر کار شرکت حقوقی

طراحی داخلی دفتر کار شرکت حقوقی Day One به علت پیکره بندی سخت و مدرن خود، تعریف نوینی از یک فضای اداری با تخخص بر روی موضوعات حقوقی و دعاوی را نمایش می دهد. این دفتر کار نوع جدیدی از یک فضای اداری را ارائه داده است که بر روی موضوعات حقوقی متمرکز می باشد. و کاملا متفاوت از سنت است. به این صورت که از المان های سنتی و کلاسیک استفاده نشده است. پر کردن شکاف بین کمبود های بصری و زیبایی شناسی یک فضای با عملکرد حقوقی، علت پیکره بندی این فضای اداری به روش مدرن بوده است. بنابراین در این دفتر کار از طراحی فضا های نیمه تاریک، شلوغ و تحکیم کننده پرهیز شده و به جای آن یک محیط صمیمی، دوستانه، مینیمال و انرژی بخش مشاهده می شود.

مشخصات کلی پروژه :

 • معمار : گروه معماری Ideal Design & Construction Inc
 • مکان پروژه : پکن، چین
 • معمار مسئول : Xiaoliang Zhang
 • مدیریت پروژه : Jiajie Cai
 • مهندس سازه : Tang Hong, Deng Xiao
 • طراح الکترومکانیکی : Yike Guo, Yue Ma
 • تیم طراحی : Yuansheng Huo, Hui Liu, Bing Liu, Lei Bai, Chunxu Liu
 • عکاس پروژه : Zhao Bin Unique Architecture Photography
 • مساحت پروژه : 5000 هزار متر مربع
 • سال ساخت : 2018

از بدو شروع کار حوزه بین المللی در کشور چین، بیش از 60 هزار شبعه حقوقی و قانونی شامل : قضات، وکلا و استادان دانشگاه حقوق به سازمان iCourt ملحق شده اند. شرکت Day One یک جامعه بزرگ قانونی را دور هم جمع کرده و هدف از طراحی این ساختمان اداری جدید، به فعالیت های حوزه های حقوقی جانی تازه ببخشد.

تیم معماری در طراحی این ساختمان اداری، برای 200 کارمند شرکت فضای قانونی و استاندارد را در نظر گرفته اند که یکی از الزامات طراحی ساختمان محسوب می شود. اگرچه سایت این پروژه دارای مساحت و موقعیت مکانی مناسبی بود ولی یکی از چالش هایی که معماران با آن مواجه بودند فضا سازی با توجه به عملکرد شرکت و رویکرد های مدرن و تکنولوژیک بر طبق خواسته کارفرما بود. تفسیر خلق و خوی سازمان حقوقی iCourt با در نظر داشتن توابع، خصوصیات و زیبایی شناسی فضا، ما را به محیطی روشن به رنگ سفید رساند.

یک سرسره در مرکز طبقه اداری واقع شده است که نیم طبقه نشیمن را به طبقه پایینی خود متصل می کند. اغلب این نوع المان ارتباطی در کمپانی های گوگل و ماکروسافت دیده می شود. و استفاده از این عنصر ارتباطی در این مکان کمی عجیب به نظر می رسد. البته اگر یک سرسره موجب ارتقا روحیه پرسنل شود پس می تواند یک رویکرد درست و مناسب محسوب شود. به ویژه اگر از استفاده از رنگ های کسل کننده مثل طوسی یا خاکستری در داخل ساختمان دوری کنید و با روشنایی فضا موجب ایجاد جنبش و انرژی در فضا شوید.

این شرکت حقوقی شامل 5 طبقه است که طبقه اول کوچک می باشد اما طبقات بالا تر از مساحت بیشتری برخوردار هستند. در طبقه دوم یک مکان چند منظوره تعبیه شده که بیشتر برای آموزش کارمندان جدید استفاده می شود. با این وجود، لایه های تقسیم بندی طبقه دوم باز و انعطاف پذیر می باشد و از آن به عنوان فضای نمایشگاهی، سالن ورزشی و گردهمایی استفاده می شود. در طبقه سوم و چهارم ساختمان فضا هایی برای مشتریان و جلسات با کارفرما تعبیه شده و در طبقه پنجم نیز اتاق کارمندان شرکت واقع شده است.

دفتر کار شرکت حقوقی

بر طبق بررسی سایت و خواسته های iCourt از عملکرد فضایی، پیشنهادات عمدتا به نکات زیر متمرکز شده بود:

 1. ایجاد فضایی انعطاف پذیر که موجب ارتقا ارتباط میان کاربری های مرتبط و غیر مرتبط می شود.
 2. طراحی داخلی با رویکرد های بصری و اقتصادی که به عملکرد های حوزه iCourt لطمه نزند.
 3. اجرای فضا با کیفیت بالا جزئیات استاندراد که موجب افزایش ماندگاری شود و تا حد ممکن نیاز به تعمیر و ترمیم را به عقب بیاندازد.

حتما ببینید : طراحی مجتمع مسکونی لاکچری توسط گروه معماری Spark Architects


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی دفتر کار شرکت حقوقی

 طراحی دفتر کار

دفتر کار شرکت حقوقی

 طراحی دفتر کار

طراحی ساختمان اداری

دفتر کار شرکت حقوقی

 طراحی دفتر کار

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

ایده طراحی بام سبز با صندلی های مدولار

طراحی پارکینگ طبقاتی به سبک آسیای مرکزی در هلند