طراحی مجتمع مسکونی دوقلو در مالزی

مجتمع مسکونی لوکس “Arte” در قلب اقلیم گرمسیری جزیزه بوکیت گمبیر، کشور مالزی واقع شده است که توسط گروه معماری Spark Architects طراحی شده است. این برج مسکونی لاکچری یکی از نشانه های شاخص شهری محسوب می شود. و شامل برج دوقلو به ارتفاع 180 متر است که دارای 460 واحد مسکونی در متراژ های متفاوت می باشد. این ساختمان بلند ترین و شاخص ترین مجتمع مسکونی دوقلو جزیره بوکیت به شمار می رود.

طراحی مجتمع مسکونی

برج شرقی شامل 32 طبقه و برج غربی شامل 50 طبقه می باشد. و هر سه طبقه نهایی هر دو برج دارای پنت هاوس های بزرگ هستند. برج بلند در طبقه 32 دارای یک باغ معلق می باشد که در آن یک کافه و باشگاه تفریحی تعبیه شده است. این دو عرصه تخم مرغی شکل به طرز جالبی با ساختمان پیوند خورده اند و به عنوان یک مکان تفریحی در ارتفاع در نظر گرفته شده اند. غلاف کوچک سمت چپ دارای یک جکوزی با دیدگاه باز رو به دریا می باشد و غلاف سمت راست شامل کافه و بار می باشد. تمام واحد های مسکونی از امکانات لوکس و رفاهی تفریحی و امکانات الکترونیکی پیشرفته برخوردار هستند.

مجتمع مسکونی دوقلو

گروه معماری Spark Architects با تاثیر پذیری از سایت و محوطه پیرامون هندسه و ترکیب بندی برج ها را طراحی کرده اند. که در سطح زمین دارای اوج و فرود های ملایم می باشد. تپه های سایت، فضای سبز و خط ساحلی با فرم کرو و نرم خود به شکل گیری و تکامل برج ها کمک کرده اند تا افق تصویر برج ها با خط افق ساحل هارمونی بصری داشته باشد. هم چنین خطوط کروی که به طراحی برج ها انجامیده، در طراحی استخر های محوطه، بالکن های کوچک و تراس ها تاثیر گذار بوده است.

تیم طراحی Spark این مجموعه را با استفاده از متریال های مدرن و طراحی نما به دو مجسمه شیک و لاکچری تبدیل کرده است. و باعث برجسته شدن کالبد مجموعه نسبت به مناظر شهر شده است.

طراحی برج دوقلو

برج های دوقلوی دارای یک فرم ارگانیک می باشند که نمادی از تاثیر پذیری پروژه به معماری ارگانیک است. چشم انداز مناظر پیرامون ساختمان، به ویژه کوه های اطراف این تصور را به وجود آورده که می توان خط آسمان و افق چنین پروژه ایی را با تاثیر پذیری از لایه های موجود در طبیعت (هر چند دور نسبت به ساختمان) طراحی کرد. تیم معماری Spark با استفاده از بیرون آمدگی یک ورق بیضی شکل، هندسه برج دوقلو را ساخته اند، که با اضافه کردن شکل های مواج بر روی لبه موجب پیچ خوردگی و انحنای برج در ارتفاع و پلان مشاهده می شود.


حتما ببینید : طراحی داخلی 2 نمونه آپارتمان در مساحت کم


سایر تصاویر پروژه طراحی مجتمع مسکونی دوقلو در مالزی

مجتمع مسکونی دوقلو

مجتمع مسکونی دوقلو

 

 

طراحی مجتمع مسکونی

مجتمع مسکونی دوقلو

طراحی برج دوقلو

پلان برج دوقلو

پلان برج دوقلو

پلان برج دوقلو

پلان برج دوقلو

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پلان دانشکده هنر

36 آشپزخانه مرمری فوق العاده که نمایی لوکس دارند