طراحی داخلی آپارتمان کوچک با تم خاکستری

یک خانه برای داشتن فضا های عملکردی مستلزم داشتن یک پلان چهار گوش نمی باشد بهترین ایده در خانه هایی با مساحت کم را می توانید در طراحی این 2 نمونه آپارتمان کوچک مشاهده کنید. این 2 آپارتمان کوچک و جمع و جور دارای ویژگی های جسورانه با دکوراسیونی شیک و ساده هستند. به منظور بهینه سازی کل فضا با طرحی هوشمندانه مبلمان و دکوراسیون این خانه اعمال شده است. برنامه ریزی منطقه ایی، طراحی سفارشی مبلمان و طرح های رنگی در نظر گرفته شده برای این دو آپارتمان باعث شده تا دو محیط جمع و جور با ظاهری ساده و شیک با تمام فضا های لازم برای یک زندگی خلق شود.

 

1- نخستین آپارتمان کوچک، خانه ایی با تم خاکستری رنگ است که فضایی آرامش بخش را خلق کرده است. یکی از راهکار های بهینه سازی در این فضا دو نیمکت است که در امتداد یک دیوار قرار گرفته اند. یکی از این دو نیمکت به عنوان صندلی میزبان در مقابل میز و دو صندلی مدرن ناهار خوری قرار داده شده است. و دومین نیمکت به عنوان یک مبل راحتی در مقابل تلویزیون قرار گرفته است. یک تخت در یک پلت فرم بزرگ چوبی نصب شده است که به ساختار پایه نیمکت متصل شده است.

آپارتمان کوچک

در زیر تخت یک تخت کوچک به عنوان تخت کودک تعبیه شده است که به صورت کشویی در مواقع لزوم بیون کشیده می شود. این نوع طراحی به عنوان تخت مهمان نیز استفاده می شود.

میان دو نیمکت بر روی دیوار یک لامپ متحرک نصب شده تا نور را در زمان و مکان مورد نیاز فراهم کند. هم چنین تابلو های هنری ساده بر روی دیوار نصب شده است. تا فضای کوچک با رنگ و سبک های مختلف درهم آمیخته نشود.

آپارتمان کوچک

در دیوار مقابل نیمکت ها یک کنسول که از ترکیب چوب و بتنی سفید ساخته شده در زیر تلویزیون قرار دارد که در قسمتی از آن کاکتوس قرار داده شده است. هم چنین در کنار این کاکتوس ها تابلویی طنز آمیز با تصویری از کاکتوس قرار داده شده است. در بالای تلویزیون لوستر هایی از سقف آویزان شده اند که هماند کنسول از بتن و چوب ساخته شده است.

در پشت میز ناهار خوری، یک صفحه سفید بر روی دیوار نصب شده که لباس از قلاب های آن آویزان شده است. در کنار درب ورودی یک نیمکت باریک و یک شلف که دارای قلاب لباس است وجود دارد.

یک آشپزخانه کوچک به طول تخت دو نفره در قسمت ایی از خانه قرار گرفته است. در مابین کابینت های پایینی یک یخچال فریزر و یک ماشین لباسشویی قرار گرفته اند. شلف بر روی دیوار آشپزخانه نیز از فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

طراحی آپارتمان در مساحت کم

آپارتمان کوچک

آپارتمان کوچک


حتما ببینید : کاربرد چوب در طراحی داخلی رستوران به عنوان المان هنری


2- دومین آپارتمان کوچک، یک خانه به مساحت 41 متر مربع است. که در شهر مسکو، روسیه واقع شده است. این خانه با تم خاکستری برای یک زوج جوان طراحی شده است و دارای فضایی آرامش بخش می باشد. به دلیل علاقمندی مالک خانه به مطالعه و کتاب در قسمت پایینی نیمکتی که در جلوی پنجره قرار گرفته قفسه های کتاب تعبیه شده است.

طراحی آپارتمان در مساحت کم

فضای غذا خوری این خانه کوچک به اندازه کافی بزرگ است تا به شکل رسمی میزبان یک مهمانی چهار نفره باشد. ترکیبی از صندلی ناهار خوری که به طور غیر مستقیم مطابقت دارد، باعث می شود که این مجموعه به طوری به نظر برسد که فضای زیادی را اشغال نکرده است. یک لوستر مستطیلی شکل نیز بر روی میز غذا خوری از سقف آویزان شده است. هم چنین در فضای غذا خوری 2 تابلو هنری به دیوار تکیه داده شده است.

فضای خواب درست در مقابل میز ناهار خوری قرار دارد که با رنگ زرد و خاکستری طراحی شده است. تخت خواب بر روی یک صفحه مستطح قرار دارد که در اطراف آن لامپ های LED دار تعبیه شده است. فضای خواب همانند یک اتاق خواب طراحی شده است و دارای لوستر، تابلو هنری و حتی پنجره می باشد. و در کنار تخت یک دیوار آجری خاکستری وجود دارد.

در گوشه ایی از خانه یک صندلی آویزان از سقف وجود دارد. که مناسب فضا های کوچک می باشد.

با وجود مساحت کم این خانه، یک منطقه اختصاصی برای دفتر کار نیز طراحی شده است. که در فضایی پشت تخت خواب قرار گرفته است. و توسط پنجره ایی که در این فضا وجو دارد، دفتر کار از نور طبیعی بهره مند می شود. در این دفتر کار قفسه هایی نیز در داخل دیوار تعبیه شده است. هم چنین در مقابل این دفتر کار یک پستو نیز قرار گرفته است.

در داخل حمام این آپارتمان کوچک یک توالت فرنگی سیاه وجود دارد که با کابینت روشویی هماهنگی دارد. در قسمت دوش حمام نیز از کاشی های صورتی استفاده شده است

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

طراحی آپارتمان در مساحت کم

طراحی آپارتمان در مساحت کم

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

پلان اپارتمان کوچک

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

دانلود پلان ساختمان بانک

دانلود تصاویر لایه باز ویژه پست پروداکشن پلان