سبک آرت دکو در دکوراسیون خانه

خانه Plaster Fun House واقع در استرالیا توسط شرکت معماری Sans-Arc Studio برای یک زوج جوان طراحی و ساخته شده است. طراحی خانه معاصر با خطوط منحنی ، رنگ و نور کامل شده است زیرا مالک خانه از تیم معماران خواستار ایجاد فضایی سرگرم کننده، منحنی، رنگارنگ و پر از نور در دکوراسیون داخلی بوده اند. هم چنین در طراحی داخلی خانه از هنر آرت دکو الهام گرفته شده و پنجره های عمیق سیاه و سفید برای ایجاد عمق بصری و ایجاد سایه برای فضای داخلی ایجاد شده است که لمسی درام را به نمای سفید اضافه کرده است.

سبک آرت دکو در دکوراسیون خانه

در گوشه دیوار نیمکت منحنی به صورت سفارشی طراحی شده است، که دارای یک پایه چوبی منحنی و یک بالشتک نازک و پارچه ایی می باشد و امکان لذت بردن از منظره حیاط خلوت را میسر می سازد و با ویژگی های منحصر به فرد خود ارتباط فضای قدیمی و جدید را برقرار کرده و به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شده است.

سبک آرت دکو در دکوراسیون خانه

در همان لحظه ورود به داخل خانه، آشپزخانه به چشم می خورد که موقعیت مناسبی را برای جمعی صمیمانه با میز غذاخوری بزرگی در امتداد کانتر امکان پذیر می سازد. در روبروی آن نیز قفسه ایی برای قرارگیری دکوری ها طراحی شده که با اکسسوری های رنگارنگ ایتالیایی و چینی، کتاب ها و سفال آلمان دیزاین شده است.

سبک آرت دکو در دکوراسیون خانه

دکوراسیون حمام نیز به تابعیت از منحنی های موجود با کاشی های مربع شکل آبی روشن و آینه منحنی گسترش یافته و در شیر آب نیز این منحنی مشاهده می شود. ترکیب رنگ ها و منحنی ها باعث ایجاد یک دکوراسیون گیرا و پرنور و خانه ایی متفاوت و ترکیب متریال ها در کنار هم از نظر زیبایی شناسی فضایی مطلوب و متعادل شده است.

سبک آرت دکو در دکوراسیون خانه

بازسازی این کلبه آن را به خانه ایی گسترده و کارآمد ارتقا داده است و این فضای سرگرم کننده مکانی مناسب برای آشپزی، سرگرمی و استراحت می باشد. اگرچه این پروژه عمدتا با سبک های ساختمان اطراف خود متفاوت است اما هویت متفاوت خود را از طریق استفاده از گچ و آرک ها ایجاد می کند. قبل از بازسازی پروژه، کلبه دارای یک اتاق غذاخوری بوده است که تیم معماران تصمیم گرفته اند تا یک آشپزخانه و اتاق ناهار خوری خطی را به صورت یکپارچه در فضا ایجاد نمایند.


حتما ببینید : طراحی داخلی دفترکار ECCO در چین


سایر تصاویر طراحی خانه معاصر با خطوط منحنی

طراحی خانه معاصر با خطوط منحنی

طراحی خانه معاصر با خطوط منحنی

طراحی خانه معاصر با خطوط منحنی

منبع : dezeen

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری