10 ایده طراحی اتاق سرگرمی

هر فردی علاقمند به یک کار ، هنر و یا سرگرمی می باشد. اکثر افراد خواستار بهره مند شدن از علایق خود در خانه هستند. در صورتی وجود یک اتاق اضافه ، انباری کوچک در منزل می توانید از آن به عنوان یک فضای خصوصی برای طراحی اتاق سرگرمی و بازی استفاده کنید. در حال حاضر با افزایش جمعیت و کوچک تر شدن خانه ها امکان داشتن یک فضای مستقل برای سرگرمی بسیار محدود است. در صورت هیجان انگیز بودن این ایده و وجود فضای مناسب در خانه می توانید از همین حالا اقدام به طراحی اتاق سرگرمی کنید. اما در صورت عدم فضای کافی می توانید یک کنج خانه و یا حتی یک دیوار کوچک را به اتاق سرگرمی اختصاص دهید. تنها کافیست برای این مکان چیدمان درست و صحیحی را انتخاب کنید و به درستی آن را طراحی کنید. برای داشتن یک اتاق سرگرمی و جذاب ایده های مختلفی وجود دارد که می توانید به مدت طولانی از آن بهره مند شوید. در این مطلب با 10 نمونه ایده طراحی اتاق سرگرمی آشنا خواهید شد.

اتاق سرگرمی

1- اتاقی را طراحی کنید که خلاقیت شما را پرورش دهد : 

هیچ فرقی نمی‌ کند که سرگرمی شما چه باشد ، در صورتی که طراحی مکان مورد نظر شما به گونه ایی صورت گرفته باشد که موجب پرورش خلاقیت شما شود ، می توانید از انجام کاری که مشغول به آن هستید لذت بیشتری ببرید. پیش از طراحی اتاق رویایی خود به ایده های ارائه شده در این مطلب توجه کنید.

اتاق سرگرمی

2- از نقاط بدون استفاده در منزل به عنوان اتاق سرگرمی بهره ببرید :

از نقاط بدون استفاده در منزل مانند زیر پله و یا انتهای یک راهرو به عنوان اتاق سرگرمی استفاده کنید. در صورت کوچک بودن فضای مورد نظر می توانید از کاغذ دیواری و یا پارچه های تزئینی بر روی دیوار آن استفاده کنید. این کار موجب می شود تا ظاهر دیوار  قابل توجه تر و دلنشین تر به نظر برسد. علاوه بر این می توانید از یک تخته سیاه بر روی دیوار استفاده کنید. و دیوار الهام بخشی را خلق نمایید. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در صورت تبدیل کردن مکان هایی مانند زیر پله و یا انتهای راهرو و یا گوشه ایی از اتاق به اتاق سرگرمی ، حتما باید طراحی و دکوراسیون آن هماهنگ با سایر نقاط خانه باشد زیرا این مکان ها ادامه بخش های دیگر منزل هستند.

اصول طراحی اتاق سرگرمی

3- بخشی از خانه که به آن علاقه کمتری دارید و یا استفاده کمتری از آن می کنید را به اتاق سرگرمی تبدیل کنید :

در صورتی که به قسمتی از خانه علاقه کمتری دارید و یا از آن کمتر استفاده می کنید بهترین گزینه برای تبدیل به اتاق سرگرمی می باشد. شما می توانید با بخشیدن یک حال و هوای نوستالژیک به این مکان و قرار دادن یک میز و صندلی وینتیج آن را به اتاق سرگرمی تبدیل کنید. هم چنین می توانید از یک آینه سبک وینتیج برای دیوار ها بهره ببرید. بدین ترتیب لوازمی را که از از آن ها کم تر استفاده می کنید را با فضایی که برای سرگرمی خود انتخاب کرده اید ترکیب کرده و فضایی جذاب را برای خود خلق می کنید.

اصول طراحی اتاق سرگرمی

4- استفاده از دیوار ها : 

برای تزئین اتاق سرگرمی از کاغذ دیوار استفاده کنید و یا یک تابلو ساخته شده از پارچه را به دیوار نصب کنید و بر روی آن عکس ها و تصاویر مورد علاقه خود را بچسبانید. با این شیوه به اتاق سرگرمی خود جلوه بسیار زیبا تر و صمیمی تری خواهید بخشید.

اصول طراحی اتاق سرگرمی

5- استفاده از هر بخش اتاق سرگرمی :

لوازم مورد نیاز خود را در داخل کشو ها ، قفسه ها و یا شلف های دیواری قرار دهید. در صورت مرتب و منظم چیدن این لوازم نه تنها ظاهر زیبا تری به اتاق سرگرمی می بخشید بلکه دسترسی به آن ها و یافتن آن ها نیز برای شما آسان و راحت تر خواهد شد. برای این کار می توانید در گوشه ایی از دیوار شلف هایی نصب کنید. و حداکثر استفاده بهینه از فضا را داشته باشید.

ایده طراحی اتاق سرگرمی


حتما ببینید : 8 نکته کاربردی طراحی دکوراسیون نشیمن آرام و دعوت کننده


6- این مکان را بر اساس سرگرمی مورد علاقه طراحی کنید :

باید اتاق سرگرمی نمادی از کاری باشد که انجام می دهید. به عنوان مثال اگر سرگرمی و کار شما با پارچه در ارتباط است ، بایستی پارچه ها را بر اساس رنگ جدا کرده و داخل قفسه ها بچینید. و یا اگر کار شما ساخت زیورآلات است ، می توانید مهره ها و لوازم مورد استفاده خود را در داخل شیشه های جداگانه ریخته و با چسباندن برچسب و یا چسباندن نمونه‌ ایی از مهره ها آن ها را مشخص کنید. و یا اگر سرگرمی و کار شما ساخت لوازم مکانیکی و برقی است ،می توانید  ابزار آلات خود را به صورت دسته بندی شده بر روی دیوار نصب کنید.

ایده طراحی اتاق سرگرمی

7- تنها از لوازم مربوط به سرگرمی خود استفاده نکنید : 

در صورتی که در اتاق سرگرمی خود تنها از لوازم مرتبط با کار و سرگرمی خود استفاده کنید ، فضای اتاق بسیار کسل و خسته کننده خواهد شد. به همین علت از اکسسوری ها و عناصر دیگری استفاده کنید که کامل کننده دکوراسیون این فضا می شوند. به عنوان مثال می توانید بر روی دیوار ها تابلو هایی نصب کنید و یا مجسمه های کوچک و تزئینی بر روی شلف ها و قفسه ها قرار دهید و یا حتی با استفاده از گل های تازه و گیاهان در این اتاق تاثیرات مثبتی را ایجاد کنید.

ایده طراحی اتاق سرگرمی

8- استفاده از رنگ های پاستلی و طرح های گلدار برای اتاق سرگرمی : 

رنگ های پاستلی و طرح های گلدار انتخاب های مناسبی برای اتاق سرگرمی هستند. شما می توانید با استفاده از رنگ های پاستلی دیوار ها را رنگ آمیزی کنید و یا از کاغذ دیواری های گلدار استفاده کنید. کوسن هایی با پارچه های گلدار نیز انتخاب مناسبی برای دکوراسیون این فضا می باشند. در صورت وجود پنجره در اتاق سرگرمی می توانید با استفاده از یک پرده گلدار ظاهر دلنشین تری به اتاق ببخشید.

ایده طراحی اتاق سرگرمی

9- ایجاد دسترسی راحت به لوازم :

شما می تواند با استفاده از کمد های در بسته در این اتاق فضای مرتب تری ایجاد کنید. اما به یاد داشته باشید ، این اتاق فضایی برای کار و سرگرمی شما است و به همین علت بهتر است که به لوازم مورد نیاز خود دسترسی راحت تری داشته باشید. برای این کار بهترین گزینه استفاده از قفسه و شلف های باز می باشد. شما می توانید کتاب ها ، مجلات ، پرونده‌ ها و هر وسیله دیگری که به آن نیاز دارید را در این قفسه ها قرار دهید.

دکوراسیون اتاق سرگرمی

10- فضای آرام تری را ایجاد کنید : 

طراحی این اتاق بسته به کاری که انجام می دهید می تواند دارای فضایی خلوت و یا شلوغ باشد. این موضوع به انجام سرگرمی مورد نظر شما در اتاق بستگی دارد. اما به هر حال با توجه به این که دسترسی راحت لوازم مورد نیاز الزامی است. اتاق سرگرمی فضای شلوغ تری نسبت به سایر مکان های خانه خواهد داشت. به همین علت بهتر است که بر روی سطوح بزرگی مانند دیوار ها تنها از یک یا نهایتا دو رنگ استفاده کنید و با استفاده از اکسسوری ها به فضا رنگ ببخشید. به این نکته توجه داشته باشید که زمان هایی را که در این اتاق برای انجام دادن کار مورد علاقه خود سپری می کنید ، باید به شما حس آرامش و راحتی ببخشند. به همین علت در صورت شلوغ بودن بیش از اندازه این اتاق ، آزار دهنده خواهد بود و نمی توانید آن را تحمل کنید.

دکوراسیون اتاق سرگرمی


این مطلب را هم ببینید :

آموزش رندرینگ در کی شات – دانلود رایگان آموزش حرفه‌ای شدن رندرینگ