جایگزین های کاشی در پوشش سرویس بهداشتی

استفاده از عنصر غیر معمول یکی از مهم ترین ویژگی های یک طراحی و دکوراسیون خوب به شمار می ورد که آن را متمایز از طراحی های معمولی می سازد و موجب ترک عادات قدیمی و کسب تجارب جدید می شود. عناصر دکوراتیو به کار رفته در دکوراسیون منازل ، هر چقدر که به لحاظ زیبایی شناختی ، ویژگی های چشمگیری داشته باشند ، از یک زمانی به بعد معمولی و خسته کننده به نظر خواهند رسید. طراحی داخلی منازلی که توسط معماران داخلی صورت می گیرد همواره به علت استفاده از عنصر غیر معمول متفاوت بوده و توجه هر بیننده ایی را به خود جلب می کنند. این به معنای این است که ترک عادات قدیمی در طراحی محیط زندگی همواره نتایج مناسبی را به همراه داشته است. هنگامی که سخن از طراحی سرویس بهداشتی می شود. بدون شک کاشی نخستین متریالی است که برای پوشش کف و دیوار ها به ذهن هر فردی خطور می کند. این موضوع در حالی است که متریال های بسیاری برای پوشش سرویس بهداشتی وجود دارند که می توان به جای کاشی از آن ها استفاده نمود. در این مطلب با 9 پوشش سرویس بهداشتی آشنا خواهید شد که می توانند جایگزین کاشی در سرویس بهداشتی شوند.

کفپوش سرویس بهداشتی

تقریبا بیشتر افراد تصور می کنند که تنها از کاشی می توان برای پوشش دیوار ها و کف سرویس بهداشتی استفاده نمود. با وجود این که کاشی بهترین انتخاب برای پوشش مکان های مرطوب مانند سرویس بهداشتی است. و دیگر استفاده از آن الزامی نیست. اگرچه با پیشرفت تکنولوژی و تولید کاشی های جدید ، این محصول در انواع مختلفی وجود دارد که هیچ شباهتی به یک دیگر ندارند و استفاده از آن ها برای پوشش سرویس بهداشتی منجر به ایجاد فضایی متفاوت در این مکان خواهد شد. اما این پیشرفت به معنی محدود شدن به استفاده از کاشی برای پوشش کف و دیوار ها نیست. بلکه با تولید محصولات جدید و متنوع جایگزین های بسیاری برای کاشی وجود دارد که می توان از آن ها برای پوشش سرویس بهداشتی استفاده نمود. این محصولات به راحتی قابل استفاده بوده و بهترین گزینه برای پوشش مکان های مرطوب محسوب می شوند. در ادامه این مطلب با 9 پوشش سرویس بهداشتی که جایگزین مناسبی برای کاشی هستند آشنا خواهید شد.

کفپوش سرویس بهداشتی

1- بتن و تاثیر سبک صنعتی در پوشش سرویس بهداشتی :

بدون شک از جایگاه ویژه رنگ طوسی در طراحی های مدرن آگاه هستید. در سال های اخیر ، مصالح خام و کار نشده به یکی از عناصر بسیار محبوب و پرکاربرد در سبک صنعتی تبدیل شده اند. شما می توانید در کنار دیوار های آجری و چوبی کار نشده ، از بتن برای کفپوش سرویس بهداشتی استفاده نموده و فضای زیبا و منحصر به فردی را به وجود آورید. شاید فکر کنید استفاده از بتن برای کفپوش حمام و سرویس بهداشتی کاری غیر ممکن است و در صورت تماس با آب دچار ترک خوردگی می شود. اما نگران نباشید زیرا امروزه بتن در مدل های مختلفی تولید می شود. یکی از این مدل ها ، بتن جیوه ایی می باشد که با قابلیت صاف کردن سطح خود ، می تواند سطحی بسیار یکدست و یکپارچه تر از سیمان خام ایجاد کند. شما علاوه بر بتن های معمولی ، در بتن جیوه ایی نیز می توانید با استفاده ماده محافظی به نام جلای سنگ و یا بتن ، سطحی صاف و مناسبی را برای مکان های مرطوبی مانند سرویس بهداشتی ایجاد کنید. به طور کلی در صورتی که خواستار استفاده از بتن در سرویس بهداشتی هستید ، امروزه شیوه های کاربردی بسیاری برای استفاده از بتن وجود دارد که می توانید به راحتی کاشی از آن ها بهره مند شوید.

پوشش سرویس بهداشتی

2- کفپوش اپوکسی :

رنگ رزین که با نام اپوکسی نیز شناخته می شود ، در گذشته فقط به منظور ایجاد سطحی صاف و یکدست در مکان های وسیعی مانند سالن ورزشی و ایجاد کفپوش مقاوم و ماندگار مورد استفاده قرار می گرفت. اما در حال حاضر برای پوشش کف سرویس بهداشتی منازل ، از کفپوش اپوکسی استفاده می شود. این نوع کفپوش در مکان های مرطوب مانند سرویس بهداشتی ظاهر شیک و زیبایی را ایجاد می کند. هم چنین می توان از کفپوش اپوکسی بر روی سطوحی مانند بتن نیز استفاده نمود. علاوه بر تمامی این موارد این مدل کفپوش در رنگ های مختلفی تولید می شود.

پوشش سرویس بهداشتی

3- استفاده از سنگ مرمر :

امکان دارد از سنگ مرمر در آشپزخانه و سرویس بهداشتی به عنوان یک نوع کاشی استفاده شود. اما به علت ظاهر بسیار یکدست و مجلل این متریال ، به اجرایی ظریف تر و پیچیده تر نیاز دارد. و شما می توانید آن را جایگزین کاشی کنید. سنگ مرمر به شکل کاشی های بزرگ برش خورده و به عنوان پوشش کف و دیوار ها مورد استفاده قرار می گیرد. البته بایستی به این نکته توجه داشته باشید که سنگ مرمر به لحاظ اقتصادی محصولی گران قیمت تر از کاشی است. اما به لحاظ ظاهری زیبایی بی نظیری به فضا می بخشد. و گزینه مناسبی برای پوشش سرویس بهداشتی می باشد.

پوشش سرویس بهداشتی

4- کفپوش چوبی یا پارکت ضد آب :

کفپوش های چوبی به علت ویژگی بافت طبیعی و گرما همواره در طراحی داخلی محبوب و پرکاربرد بوده اند. در سال های اخیر با تولید کفپوش های مقاوم و ضد آب ، از این محصول به عنوان پوشش سرویس بهداشتی استفاده می شود. امروزه کفپوش های چوبی با لاک الکل پوشانده می شوند و به همین علت مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و رطوبت دارند. و گزینه مناسبی برای پوشش کف و دیوار های مکان های مرطوب دارند.

پوشش سرویس بهداشتی

5- دیوار های آجری :

در صورتی که برای پوشش دیوار های سرویس بهداشتی به دنبال پوشش مناسبی هستید که علاوه بر ایجاد فضایی زیبا ، با چوب مطابقت داشته باشد. بهترین انتخاب برای شما آجر های قرمز است. آجر های قرمز جایگزین مناسبی برای کاشی هستند و با چوب ترکیب بسیار چشمگیری را به وجود خواهند آورد.

پوشش سرویس بهداشتی


حتما ببینید : 8 نکته کاربردی طراحی دکوراسیون نشیمن آرام و دعوت کننده


6- موزاییک شیشه ایی :

موزاییک های شیشه ایی یکی دیگر از مصالح پوشش سرویس بهداشتی می باشند که جایگزین مناسبی برای کاشی هستند. البته موزاییک های شیشه ایی بسیار گران قیمت بوده و نصب و اجرای آن بسیار سخت و دشوار می باشد. اما کاربرد این متریال در سرویس بهداشتی منجر به ایجاد فضای بی نظیر و چشمگیری خواهد شد. البته در حال حاضر از کاشی هایی با ظاهر موزاییکی استفاده می شود ، اما به هیچ عنوان نمی توانند جایگزین موزاییک های شیشه ایی واقعی شوند.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

7- دیوارپوش چوبی :

دیوارپوش های چوبی درست مانند کفپوش های چوبی برای پوشش دیوار ها مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید برای پوشش مکان های مرطوب مانند سرویس بهداشتی از پانل های چوبی استفاده کنید که با لاک الکل مقاوم شده اند. شما می توانید با پوشاندن کف تا سقف سرویس بهداشتی با استفاده از چوب فضایی گرم و صمیمی را در این مکان ایجاد کنید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

8- کاغذ دیواری و سرویس بهداشتی های صاحب سبک :

در صورتی که خواستار ایجاد فضایی کلاسیک و باشکوه در سرویس بهداشتی هستید ، می توانید از کاغذ دیواری های مخصوص سرویس بهداشتی استفاده کنید. این محصولات ضد آب بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر آب دارند. شما می توانید با استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح ها و رنگ های متنوع ، ظاهر لوکس و منحصر به فردی را به این مکان ببخشید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

9- سنگ طبیعی :

شما می توانید از کاشی های ساخته شده از سنگ طبیعی برای پوشش کف و دیوار های سرویس بهداشتی استفاده کنید. و فضایی به سبک روستیک را در این مکان ایجاد کنید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی


این مطلب را هم ببینید :

دانلود مجموعه آبجکت نما ساختمان و محوطه کریستال سی جی