دکوراسیون داخلی گالری ماتریکس با متریال ساده و ارزان

گالری ماتریکس توسط معماری خوش ذوق و خلاق به نام emmanuelle moureaux’s طراحی و به اجرا رسیده است. این پروژه به عنوان یک گالری برای موزه هنر و آموزش پیش دانشگاهی شهر تویوما ژاپن، طراحی شده ست. کانسپت این گالری، یادآور تجسم در گذر زمان است. این معمار یک ماتریکس قابل لمس را با استفاده از 100 هزار برش کاغذ ساده و رنگی ساخته تا موضوع مدنظر خود را در یک فضای بصری به تصویر بکشد.

گالری ماتریکس

emmanuelle moureaux’s قبلا در پروژه جنگل اعداد از این تکنیک استفاده نموده بود.  اما تناسبات رنگی این پروژه نسبت به کار قبلی تفاوت داشته و به شکل کامل عنوان ماتریکس را نمایش می دهد. هدف این معمار از انتخاب کاغذ به عنوان متریال اصلی، ایجاد رابطه بین عنصر تغییر رنگ و ریاضی زمان در قالب یک فضا بوده است. بنابراین برای ترکیب این دو موضوع از تناسب و تعادل فضایی که ساده ترین ویژگی طراحی به شمار می رود، استفاده کرده است.

گالری ماتریکس

عواملی که این پروژه را تعریف می کنند به شرح زیر می باشند:

  • دید بصری کافی
  • رنگ شناسی تخصصی
  • فاصله مناسب بین ستون های عددی

گالری ماتریکس

اینستالیشن کاغذ های رنگی دو عنصر پایستگی و حیات را تعریف می کنند. و موجب می شوند مخاطب جریان زمان را در یک محیط ساده حقیقی حس کند. اما معمار پروژه برای دستیابی به این مفهوم با برش 100 هزار کاغذ رنگی در طیف های مختلف، شبکه سه بعدی را ساخته که از 100 لایه تشکیل شده است. در این پروژه نیز همچون سایر آثار این معمار، رنگ و تناسب بیشترین نقش را ایفا می کنند.


حتما ببینید : طراحی داخلی خانه با استفاده از تیر فولادی زرد رنگ


سایر تصاویر طراحی داخلی گالری ماتریکس

گالری ماتریکس

طراحی گالری موزه

طراحی گالری موزه

طراحی گالری موزه

طراحی گالری هنری

طراحی گالری هنری

منبع : design boom

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش ترفندهای فتوشاپ برای توسعه دهندگان

دانلود آبجکت میز نهارخوری با چینش و ست کامل ظروف