ایده های استفاده چوب در طراحی داخلی رستوران

کاربرد چوب در طراحی داخلی رستوران :نکته ی بسیار مهمی در رستوران ها که بر روی سود آوری آن ها نیز تاثیر فراوان دارد طراحی داخلی می باشد. به گونه ای که باید علاوه بر به کاربردن رنگ های گوناگون در طراحی رستوران و فست فود، باید به متریال های گوناگون و جدید و نیز چگونگی ترکیب آن‌ها نیز توجه بسزایی داشت. چوب یکی از این متریال‌ها می‌باشد که دارای اهمیت فراوانی نیز هست. می توانید چند مورد از کابرد های گوناگون چوب در فضاهای داخلی را در این مطلب مطالعه نمایید تا علاوه بر استفاده از این متریال، کیفیت طراحی خود را نیز افزایش دهید.

دکوراسیون داخلی رستوران

کاربرد چوب در طراحی داخلی رستوران  :

1- استفاده از چوب به عنوان پانل های جداکننده: در این کاربرد چوب دو حالت وجود دارد که یکی جدا سازی خیلی ساده و معمولی و به صورت دیوار جداکننده ی ثابت و یا متحرک است و دیگری به صورت یک المان هنری و بخشی از طراحی داخلی رستوران می باشد. با توجه به این که در فضاهای بزرگ، ایجاد فضاهای دنج و خصوصی یکی از الزامات در رستوران ها و فست فودها می باشد، ما نیز در زیر نمونه ای را برای شما فراهم کردیم که دیوار جداکننده که با استفاده از چوب تبدیل به یک عنصر هنری شده است. به گونه ای که معمار این طرح، از این فرم منحنی برای جداسازی فضاها استفاده نموده است، به نوعی که این حرکت منحنی از نمای بیرونی الهام گرفته است و به فضای داخلی کشیده شده و جذابیت خاصی برای رستوران به همراه آورده است.

دکوراسیون رستوران

دکوراسیون کافی شاپ

2- کاربرد چوب به عنوان پوشش دیوار: به دلیل اینکه یک از کاربرد های مهم چوب، استفاده به عنوان به پوشش دیوار است، پس بسیار زیباتر است که علاوه بر نگهای نارنجی و قرمز، از چوب تیره بهره گرفت. می‌توانید در زیر مثال هایی را مشاهده نمایید که چوب های برش خورده در سایزهای گوناگون و به صورت غیر همسطح نسبت به یکدیگر نصب شده اند.


حتما ببینید: دکوراسیون کافی شاپ


کاربرد چوب در طراحی داخلی رستوران به عنوان المان هنری

3- کاربرد چوب در المان های سقف: با توجه به این نکته مهم که نباید میزان چوب دز سقف از حد مجاز بیشتر باشد می-توان علاوه بر دیوارها در سقف نیز از چوب استفاده نماییم. می توانید به عنوان مثال در زیر ترکیبی از چوب و نور را مشاهده نمایید که تجربه ی بصری زیبایی است و باعث ایجاد عمق و بافت در فضا شده است. حتما به این نکته توجه داشته باشید که ترکیب چوب و نور فضاهای داخلی را پویا و زنده می نماید.

معماری داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران

چوب در طراحی داخلی رستوران

چوب در طراحی داخلی رستوران

چوب در طراحی داخلی کافی شاپ

چوب در طراحی داخلی کافی شاپ

کاربرد چوب در طراحی داخلی کافی شاپ

کاربرد چوب در طراحی داخلی کافی شاپ

کاربرد چوب در طراحی داخلی رستوران

کاربرد چوب در طراحی داخلی رستوران به عنوان المان هنری

کاربرد چوب در طراحی داخلی رستوران

مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: طراحی آپارتمان برای زن و مرد جوان