ایده های جذاب در طراحی خانه مسکونی – استرالیا

طراحی خانه مسکونی : این محل اقامت خانوادگی در شمال Bondi واقع شده است ،به گونه ایی طراحی شده که هم سرگرم کننده باشد هم یک محیط خصوصی خانوادگی را فراهم کند که بتوان در آن مدت زمان طولانی را وقت گذراند.

مشخصات کلی پروژه:

  • گروه معماری : معماران CplusC Architectural Workshop
  • موقعیت استرالیا
  • مساحت 344.0 مترمربع
  • سال 2016
  • طراحی داخلی: Jason Sullivan
  • طراحی محوطه: Junglefy
  • مشاوره نورپردازی: Electrolight
  • مهندس سازه: SDA Structures

طراحی خانه مسکونی در شمال Bondi

طراحی خانه مسکونی  در شمال Bondi

این محل اقامت خانوادگی در شمال Bondi در استرالیا واقع شده است ،به گونه ای طراحی شده که هم سرگرم کننده باشد هم یک محیط خصوصی خانوادگی را فراهم کند که بتوان در آن مدت زمان طولانی را وقت گذراند در طراحی داخلی این پروژه فضاهای اجتماعی از فضاهای خانوادگی جدا شده است، در طبقه پایین آشپزخانه،فضای نشیمن، فضای نهارخوری، به هم پیوسته و در ارتباط با هم هستند.


حتما ببینید: دکوراسیون رستوران


نمای مسکونی

استخر

در ساختار استخر طیف گسترده از مواد استفاده شده است همچنین دارای دیوار اکریلیک ضد آب است که با پانل ها و ستون های ساختاری یکپارچه شده اند و یک اثر بصری صاف را ارائه کرده اند.

طراحی استخر

باغ عمودی

در طبقه بالا اتاق خواب ها دارای فضای سبز خصوصی در قالب حیاط یا باغ عمودی هستند در نمای ساختمان هم باغ عمودی و پانل های فایبرگلاس سوراخ دار استفاده شده که هم ظاهر ویژه ای دارد و هم حریم خصوصی با خیابان، همسایگان و فضای عابر پیاده ایجاد کرده است.

طراحی آتریوم

سیستم اتوماسیون

سیستم اتوماسیون خانه شامل یک سیستم CBUS و Dali میباشد که دارای طیف گسترده ای از نورپردازی و تنظیمات صوتی است همچنین بیشتر وسایل مجهز به سیستم کنترل از راه دور هستند.

طراحی اتاق پذیرای

متریال

در ساخت و ساز این ساختمان مسکونی از متریالی همچون (Kobe boards) مواد کامپوزیت سازگار با محیط زیست که ترکیبی از بهترین خواص چوب و سیمان است استفاده شده همچنین ،بتن صیقلی در کف، سازه های چوبی از چوب های استرالیایی،ترکیبی از استیل و ستون های چوبی سیستم های سازه ای این خانه را تشکیل میدهند پوشش پنجره ها هم ترکیبی از فلز و چوب میباشد.

نمای ساختمان

تصاویر و پلان های پروژه طراحی خانه مسکونی در شمال Bondi :

طراحی اتاق خواب

طراحی خانه مسکونی

طراحی پله

طراحی داخلی

نمای مسکونی

برش پلان مسکونی

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: پلان پژوهشکده معماری