ایده های دکوراسیون راهرو های ورودی باریک

همیشه این جمله را به یاد داشته باشید : ” ورودی نشان دهنده خانه است.” چون اولین نگاه بسیار حائز اهمیت است. به همین علت راهروی ورودی خانه در طراحی داخلی دارای جایگاه ویژه ایی می باشد. اگر قصد دارید راهروی ورودی منزل شما ، هم برای خودتان و هم برای مهمانانتان ، فضایی دعوت کننده ، پر انرژی و زیبا داشته باشد ، لازم است به این مکان بیشتر توجه کنید. اما نحوه دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک چگونه است؟ یا از چه مبلمانی باید برای دکوراسیون این فضا استفاده نمود؟ و یا چگونه می توان این مکان را تبدیل به فضایی جذاب نمود؟ در این مطلب با ایده های دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک آشنا خواهید.

دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک

معمولا راهرو های ورودی به علت ساختاری که دارند ، از شکل و فرم و دشواری برخوردار هستند و هم چنین به علت کاربردی که دارند ، فضایی برای رفت و آمد محسوب می شوند به همین علت شاید ایده خاصی در رابطه با نحوه طراحی و دکوراسیون آن و نوع مبلمان به کار رفته در آن نداشته باشید. هم چنین گاهی مواقع شاهد اشتباهات دکوراسیونی هستیم که اهمیت این مکان را نادیده می گیرد. به عنوان مثال با توجه به کوچک و باریک بودن راهرو ها ، گاهی با این تصور که اگر خالی بماند نیز اتفاقی نمی افتد ، در آن تنها یک جا کفشی ساده قرار داده می شود و به نور آن نیز اهمیتی داده نمی شود و معمولا کم نور طراحی می شوند. اما باید بدانید که این موضوع اشتباهی بسیار بزرگ است که تاثیرات منفی را در ظاهر و فضای کلی خانه ایجاد می کند. در ادامه با شیوه های دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک آشنا خواهید شد.

دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک

1- استقبالی گرم با یک مبل تکی : 

به هنگام انتخاب مبلمان و اکسسوری برای ورودی منزل ، باید ابتدا به شکل و اندازه ورودی توجه داشته باشید و بر روی چیدمانی که قصد اجرای آن را دارید ، بیاندیشید. در حال حاضر بیشتر خانه های آپارتمانی دارای ورودی های کوچکی هستند. اما بسته به نوع ساختار ساختمان ، راهروی ورودی نیز می تواند شکل و فرم متفاوتی داشته باشند. بعضی از راهرو ها فرم باریک و بلندی دارند ، اما در بعضی از آن ها با وجود کوچک بودن فضا امکان دارد دارای یک سالن ورودی کوچک باشند. در صورتی که راهروی ورودی خانه شما از نوع دوم می باشد ، و به جای راهرو دارای یک سالن کوچک است ، می توانید در کنار سایر مبلمان به کار رفته در فضا ، از یک مبل تکی استفاده کنید و بدین ترتیب دکوراسیون زیبا تر و متفاوتی داشته باشید.

دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک

2- استفاده از کنسول : 

کنسول یکی از ضرورت های مبلمان راهروی ورودی خانه می باشد که طرفداران زیادی نیز دارد. حتی در صورت وجود راهرو باریک ، می توانید از یک کنسول با طراحی مدرن و ظریف و دو آباژوری که در دو طرف آن قرار داده شده اند ، جلوه خاصی به ورودی خانه ببخشید. البته کنسول هایی که دارای کشو هستند نیز مبلمانی بسیار کاربردی در ورودی خانه محسوب می شوند. شما می توانید کنسول را در نزدیکی درب ورودی قرار دهید و در داخل این کشو ها کلید ها ، کیف پول ، گواهینامه ، مدارک ماشین و به طور خلاصه هر آن چه که برای خروج از منزل به آن نیاز دارید ، قرار دهید. وجود تمام این لوازم در یک نقطه و در دسترس بودن آن ها کمک بزرگی برای شما خواهد بود.

دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک

3- طراحی ورودی زنده و استقبال کننده : 

بدون شک استفاده از گل و گیاهان طبیعی موجب ایجاد فضایی شاد ، پرانرژی و استقبال کننده در ورودی منزل خواهد شد. فرقی نمی کند که از درخت های خانگی در گلدان های بزرگ ، یا گل های زنده داخل گلدان آب و یا از گیاهان سبز کوچک و بزرگ استفاده کنید ، در هر حال استفاده از گیاهان طبیعی حس طراوت ، زیبایی و پویایی به راهرو های ورودی کوچک می بخشند.

دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک

4- استفاده از آینه های قدی در راهرو های ورودی باریک : 

در حال حاضر هر کسی به لباس پوشیدن خود بسیار اهمیت می دهد. به همین علت نصب یک آینه قدی در کنار درب ورودی منزل ، برای چک کردن لباس پیش از خارج شدن از منزل بسیار کاربردی خواهد بود. هم چنین آینه علاوه بر کاربردی بودن ، به لحاظ زیبایی نیز تاثیرات قابل توجهی را در این مکان ایجاد خواهد کرد. زیرا استفاده از آینه موجب خطای دید شده و در نتیجه فضا را بزرگ تر نشان خواهد داد. به همین علت استفاده از آینه قدی در راهروی ورودی می تواند باعث ایجاد فضایی دلباز تر و روشن تر شود. هم چنین می توانید به جای نصی آینه قدی ، تمام سطح دیوار راهرو را با آینه بپوشانید و به لحاظ بصری فضای بسیار دلباز تری را به وجود آورید.

طراحی ورودی باریک


حتما ببینید : 6 ایده دکوراسیون و چیدمان آپارتمان باریک و راهرو مانند


5- استفاده از آینه های کوچک تر : 

استفاده از آینه های کوچک تر یکی دیگر از ایده های دکوراسیون راهرو های ورودی باریک می باشد. نصب آینه قدی در راهرو ورودی منزل ضرورت ندارد بلکه در صورتی که شما علاقمند به سبک مینیمال هستید می توانید از یک آینه کوچک در کنار یک کنسول ساده استفاده نمایید و فضای بسیار تاثیر گذاری را به وجود آورید.

طراحی ورودی باریک

6- استفاده از پاف در راهروی ورودی :

در صورتی که برای پوشیدن و در آوردن کفش ها به دنبال جایی برای نشستن می گردید ، حتما در دکوراسیون ورودی منزل ، از پاف های زیبا و شیک استفاده کنید. شما می توانید 2 عدد پاف را در دو طرف کنسول قرار دهید. در صورتی که راهروی ورودی منزل شما باریک و کوچک است می توانید تنها از یک یا دو عدد پاف در این فضا استفاده کنید. این کار نه تنها موجب ایجاد فضایی راحت و کاربردی خواهد شد بلکه جلوه زیبایی نیز به این مکان می بخشد.

طراحی ورودی باریک

7- استفاده از یک نیمکت مدرن در ورودی خانه : 

استفاده از نیمکت در ورودی منزل ، یکی دیگر از ایده های دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک می باشد. شما می توانید به جای مبل تکی و پاف از یک نیمکت مدرن استفاده کنید. در طی سال های اخیر نیمکت های مدرن به یکی از پرکاربرد ترین مبلمان در راهروی ورودی تبدیل شده اند. نیمکت ها نه تنها کاربردی هستند بلکه جلوه ایی زیبا به مکان نیز می بخشند.

طراحی ورودی باریک

8- استفاده از کمد جا لباسی : 

کمد جا لباسی یکی از ضرورت های دکوراسیون راهرو های ورودی باریک و کوچک می باشد. کمد های جا لباسی که مخصوص راهروی ورودی طراحی می شوند ، یکی از مبلمان های کاربردی می باشند که فضایی برای نگهداری از کفش ها ، پالتو، کلاه ، چتر ، کلید ها و هر وسیله مورد نیاز دیگری را فراهم می کنند. به همین علت در صورتی که به دنبال مبلمانی هستید که در عین کاربردی بودن ، فضای کم تری را به خود اختصاص دهد ، بهترین گزینه برای شما جا لباسی های مدرن امروزی است.

اصول طراحی راهرو های ورودی باریک

9- استفاده از جا کفشی :

در صورتی که تصور می کنید مبلمان بزرگی مانند جا لباسی گزینه مناسبی برای راهروی کوچک شما نیست. می توانید از جا کفشی استفاده کنید. جا کفشی یکی از مبلمان های پر طرفدار برای راهرو های کوچک و باریک می باشد که کاربرد بسیاری دارد. شما می توانید از جا کفشی به عنوان کنسول نیز استفاده نمایید. در حقیقت تنها فرق جا کفشی با جا لباسی این است که نمی توانید لباسی را در آن قرار دهید ، زیرا در مجموع کاربرد مشابهی دارند.

اصول طراحی راهرو های ورودی باریک


این مطلب را هم ببینید :

آموزش رندرینگ در کی شات – دانلود رایگان آموزش حرفه‌ای شدن رندرینگ