معرفی کفپوش سرویس بهداشتی

کفپوش سرویس بهداشتی بایستی مطابق با سبک طراحی ، سلیقه و بودجه شما انتخاب شود. در هنگام انتخاب کفپوش بایستی به نکات زیر توجه داشته باشید :

  • مقاومت
  • ماندگاری
  • استحکام
  • زیبایی ظاهری به لحاظ سبک و طراحی

انواع کفپوش سرویس بهداشتی و ویژگی آن ها

در هنگام انتخاب کفپوش سرویس بهداشتی بر اساس مقاومت در برابر رطوبت و ضد آب بودن ، بایستی از متریالی با کیفیت بالا استفاده کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های یک کفپوش مناسب ، ویژگی ضد آب بودن و عدم نفوذ رطوبت  می باشد. به علت این که در صورت نفوذ آب به زیر کفپوش در هر شرایطی منجر به ایجاد خسارات فراوان خواهد شد و شما مجبور به کندن کفپوش ها می شوید. گزینه های متنوعی برای انتخاب کفپوش مانند : کاشی، وینیل، سرامیک و یا لمینت وجود دارند. شاید شما قصد بازسازی کل خانه را داشته باشید و یا ممکن است فقط به تعمیر و یا بازسازی سرویس بهداشتی بپردازید. در هر حال بایستی متناسب با بودجه خود ، کفپوش را انتخاب کنید. در این مطلب به معرفی انواع کفپوش سرویس بهداشتی و ویژگی آن ها پرداخته شده است. که کمک بسیاری به شما در انتخاب بهترین کفپوش خواهد نمود.

انواع کفپوش سرویس بهداشتی و ویژگی آن ها

1- کفپوش مرمر :

سنگ مرمر یکی از انواع کفپوش های سرویس بهداشتی می باشد. سنگ مرمر از جنس سنگ طبیعی است و استخراج آن از کوه هایی در سرتاسر دنیا صورت می گیرد. این سنگ با زیبایی ، سبک و ظرافت خود ظاهری باشکوه به سرویس بهداشتی می بخشد. در گذشته نیز از سنگ مرمر به عنوان یک عنصر معماری در تزئینات کاخ ها استفاده می شده و ظاهری مجلل به کاخ ها بخشیده است.

2- کفپوش سنگ مرمر شکسته :

از دیرباز تا کنون سنگ مرمر به شکل های گوناگونی مورد استفاده قرار گرفته است. به عنوان مثال یکی از شیوه های کاربرد سنگ مرمر به عنوان کفپوش ، کنار هم قرار دادن تکه های سنگ مرمر و پر کردن فضای خالی موجود می باشد. نصب این نوع کفپوش بایستی توسط افراد حرفه ایی و متخصص در این زمینه صورت گیرد. در این شیوه می توان با استفاده از تکه های باقی مانده و شکسته سنگ مرمر ، کفپوش سنگ مرمر شکسته ایجاد نمود.


حتما ببینید : شیوه های ایجاد تغییرات در طراحی اتاق غذا خوری


3- کفپوش با سنگ مرمر گرانیتی :

تنوع بسیار بالا و بافت بصری متنوع از مزایای کفپوش سنگ مرمر می باشد. کاربرد کفپوش سنگ مرمر گرانیتی در سرویس بهداشتی ، جلوه و ظاهر زیبایی به این مکان خواهد بخشید. شما می توانید از این مدل کفپوش نه تنها در سرویس بهداشتی های کوچک ، بلکه در سرویس بهداشتی های لوکس نیز استفاده نمایید. هم چنین کفپوش سنگ مرمر گرانیتی بسیار مقاوم بوده و از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار می باشد.

انواع کفپوش سرویس بهداشتی

4- کفپوش کاشی :

برای کفپوش حمام و سرویس بهداشتی ، از کاشی های مختلفی مانند ، سرامیکی ، گرانیتی و … استفاده می شود. این کاشی ها در ابعاد متفاوتی تولید می شوند. معمولا از کاشی هایی با ابعاد کوچک تر برای پوشش دیوار و از کاشی هایی با ابعاد بزرگ تر به عنوان کفپوش استفاده می شود. هم چنین با مواد ضد آب درز میان این کاشی ها پر می شود.

انواع کفپوش سرویس بهداشتی

5- کفپوش های PVC :

کفپوش PVC یکی دیگر از انواع کفپوش حمام می باشد. کفپوش PVC از جنس پلاستیک است. این مدل کفپوش آنتی باکتریال بوده و در رنگ ها و بافت های متنوعی موجود می باشد. شما می توانید طرح و رنگ آن ها را بر اساس سبک و طراحی سرویس بهداشتی انتخاب نمایید. کفپوش PVC از مقاومت و ماندگاریی بسیار بالایی برخوردار می باشد. استفاده از این کفپوش در حمام و سرویس بهداشتی موجب ایجاد فضایی بهداشتی و سالم در این مکان خواهد شد. این کفپوش به علت ویژگی آنتی باکتریال ، محیط تمیزی را ایجاد می کند و به همین علت بهترین انتخاب برای مکان هایی مانند کارخانه ها و بیمارستان ها محسوب می شود.

انواع کفپوش سرویس بهداشتی

6- کفپوش وینیل :

کفپوش وینیل یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین کفپوش ها به شمار می رود. این مدل کفپوش با هر نوع سبکی مطابقت دارد و از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد. کفپوش وینیل خاصیت ضد آب بودن دارد و به همین علت بهترین کفپوش برای مکان های مرطوبی مانند حمام و سرویس بهداشتی می باشد. هم چنین این مدل کفپوش از موادی مبتنی بر مواد PVC و آنتی باکتریال ساخته شده است. علاوه بر تمامی این موارد در صورت وجود مشکل در شیب زمین ، شما می توانید این مشکل را با استفاده از کفپوش وینیل برطرف سازید و زمینی با شیب مناسب ایجاد نمایید.

انواع کفپوش سرویس بهداشتی

7- کفپوش چوبی :

کفپوش چوبی یکی دیگر از انواع متنوع کفپوش می باشد. این مدل کفپوش به علت خاصیت گرمای چوب ، فضای سرویس بهداشتی را گرم نگه می دارد. استفاده از کفپوش های چوبی ضد آب در محیط های مرطوب بسیار کاربرد دارد. این مدل کفپوش نه تنها از مواد طبیعی ساخته شده ، بلکه از مقاومت بسیار بالایی در مقابل آب برخوردار است. و علاوه بر این مانع از اتلاف انرژی می شوند. کفپوش لمینت چوبی ، یکی از گزینه های مناسب برای کفپوش حمام و سرویس بهداشتی می باشد.

کفپوش سرویس بهداشتی

8- کفپوش سرامیکی :

کاشی های سرامیکی دارای ویژگی های متعددی از جمله ، ظاهر زیبا ، مقرون به صرفه و مقاوم در برابر آب هستند. و به همین علت بسیار محبوب و پرکاربرد می باشند. سرامیک در رنگ ، طرح ، ضخامت و اندازه های متنوعی تولید می شود. شما می توانید از سرامیک به عنوان کفپوش سرویس بهداشتی استفاده نمایید و فضای سرویس بهداشتی خود را دگرگون سازید. استفاده از سرامیک هایی با طرح های خاص در سرویس بهداشتی های کوچک موجب ایجاد عمق در فضا خواهد شد. هم چنین شما می توانید با استفاده از سرامیک هایی با ظاهر سنگی در سرویس بهداشتی ، سبک هایی مانند کانتری و یا روستیک را نمایش دهید. به علت تنوع بسیار بالای کفپوش های سرامیکی ، می توانید هر طرح و نقشی را به فضای سرویس بهداشتی خود ببخشید. کفپوش های سرامیکی حتی دارای ظاهری مانند چوب و سنگ نیز هستند و تاثیر بسزایی در ایجاد فضایی خاص و منحصر به فرد دارند.

کفپوش سرویس بهداشتی

9- انتخاب های دیگر :

شما می توانید برای کفپوش سرویس بهداشتی از انواع دیگر کفپوش ها مانند سنگ طبیعی ، چینی و پارکت نیز استفاده کنید. در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی ، پارکت ها با ویژگی ضد آب بودن و مقاومت بسیار بالا تولید می شوند. کفپوش های چینی در رنگ و طرح های متنوع و زیبایی وجود دارند و موجب ایجاد فضایی چشمگیر می شوند. به علت تنوع بالای این کفپوش در طرح و رنگ های مختلف ، می توانید با استفاده از آن فضایی با هارمونی رنگ ها و طرح ها ایجاد کنید. هم چنین در صورتی که خواستار ایجاد سبک کانتری و روستیک در سرویس بهداشتی هستید ، بهترین انتخاب برای شما کفپوش سنگ طبیعی می باشد.

کفپوش سرویس بهداشتی


این مطلب را هم ببینید :

مستند ساخت برج العرب – مستند دوبله فارسی ارتباطات مهندسی