ایده های طراحی داخلی برای خانه هایی با سقف بلند

در گذشته خانه ها با سقف های بلند تر از حد استاندارد ساخته می شدند اما امروزه نیز شاهد طراحی خانه هایی با سقف بلند هستیم. در واقع بلند تر بودن سقف نسبت به اندازه استاندارد نه تنها یک مشکل نیست بلکه باعث عمق بخشیدن به فضا شده و آن را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان می دهد و بدین ترتیب باعث ایجاد فضای دلباز تری در خانه خواهد شد. در خانه هایی با سقف بلند ، انجام تزئینات و طراحی های خاص بر روی سقف امکان پذیر است و می توان با ایجاد تو رفتگی ها و برآمدگی ها ظاهری زیبا به سقف بخشید و دیوار ها را به شکل دکوراتیو تزئین نمود. هم چنین می توان با استفاده از لوستر های سقفی بلند و آویزان دکوراسیون زیبایی را در خانه به وجود آورد.

خانه هایی با سقف بلند

وجود سقف بلند در خانه ، باعث ایجاد فضای دلباز تری در خانه خواهد شد و امکان زندگی کردن در اتاق های بزرگ را به وجود می آورد و عمق بیشتری را نیز به فضا خواهد بخشید. هم چنین در خانه هایی با سقف بلند ، به نمایش گذاشتن طراحی زیبا و شیک فضای داخلی امکان پذیر است. استفاده از شلف ها و یا کتابخانه ایی که یک دیوار را به طور کامل پوشش داده اند ، اکسسوری ها و چراغ های آویزان از سقف و تیرک ها و ستون های مصنوعی ایجاد شده با الوار های چوبی باعث بخشیدن ظاهری طبیعی به خانه شده و فضای بیشتری را به وجود خواهند آورد.

خانه هایی با سقف بلند

شما می توانید برای ایجاد فضایی سه بعدی در اتاق ، دیوار های بلند و وسیع را با استفاده از کاغذ دیواری بپوشانید. به یاد داشته باشید که دیوار ها نقش مهمی را در طراحی داخلی خانه ایفا می کنند. البته طراحی دیوار ها و سقف های بلند تر از حد استاندارد ، سختی های خاص خود را دارد. در این مطلب با ترفند های طراحی داخلی خانه هایی با سقف بلند آشنا خواهید شد.

1- تزئین خانه با استفاده از چراغ ها :

روشنایی خانه هایی که دارای سقف بلند هستند به بیش از یک لوستر نیاز دارند. و بایستی از تعداد بیشتری چراغ در سقف برای روشنایی استفاده کرد. در دکوراسیونی که از چند لوستر ، با ایجاد هماهنگی میان رنگ چراغ ها و رنگ مبلمان می توانید فضای شاعرانه ایی را خلق کنید. برای بخشیدن ظاهری شیک به خانه می توانید از تیرک های تزئینی در سقف بهره ببرید. در مکان هایی مانند سالن نشیمن و پذیرایی تاثیر ایجاد شده توسط سقف تزئین شده باعث ایجاد یک طراحی خاص در خانه خواهد شد.

خانه هایی با سقف بلند

2- تزئین دیوار ها :

در طراحی داخلی خانه هایی که دارای سقف بلند هستند ، دیوار ها را نیز تزئین کنید. زیرا خالی بودن دیوار های بلند مانع از ایجاد ظاهری زیبا در مکان خواهد شد. شما می توانید با استفاده از تیرک های تزئینی در سقف همراه با تزئین دیوار ها طراحی هماهنگ و شیکی را به وجود آورید. در خانه هایی با سقف بلند ، می توانید یکی از دیوار ها را به طور کامل با استفاده از متریال چوب ، آجر و یا سنگ طبیعی بپوشانید و ظاهر طبیعی و جذابی به آن ببخشید. یا با استفاده از یک رنگ مناسب دیوار را رنگ آمیزی نموده و آن را تبدیل به مکان خاصی در خانه نموده با جزئیات جذاب آن را تزئین کنید.

خانه هایی با سقف بلند

3- سقف کاذب و هالوژن های سقفی :

خانه هایی با سقف بلند ، از امتیازات فراوانی بهره مند هستند. امکان ایجاد سقف کاذب بر روی سقف بلند اتاق ها یکی از این امتیازات محسوب می شود. شما می توانید با ایجاد یک سقف کاذب ، سیستم برق کشی ، هالوژن ها و سیستم تهویه هوا و سیم کشی های مخصوص آن ها را در سقف مخفی کرده و آن ها را کنترل کنید. هم چنین می توان با استفاده از طرح های مختلف ، سقف کاذب را به شکل و فرم مورد دلخواه طراحی نمود. و یا این که با پوشاندن تمام سقف ، تو رفتگی ها و برآمدگی های دکوراتیوی را در سقف ایجاد کنید.

خانه هایی با سقف بلند

4- سقف های بلند و پوشش چوبی :

در صورتی که قصد ساخت وبلا در مناطق روستایی را دارید ، برای در ارتباط بودن بیشتر با طبیعت و تجربه حس خوب ، بهتر است خانه ایی با سقف بلند طراحی کنید. استفاده از پوشش چوبی برای دیوار ها و سقف بلند نه تنها باعث ایجاد مکانی بزرگ و طبیعی خواهد شد بلکه ایجاد یک دکوراسیون دلباز و راحت را نیز برای شما امکان پذیر می کند. هنگامی که قصد انجام طراحی داخلی خانه خود را با استفاده از رنگ و بافت چوب دارید ، بهتر است بدانید که استفاده از رنگ های روشن باعث ایجاد فضای زیبا تری خواهد شد.

طراحی سقف بلند

5- اهمیت پرده :

پرده ها در طراحی خانه هایی با سقف بلند ، نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. در این خانه ها ، استفاده از پرده هایی به اندازه پنجره باعث ایجاد ظاهر نامناسبی در مکان خواهد شد. به همین علت بایستی ارتفاع پرده ها از سقف تا زمین امتداد یابد. انتخاب ارتفاع مناسب برای پرده ها ظاهری بسیار زیبایی به مکان بخشیده و باعث ایجاد فضایی شیک در خانه خواهد شد. این موضوع در مورد خانه های دو طبقه و دوبلکس نیز صدق می کند و بایستی ارتفاع پرده به اندازه مناسب انتخاب شود تا تاثیری زیبایی در طراحی مکان ایجاد کند.

طراحی سقف بلند

6- طراحی هماهنگ با ارتفاع سقف :

ایجاد هماهنگی در طراحی داخلی خانه هایی با سقف بلند کار سخت و دشواری است. در این خانه ها انتخاب رنگ های به کار رفته بایستی به اندازه لوازم و اکسسوری های مورد استفاده در چیدمان به درستی صورت گیرد. در کنار رنگ انتخاب شده برای دیوار ها ، رنگ پرده ها و تزئینات سقف نیز بایستی هماهنگ با یک دیگر باشند و تنالیته های مشابه داشته باشند. این شیوه باعث ایجاد ظاهری بی نظیر در خانه هایی با سقف بلند خواهد شد.

طراحی سقف بلند

7- ساخت یک نیم طبقه :

ایجاد یک نیم طبقه در خانه از دیگر ویژگی های خانه هایی با سقف بلند می باشد. وجود یک نیم طبقه در اتاق باعث ایجاد فضای بیشتری برای زندگی خواهد شد. شما می توانید در داخل اتاق خواب خود و یا اتاق کودک فضای موجود میان سقف تا کف را تقسیم کرده و برای جاسازی و نگهداری لوازم یک نیم طبقه را ایجاد کنید. این شیوه نه تنها باعث ایجاد فضای بیشتری خواهد شد بلکه سقف بلند اتاق نیز جلوه بسیار زیبا تری خواهد داشت.

ویژگی های سقف بلند در دکوراسیون

8- ترکیب زیبای دیوار ها با سنگ طبیعی :

در خانه هایی که دارای سقف بلند هستند  ، لوازم و مصالح به کار رفته در ساخت خانه نیز بسیار اهمیت دارند. استفاده از چوب برای سقف و سنگ های طبیعی برای دیوار ها نه تنها باعث ایجاد ظاهر زیبایی خواهد شد بلکه نشان می دهد کخ خانه ایی با یک سقف بلند نیز می تواند بسیار ظریف و شیک دکوراسیون شود. هماهنگی میان رنگ مبلمان و دیوار ها نیز منجر به خلق فضایی جذاب خواهد شد.

ویژگی های سقف بلند در دکوراسیون


حتما ببینید : ایده های کاربردی برای ایجاد کمد در خانه های کوچک


سایر تصاویر ترفند های طراحی داخلی خانه هایی با سقف بلند

سقف بلند در دکوراسیون

سقف بلند در دکوراسیون


این مطلب را هم ببینید :

دانلود مجموعه صحنه آماده خارجی ساختمان و محوطه سه بعدی