دکوراسیون داخلی رستوران با الهام از فرهنگ آسیایی

این رستوران آسیایی واقع در شهر مونترال، کانادا توسط استودیو معماری Studio Beau با الهام از فرهنگ آسیایی طراحی و به اجرا رسیده است. قابلیت انعطاف پذیری یکی از مزایایی سبک آسیایی است که بسته به سلیقه و ترجیحات شخصی کارفرما می تواند خنثی، عجیب و غریب، درخشان و یا حتی دراماتیک باشد.

رستوران آسیایی

تیم معماران در طراحی داخلی این رستوران آسیایی با استفاده از نورپردازی و مبلمان، هویت بصری متعادل و متناسبی را در فضا ایجاد نموده اند. طراحی این رستوران با بودجه ایی محدود صورت گرفته و در آن هیچ یک از عناصر موجود در فضا حفظ نشده است. این رستوران آسیایی در مساحت 57 متر مربع طراحی شده و با تاثیر پذیری از فرهنگ آسیایی تصاویر و نقوشی را به فضا افزوده اند.

رستوران آسیایی

در دکوراسیون داخلی این رستوران در بیشتر قسمت ها از رنگ آبی استفاده شده و در بالای میز ها نیز روشنایی های سفارشی مورد استفاده قرار گرفته است. برای پوشش دیوار نیز از شبکه های فلزی بهره گرفته شده که بر روی آن ها آثار هنری و منوها کشیده شده است. تمامی این موارد در کنار فریم های میز و صندلی ها و کاربرد تخته سه لا موجب ایجاد ظاهری هماهنگ و گیرا در فضا شده است.  دیوار های این رستوران آسیایی با کاشی های سفید پوشش داده شده و برای ایجاد کنتراست در فضا برای پوشش کف، از کفپوش بتونی استفاده شده که با اپوکسی کامل شده است.

رستوران آسیایی

در نهایت دکوراسیون داخلی این رستوران آسیایی با استفاده از ظروف، کارت ها و منو ها از چاپ گرافیکی با رنگ ها و تم های مشابه به همراه کاراکتر های شخصیت های معروف، آهنگ های پاپ و … تکیل گردیده است. شبیه سازی رنگ یکی از چالش هایی بود که معماران در طراحی داخلی این رستوران با آن مواجه بودند، زیرا بایستی در رنگ تمامی اجزای دکوراسیون مانند روشنایی های، فلز، رنگ دیوار و چاپ از رنگ آبی یکسانی بهره مند بودند.

دکوراسیون داخلی رستوران آسیایی

تمامی اجزای دکوراسیون داخلی این رستوران آسیایی از صندلی و میز های آبی رنگ ساخته شده از تخته سه لا گرفته تا شبکه های دیواری و چراغ های روشنایی، طراحی نور نئون از آرم رستوران، همگی توسط استودیو معماری Studio Beau طراحی گردیده و توسط یک هنرمند محلی به صورت سفارشی ساخته شده است.


حتما ببینید : طراحی داخلی رستوران به سبک بورتالیسم و رترو


سایر تصاویر طراحی داخلی رستوران آسیایی

دکوراسیون داخلی رستوران آسیایی

دکوراسیون داخلی رستوران آسیایی

منبع : azuremagazine

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش نرم افزار لومیون – Lynda Lumion Essential Training

مستند ساخت برج العرب – مستند دوبله فارسی ارتباطات مهندسی